Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Παρ 12 Αύγ 2022, 02:29

Φιλε gika οι επαγγελματιες που λες ειναι και υπαλληλοι αμοιβομενοι που ως καθε σωστος υπαλληλος δυσκολα ως απιθανο ειναι να φερουν διαφωνια η να προσπαθησουν να αλλαξουν γνωμη στο boss ,αν ο στοχος/πλανο δεν παει καλα ζητα χρονο και το μονο που εχει να κανει ο υπαλληλος για να σωσει την θεση του ειναι να μεταθεσει την ευθυνη στον υπαλληλο2 για να μπορει αυτος να καθεται και να απολαμβανει τον μισθο του και να γνωριζει οτι δεν προκειται να τον χασει μετα την 1η του μηνα.
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 12 Αύγ 2022, 02:41

Αυτό που περιγράφεις είναι λογική έλληνα υπαλλήλου που παίρνει τον κατώτατο μισθό κι δεν έχει την παραμικρή φιλοδοξία για το μέλλον. Εμένα αν ο εργοδότης μου δεν μου εξασφαλίσει τα καλύτερα εργαλεία με τις καλύτερες συνθήκες δουλειάς και δεν θεωρώ τα project που δουλεύω ως δύσκολα, απαιτητικά, διδακτικά αλλά φυσικά εφικτά - απλά θα φύγω και θα πάω κάπου αλλού όπου θα μπορέσω να προσφέρω τα μέγιστα και που η δουλειά μου θα αναδειχτεί όπως της πρέπει. Ώστε μετά να πάρω ακόμα καλύτερη δουλειά με ακόμα καλύτερα λεφτά σε ακόμα πιο ενδιαφέροντα projects. Κι αν αυτό είμαι εγώ, φαντάσου επαγγελματίας σαν τον Λουτσεσκου και τον Μποτο. Λες να φοβούνται να πουν την άποψη τους; Αν αποτύχει το project αυτοί θα κουβαλάνε την αποτυχία στο βιογραφικό τους για μια ζωή. Λες να καίγονται να πάρουν σύνταξη από τον ΠΑΟΚ;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 12 Αύγ 2022, 03:03

gika έγραψε:Αυτό που περιγράφεις είναι λογική έλληνα υπαλλήλου που παίρνει τον κατώτατο μισθό κι δεν έχει την παραμικρή φιλοδοξία για το μέλλον. Εμένα αν ο εργοδότης μου δεν μου εξασφαλίσει τα καλύτερα εργαλεία με τις καλύτερες συνθήκες δουλειάς και δεν θεωρώ τα project που δουλεύω ως δύσκολα, απαιτητικά, διδακτικά αλλά φυσικά εφικτά - απλά θα φύγω και θα πάω κάπου αλλού όπου θα μπορέσω να προσφέρω τα μέγιστα και που η δουλειά μου θα αναδειχτεί όπως της πρέπει. Ώστε μετά να πάρω ακόμα καλύτερη δουλειά με ακόμα καλύτερα λεφτά σε ακόμα πιο ενδιαφέροντα projects. Κι αν αυτό είμαι εγώ, φαντάσου επαγγελματίας σαν τον Λουτσεσκου και τον Μποτο. Λες να φοβούνται να πουν την άποψη τους; Αν αποτύχει το project αυτοί θα κουβαλάνε την αποτυχία στο βιογραφικό τους για μια ζωή. Λες να καίγονται να πάρουν σύνταξη από τον ΠΑΟΚ;


Αυτοί όχι.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 12 Αύγ 2022, 03:07

renegade έγραψε:Πάντα είναι πιο εύκολο να κλεινεσαι στην άμυνα και να βγάζεις αντεπιθέσεις.
Θα το κάνεις και συ με κάτι μπενφικες και Άγιαξ και θα λες πω τι ομαδάρα έχω...αλλά όταν θα χρειαστείτε να πάρεις εσύ την μπακετα με κάτι ομονοιες και Σλόβαν τότε θα φανούν όλα σου τα κενά και οι εκλείψεις


Έτσι είναι-και δεν έχω καμία αμφιβολία πως αν το κάναμε κατ'επιλογή, θα είχαμε και 2-3 προκρίσεις παραπάνω, από αυτές που μας στοιχειώνουν σαν ντροπές τα τελευταία χρόνια (βλ. Σλόβαν, ομίλους με Μπάτε και Βίντι και Λέφσκι).
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό cellophan » Παρ 12 Αύγ 2022, 03:10

NikLiverpool έγραψε:
Jules Winnfield έγραψε:
NikLiverpool έγραψε:Ορισμένοι πάντως πραγματικά έχετε δημιουργήσει μια δικιά σας πραγματικότητα και απαιτείτε η ομάδα να κάνει τα ίδια:

Δεν κάνει λέει ο Ρικάρντο γιατί ούτε στην πρωην ομάδα του έπαιζε. Χώρια που τον παίκτη ακόμα δεν τον έχουμε δει έχει δηλωθεί πολλές φορές ότι ήταν σε δυσμένεια και δεν έπαιζε γιατί είχε συμφωνήσει ήδη με τον ΠΑΟΚ.
Ντάντας, παίκτης που τον ήθελε η Μπαγερν αλλά δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ απο δύο παιχνίδια.
Κουαλιάτα, πιτσιρικάς απο την άλλη άκρη του κόσμου περιμένουμε να προσαρμοστεί σε δύο βδομάδες και να γαμάει και να δέρνει.
Ναρέι λέει απο Β Γερμανίας. Σας πληροφορώ ότι Β Γερμανίας ο ΠΑΟΚ πρώτος δεν έβγαινε.
Άλλος ζητάει και άλλο στοπερ. Ινγκανσον, Νασμπεργκ, Μιχαηλίδης, Κουλεριάκης, Κάργας. (Μιχάι ακόμα εδώ Btw). Ομάδα που παίζει με 2 στόπερ αλλά δεν γαμείς.
Α να μην ξεχάσω και το αριστερό εξτρέμ που παίζει μόνο ασβέστη. Άλλο βέβαια που ο Λούτσε δεν έχει παίξει ποτέ έτσι. Εμείς το θέλουμε.

Για να το κλείσω ούτε και εγώ είμαι αμάν ευχαριστημένος. Έχω παράπονα και ενστάσεις κυρίως για τον προπονητή. Αλλά είμαι περίεργος να δω αν αυτή η προσσέγγιση που κλείνει πολύ λογική μέσα της μπορεί να δουλέψει.

Ας στηρίξουμε όλοι λίγο την ομάδα και ας σταματήσουμε να τα περιμένουμε όλα απο τον δισσεκατομυριούχο όπως γράφτηκε εδώ μέσα με άπειρη ειρωνία.

Και κυρίως σταματήστε να βιάζετε την λογική. Τα ίδια ακούγαμε και όταν είχαν έρθει οι παίκτες του double και είδαμε που πήγε το πράγμα.


Όσες σφαλιάρες και να φας εσύ ,δε συνέρχεσαι...Υπάρχει ακόμη άνθρωπος που περιμένει να δει τον Ρικάρντο!!!

Δε θα τον δεις ούτε σε φιλικό.



Ποδοσφαιρικά επιχειρήματα βλέπω.

Fuck logic.


Αν μου επιτρέπετε, να δηλώσω πως εγώ περιμένω να δω τον Ρικάρντο.
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3107
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Παρ 12 Αύγ 2022, 05:59

gika έγραψε:Ο Κουρτιτς θα μείνει γιατί δεν υπάρχει σοβαρή ομάδα που θα του δώσει διετές με τα λεφτά που παίρνει τώρα. Κι αν είναι να πάρει λιγοτερα θα τελειώσει τη χρονιά εδώ και του χρόνου σαν ελεύθερος θα αρπάξει ότι μπορεί.

Το θέμα είναι ότι η μεταγραφική πολιτική δεν βγάζει νόημα.

Κρατά τον Πασχαλακη με 800Κ τον χρόνο αντί να δίνεις 500Κ στον Κοταρσκι και αλλά 2Μ μπροστά για αγορά.
Στα σεντερ μπακ, κράτα Ινγκασον, Μιχαι, Κρεσπο και Μιχαηλιδη και προσπάθησε με το συμβόλαιο του Βαρέλα να βρεις έναν ελεύθερο στοπερ. Κι αν καταλήξεις σε Νασμπεργκ, οκ. Αλλά το να πληρώνεις για να φέρεις τον 27χρονο Καργα ενώ παίκτη τέτοιου επιπέδου έχεις αρκετά νεωτερο, που μάλιστα κοστίζει τα ίδια και λιγοτερα, είναι χαζό.
Μεσοεπιθετικά, αν ήταν να μείνει ο Μπισεσβαρ έπρεπε να μείνει εξ αρχής. Αν ο Αντριγια υπολογίζεται κανονικά, και με Ντελια να περιμένει ευκαιρίες, ο Ναρει δεν είχε νόημα.
Θες να τζογαρεις με Κουαλιατα αριστερά και Ρικαρντο στο 10. Μαζί σου. Έχεις δεξιά την σταθερά Αντριγια μαζί με Ντελια, έχεις αριστερα Μπισεσβαρ με Κουαλιατα και έχεις στο 10 τον Καντουρι (αν και όταν παίζει) και τον Ρικαρντο. Ε φέρε έναν γ@μημενο μεσοεπιθετικό για το 10 να σου κάνει τη διαφορα. Ή αν δεν βρεις φέρε έναν αριστερά να σπέρνει και πάνε τον Μπισε στο 10. Γιατί Ναρει;;
Και μετά πάμε στον φορ. Δίνεις τον Τσολακ, παίρνεις 2Μ, γλυτωνεις συμβόλαιο Ακπομ και Τσολακ (πάνω από 1Μ) και πας και μου φέρνεις τον σκουντουφλη από την β Ισπανίας;;; Ενώ ο άλλος φορ είναι ένα χρόνο στην ομάδα με μηδέν γκολ και μόνιμα τραυματίας;

Φύγανε ένα κάρο συμβόλαια, βαριά κι ασήκωτα, και δεν έγινε υπέρβαση έστω σε μια θέση. Πάρε παντού πιο φθηνούς από αυτούς που είχες. Πούλα. Αλλά από αυτά που περισσεύουν φέρε δυο παίκτες για 10 και φορ να καθαρίσουν τη μπουγάδα.

Τι να πω, δεν μπορώ να πιστέψω πως τα βλέπουμε εμείς και δεν τα βλέπουν οι άλλοι που είναι επαγγελματίες.



Γι αυτό λοιπόν έπρεπε ήδη να έχει ζητηθεί συνέντευξη από τον Μπότο,.. Όπως ακριβώς στην αρχή του καλοκαιριού. Όπως λέει κ ο joshua μπορούσαν να γίνουν πιο στοχευμενες κινήσεις αν όντως υπάρχει δυσκολία στην έλευση ρευστού... Εγώ περιμένω να τους δω όλους. Δε διαφωνώ ότι είναι πολύ ενδιαφέροντα πρότζεκτ. Θέλει όμως και 3-4 να το στελεχώσουν το οικοδόμημα.
Αν πχ τραβήξει κουπί ο Αντριγια ( επιτέλους γιατί ένα χρόνο με το αν είμαστε), ο Ιγκανσον , ο Καντουρι ( με ένα, ματς τη βδομάδα, ελπίζω) , ο Ναρει κ ο Νέλσον τότε ναι... Κάτι μπορεί να γίνει. Ο Λουτσεσκου τις καλές χρονιές είχε τα πίσω άκρα , Μαουρισιο Πασχάλακη Πριγιο, κ ανέβαινε έτσι η παρουσία του Λημνιου , του Πελκα του Κανιας κλπ...
Το πιο περίεργο είναι που δεν του φέρνουν ένα έστω ένα παίκτη στο 10...
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Παρ 12 Αύγ 2022, 06:11

Έχει κανείς εικόνα από τις προπονήσεις που δοκιμάζεται τελικά ο Κουαλιατα; Γιατί ακόμα ένας συμπατριώτης του στην Μετρο δηλώνει ότι είναι 10αρι.
Παίζει και κρυφτό η ομάδα και δεν θα δούμε ούτε με τον Βόλο...
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11940
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Asimos » Παρ 12 Αύγ 2022, 07:13

ΦΕΡΤΕ ΠΑΊΚΤΕΣ
Asimos
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό pirate_salonica » Παρ 12 Αύγ 2022, 07:45

nunies4 έγραψε:Έχει κανείς εικόνα από τις προπονήσεις που δοκιμάζεται τελικά ο Κουαλιατα; Γιατί ακόμα ένας συμπατριώτης του στην Μετρο δηλώνει ότι είναι 10αρι.
Παίζει και κρυφτό η ομάδα και δεν θα δούμε ούτε με τον Βόλο...


Είμαι 99% σίγουρος πως δοκιμάζεται αριστερά, διότι ο Λουτς πιστεύει, για λόγο που δεν έχουμε δει (ακόμα;) στο γήπεδο, πως τα χαρακτηριστικά του "κουμπώνουν" στα αριστερά. Α και για να χωράνε Ντάντας/Σοάρες στο 10 (με το γνωστό δίδυμο Κούρτιτς/Ντάγκλας 6/8)
Άβαταρ μέλους
pirate_salonica
 
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 19:46

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 12 Αύγ 2022, 08:06

Άντε να το ξαναπούμε γιατί οι ανακρίβειες που ξεκινάνε απ τους ΑΡΔ αναπαράγονται κι εδώ μέσα. Τίποτα δεν έχει βγάλει ο Λουτσεσκου απ το μυαλό του για τον κουαλιατα σε ότι αφορά τη θεση που τον χρησιμοποιεί, αντί να το λέμε έτσι επειδή κολκας ξέρω γώ και νταξει, οποίος θέλει ας ξαναδεί το scouting report του παίκτη παρακάτω

https://www.paokmania.gr/stiles/apopsei ... -quagliata
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό icue » Παρ 12 Αύγ 2022, 08:08

Τι ωρα ερχονται οι παικτες της Λεφσκι τωρα που αποκλειστηκαν; :mrgreen:
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό GINOLA » Παρ 12 Αύγ 2022, 08:14

Ειδικά για κουαλιατα έχεις δίκιο,και εγώ έχω πει πολλές φορές για 10 αλλα η αλήθεια είναι ότι δεν είναι ότι στα αριστερά είναι εκτός χωρών.

Το πρόβλημα ειναι όμως,ειδικά στα 2 ματς,ότι ένα παιδί προφανώς άγουρο,είχε ως αριστερό μπακ και ως αριστερό στοπερ (δλδ την πλευρά του όλη) 2 παίκτες που για μένα στα 2 πρώτα ματς ήταν σε κωμικο επίπεδο.

Επίσης στα ματς που εγώ είδα για να τον τσεκάρω,είχε αρκετή ελευθερία κινήσεων είτε έπαιζε ως 10 είτε έπαιζε αριστερά.


Εγώ πάντως για τον συγκεκριμένο κόβω χέρι ότι με τον χρόνο θα γίνει σημαντικός
GINOLA
 
Δημοσιεύσεις: 1005
Εγγραφή: Τρί 29 Δεκ 2020, 15:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Παρ 12 Αύγ 2022, 08:21

Εγώ ο αδαής και χωρίς να έχω εικόνα των προπονήσεων, θεωρώ αστείο να μην παίζει στο 10 ο Κουαλιατα και στο 6-8 Ντάντας - Σοάρες. Από κει και πέρα σίγουρα πρέπει να φύγει ένας εκ των Αουγκούστο Κούρτιτς. Έτσι όπως φαίνεται να πηγαίνει το πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς σε ποιά θέση ψάχνουμε παίκτη. Και δεν το λέω με τρόπο να να υπονοώ ότι είμαστε εντάξει, αλλά νομίζω τα έχουν μπερδέψει παραπάνω από όσο ήταν στις 31 Μαΐου.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2666
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Παρ 12 Αύγ 2022, 08:22

jibbie έγραψε:Άντε να το ξαναπούμε γιατί οι ανακρίβειες που ξεκινάνε απ τους ΑΡΔ αναπαράγονται κι εδώ μέσα. Τίποτα δεν έχει βγάλει ο Λουτσεσκου απ το μυαλό του για τον κουαλιατα σε ότι αφορά τη θεση που τον χρησιμοποιεί, αντί να το λέμε έτσι επειδή κολκας ξέρω γώ και νταξει, οποίος θέλει ας ξαναδεί το scouting report του παίκτη παρακάτω

https://www.paokmania.gr/stiles/apopsei ... -quagliata

Το είχα δει jibbie και για αυτό μου κάνει εντύπωση που όλοι οι συμπατριώτες του επιμένουν ότι είναι 10αρι κλασικό.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11940
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Παρ 12 Αύγ 2022, 08:44

Ο Λουτσεσκου αλλά και οποιοσδήποτε να ήταν τώρα προπονητής του ΠΑΟΚ, θα πρέπει να βρεί τρόπο να βάλει στην εξίσωση τους ταλαντούχους νέους του ΠΑΟΚ. Υπάρχουν παίκτες όπως ο Ντέλιας, ο Κουλιεράκης, Κούτσιας, Ντάντας, Κουαλιάτα, Ρικάρντο, Λευτεράκης, Τσιγγάρας και λοιποί. Αυτοί θα πρέπει να αξιοποιηθούν στις σωστές τους θέσεις και στο μέλλον να ηγηθούν του νεου ΠΑΟΚ. Μπορεί να μην βγούν όλοι, αλλά κάποιοι θα βγούν αν τους δοθεί χώρος και χρόνος.

Δυστυχώς ο Λούτσε όταν τα βρίσκει σκούρα με τις αλχημείες και τα συστήματα Μαν Σίτυ που προσπαθεί να παίξει, τότε στρέφεται 100% στην παλιά φρουρά. Φυσικά του λείπουν παίκτες και δικαιολογείται, αλλά ρε Λούτσε πας να παίξεις build up συστημα Μαν Σίτυ από πολύ πίσω (τον Κοταρσκι βασικά) ΧΩΡΙΣ να έχεις εξτρέμ που να μπορούν να διεμβολίσουν και να τριπλάρουν; Χωρίς ταχύτητα στην μετάβαση στον άξονα;

Το γράφω τώρα για να μήν χλευαστώ, ο ΠΑΟΚ πρέπει να αλλάξει το σύστημα για να χωρέσει τα ταλέντα και να τελειώσει μιά για πάντα με ανάπτυξη σε ρυθμούς Κούρτιτς και Μπίσε. Ο αντιπαθής κατά τα άλλα ᾽᾽ζωγράφος᾽᾽ αυτό ακριβώς έκανε. Μέχρι και ο Παυλάρας το άλλαξε αφού είχε πεισθεί οτι με το κλασσικό 4231 με τσούκου τσούκου πηγαίναμε μαθηματικά στον γκρεμό (με το ρόστερ που είχαμε).

Χωρίς μεταγραφές ο Λουτσε μπορεί και να πάρει νίκες γιατί και η παλιά φρουρά (Καντουρήδες, Μπίσε, Κουρτιτς, Αντρε κκαι Αυγουστος) μπορεί να πάρει παιχνίδια και να σταθεί. Εγώ αντίθετα πιστεύω οτι θα πρέπει να αλλάξει το σύστημα και να στείσει τον ΠΑΟΚ στους νέους με την παλιά φρουρά στο 30% της 11άδας και ως αλλαγές.

Με τους αργούς ρυθμούς που κινείται ο ΠΑΟΚ (διοίκηση) ενώ έχει φερει έναν ικανότατο ΤΔ, δεν τον βλέπω να μπορεί να φέρει τον ανάλογο προπονητή. Αν δεν αλλάξει ο Λούτσε τον τρόπο που αγωνίζεται και την πυκνότητα νέου αίματος στην αρχική 11άδα, τότε θα διωχθεί αλλά εμείς θα έχουμε πετάξει άλλον έναν χρόνο στα σκουπίδια.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4469
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες