Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:01

Το θεμα ειναι απο ποια οπτικη το βλπουμε. Φταει ο προπονητης που εμπιστευεται δυσκολα; Φταινε οι μεταγραφες που δεν ειναι αξιες επιστοσυνης; ολα σχετικα ειναι.. εμεις δε θα μαθουμε μαλλον την αληθεια ποτε.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Blackgr4 » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:03

van rooy έγραψε:Γράφουν ότι θα γίνει μια τελευταία μεταγραφή αλλά υπάρχει δίλημμα σε ποια θέση, σέντερ φορ ή 10αρι?


Τι έχετε να πείτε?

Σέντερ φορ ή Δεκάρι?


Ψηφίζω σέντερ φορ.

Τα τελευταία χρόνια μας έλειψαν τα γκολ του σέντερ φορ .


Ποιος ήρωας τόλμησε και το έγραψε αυτό;
In my mind the power i find ~1926~
Άβαταρ μέλους
Blackgr4
 
Δημοσιεύσεις: 1957
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2014, 22:20

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:05

Αυτη τη στιγμη στο ροστερ μας εχουμε Κουαλιατα, Ρικαρντο, Καντουρι, Μπισε που ειναι δεκαρια. Εχουμε και Τομας που ενδεχομενως να μπορει να παιξει. Δε το καταλαβαινω αυτο που ο Ραζβαν θελει δεκαρι και αντι για τους παραπανω παιζει με Αουγκουστο και Σοαρες. Προφανως θελει κατι που οι υπολοιποι δεν μπορουν να του δωσουν.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Logistis » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:10

θα προτιμουσα τωρα σεντερ φορ αντι για 10αρι

του χρόνου λήγει και το συμβόλαιο του Νέλσονα
Άβαταρ μέλους
Logistis
 
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: Δευτ 20 Δεκ 2021, 19:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό van rooy » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:27

Blackgr4 έγραψε:
van rooy έγραψε:Γράφουν ότι θα γίνει μια τελευταία μεταγραφή αλλά υπάρχει δίλημμα σε ποια θέση, σέντερ φορ ή 10αρι?


Τι έχετε να πείτε?

Σέντερ φορ ή Δεκάρι?


Ψηφίζω σέντερ φορ.

Τα τελευταία χρόνια μας έλειψαν τα γκολ του σέντερ φορ .


Ποιος ήρωας τόλμησε και το έγραψε αυτό;




Αποφασίζουν για μια μεταγραφή: Δεκάρι ή φορ το δίλημμα

https://www.sfina.gr/podosfairo/paok/ap ... o-dilimma/
Άβαταρ μέλους
van rooy
 
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: Τρί 19 Φεβ 2019, 13:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:35

Εγώ θα ήθελα έναν παίκτη που θα είναι ικανός να κάνει το απροσδόκητο.
Τριπλα, πάσα, ασίστ, και λίγα γκολ.
Η ομάδα πέρσι δεν μπορούσε να δημιουργήσει.
Δεν της έφταιγαν ούτε ο Ακπομ ούτε ο τσολακ.
Έναν βελτιωμένο Μιτριτσα.
Λέω εγώ....
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1874
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό gk.box16 » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:38

trouman έγραψε:
gk.box16 έγραψε:
rainmaker έγραψε:Έχουμε μπλέξει τα μπούτια μας.

Ρε σεις εστιαστε λίγο:

Το γεγονός ότι φέραμε πολλούς νεαρούς δε σημαίνει ότι δεν θα παίζουν μεγαλύτεροι.

Και το γεγονός ότι είναι νεαροί/ αψητοι/υπο προσαρμογη δικαιολογεί ΑΠΟΛΥΤΑ το να παίξει κάποιος παλιός και στο δέκα και στα εξτρέμ και παντού.

Το πρόβλημα έγκειται στο να μην έχεις σε κρίσιμες θέσεις κάποιον παίκτη - κολώνα να στηριχτεί η ομάδα.

Ο Τζόσουα λέει ότι άμα ήταν Ιβάν και έβλεπε Αουγκούστο στο δέκα θα απελυε κόσμο. Γιατί; Δήλωσε ποτέ κανείς υπεύθυνος ότι έφερε βασικό δεκαρι και δεν τον χρησιμοποιεί;

Το μόνο πραγματικά μεγάλο λάθος είναι ότι ρίσκαραν πιστεύοντας ότι θα περασουν τους πρώτους γύρους στηριζόμενοι σε παλιούς + νέα ταλέντα ΚΑΙ ότι επένδυσαν πολλά στον Αουγκούστο χωρίς καν να μπορούν να δικαιολογήσουν γιατί. Έκανε λέει καλή προετοιμασία. Καλά κοροιδευομαστε; Τέσσερα χρόνια είναι εδώ δεν έχει κάνει τίποτα και ξαφνικά άλλαξε επίπεδο και χαρακτήρα και έγινε παίκτης ηγέτης;




Όταν μια μέρα πριν τον αγώνα με τους Βούλγαρους κανείς εξαντλητική προπόνηση και μετά το τέλος της 16 17 km τρέξιμο πως λέγεται και σε τι αποσκοπεί;

Μετά αναρωτιόμασταν πως έπαιξε έτσι ο Σαστρε, ο Καργας κλπ...



Αυτό επειδή είναι πολύ σοβαρό, πώς γίνεται να το ξέρεις? Αν θα μπορούσες να πεις ή σε καποιον μοντ τέλος πάντων.



Μπορείτε να ρωτήσετε όποιον παίχτη της ομάδας θέλετε για το τι προετοιμασία έκαναν μια εβδομάδα για το ματς με τους Βούλγαρους.

Ουσιαστικά συνεχίστηκε η κανονική βαριά προετοιμασία που κάνουν οι ομάδες για την νέα σεζόν ( καμία διαφοροποίηση) ίσα ίσα που αυξήθηκε η ένταση όπως ήταν στο πρόγραμμα μας, σαν να μην είχαμε ευρωπαϊκό αγώνα.

Δεν το καταλαβαίνω δεν είμαι προπονητής και εκ των υστέρων δεν βγάζω συμπεράσματα.
Απλά μενω με την απορία και περιμένω μια εξήγηση.
Άβαταρ μέλους
gk.box16
 
Δημοσιεύσεις: 889
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 20:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό MikeStr4 » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:44

Δεδομένο ότι έχουμε πολλούς παίκτες που μπορούν να παίξουν πίσω από τον φορ, χωρίς κανένας βέβαια να είναι το 10αρι που ονειρευόμαστε, εμένα με ψήνει πολύ ο Ρικαρντο πιστευω αν πάρει ευκαιρίες θα παιξει,σίγουρα όμως κ αυτός δεν είναι το 10αρι που ονειρευόμαστε (θα έλεγα πιο πολύ Πελκιζι)
Και ας πάρουμε σαν δεδομένο οτι ο Ολιβέιρα είναι 1,5 μέσα 10 έξω, ο Μπράντον δεν είναι φορ, ο Κουτσιας είναι ερωτηματικό, θα ήθελα ένα φορ παστελοτι κοχονατο μεσα στην περιοχη.
Άλλωστε και ο πριγο τα όργια που έκανε πως τα έκανε είχε τον Ριβαλντο στο 10 ;
MikeStr4
 
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιαν 2021, 15:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:44

Ευτυχώς μετά στην Τούμπα ήμασταν ξεκούραστοι και τους διαλυσαμε
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό hawklord » Τετ 17 Αύγ 2022, 11:58

Τον Ουαρντα πισω
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τετ 17 Αύγ 2022, 12:01

Τι εξήγηση περιμένεις; Μα δεν είναι προφανές; Το έχουμε πει και εδώ μέσα. Είναι φανερό ότι η Λέφσκι υποτιμήθηκε.
Τώρα θα μου πεις....καλώς η κακώς από την στιγμή που 10 μέρες μετά αποκλείστηκε από Μαλτέζικη ομάδα; Δεν ξέρω. Εμείς πάντως ήμασταν φανερά αδιαβαστοι και φανερά βαρυοι.
Στο δίλημμα φορ η 10 την γνώμη μου την έχω ξαναπεί. Ο υγιής Ολιβέιρα είναι από τα καλύτερα φορ του πρωταθλήματος. Βασιζεσαι όμως ότι θα βγει η χρονιά χωρίς προβλήματα; Αν κάποιος μου έλεγε ναι τότε θα πήγαινα για 10αρι.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11700
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 17 Αύγ 2022, 12:21

Blackgr4 έγραψε:"Μένει ο Κούρτιτς στον ΠΑΟΚ. Μοιάζει δύσκολο να αποχωρήσει και ο Αουγκούστο. Προχωράει η ομάδα λογικά χωρίς αλλαγή στο ρόστερ της"

Τοσκίτσης

Γελάνε και τα γέλια.( Εγώ)


Αυτο και το "διλλημα για μια ακομη μεταγραφη" με εχουν κανει προσωπικα απλα να ηρεμησω και να βλεπω την ολη φαση χωρις αγχος. Προφανως ουτε η διοικηση εχει οποτε προχωραμε χαλαροι μαλλον και οπου βγει.
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τετ 17 Αύγ 2022, 12:34

Εννιά παίκτες του ΠΑΟΚ καλούνται από τον ομοσπονδιακό τεχνικό για το προπονητικό camp της Εθνικής ομάδας Νέων Κ19, που θα διεξαχθεί από τις 21 ως τις 25 Αυγούστου στα 3-5 Πηγάδια της Νάουσας. Πρόκειται για τους Δημήτρη Μοναστηρλή, Ζήση Τσίκο, Λάμπρο Σμυρλή, Λευτέρη Τασιούρα, Νίκο Σπυράκο, Δημήτρη Κωττά, Νίκο Δεληγιάννη, Κωνσταντίνο Γκούμα και Μάριο-Ταξιάρχη Φίλων.

9 στους 11 του ΠΑΟΚ
Α ρε Ιβάν τι μας έκανες, τον διέλυσες τον ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Τετ 17 Αύγ 2022, 12:51

για τον κουρτιτς ασ μεινει δεν με νοιαζει τοσο ,καλος παιχτης και αμα δεν ειναι σκασμενος μπορει να βοηθησει, οχι οσο περσι αλλα μπορει να μην ειναι φυρα για την ομαδα, αλλα το να μεινει ο αγκουστο και στο 10 ρε παιδια? γυρναμε παλι δηλαδη 8 μηνες πισω? ελεος δωσε τον προβληματικο εστω να γλιτωσεις το συμβολαιο που θα παρει φετος και θα ειναι αδιαφορος απο το 1ο ματς.

καλα για ενισχυση δεν το συζητω αποδηχθηκε οτι δεν θελουν την 1-2η θεση και πεταμε λευκο πανι, με γκει να συνεχηζει στα χειροτερα του,την κουλα να την κανουν ομαδα μονο απο τα φιλικα,τον ρουλη να τον πατρωναρουν αλλα στο πρωτο παιχνιδι με κανονικη ομαδα να τα χανει και τον βαζελο που δειχνει να ειναι μια απλα κανονικη ομαδα και τπτ παραπανω φαινομαστε ισως και χειροτεροι απο ολους αυτους ,απο τους περισσοτερους σιγουρ ακ και με τα περισσοτερα κενα και με τους λιγοτερους πιθανους παιχτες που θα ενισχυσουν απο εδω και περα τις ομαδες,ολοι ακουγεται οτι θα παρουν 2+ παιχτες και εμεις 1 και αν.

η νδ φταιει,ο μαρινακης φταει,ο πολεμος φταιει ολα φταινε αλλα μονο για τον ΠΑΟΚ, για τα λιμανια και τα ξενοδοχεια επιτρεπεται να μεταφερεις κεφαλαια για τον ΠΑΟΚ οχι ,ακουστηκαν ολοι και θα κριθουν ολοι.

προχθες πηρα το διαρκειας μου στην 5 ωστε η κριτικη μου να εχει και μια βαση ,να μην μου πουν κανεις κριτικη και δεν εισαι πελατης μας.

καλο κουραγιο ,γερο στόμαχι
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 17 Αύγ 2022, 12:54

iasoiako έγραψε:Εννιά παίκτες του ΠΑΟΚ καλούνται από τον ομοσπονδιακό τεχνικό για το προπονητικό camp της Εθνικής ομάδας Νέων Κ19, που θα διεξαχθεί από τις 21 ως τις 25 Αυγούστου στα 3-5 Πηγάδια της Νάουσας. Πρόκειται για τους Δημήτρη Μοναστηρλή, Ζήση Τσίκο, Λάμπρο Σμυρλή, Λευτέρη Τασιούρα, Νίκο Σπυράκο, Δημήτρη Κωττά, Νίκο Δεληγιάννη, Κωνσταντίνο Γκούμα και Μάριο-Ταξιάρχη Φίλων.

9 στους 11 του ΠΑΟΚ
Α ρε Ιβάν τι μας έκανες, τον διέλυσες τον ΠΑΟΚ

Αυτό το ποστ καλό είναι να μεταφερθεί στο τόπικ της Εθνικής Νέων.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες