Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Πέμ 18 Αύγ 2022, 16:32

makispaspartou έγραψε:Άσχετο … ( μπορεί και σχετικό) .. Ο Πελκας έκλεισε πουθενά;;;
Εγώ προβλέπω ότι μέχρι το τέλος των μεταγραφών θα φύγει ο Ντάγκλας , θα μείνει ο Κουρτιτς και θα πάρουμε δεκάρι και χάφ.

απο οτι ακουγετε στην ...χαλ??

με επιφυλαξη..
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Πέμ 18 Αύγ 2022, 16:34

Blackgr4 έγραψε:......

......

Επειδή ΠΑΟΚ είσαι, εμένα αν μου έλεγε κοίτα να δεις φιλαράκο, εγώ θα σου φτιάξω γηπεδάρα, έχω ξεχρεώσει, έχω χρυσοπληρώσει 1 πρωτάθλημα και 4 κύπελλα, σε διατηρώ σε ένα σχετικά ανταγωνιστικό επίπεδο, αλλά μη περιμένεις για τα επόμενα 3-4 χρόνια ρεαλιστικό πρωταθλητισμό, μόνο αν μας κάτσει, δεν θα στράβωνα. Ίσα ίσα..
Το προτιμώ από το ΠΑΟΚ είσαι πας πάντα για πρωτάθλημα. Δεν είμαι 15 πλέον να μου φτάνει η τρέλα.



δηλ..ρε μπλακ...απο αυτα που βλεπεις δεν το καταλαβαινεις??
πρεπει να στο πει??

και ναι παντα παμε για πρωταθλημα....μαλλον ειμαι ποιο ΠΑΟΚ απο εσενα :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Metagrafakias » Πέμ 18 Αύγ 2022, 16:35

Blackgr4 έγραψε:
abc_o_ karpouzas έγραψε:
Blackgr4 έγραψε:......

αι μετράνε πολύ.
Πιστεύεις πως πας για πρωτάθλημα; Πες το. Δεν το πιστεύεις; Μη μιλάς.



μπλακ....μαλλον δεν ακολουθησα ολην την κουβεντα γιατι ετσι οπως το λες λεμε το ιδιο πραγμα...

αλλα δεν συμφωνω με το ....μην μιλας....

ΠΑΟΚ εισαι

και με μενα και με σενα μεσα παμε παντα για πρωταθλημα και παμε και θα το λεμε...

αυτο ομως δεν σημαινει οτι ενα δεν φτασουμε...εκει...θα τους κρεμασουμε ολους στα μανταλακια???


δηλ...σου ειναι δησκολο να καταλαβεις τι ακριβως γινεται στην ομαδα αυτην την στιγμη και περιμενεις ...να υποθει??

κατι?? απο τον προεδρο?? τον προπονητη?? μεχρι και οι υπαλληλοι των γραφειων πρεπει να μιλησουν αλλιως θα τους παρει ολους ο διαβολος...

εεεε οχι ρε φιλε δεν παει ετσι...


Επειδή ΠΑΟΚ είσαι, εμένα αν μου έλεγε κοίτα να δεις φιλαράκο, εγώ θα σου φτιάξω γηπεδάρα, έχω ξεχρεώσει, έχω χρυσοπληρώσει 1 πρωτάθλημα και 4 κύπελλα, σε διατηρώ σε ένα σχετικά ανταγωνιστικό επίπεδο, αλλά μη περιμένεις για τα επόμενα 3-4 χρόνια ρεαλιστικό πρωταθλητισμό, μόνο αν μας κάτσει, δεν θα στράβωνα. Ίσα ίσα..
Το προτιμώ από το ΠΑΟΚ είσαι πας πάντα για πρωτάθλημα. Δεν είμαι 15 πλέον να μου φτάνει η τρέλα.


Ακριβως ρε φιλε ο κοσμος του ΠΑΟΚ δεν θελει να ακουσει αλλες φανφάρες θελει να άκουσει ρεαλιστικούς στόχους..
Βγες και πες κανουμε ανανεωση,έφερα πολλούς νέους και εξελίξιμους παικτες,θα προωθήσω και παιδια απο την ακαδημια
παράλληλα τρεχω και το γηπεδο..Μεχρι να δεθεί η ομαδα ισως χρειαστει καιρος ισως χαθούν 1-2 χρονιες αλλα εγω θα ειμαι εδω να στηρίζω και να χρηματοδοτώ οποτε χρειαζεται…
Το να βγαινεις και να λες παω για νταμπλ αητητο(για περυσι μιλαω) και να βαλω υον ΠΑΟΚ στις top20 ομαδες της Ευρώπης αλλα να βλεπω αλλη μια χρονια Μπισεσβαρ και Καντουρι συγνωμη αλλα υποτιμούν τη νοημοσύνη του κοσμου!!!Ο κοσμος τπυ ΠΑΟΚ ξερει μπαλα δεν μπορεις να τον κοροϊδέψεις,ισα ισα αν του μικησεις ντομπρα και σταράτα θα σε στηρίξει με ολη του τη δυναμη!!!
Metagrafakias
 
Δημοσιεύσεις: 1703
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 15:55

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Πέμ 18 Αύγ 2022, 16:41

Στη ζωή μου δεν έχω βάλει ποτέ στόχο να είμαι δεύτερος. Και στις επιχειρήσεις μου και στη ζωή μου δεν αρκούμαι σε αυτό. Ο στόχος πρέπει να είναι για την ομάδα μου η πρώτη θέση. Οι πολλές αλλαγές χρειάζονται ωστόσο χρόνο και υπομονή να αποδώσουν, το κατανοούμε και το στηρίζουμε, αλλά πάντα έχοντας στο μυαλό μας τη νίκη στον κάθε επόμενο αγώνα. Απαιτώ από εσάς να σκέφτεστε έτσι και ενωμένοι να ξεκινήσουμε τη χρονιά με αισιοδοξία. Να «αναγκάσουμε» τον κόσμο να αγκαλιάσει περισσότερο την ομάδα. Είμαι δίπλα σας, ακόμη και από μακριά» .


Πόσο πιο καθαρά νς το πει δηλαδή; Τι δεν καταλαβαίνουμε από το χρειάζεται χρόνος και υπομονή;
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 12035
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό NikLiverpool » Πέμ 18 Αύγ 2022, 16:55

Είμαι σίγουρος ότι αν τυχόν έβγαινε και έλεγε ότι οκ πάμε για ότι κάτσει όλοι θα σκούζανε να σηκωθεί να φύγει.
Τι σκατά μόνο εγώ θυμάμαι να κάνουμε μεταγραφές Λεσεκ Πις και Ράμπουτλα και να λέμε πάμε για πρωτάθλημα?
Καλομάθαμε με φένεται..Αναμενόμενο να μου πεις. Όσοι είναι 25 και κάτω έχουν μάθει σε άλλο ΠΑΟΚ πλέον.
Άβαταρ μέλους
NikLiverpool
 
Δημοσιεύσεις: 1237
Εγγραφή: Τετ 23 Δεκ 2020, 17:44

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό stavrospgr » Πέμ 18 Αύγ 2022, 17:09

Το σέντερ φορ της ομάδας των γυναικών πάντως σκοράρει :)
Άβαταρ μέλους
stavrospgr
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Πέμ 24 Ιούλ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό icue » Πέμ 18 Αύγ 2022, 17:12

Αυτο το δεκαρι παντως οταν ερθει να το κανουμε κανα ευχελαιο, να του κρεμασουμε κανα σκορδο, γενικα κατι να κανουμε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6355
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Πέμ 18 Αύγ 2022, 17:13

Λεσεκ Πις, τι μου θύμισες.. Είχαμε πάει πολύ καλά στα φιλικά τότε. Θυμάμαι είχαμε κερδίσει 2-0 τη Σαουθαμπτον. Μετά άρχισε το πρωτάθλημα κ φαγαμε 5 στο οακα απ το βαζελο. Ίσως την πιο 'κάτω τα χέρια ήττα' που θυμάμαι εβερ.. τον Γενάρη νομίζω ο Πολωνός μυστακιοφορος πήγε στην Καβάλα όπου έκανε παπάδες. Είχε βγάλει κ πολλούς πόντους στο Γίνε Πρόεδρος του εθνοσπορ. Η τότε έκδοση του ελληνικού FPL.
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Mula4 » Πέμ 18 Αύγ 2022, 17:30

https://www.transfermarkt.com/ever-bane ... eler/12249
Φερτε τον να σπασει πλακα μονος του να τελειωνουμε
Mula4
 
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τετ 06 Ιαν 2021, 13:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 18 Αύγ 2022, 17:39

GINOLA έγραψε:Καλά τώρα δεν θέλω να γίνω ο περίεργος αλλά μιας που το ότι προσπαθούμε για μεσοεπιθετικο ισχύει εδώ και καιρό και δεν έχει αλλάξει ότι και να διαρρέουν οι δημοσιογράφοι εγώ απλά ελπίζω πως το σημερινό παλιομοδιτικο επικοινωνιακο πανηγύρι να έχει και νόημα και η πιθανή προσθηκή αν τελειώσει (αφού δεδομένο ότι θέλουν να βγει ότι το πήρε πάνω του ο ιβαν) να είναι και παίκτης έτοιμος του εκ. που θα κάνει διαφορά.

Αλλιώς δεν βρίσκω τον λόγο της επικοινωνίακης πολιτικής της παε τις τελευταίες μέρες που για μένα είναι το λιγότερο ενοχλητική.

Αν είναι κάποιος παίκτης λοιπόν που θα γεμίσει όλη αυτήν την φάση θετική ενέργεια και ταυτόχρονα θα δώσει σοβαρό αγωνιστικό μπουστ σε όλους τότε ας το επικοινωνούν όπως θέλουν.

Αν είναι όμως ο κανένας ή ένας των 300 που θα ψάχνουμε αν είναι για τον Πάμπλο η τον Ραζβαν στα δικά μου τα μάτια όλο το σημερινό δεν είχε κανένα νόημα

Επικοινωνιακα δεν πιστεύω ότι υπάρχει χειρότερη ομάδα στον κόσμο.
Και άντε,αν είναι αυτό επιλογη του Ιβάν πάει στο διάολο...αυτός πληρώνει και αν θέλει η ομάδα ( επιχείρηση ) του να έχει τέτοια επικοινωνιακή εικόνα θα λουστεί και τις οποίες αποτυχίες. Βέβαια δεν μπορείς να λες ότι τα έσοδα είναι πολύ λιγότερα από ότι προσδοκουσες γιατί εσύ ευθύνεσαι εν μέρει για αυτό .
Αν πάλι πολύ αυτή η επικοινωνία και η εικόνα οφείλεται σε κάποιο στέλεχος και η μουγκηΠΑΕ είναι δική του ευθύνη...τότε ο συγκεκριμένος είναι επικίνδυνος για τον σύλλογο.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Dimitrisou » Πέμ 18 Αύγ 2022, 18:02

renegade έγραψε:
GINOLA έγραψε:Καλά τώρα δεν θέλω να γίνω ο περίεργος αλλά μιας που το ότι προσπαθούμε για μεσοεπιθετικο ισχύει εδώ και καιρό και δεν έχει αλλάξει ότι και να διαρρέουν οι δημοσιογράφοι εγώ απλά ελπίζω πως το σημερινό παλιομοδιτικο επικοινωνιακο πανηγύρι να έχει και νόημα και η πιθανή προσθηκή αν τελειώσει (αφού δεδομένο ότι θέλουν να βγει ότι το πήρε πάνω του ο ιβαν) να είναι και παίκτης έτοιμος του εκ. που θα κάνει διαφορά.

Αλλιώς δεν βρίσκω τον λόγο της επικοινωνίακης πολιτικής της παε τις τελευταίες μέρες που για μένα είναι το λιγότερο ενοχλητική.

Αν είναι κάποιος παίκτης λοιπόν που θα γεμίσει όλη αυτήν την φάση θετική ενέργεια και ταυτόχρονα θα δώσει σοβαρό αγωνιστικό μπουστ σε όλους τότε ας το επικοινωνούν όπως θέλουν.

Αν είναι όμως ο κανένας ή ένας των 300 που θα ψάχνουμε αν είναι για τον Πάμπλο η τον Ραζβαν στα δικά μου τα μάτια όλο το σημερινό δεν είχε κανένα νόημα

Επικοινωνιακα δεν πιστεύω ότι υπάρχει χειρότερη ομάδα στον κόσμο.
Και άντε,αν είναι αυτό επιλογη του Ιβάν πάει στο διάολο...αυτός πληρώνει και αν θέλει η ομάδα ( επιχείρηση ) του να έχει τέτοια επικοινωνιακή εικόνα θα λουστεί και τις οποίες αποτυχίες. Βέβαια δεν μπορείς να λες ότι τα έσοδα είναι πολύ λιγότερα από ότι προσδοκουσες γιατί εσύ ευθύνεσαι εν μέρει για αυτό .
Αν πάλι πολύ αυτή η επικοινωνία και η εικόνα οφείλεται σε κάποιο στέλεχος και η μουγκηΠΑΕ είναι δική του ευθύνη...τότε ο συγκεκριμένος είναι επικίνδυνος για τον σύλλογο.

Ρε σεις τοσο καιρο οι περισσοτεροι για να μην πω ολοι λεγανε που ειναι ο ιβαν να βγει να μιλησει ο ιβαν να κανει μια δηλωση ο ιβαν...σημερα βγηκε παλι δεν σας αρεσε..ε τι πρεπει να κανει δηλαδη?ολοι ευχαριστημενοι δεν μπορουν να ειναι ποτε και σε τιποτα ...εσας δεν σας αρεσε το σημερινο αλλοι ομως ειπαν επιτελους μιλησε..δηλαδη ξερετε πολλες ομαδες που καθε μερα βγαινουν και αναλυουν το τι γινεται?
Dimitrisou
 
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2022, 17:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Πέμ 18 Αύγ 2022, 18:06

Προσωπικά δεν θα συμφωνήσω με την παραπάνω κουβέντα που έχουν ανοίξει οι αγαπητοί φίλοι.
Για πιο λόγο να εξαγγειλουν όλα αυτά που γράφετε περί πλάνου, υπομονής του, 2-3 Χρόνια, νέο γήπεδο κλπ?
Έτσι όπως είναι η ομάδα, όπως και να είναι, με μια πρώτη ευρωπαϊκή αποτυχία, με Μποτο, Λουτσε και δύο νέες προσωπικότητες εντός γηπέδου η ομάδα θα είναι ικανή να κάνει πρωταθλητισμό.
Δεν ανεβήκαμε από την Β κατηγορία δεν είμαστε Βόλος.
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Πέμ 18 Αύγ 2022, 18:20

οπως μετα τις 25 αυγουστου(μιας και οι περισσότερες χωρες κλεινουν 31 και οχι 15 σαν εμας πλεον) θα ερθει πχ η λιντσερ και θα σε πει καλυπτω φετος το μισο συμβόλαιο και αν βγω ευρωπη τον παιρνω τον μουργκ με την ταδε συμφωνια και μπορει να πεις ναι, ετσι μπορει να ερθει πχ η εσπανιολ και να σε πει θες το 5ο χαφ μου να του δωσεις απο πχ τα 600 χιλιαρικα που του δινω ,να δωσεις εσυ το 70% και εγω το 30 για να τον ξεφορτωθώ και βαζουμε και μια οψιον ?

φυσικα αυτο γινεται και απο την δικη σου πλευρα αλλα και απο την απεναντι ,παντα δημιουργουνται ευκαιριες την τελευταια βδομαδα απο καραμπολες ,το θεμα ειναι η διαθεση που υπαρχει για περαιτερω βοηθεια στην ομαδα γιατι πλεον απο τα πιο επισημα χειλη ειναι η 1η θεση βεβαια με ναι μελ αλλα ,αλλα ετσι ειπωθηκε,μην φτασουμε νοεμβρη και μας πουνε παλι βαλαμε πιεση στους παιχτες με τον πρωταθλητισμο και μειναμε στους 3 μηνες 10 βαθμους πισω.

ΠΑΟΚ
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 18 Αύγ 2022, 18:33

Ιβάν, μπορείς να φέρεις έναν με 3 μύρια ετήσιο συμβόλαιο; εγώ λέω ότι μπορείς εύκολα, θα κάνεις και το κέφι του Λουτσεσκου και ο ΠΑΟΚτσης θα γεμίσει ελπίδα,όταν αυτά γίνουν,θα πάει η πουτσα σύννεφο και θα κλάψουν μάνες.
Ένας καριολης χρειάζεται, να πάρει όλη την ομάδα από το χέρι και να βάλει φωτιά στην Τούμπα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 III

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Πέμ 18 Αύγ 2022, 18:44

NikLiverpool έγραψε:Είμαι σίγουρος ότι αν τυχόν έβγαινε και έλεγε ότι οκ πάμε για ότι κάτσει όλοι θα σκούζανε να σηκωθεί να φύγει.
Τι σκατά μόνο εγώ θυμάμαι να κάνουμε μεταγραφές Λεσεκ Πις και Ράμπουτλα και να λέμε πάμε για πρωτάθλημα?
Καλομάθαμε με φένεται..Αναμενόμενο να μου πεις. Όσοι είναι 25 και κάτω έχουν μάθει σε άλλο ΠΑΟΚ πλέον.


o λεσεκ παικταρας ηταν...

θυμαμε εναν αγωνα με την καβαλα εκανε 2 γκολ...αν θυμαμε καλα...και την αλλη μερα στα μανταλακια η εφημεριδα τιτλο....

οτι πεις εσυ πις....
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 31 επισκέπτες