Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:09

rainmaker έγραψε:Δεν αντιλέγω σε τίποτα από αυτά και βεβαίως ΟΝΤΩΣ το έχεις πει οτι είσαι οκ.

ΑΛΛΑ επιμένω οτι δεν θες να καταλάβεις σε τι ΑΠΑΝΤΑΝΕ όσοι μιλάνε για τα λεφτά που πέφτουν. ΑΥΤΟ είναι ο πυρήνας του προβλήματος και δεν προέκυψε φέτος. Παρατηρείται εδώ και τέσσερα χρόνια (πριν καν αρχίσει να μειώνεται η αλόγιστη σπατάλη)

Το γεγονός οτι "χοντρικά" χρησιμοποιούνται λέξεις που ίσως δεν είναι ακριβείς ή σωστές, δεν αλλάζει την ουσία των "αντεγκλήσεων" αφού το νόημα της αρνητικής ψυχολογίας και κριτικής (σε αυτό το κομμάτι τουλάχιστον) είναι η βεβαιότητα ή έστω ο ΦΟΒΟΣ της μη προόδου, μη ανταγωνιστικότητας της ομάδας. Και αργότερα της "εγκατάλειψής της" ή οτι θα παλεύουμε να μπουμε π.ο. Και πάρα πολύς κόσμος απαντάει οτι μια χαρά λεφτά εν τέλει ΔΙΝΟΝΤΑΙ σε παίκτες (σπανιότατα σε παίκτες που το αξίζουν βέβαια γι αυτό είδαμε... εσίτηδες και μουργκ κλπ με εκατομμύρια).
Επειδή βγήκαμε πολύ οφ τοπικ.

Προσωπικά, δεν βλέπω καμία διάθεση παραίτησης, ούτε αδιαφορίας από την πλευρά της ιδιοκτησίας.

Ποιος αδιάφορος ετοιμάζεται να επενδύσει εκατομμύρια σε ένα καινούργιο γήπεδο;

Βλέπω μια τάση να γίνει η ομάδα βιώσιμη για να έχει μέλλον.

Αυτό σημαίνει, λογικά, λιγότεροι τίτλοι και λιγότερες επιτυχίες. Αλλα και διατήρηση μιας ομάδας σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο, μιας ομάδας που δεν χρωστάει και δεν θα κινδυνεύει να περάσει ξανά αυτά που πέρασε στο όχι και τόσο μακρινό παρελθόν.

Τέλος, για την γκρίνια που λες υπάρχει και το εξής αντεπιχειρημα και αν θες βάλτο και αυτό στον συλλογισμό σου.

Πολλές φορές η γκρίνια δημιουργείται λόγω ανεδαφικων προσδοκιών.

Όταν ταΐζεις όλο το καλοκαίρι τον κόσμο με ονόματα και μεταγραφαρες και εν τέλη αυτοί δεν έρχονται τότε μόνος σου βγάζεις τα μάτια σου.

Ενώ αν οι προσδοκίες σου είναι ρεαλιστικές, αν έχεις επίγνωση του που βαδίζεις και τι πάνω κάτω μπορείς να περιμένεις, δεν υπάρχει μετά και πραγματικός λόγος για γκρίνια.

Αυτά από μένα και τέλος τα οφ τοπικ.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:12

Θα ανοίξει το "Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙΙ" ή πρέπει να το κάνω εγώ ΚΑΙ αυτό;

Απαπαααα...
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Minority4 » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:13

Πες τα ρε άνθρωπε!
Ανοιξε το και δώσε και το όνομα του 10αριου!
Οτι έχεις μη μασάς! :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Minority4
 
Δημοσιεύσεις: 2920
Εγγραφή: Τρί 15 Μάιος 2018, 10:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PaokPatraG4 » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:13

Θα τραβήξει πολύ αυτό το αστείο με το PAOK ΣΕΡΣΕΡΑΤΟ;;;;;Έλεος κάπου δηλαδή.....
Άβαταρ μέλους
PaokPatraG4
 
Δημοσιεύσεις: 1764
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 12:55

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:13

Αν δεν ερθει 10αρι οχι δεν θα ανοιξει...
Σε ενδειξη διαμαρτυριας....

Τι παικταρα ομως ο Πιτσι....Μονος του μας επαιζε στα μεταξυ μας....
Τελευταία επεξεργασία από nunies4 και Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11940
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:15

george89 έγραψε:
DimitrisS έγραψε:
O Nαρει ζητησε να μην παιξει στο φιλικο της Φορτουνα με την Τβεντε, καθως σκεφτεται την μεταγραφη του.
Ακομα δεν υπαρχει συμφωνια με καποιο κλαμπ για την μεταγραφη του.


Αυτα ειπε μολις ο Αλοφς επισημα στο twitter της Φορτουνα.


Αρα τελειωνει και του ναραι,τι να τον κανει ο αλοφς αν δεν παιζει

Θα τον δώσει αλλού,έστω και με λιγότερα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14359
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:16

Άντε τον γαύρο δεν τον φτάνεις.

Πως θα κοντράρεις τις δευτεροτρίτες ομάδες πρωταθλημάτων σαν το δικό μας, ή τις τεταρτοπεμπτες ομάδες από τα big 5 πρωταθλήματα με παίκτες από β εθνικές και ομάδες νέων;

Χαρακίρι κάνουμε φέτος το καλοκαίρι. Και απλά το ανεχόμαστε γιατί λέμε ο Μπότο ξέρει.

Εν τω μεταξύ ο Μπότο πρώτη φορά αναλαμβάνει ομάδα ως ΤΔ. Άλλο να αναγνωρίζεις ένα ταλέντο όταν το βλέπεις, άλλο να στήνεις ομάδα.

Δεν τον βλέπω πολύ καλά. Ειδικά αν δεν μπούμε ούτε ομίλους κόνφερενς.
Παρέα με τον Μπότο βλέπω να φεύγει και ο Ράζβαν αν δεν θέλει να κάψει την καριέρα του. Με τέτοια εργαλεία που του δίνουν δεν θα έχει ποτέ τα αποτελέσματα που θέλει για να κάνει το επόμενο βήμα.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:17

GINOLA έγραψε:Μεγαλύτερη μπούρδα φέτος που μπορεί να γραφτεί είναι τα οκ του Ιβάν. Δεν ισχύει

Υπάρχει μπατζετ συγκεκριμενο. Υπάρχει τ.δ. απόλυτα υπεύθυνος για όλα. Κινείται όπως πιστεύει ο ίδιος και όπως έχει ήδη εξηγήσει στον ιδιοκτήτη ότι θεωρεί ότι είναι ο σωστός τρόπος.

Το αν έχει δίκιο θα φανεί στην πορεία.

Ps ο ναρει πιέζει σε υπερβολικό βαθμό,η φουρτούνα όμως λειτουργεί όπως ο μποτο,είναι σοβαρό κλαμπ και για αυτό μας βγάζει το λάδι.

Θέλει να πάρει όσα ζητάει,όπως κάναμε εμείς και με το τσολακ. Όπως τα πήραμε εμείς, θα τα πάρουν και αυτοί γιατί ετσι λειτουργούν τα σοβαρά κλαμπ.

Στο τέλος και θα δώσουμε αυτά που θέλαν εξ αρχής και θα έχει χάσει ο παίκτης ολόκληρη την προετοιμασία.
Αν γίνει κάτι τέτοιο θα είναι η πρώτη πολύ μεγάλη ήττα του τ.δ,πιο μεγάλη από αυτή του Νεσμπεργκ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14359
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:18

Σταμάτησα να διαβάζω το άρθρο στο Πίτσι και καθαρό δεκάρι..
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4063
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:18

Στο μυαλο του Ναρει ο ΠΑΟΚ. Ψηνεται δεκαρι αλλα νουμερα δεν πεσαν στο τραπεζι. Αποκλειστικα ινφο απο Κωστα Πετ.

ΥΓ Πορκυυυυυυυ σωσε μας
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26730
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:19

Geor1926 έγραψε:
GINOLA έγραψε:Μεγαλύτερη μπούρδα φέτος που μπορεί να γραφτεί είναι τα οκ του Ιβάν. Δεν ισχύει

Υπάρχει μπατζετ συγκεκριμενο. Υπάρχει τ.δ. απόλυτα υπεύθυνος για όλα. Κινείται όπως πιστεύει ο ίδιος και όπως έχει ήδη εξηγήσει στον ιδιοκτήτη ότι θεωρεί ότι είναι ο σωστός τρόπος.

Το αν έχει δίκιο θα φανεί στην πορεία.


Επειδή επιμένεις να παραπληροφορεις ξαναδιάβασε τη συνέντευξη Μποτο


<<Θέλω να με κρίνουν για τις ιδέες μου, ή σωστότερα ένα μείγμα ιδεών, γιατί δεν είναι μόνο οι δικές μου ιδέες, είναι ένας συνδυασμός σκέψεων ανάμεσα στον κ. Σαββίδη, σε εμένα και τον προπονητή.Δεν είμαι μόνο εγώ, δεν μου έχουν δώσει τα κλειδιά του συλλόγου φυσικά.Και δεν κρύβομαι, δεν έχω κρυφτεί ποτέ πίσω από κάποιον άλλον, ό,τι είναι δική μου ευθύνη, την αναλαμβάνω αυτή την ευθύνη»
Και τι σχέση έχει το ένα με το άλλο;

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:20

31 Αυγούστου 2022
Κρίσιμες οι επόμενες 24 ώρες για τον Νάρει - προβάρει τα ασπρόμαυρα

3 Σεπτεμβρίου 2022
Κοιτάει στην αγορά των ελευθερων ο ΠΑΟΚ για εξτρεμ μετά το ναυάγιο με Νάρει

6 Σεπτεμβριου 2022
Λουτσέσκου: "Δεν θα φέρουμε παίκτη απλά για να φέρουμε"

9 Σεπτεμβρίου 2022
Κωνσταντέλιας και Τσαούσης βγάζουν μάτια στις προπονήσεις ως εξτρεμ
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό astral » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:20

gika έγραψε:Άντε τον γαύρο δεν τον φτάνεις.

Πως θα κοντράρεις τις δευτεροτρίτες ομάδες πρωταθλημάτων σαν το δικό μας, ή τις τεταρτοπεμπτες ομάδες από τα big 5 πρωταθλήματα με παίκτες από β εθνικές και ομάδες νέων;

Χαρακίρι κάνουμε φέτος το καλοκαίρι. Και απλά το ανεχόμαστε γιατί λέμε ο Μπότο ξέρει.

Εν τω μεταξύ ο Μπότο πρώτη φορά αναλαμβάνει ομάδα ως ΤΔ. Άλλο να αναγνωρίζεις ένα ταλέντο όταν το βλέπεις, άλλο να στήνεις ομάδα.

Δεν τον βλέπω πολύ καλά. Ειδικά αν δεν μπούμε ούτε ομίλους κόνφερενς.
Παρέα με τον Μπότο βλέπω να φεύγει και ο Ράζβαν αν δεν θέλει να κάψει την καριέρα του. Με τέτοια εργαλεία που του δίνουν δεν θα έχει ποτέ τα αποτελέσματα που θέλει για να κάνει το επόμενο βήμα.

Tόσο χαλια σου φαίνεται η ομάδα στην προετοιμασία? Γιατί τόση απογοήτευση?
Ok, νωρίς είναι, αλλα το πρώτο δείγμα είναι τόσο κακό?
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6913
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:20

Σπαμαρισμα ανελέητο...

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Παρ 08 Ιούλ 2022, 15:21

gika έγραψε:Άντε τον γαύρο δεν τον φτάνεις.

Πως θα κοντράρεις τις δευτεροτρίτες ομάδες πρωταθλημάτων σαν το δικό μας, ή τις τεταρτοπεμπτες ομάδες από τα big 5 πρωταθλήματα με παίκτες από β εθνικές και ομάδες νέων;

Χαρακίρι κάνουμε φέτος το καλοκαίρι. Και απλά το ανεχόμαστε γιατί λέμε ο Μπότο ξέρει.

Εν τω μεταξύ ο Μπότο πρώτη φορά αναλαμβάνει ομάδα ως ΤΔ. Άλλο να αναγνωρίζεις ένα ταλέντο όταν το βλέπεις, άλλο να στήνεις ομάδα.

Δεν τον βλέπω πολύ καλά. Ειδικά αν δεν μπούμε ούτε ομίλους κόνφερενς.
Παρέα με τον Μπότο βλέπω να φεύγει και ο Ράζβαν αν δεν θέλει να κάψει την καριέρα του. Με τέτοια εργαλεία που του δίνουν δεν θα έχει ποτέ τα αποτελέσματα που θέλει για να κάνει το επόμενο βήμα.

Βεβαια λιγο να διαβαζεις ρεπορταζ γαυρου το τι γκρινια υπαρχει για το αθλιο ποδοσφαιρο που παιζει η ομαδα τους, για τα ανυπαρκτα εξτρεμ, για τα στοπερ ανεκδοτο τυπου Παπασταθοπουλου, για τις σχεδον αποκλειστικα απο την Νοτιγχαμ μεταγραφες, για τις αργοκουρουτες στα χαφ....δεν λεγεται.
Εμεις τον εχουμε εξισωσει με την Σιτυ και ζηλευουμε κατι αγραφους που εχει φερει μεχρι στιγμης...
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11940
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες