Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:30

Dimg4 έγραψε:
GINOLA έγραψε:Παιδιά,τα υπάρχοντα εξτρεμ δείχνουν να μαμανε, τα πρωτα στοιχεια αρέσουν, ειδικά ένας ξεχωρίζει και φαίνεται πως θα κάνει μεγάλη διαφορά.

Αν σκεφτείς ότι θα έρθει και ναρει δεν αποκλείω απλά να πάει ο μποτο σε αντιτσολακ τύπου μπαλντε (δλδ all around) και να δουν αν και τι προς το τέλος.


Ξεκαθαρα Κουαλιατα. Το παιδι ειναι παιχταρα

Andre Ricardo, Παναγιώτης Τζίμας
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:31

obanebane έγραψε:
john4serres έγραψε:Έχουμε ρόστερ 32 παικτών στην προετοιμασία, αλλά ζήτημα να υπάρχουν 2-3 ενεργοί με ποιότητα που θα μας βάλουν ομίλους Conference.



Ρε συ Σεραιε τώρα τελευταία έχεις γίνει πολύ μεγάλο τρολ.
Σου βγάζω το καπέλο. :opaokara:


Σε επιπεδα Αποστολη, φτανει το τρολ του Γιαννη τελευταια.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:32

Συγγνώμη Τζόσουα αλλά μάλλον κάπου χάθηκες στην ανάγνωση.
Αυτά που εγώ προσωπικά αναφέρω και το σχόλιο του Ρενέ δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που εσύ σημειώνεις.
Δεν ξέρω φυσικά αν απαντάς σε άλλα προηγούμενα ποστς.
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1874
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Anthimox » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:32

GINOLA έγραψε:Παιδιά,τα υπάρχοντα εξτρεμ δείχνουν να μαμανε, τα πρωτα στοιχεια αρέσουν, ειδικά ένας ξεχωρίζει και φαίνεται πως θα κάνει μεγάλη διαφορά.

Αν σκεφτείς ότι θα έρθει και ναρει δεν αποκλείω απλά να πάει ο μποτο σε αντιτσολακ τύπου μπαλντε (δλδ all around) και να δουν αν και τι προς το τέλος.


Μόνο για Κουαλιάτα έχω ακούσει πως λέγονται θετικά σχόλια. Για τους υπόλοιπους δεν έχω ακούσει τίποτα. Και επειδή έχω κουραστεί να ακούω ρεπόρτερ να λένε για παλιούς παίκτες πως φαινόταν από την προετοιμασία πως ο παίκτης δεν είναι επιπέδου ΠΑΟΚ, έχω συνηθίσει όταν δεν ακούω τίποτα για κάποιον να φαντάζομαι παλτά...
Anthimox
 
Δημοσιεύσεις: 609
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:40
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:34

Logistis έγραψε:Καλά ρε φίλε, ο Τοσκιτσης το έγραψε, όχι ο Μποτο.
Που και ο ίδιος ο Μποτο μάλλον θα έλεγε, είναι δυνατόν να γράψει 100% κλείνει?
Δηλαδή εντάξει είπαμε, να μας ξινιζουν πράγματα αλλά μην είμαστε παραλογοι


Χαλάρωσε ρε φίλε. Περιπαιχτικά το έγραψα.
Δικηγόρος του Τοσκίτση είσαι ή αυτόκλητος υπερασπιστής του;

Έτσι κι αλλιώς το σχόλιο που έκανα έχει ευρύτερες προεκτάσεις. Αφορά σε όλους τους αυτοαποκαλούμενους αθλητικογράφους οι οποίοι λατρεύουν τις λέξεις μάλλον, ίσως, είναι κοντά, όπως όλα δειχνουν κ.ο.κ.[/quote]

Αδερφε συγνωμη για την παρεμβαση. Με ολη την καλη διαθεση, θελω να σου πω οτι δε το βρισκω ευγενικο να σχολιαζεις με τοσο απαξιωτικο τροπο καποιον που πριν απο λιγο εδειξε οτι βρισκεται αναμεσα μας και απανταει στις ερωτησεις μας..[/quote]

Καλοδεχούμενη η παρέμβαση σου αδερφέ, κι εγώ με καλή διάθεση θα σου απαντήσω.
Νομίζω ότι "διυλίζουμε τον κώνωπα και καταπίνουμε την κάμηλον". Εξηγούμαι.
Τα τελευταία χρόνια που διαβάζω καθημερινά το φορουμ και μάλιστα τους τελευταίους μήνες ως μέλος αυτού, έχω διαπιστώσει ότι πολλά μέλη χρησιμοποιούν συνεχώς την λέξη αρδ όταν αναφέρονται σε κάποιον αθλητικογράφο. Στο ίδιο μοτίβο, γράφονται συνεχώς σχόλια πραγματικά απαξιωτικά γι αυτούς καθημερινά. Δεν είδα ποτέ όμως κανέναν να αντιδράει και να διαφωνεί με αυτή τη στάση και προσέγγιση. Εντούτοις, το δικό μου σχόλιο, το οποίο ήδη έχω εξηγήσει ότι ήταν περιπαιχτικό και αφορούσε όλους τους αθλητικογράφους, έφερε όλη αυτή την αντίδραση, στο βαθμό μάλιστα να χαρακτήριστεί μη ευγενικό και απαξιωτικό! Κάποιοι μάλιστα μας καλούν να σεβόμαστε τον Τοσκίτση και να του πούμε και ευχαριστώ.

Δεν ξέρω ρε μάγκες, μου φαίνονται λίγο αντιφατικά όλα αυτά, έως και παράλογα.
Ζητώ συγνώμη λοιπόν αν κάποιοι θίχτηκαν εδώ μέσα με το σχόλιο μου, αλλά νιώθω ότι υπάρχουν δύο μέτρα και δύο σταθμά στις αντιδράσεις παρόμοιων σχολίων και αυτό δεν μου φαίνεται και πολύ καλό.[/quote]
+++++++++++++
psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pirate_salonica » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:35

Anthimox έγραψε:Μόνο για Κουαλιάτα έχω ακούσει πως λέγονται θετικά σχόλια. Για τους υπόλοιπους δεν έχω ακούσει τίποτα. Και επειδή έχω κουραστεί να ακούω ρεπόρτερ να λένε για παλιούς παίκτες πως φαινόταν από την προετοιμασία πως ο παίκτης δεν είναι επιπέδου ΠΑΟΚ, έχω συνηθίσει όταν δεν ακούω τίποτα για κάποιον να φαντάζομαι παλτά...


Υπήρξε και δημοσιογράφος που είπε πως "ο Μάτος δε θα πάρει τη φανέλα βασικού απ' τον Κίτσιου"... οπότε από το να πετάνε τέτοια καλύτερα να μη λεν τίποτα!
Άβαταρ μέλους
pirate_salonica
 
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 19:46

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:37

Καλα μην νομιζετε οτι ολοι οσοι πηγαινουν στις προετοιμασιες βλεπουν και καταλαβαινουν ποδοσφαιρο. Μπαλα βλεπουν. Ποδοσφαιρο λιγοι. Το καταλαβαινεις απο τις αναλυσεις τους μεσα στην σεζον.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11698
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:38

Οι χάρτινοι ακόμα πιστεύουν ότι ο Μπακάκης είναι καλύτερος από τον Ματος, η σύγκριση με την παιχταρα τον Στελαρα με την διεθνή καριέρα μας πείραξε; :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pirate_salonica » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:41

Οι χάρτινοι πιστεύουν και πως ο Μάνταλος είναι ποδοσφαιριστής και όχι κουβαλητής κυπέλλων... δεν μετράει η άποψή τους!
Άβαταρ μέλους
pirate_salonica
 
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: Πέμ 09 Ιουν 2011, 19:46

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kosths BXL » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:42

pirate_salonica έγραψε:
Anthimox έγραψε:Μόνο για Κουαλιάτα έχω ακούσει πως λέγονται θετικά σχόλια. Για τους υπόλοιπους δεν έχω ακούσει τίποτα. Και επειδή έχω κουραστεί να ακούω ρεπόρτερ να λένε για παλιούς παίκτες πως φαινόταν από την προετοιμασία πως ο παίκτης δεν είναι επιπέδου ΠΑΟΚ, έχω συνηθίσει όταν δεν ακούω τίποτα για κάποιον να φαντάζομαι παλτά...


Υπήρξε και δημοσιογράφος που είπε πως "ο Μάτος δε θα πάρει τη φανέλα βασικού απ' τον Κίτσιου"... οπότε από το να πετάνε τέτοια καλύτερα να μη λεν τίποτα!



ισχυει...τζορμπατζογλου "δεν μπορω να φανταστω πως ο ματος θα παρει φανελα βασικου απο κιτσιου"....και ο κολκας το αλλο θεικο...μερικες μερες πριν το ματς στην μαρσειγ "παιδια ο αουγκουστο ενταξει δεν ειναι οτι ειναι κακος παιχτης αλλα στον ΠΑΟΚ δεν εχει ρολο και τα στοιχεια του δεν κουμπωνουν καλα μπορει σε μια αλλη ομαδα να παιξει αλλα εδω δεν το βλεπω" κολκας μετα τα ματς με την μαρσειγ "παιδια ο αουγκουστο ισως ειναι και το καλυτερο χαφ του πρωταθληματος στο 6-8"....ενταξει μιλαμε για ποδοσφαιροφατσες τους μυριζονται τους παικταραδες απο χιλιομετρα
kosths BXL
 
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Σάβ 10 Απρ 2021, 10:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:43

Maxpaok έγραψε:Συγγνώμη Τζόσουα αλλά μάλλον κάπου χάθηκες στην ανάγνωση.
Αυτά που εγώ προσωπικά αναφέρω και το σχόλιο του Ρενέ δεν έχουν καμία σχέση με αυτά που εσύ σημειώνεις.
Δεν ξέρω φυσικά αν απαντάς σε άλλα προηγούμενα ποστς.


Πουθενα δεν χαθηκα.Ο ΠΑΟΚ εχει αναγκη απο ακραιους ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ,οτιδηποτε αλλο θα το βρει μπροστα του.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Maxpaok » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:43

Νουνιες, το σχόλιο σου έχει βάση.
Θα πρέπει ωστόσο να ξέρουμε τι έχει στο μυαλό του ο Λουτσε. Επίσης και ότι έχει κάποιους ελπιδοφορους νέους που πρέπει να τους δώσει ρόλο.
Πχ αν θεωρήσουμε ότι παίρνουμε ακραίο, με θητεία στην θέση και πρέπει να δώσει ρόλο στο δέκα όχι σε έναν αλλά σε κουαλιατα, Ροντριγκο, ντελια, μπισε, Καντουρι, τότε, ίσως να σκέφτεται ότι αν τον ρόλο στα άκρα μπορεί να του τον δώσει ο κουαλιατα με βοήθειες του μπισε και του Καντουρι μπορεί να βλέπει ανοιχτό χώρο και θέση και για άλλον στο δέκα όπως ο Ρικάρντο?
Τέλος έχεις την εντύπωση ότι δεν έχει πέσει ένα παραπάνω βάρος στις πλάτες του Λουτσε γιατί θα πρέπει να δοκιμαστούν πραγματικά, να δοθούν ρολοι, να μοιραστούν στους άλλους νέους?
Maxpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1874
Εγγραφή: Παρ 07 Μάιος 2021, 12:57

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kosths BXL » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:46

τζοσ πηρες κουαλιατα , ρικαρντο, και μαλλον και ναρευ...δλδ για 28 ιουνιου τι σε χαλαει ? δεν μπορεις να περιμενεις 2-3 βδομαδες για να ερθει ενας ακομα στα αριστερα αν ειναι να κανει τη διαφορα ? δεν ειπε κανεις οτι δεν θ παρουν αλλο εξτρεμ...και λεω κουαλιατα και ρικαρντο γτ απο οτι λεγεται στα ακρα τους βαζει ο λουτσεσκου και στο δεκα βαζει τον φελιππε και τον καντουρι....28 ιουνιου εχουμε οχι 28 αυγουστου
kosths BXL
 
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Σάβ 10 Απρ 2021, 10:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:47

Μαλλον δεν διαβασες τι εγραψα.Ειπα οτι αν θελουν να καθυστερησουν για να βρουν οτι καλυτερο μπορει να βρουν το καταλαβαινω απολυτα.Για πιθανη σκεψη να μην αποκτηθει μιλαω.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 28 Ιουν 2022, 15:50

Αυτό που γράφει ο nunies ,έχει λογική, ότι δηλαδή μπορεί να αλλάξει η στόχευση και αντι για βαρβάτο αριστερό εξτρέμ, πάμε για βαρβάτο 10αρι.
Θεωρείτε απίθανο να αποδίδουν καλύτερα έξω αριστερά οι Κουαλιατα ,Ρικάρντο αποτι στο 10;
Γι'αυτό λέμε ότι δεν πρέπει να βιαστούμε,καλό είναι να πάρει το χρόνο του ο προπονητής,κατά τη γνώμη μου γι αυτές τις θέσεις ο χρόνος που έχουμε είναι άπλετος για να γίνει η σωστή επιλογή.
Ας έρθει ο Ναρει τώρα και βλέπουμε.
Τελευταία επεξεργασία από obanebane και Τρί 28 Ιουν 2022, 15:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες