Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:33

Πάντως προ Μπότο είχαν ακουστεί σαν περιπτώσεις που ήταν κοντά στο να κλείσουν για χειμερινές μεταγραφές οι Stryger- Larsen , Boetius , ενώ ενδιαφέρον υπήρχε και για τον μέσο Fernando που ήταν ελεύθερος. Τελικά πήραμε τεχνικό διευθυντή τον Boto και ακολούθως Sastre και Soares.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό Geor1926 » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:33

Πόσα οικονομάμε από την ρήτρα του Μπότο;
Φτανουν για εναν Τέιλορ ακόμα; :mrgreen:
41926
Άβαταρ μέλους
Geor1926
 
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Τετ 22 Σεπ 2021, 11:23

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:38

Γνωρίζει κανείς τι παίζει η τζάμπα χαλιομαστε;
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:41

Πιστευω οτι ειναι παπας..
Σοβαροι του χωρου σαν τον Μποτο δεν λειτουργουν ετσι..
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 4038
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:42

τζαμπα χαλιομαστε οπως συμβαινει με το 90% των αρδιων που αναπαραγονται και εδω μεσα
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό thomas Murg » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:48

Βγάλτε ρε κάνα παπά να φτιαχτουμε κι όχι να χαλιομαστε. Ο prist ακούει;
Άβαταρ μέλους
thomas Murg
 
Δημοσιεύσεις: 2971
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 17:02

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:49

Αν γινει καμια λαλακια παντως ριξτε μου μπαν πριν προλαβω να μιλησω...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:50

Καλά ας μην πέσουμε και από τα σύννεφα αν όντως η Μπεσίκτας ενδιαφέρεται για Μπότο. Προ μηνός είχε κάνει επαφή και η Σπέτσια. Είναι καλό όνομα ο Μπότο, ρήτρες υπάρχουν οπότε όλα παίζουν.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:52

Αυτός είναι οικονομικός εξορθολογισμός.. παίρνει ο Σαββίδης στον πρώτο μισό εκατομμύριο και σε έξι μήνες το πουλάει ένα.
Ζηλεύουν και οι μεγαλύτεροι traders της Νέας Υόρκης.

Όσο για το μποτό μας το είπε ο ίδιος...οι έξυπνοι άνθρωποι δεν χάνουνε μαθαίνουν. Τώρα τι έμαθε δεν μας το είπε.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14499
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τρί 24 Μάιος 2022, 20:59

Tι παθατε ρε παιδια; Πειτε και σε μας;
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 24 Μάιος 2022, 21:02

Τι να πάθουμε? Ο αλήτης ο λουτσέσκου διώχνει τον μπότο :lol:
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14499
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τρί 24 Μάιος 2022, 21:06

Kαλα κανει 56 χρονων ειναι, να φερει εναν νεοτερο 40αρη να κανει καλυτερη δουλιτσα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τρί 24 Μάιος 2022, 21:09

Λήξη συναγερμού.. το διέψευσε ο ιδιος.. in Boto we trust…? Συνεχίζουμε…
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Τρί 24 Μάιος 2022, 21:12

Γέρος έγραψε:Τον Νοέμβριο του 2021 είχα κάνει μια ανάρτηση σχετικά με τις μεταγραφικές κινήσεις Ιανουαρίου και καλοκαιριού 2022.

Είχα δεχτεί την επίσκεψη ενός πολύ παλιού φίλου, στον οποίο τρέφω απεριόριστη εμπιστοσύνη για την αξιοπιστία του και είναι πασίγνωστος Π.Α.Ο.Κ. ΣΗΣ στο πανελλήνιο.

Την εποχή εκείνη τα πράγματα στην Ομάδα ήταν πολύ περίεργα και πολύ διαφορετικά από ότι τώρα. Μου είπε αρκετά πράγματα τα οποία μετέφερα στο Forum με την μορφή, "μήπως ο Ιβάν Σαββίδης σκέφτεται έτσι ?"

To résumé της ανάρτησης ήταν ότι τον μεν Ιανουάριο δεν θα υπάρξουν παρά 1-2 μεταγραφικές κινήσεις και αυτές υπό όρους, το δε καλοκαίρι - που έληγαν πολλά και σημαντικά συμβόλαια - ο προγραμματισμός ήταν να γίνει ένα γερό ξεκαθάρισμα.

Εισέπραξα απάντηση από δύο αδέλφια που έλεγαν ότι αυτά είναι μαλακίες.

Ήταν εποχή που πολλοί περίμεναν την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου ως η άνυδρος γη το ύδωρ.

Κάποιος αδερφός ζήτησε να ξαναβάλω την ανάρτηση την οποία όμως δεν μπόρεσα να εντοπίσω.
Την αναπαράγω τηλεγραφικά χωρίς να προσθέσω ούτε ένα "και" δικής μου άποψης ή σκέψης.

Ηχογραφώ όλες τις συνομιλίες μου τηλεφωνικές ή δια ζώσης αφού προηγουμένως ενημερωθεί ο συνομιλητής μου. Και αυτό για δική μου χρήση, λόγω συγκεκριμένης πάθησης.

- Ήταν πρωτοβουλία του Razvan Lucescu η επαναπροσέγγιση με τον Π.Α.Ο.Κ.
- Ο Razvan Lucescu ανέλαβε να αξιολογήσει όλο το roster που βρήκε και να καθορίσει την εξέλιξη κάθε ποδοσφαιριστή στον Π.Α.Ο.Κ.
- Ο Razvan Lucescu υπέδειξε μόνον τον Nelson Oliveira
- Ο Razvan Lucescu δεν είχε καμία ανάμειξη με τις άλλες μεταγραφές του καλοκαιριού 2021, παρά μόνον επέλεξε έναν σε κάθε θέση από λίστα που του δόθηκε.
- Ο Πρόεδρος ήταν πολύ απογοητευμένος από την οικονομική διαχείριση των μεταγραφών τα 2 τελευταία χρόνια
- Ο Πρόεδρος ήταν πολύ απογοητευμένος από την λειτουργία της ΠΑΕ και μάλιστα πολύ δυσαρεστημένος από συγκεκριμένα στελέχη
- Η δυσαρέσκεια του ήταν έντονη την εποχή εκείνη και περιελάβανε συχνές εκρήξεις θυμού
- Ο Προέδρος εξέφραζε μεγάλη δυσφορία για τους συχνούς τραυματισμούς, τους γυμναστές και το ιατρικό team
- Ήταν τρομερά δύσκολο να γίνει συζήτηση μαζί του για νέες μεταγραφές, διότι αμέσως αντιδρούσε αναφερόμενος σε ποδοσφαιριστές που χρυσοπληρώθηκαν και παρέμεναν ανενεργοί ή μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας. Αναφέρθηκαν συγκεκριμένα ονόματα.
- Ο Πρόεδρος είχε βάλει κάποιες κόκκινες γραμμές στις αρχικές συζητήσεις με τον Razvan Lucescu με την σύμφωνη γνώμη του δεύτερου (μάλιστα με μεγάλη προθυμία)
- Οι κόκκινες γραμμές αφορούσαν αξία αγοράς νέων ποδοσφαιριστών, και ετήσιες αμοιβές οι οποίες έπρεπε να κυμαίνονται σε ένα συγκεκριμένο πλαίσιο
- Απαίτησε, το κατά το δυνατόν ασφαλιστικές δικλείδες στα συμβόλαια των ποδοσφαιριστών, που να συνδέουν την αμοιβή τους με την προσφορά τους
- Οι καλοκαιρινές μεταγραφές θα ακολουθούσαν αυτή τη λογική
Η άποψη εκείνη την δύσκολη εποχή, που και ο Προπονητής αναγνώρισε κάποια λάθη του, ήταν ότι το καλοκαίρι θα υπάρξει εκτενής εκκαθάριση
- Ο Πρόεδρος δεν έδειξε καμιά διάθεση να σταματήσει τις επενδύσεις. Όμως απαιτεί έναν οικονομικά ανεξάρτητο Π.Α.Ο.Κ. στις διαχειριστικές χρήσεις

Κάποια άλλα που ειπώθηκαν δεν γράφονται
Από τότε άλλαξαν πολλά και στον Π.Α.Ο.Κ. (ερχομός Boto, άνοδος κάποιων παικτών, Ευρωπαϊκή πορεία κ.α.) αλλά και στο γεωπολιτικό περιβάλλον όπως ο πόλεμος.
Αν άλλαξε κάτι στις αρχικές θέσεις δεν το ξέρω. Προσωπικά το αποκλείω.

Στο thread του τελικού και με τους σφυγμούς 300 (άκου εκεί ο αλήτης είχε 200 σφυγμούς άρα δεν πειράζει που μας έδειξε τα . . .) επάνω στην τρέλα μου έγραψα τα ονόματα κάποιων ατόμων που ήταν κοντά στην σκηνή του εγκλήματος κατά του Π.Α.Ο.Κ. Γνωστά ονόματα με τα οποία επικοινωνούσα τηλεφωνικά και έγραφα εδώ.

Δηλώνω ότι κανείς από αυτούς δεν ήταν ο συνομιλητής μου του Νοεμβρίου, που μου μετέφερε τα παραπάνω.

Εξαιρετικό ποστάρισμα που εξηγεί κι άρα πολλά πράγματα από αυτά που έχουμε ζήσει στον ΠΑΟΚ μας τα τελευταία χρόνια.
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2022

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τρί 24 Μάιος 2022, 21:13

Κατάλαβε ότι εκεί είναι ακόμα πιο παλαβοι; :D
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 12052
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 31 επισκέπτες