ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Παρ 14 Ιαν 2022, 14:06

xrisitsapa έγραψε:
black_star_ninja έγραψε:Νομιζω οτι το επιπεδο του ελληνικου πρωταθληματος ειναι αναλογο της ευρωπαικης πορειας που εχουν οι ελληνικες ομαδες. Δε χρειαζεται ενας τεχνικος διευθυντης να γνωριζει κατι περισσοτερο. Οι ελληνικες ομαδες πηγαινουν κατα διαολου στην ευρωπη και αυτο ειναι καθρεπτης του πρωταθληματος μας. Καποιες ιδιαιτεροτητες που υπαρχουν πχ
"εστησες το πρωταθλημα
μιολη Αυγενακη
στα γηπεδα φωναζουμε
Γ..... Μ.....
#δικο σας συναδελφοι"
προφανως επηρεαζουν το αν θα παρει μια ομαδα πρωταθλημα, αλλα σιγουρα δεν επηρεαζουν το αν θα δημιουργηθει μια καλη ομαδα.


Δε συμφωνω με αυτο. Οι ευρωπαικοι αγωνες εχουν ιδιαιτεροτητες, δεν ειναι ευκολο να βγαλεις συμπερασματα.

Το ελληνικο πρωταθλημα ειναι δυσκολο, σφιχτο και βρωμικο. Απαιτει σημαντικη σωματικη διαπλαση, αρα ειναι δυσκολο να ξεχωρισει καποιος 20χρονος, ο οποιος αλλου μπορει να εκανε παπαδες. Και παλι, το πρωταθλημα στο φερνουν οι ετοιμοι, ψημενοι παικτες.

Παραδειγματα απειρα. Σε εμας, Πελκας-Ζαμπα τις χρονιες του double, αλλα αν δεν ειχες βιερι, Ματος κτλ πρωταθλημα δεν εβλεπες ποτε.
Στο γαυρο, ξεχωριζει φετος ας πουμε ο Αγκιμπου, αλλα το πρωταθλημα ερχεται απο Ελ Αραμπι, Εμβιλα κ σια.

Αν δεν παρεις και τετοιου επιπεδου παικτες, στα ιδια θα εισαι. Εμεις αυτη τη στιγμη εχουμε μονο Ζιβκοβιτς-Κουρτιτς. Θελουμε μινιμουμ αλλους 3. Αν μπορουν ας φερουν τωρα τουλαχιστον 1.

Σεβαστό. Εχεις δικιο. Δε το ειχα σκεφτει ετσι.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Patron » Παρ 14 Ιαν 2022, 14:17

ΚΩΣΤΑΣ2019 έγραψε:
obanebane έγραψε:Καλύτερος ο Τεμπονέρας από τον Μπελογιάννη.

Όλων καλύτερος ο Βελουχιώτης.


Παπαρηγα μακράν
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3282
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό FreeWatcher » Παρ 14 Ιαν 2022, 14:45

tad έγραψε:
FreeWatcher έγραψε:Όχι και παλινια ρε cellophan! Ο παλινια ειναι 6ροχταρι, αυτος καλος φαινεται αλλα δεν κοβει ουτε με βαλε!!!
Να σας πω πιο πολυ σαν αντικαντουρι με κανει απο τα βιντεακια... Απλως ειχα την εντύπωση οτι ψαχναμε 6ροχταρι οχι 8ροδεκαρι :roll:


διαβάζω όσα γράφονται για τον παίχτη αλλά από τα βίντεο και ότι συμπέρασμα μπορεί κάποιος να εξάγει από ένα βίντεο, ο παίχτης είναι ξεκάθαρα σύγχρονο 6άρι ... ή 6-8άρι όπως αναφέρθηκε από cellophan ...

μου μοιάζει πολύ με τον Τσιγγάρα αλλά μου φαίνεται καλύτερος στην επαφή με την μπάλα και την ακρίβεια πάσας ...

Καλό κορμί, αλλά ταχύτητα 6αριού και όχι 8αριού ... δεν είναι δηλαδή το μαύρο άλογο που θα κάνει 25 μέτρα σε κλάσματα δευτερολέπτου ...

Αυτό που δεν φαίνεται στα βίντεο είναι ο τρόπος μαρκαρίσματος που έχει ... εκεί για εμένα είναι το σημαντικό

διαβάζω ότι ο παίχτης του αρέσει να παίζει πιο μπροστά αλλά εμένα μου φαίνεται ξεκάθαρα σύγχρονο εξάρι. Νομίζω ο παραλληλισμός με Παλίνια είναι πολύ εύστοχος ...

Ο ΠΑΟΚ πιστεύω ότι πονάει πάνω από όλα πλέον στην θέση του 6αριού ... όχι ότι δεν πονάει αλλού ... αλλά αυτός ο παίχτης δεν είναι 10ἀρι αλλά 6άρι ...


Δηλαδή άσχετα αν έρθει ή δεν έρθει ο παίχτης...
Άσχετα αν έχει ή όχι την ποιότητα για τον ΠΑΟΚ...
Εσύ από αυτά τα 2-3 βιντεακια και στοιχεία στο ιντερνετ βλέπεις ενα σύγχρονο εξαρι δηλαδή!!!
Έναν παλίνια που δεν έχει παίξει στη ζωή του ποτέ αμυντικο χαφ!!!
Το γρηγορο εξαροχταρι που ψαχνουμε και γραφουμε εδω μεσα τα τελευταία 3 χρόνια!!!
Χωρίς να δεις ουτε μια φαση τον παιχτη να μαρκαρει!!!
Πολλοί εδω μεσα βλεπετε αυτο που θέλετε πριν ερθει ο παιχτης και μετα που ερχεται ψαχνουμε αντικαταστατη. Βρες μπας και ειστε απο το τμημα σκαουτινγκ του ΠΑΟΚ??? :D
Άβαταρ μέλους
FreeWatcher
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2020, 00:12

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Παρ 14 Ιαν 2022, 14:49

Αυτό το προφίλ στο ινσταγκραμ που είχε τις πληροφορίες θα το δώσει κανείς ρε να δούμε τι παίζει?
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό MrSam1926apc » Παρ 14 Ιαν 2022, 15:22

iasoiako έγραψε:
DimitrisS έγραψε:
iasoiako έγραψε:Η Τριπολη στην θεση του δεξι μπακ εχει τον Carmona 25 χρονων με γεματη σεζον Racing Santander προπερσυ και 16 συμμετοχες Μπετις περσυ. Δεν βλεπω καποια τρελη διαφορα με τον Σαστρε. Εχει κ 2 συμμετοχες στην U21 της Ισπανιας, ο Σαστρε 1


Καπου μπερδευεσαι iasoiko. Ο Carmona ειχε γεματη σεζον στην Racing προπερσι στην Segunda Division με την ομαδα να πεφτει κατηγορια και ειχε περσι 15 συμμετοχες στην Segunda Division B με την δευτερη ομαδα της Μπετις.


Θεωρεις αυτην την διαφορα τεραστια?
Εγω προσωπικα οχι. Anyway θα φανει στο γηπεδο. Αλλα και ο Καρμονα εχει ματς με ολες τις μικρες εθνικες της Ισπανιας. Δεν λεω οτι ειναι καλυτερος αλλα ειναι καλος κ εξελιξιμος παικτης, αλλα σε καμια πςριπτωση ουτε ο Σαστρε ουτε ο Καρμονα δεν ειναι επιπεδου του καταπληκτικου Ματος



Συγγνώμη αλλά ορισμένοι κανετε σαν κάτι τσομπανοτραβολτες hiring managers που ζητάνε για θέσεις graduate 10 χρόνια εμπειρία και να τους πληρώνετε σαν interns. Ξεκολλατε λίγο! Για κάθε περίπτωση ματος έχεις και από τρεις καγκαβα..
προσωπικά ούτε το σαστρε ξέρω ούτε μπορώ να τον κρίνω γιατί δεν βλέπω μπαλα εκτός του ΠΑΟΚ αλλά περιμένω να τον δω με τον ΠΑΟΚ... και ο Μουργκ στην Ραπιντ είχε τρελα νουμερα και σε εμάς δεν αποδίδει στα στανταρ του. Έχετε λίγο υπομονή, νομίζω ότι ΠΑΟΚ δεν γίναμε για τις νίκες και τα τρόπαια μην κανετε σαν κάτι Έλληνες εδώ στην ξενιτιά που ξεβλαχεψαν απότομα και λένε ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑ...
MrSam1926apc
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευτ 17 Μάιος 2021, 10:15

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 14 Ιαν 2022, 15:30

Από Πορτογαλία πάντως λένε ότι δύσκολα θα φύγει και μάλλον η ομάδα ζητάει πολλά λεφτά.

Όνομα σήμερα δεν πρόκειται να βγει, μάλλον περιμένουν την forza
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 14 Ιαν 2022, 15:37

Και μιας και είπα forza
Το promo αφήνει υπονοούμενο ότι φεύγει ο Ντουγκλας;
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Παρ 14 Ιαν 2022, 15:40

Αν κανει και ο Μποτο μεταγραφες με βαση τον συγχρονισμο με το πρωτοσελιδο της Φορτσα.....
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 12040
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό FreeWatcher » Παρ 14 Ιαν 2022, 15:44

Mitsospaoki4 έγραψε:Και μιας και είπα forza
Το promo αφήνει υπονοούμενο ότι φεύγει ο Ντουγκλας;


Σε τι αναφέρεσαι?
Άβαταρ μέλους
FreeWatcher
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2020, 00:12

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 14 Ιαν 2022, 15:48

nunies4 έγραψε:Αν κανει και ο Μποτο μεταγραφες με βαση τον συγχρονισμο με το πρωτοσελιδο της Φορτσα.....
Μπορεί να έχει διαρρεύσει το όνομα και να έχει συμφωνήσει αλλά να περιμένουν την forza για να βγάλουν αποκλειστικό.
Το έχουμε δει πολλές φορές στο παρελθόν
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 14 Ιαν 2022, 15:48

FreeWatcher έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:Και μιας και είπα forza
Το promo αφήνει υπονοούμενο ότι φεύγει ο Ντουγκλας;


Σε τι αναφέρεσαι?
Στο promo τους στο Facebook για αύριο
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Παρ 14 Ιαν 2022, 15:48

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Αυτό το προφίλ στο ινσταγκραμ που είχε τις πληροφορίες θα το δώσει κανείς ρε να δούμε τι παίζει?

PAOKTSIS λέγεται, έτσι το έχει γραμμένο στα αγγλικά
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Παρ 14 Ιαν 2022, 16:00

Πάντως περιέργως η εμετική Sportime ανέβασε ένα πάρα πολύ ωραίο άρθρο. Αξίζει τον κόπο να το διαβάσετε. Για μεταγραφικά θέματα μιλάει. Τον δημοσιογράφο που το γράφει πρέπει να τον έχει πάρει το μάτι μου σε κάτι άρθρα αλλά δεν τον έχω ακουστα.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2680
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 14 Ιαν 2022, 16:12

iasoiako έγραψε:Εγω ειπα την αποψη μου οτι δεν βλεπω κατι ιδιαιτερο στο βιογραφικο του Σαστρε σε σχεση με παικτες που φρρνει ο Αστερας. Δεν ειπα οτι ειμαστε ο Αστερας. Ελληνικα μιλαω.
Θεωρω οτι ο ΠΑΟΚ παλι παικτη επιπεδου Ματος πρεπει να φερει για βασικο, γιατι με Λυρατζη κ Σαστρε μια του υψους μια του βαθους θα ειμαστε.

Δηλαδή τι ακριβώς διαφορετικο περίμενες από τον μποτο?
Περίμενες να έρθει με λίστα 23χρονων με 150 συμμετοχες σε τοπ πρωταθλήματα και να σου πει " να οι παικταράδες"?
Περίμενες να σου φέρει μια λίστα με παίκτες που και συ με ένα απλό σερτς θα έφτιαχνες αν στη ζητούσαν?

Όχι. Ο μποτο θα φέρει λίστες παρόμοιες με αυτές του αρνεσεν. Πώς ήταν για παράδειγμα ο Ροντρίγκεζ ? Ε κάτι τέτοιο.
Βέβαια επειδή εδώ δεν είμαστε Ολλανδία,ι ΠΑΟΚ πρέπει να βρει μία ισορροπία στο ρόστερ του. Όπως είναι σχεδόν απίθανο να πάρει πρωτάθλημα μόνο με 33χρονους έτσι βειναι σχεδόν απίθανο να πάρει πρωτάθλημα μόνο με φερέλπιδες.
Ευτυχώς όμως ( σε αντίθεση με τον αρνεσεν) έχει ανδρωθεί επαγγελματικα σε έναν από τους πιο απαιτητικούς συλλογους του κόσμου, γνωρίζει από πρώτο χέρι το ταμπεραμέντο των νοτιων και πιστεύω ότι αντιλαμβάνονται τον κυρίαρχο ρόλο που παίζουν σε αυτές τις ομάδες οι έμπειροι παίκτες και οι παίκτες με προσωπικότητα.

Υγ τώρα οποίος περιμένει 10/10 από τον μποτο,θα στεναχωρηθεί γιατί κάτι τέτοιο είναι μη ρεαλιστικό
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό vs40 » Παρ 14 Ιαν 2022, 16:18

Εγώ δεν ενθουσιαστηκα με τα ονόματα που κλείσανε /κλείνουν. Όμως επιτέλους στοχεύουμε τις σωστές ηλικίες, οπως με Αρνεσεν. Ο Μποτο θα χρειαστεί χρόνο να αξιολογήσει το επίπεδο του πρωταθλήματος και κατά τη γνώμη μου, τα ταλέντα για να παίξουν στον ΠΑΟΚ πρέπει να είναι πολύ ποιοτικά. Χάρηκα πολύ για τον Τσιγγαρα και το Λυρατζη. Ελπίζω να πάρουν τα παιδιά μας χρόνο και να μην παει ολος σε δανεικούς ποδοσφαιριστές.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5280
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 28 επισκέπτες