ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 14 Ιαν 2022, 11:42

Ακομη κι αν ισχυει αυτο, ευτυχως και για μας και γ αυτον ειμαστε στον Γεναρη. Θα φερει βαρια 3 παιχτες, εκ των οποιων ο ενας ειναι ηδη δανεικος. Μεχρι το καλοκαιρι π θα χρειαστει αλλους 10 θα εχει αντιληφθει πληρως και το επιπεδο μας και το επιπεδο του πρωταθληματος.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Παρ 14 Ιαν 2022, 11:44

ΑποστόληςΑ έγραψε:σφινα - Στ. Στεργιάδης

Στην τελική ευθεία η απόκτηση χαφ!

...Σύμφωνα με τις πληροφορίες που υπάρχουν έχει εντοπιστεί παίκτης που μπορεί να παίξει με ευχέρεια στον άξονα, όμως μέχρι αργά χθες βράδυ δεν είχαν δημοσιοποιηθεί περισσότερες λεπτομέρειες επί του θέματος. Όπως όλα δείχνουν ο ποδοσφαιριστής που βρίσκεται στην πρώτη θέση της λίστας του Ζοσέ Μπότο είναι από την Ιβηρική και θα έρθει στον ΠΑΟΚ με κανονική μεταγραφή. Σίγουρα μέσα στο Σαββατοκύριακο θα υπάρξουν εξελίξεις και σε αυτό το ζήτημα.


αυτές οι τελικές ευθείες είναι μεγαλύτερες και από τον υπερσιβηρικό και τη ρουτ σιξτι σιξ μαζί και έχουν περισσότερες στροφές και από τον κωλοσούρτη
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 14 Ιαν 2022, 11:48

Gospi έγραψε:Ακομη κι αν ισχυει αυτο, ευτυχως και για μας και γ αυτον ειμαστε στον Γεναρη. Θα φερει βαρια 3 παιχτες, εκ των οποιων ο ενας ειναι ηδη δανεικος. Μεχρι το καλοκαιρι π θα χρειαστει αλλους 10 θα εχει αντιληφθει πληρως και το επιπεδο μας και το επιπεδο του πρωταθληματος.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


λογικο. νομιζω το ευτυχες επισης ειναι οτι μαλλον αντιλαμβανομενος και ο ιδιος οτι δεν εχει εγκλιματιστει και για να μην εγκληματισει φτιαχνει τα ντηλς του σωστα για να μην εγκλωβιστει στις τωρινες επιλογες του.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Παρ 14 Ιαν 2022, 11:48

Νομιζω οτι το επιπεδο του ελληνικου πρωταθληματος ειναι αναλογο της ευρωπαικης πορειας που εχουν οι ελληνικες ομαδες. Δε χρειαζεται ενας τεχνικος διευθυντης να γνωριζει κατι περισσοτερο. Οι ελληνικες ομαδες πηγαινουν κατα διαολου στην ευρωπη και αυτο ειναι καθρεπτης του πρωταθληματος μας. Καποιες ιδιαιτεροτητες που υπαρχουν πχ
"εστησες το πρωταθλημα
μιολη Αυγενακη
στα γηπεδα φωναζουμε
Γ..... Μ.....
#δικο σας συναδελφοι"
προφανως επηρεαζουν το αν θα παρει μια ομαδα πρωταθλημα, αλλα σιγουρα δεν επηρεαζουν το αν θα δημιουργηθει μια καλη ομαδα.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 14 Ιαν 2022, 11:58

jibbie έγραψε:
Gospi έγραψε:Ακομη κι αν ισχυει αυτο, ευτυχως και για μας και γ αυτον ειμαστε στον Γεναρη. Θα φερει βαρια 3 παιχτες, εκ των οποιων ο ενας ειναι ηδη δανεικος. Μεχρι το καλοκαιρι π θα χρειαστει αλλους 10 θα εχει αντιληφθει πληρως και το επιπεδο μας και το επιπεδο του πρωταθληματος.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


λογικο. νομιζω το ευτυχες επισης ειναι οτι μαλλον αντιλαμβανομενος και ο ιδιος οτι δεν εχει εγκλιματιστει και για να μην εγκληματισει φτιαχνει τα ντηλς του σωστα για να μην εγκλωβιστει στις τωρινες επιλογες του.

Και μεταξύ μας, οταν πας για να αντικαταστησεις, τον Ροντριγκο, τον Εσιτι, τον Μπισε τον Καντουρι και τον Αουγκουστο, ε δεν χρειαζεται να κανεις και παπαδες μεταγραφικα... αρκει να κινηθεις σε κανονικους ποδοσφαιριστες, καλους αθλητες, με φυσική κατασταση και ταχυδυναμη. Δεν του ζητηθηκε δα να αντικαταστησει τον Παμπλο Γκαρσια, ούτε το Ζαγορακη
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Παρ 14 Ιαν 2022, 12:02

Στην Μετρο παντως (οσο μπορει να τους παρει κανεις σοβαρα αλλα ενεκα επιτυχιας στο δεξι μπακ) γραφουν οτι συμφωνα με πληροφοριες με τον παικτη τα εχουμε βρει και οτι ειναι συμαχος στην μεταγραφη. Λενε με σχετικη σιγουρια οτι ειναι ο ενας απο τους 3 της λιστας Μποτο για την θεση. Δεν ειναι ονομα που βγηκε για αντιπερισπασμο δηλαδη.
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 12052
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 14 Ιαν 2022, 12:27

Καταλάβατε τώρα τι θα γίνεται ε; Αφού ανακάλυψαν μια παλιά συνέντευξη του Μποτο που αναφέρει ότι συνήθως ζητάει μια λίστα με τρεις παίκτες για κάθε θέση που χρειάζεται ενίσχυση η ομάδα και όχι παραπάνω, τώρα όλοι όσοι θα ακούγονται θα είναι αποκλειστική πληροφορία του καθένα ότι είναι μέσα στην λίστα που είναι και άλλοι δύο!

ΕΚΤΑΚΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!
"Στην λίστα του Μποτο ο Σοάρες, αποκλειστικές πληροφορίες του DimitrisS, ότι στηβ ίδια λίστα είναι ακόμα δύο εν ενεργεία ποδοσφαιριστές"
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 14 Ιαν 2022, 12:47

FreeWatcher έγραψε:Όχι και παλινια ρε cellophan! Ο παλινια ειναι 6ροχταρι, αυτος καλος φαινεται αλλα δεν κοβει ουτε με βαλε!!!
Να σας πω πιο πολυ σαν αντικαντουρι με κανει απο τα βιντεακια... Απλως ειχα την εντύπωση οτι ψαχναμε 6ροχταρι οχι 8ροδεκαρι :roll:


διαβάζω όσα γράφονται για τον παίχτη αλλά από τα βίντεο και ότι συμπέρασμα μπορεί κάποιος να εξάγει από ένα βίντεο, ο παίχτης είναι ξεκάθαρα σύγχρονο 6άρι ... ή 6-8άρι όπως αναφέρθηκε από cellophan ...

μου μοιάζει πολύ με τον Τσιγγάρα αλλά μου φαίνεται καλύτερος στην επαφή με την μπάλα και την ακρίβεια πάσας ...

Καλό κορμί, αλλά ταχύτητα 6αριού και όχι 8αριού ... δεν είναι δηλαδή το μαύρο άλογο που θα κάνει 25 μέτρα σε κλάσματα δευτερολέπτου ...

Αυτό που δεν φαίνεται στα βίντεο είναι ο τρόπος μαρκαρίσματος που έχει ... εκεί για εμένα είναι το σημαντικό

διαβάζω ότι ο παίχτης του αρέσει να παίζει πιο μπροστά αλλά εμένα μου φαίνεται ξεκάθαρα σύγχρονο εξάρι. Νομίζω ο παραλληλισμός με Παλίνια είναι πολύ εύστοχος ...

Ο ΠΑΟΚ πιστεύω ότι πονάει πάνω από όλα πλέον στην θέση του 6αριού ... όχι ότι δεν πονάει αλλού ... αλλά αυτός ο παίχτης δεν είναι 10ἀρι αλλά 6άρι ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Παρ 14 Ιαν 2022, 12:59

obanebane έγραψε:Καλύτερος ο Τεμπονέρας από τον Μπελογιάννη.

Όλων καλύτερος ο Βελουχιώτης.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Παρ 14 Ιαν 2022, 13:13

black_star_ninja έγραψε:Νομιζω οτι το επιπεδο του ελληνικου πρωταθληματος ειναι αναλογο της ευρωπαικης πορειας που εχουν οι ελληνικες ομαδες. Δε χρειαζεται ενας τεχνικος διευθυντης να γνωριζει κατι περισσοτερο. Οι ελληνικες ομαδες πηγαινουν κατα διαολου στην ευρωπη και αυτο ειναι καθρεπτης του πρωταθληματος μας. Καποιες ιδιαιτεροτητες που υπαρχουν πχ
"εστησες το πρωταθλημα
μιολη Αυγενακη
στα γηπεδα φωναζουμε
Γ..... Μ.....
#δικο σας συναδελφοι"
προφανως επηρεαζουν το αν θα παρει μια ομαδα πρωταθλημα, αλλα σιγουρα δεν επηρεαζουν το αν θα δημιουργηθει μια καλη ομαδα.


Δε συμφωνω με αυτο. Οι ευρωπαικοι αγωνες εχουν ιδιαιτεροτητες, δεν ειναι ευκολο να βγαλεις συμπερασματα.

Το ελληνικο πρωταθλημα ειναι δυσκολο, σφιχτο και βρωμικο. Απαιτει σημαντικη σωματικη διαπλαση, αρα ειναι δυσκολο να ξεχωρισει καποιος 20χρονος, ο οποιος αλλου μπορει να εκανε παπαδες. Και παλι, το πρωταθλημα στο φερνουν οι ετοιμοι, ψημενοι παικτες.

Παραδειγματα απειρα. Σε εμας, Πελκας-Ζαμπα τις χρονιες του double, αλλα αν δεν ειχες βιερι, Ματος κτλ πρωταθλημα δεν εβλεπες ποτε.
Στο γαυρο, ξεχωριζει φετος ας πουμε ο Αγκιμπου, αλλα το πρωταθλημα ερχεται απο Ελ Αραμπι, Εμβιλα κ σια.

Αν δεν παρεις και τετοιου επιπεδου παικτες, στα ιδια θα εισαι. Εμεις αυτη τη στιγμη εχουμε μονο Ζιβκοβιτς-Κουρτιτς. Θελουμε μινιμουμ αλλους 3. Αν μπορουν ας φερουν τωρα τουλαχιστον 1.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Dark Knight » Παρ 14 Ιαν 2022, 13:16

Για Ντιμπαλά γιατί δεν κινούμαστε; Δεν ψάχνουμε παίκτη στη θέση που παίζει; Καλούτσικος μου φαίνεται.... :D
Άβαταρ μέλους
Dark Knight
 
Δημοσιεύσεις: 894
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν 2017, 16:15

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 14 Ιαν 2022, 13:34

Παρακαλώ να σταματήσει το spamming

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό EugenePAOKI » Παρ 14 Ιαν 2022, 13:35

Dark Knight έγραψε:Για Ντιμπαλά γιατί δεν κινούμαστε; Δεν ψάχνουμε παίκτη στη θέση που παίζει; Καλούτσικος μου φαίνεται.... :D
Έχω Μουργκ τι να τον κάνω τον Ντιμπαλα; [FACE WITH TEARS OF JOY]

Στάλθηκε από το SM-A202F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
EugenePAOKI
 
Δημοσιεύσεις: 856
Εγγραφή: Δευτ 24 Μάιος 2021, 00:46

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό montekristo » Παρ 14 Ιαν 2022, 13:37

Καπου πηρε το ματι μου οτι
αυτον τον Σοαρες τον εχει στο ματι
η Πορτο για αντικαταστατη του Ολιβειρα!

Αν ισχυει πιστευει κανεις οτι θα προτιμησει εμας;
Αν παλι δεν ισχυει και τελικα ερθει
ελπιζω να βγει λαθος
η ερμηνεια των στοιχειων του
απο τον jibbie και να δικαιωθει το ματι του Μποτο!


ΥΓ. Επειδη λογικα θα υπαρξουν πολλα πηγαινε-ελα
σ αυτην και την επομενη μεταγραφικη περιοδο
πραγματικα θα χρειαστουμε τα ποσοστα επιτυχιας
των Μιχελ και Ιβιτς το καλοκαιρι του 2016
οπως διαβασα καπου πιο πισω σε ποστ συνοπαδου
ωστε να δημιουργηθει μια ανταγωνιστικη ομαδα
απ την επομενη κιολας σεζον και με 3-4 ετη διαρκεια.
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό famagusta72 » Παρ 14 Ιαν 2022, 14:04

Αυτό θα πει παίκτης στοίχημα και αυτή τη δουλειά είπαμε ότι ήρθε να κάνει αυτός ο άνθρωπος στην ομάδα.
Το να βάλω το όνομα ενός παίκτη σε ένα πρόγραμμα μετράει καλά το τι έχει κάνει μέχρι τώρα αλλά όχι τόσο αξιόπιστα το potential του, ούτως ώστε να δικαιολογεί από μόνο του την επένδυση τριών ή 3,5 εκατομμυρίων ευρώ.
Μπορεί να βγάζει ένα πιθανό potential βάσει των συγκεκριμένων στατιστικών αλλά δεν μπορεί να βγάλει αξιόπιστο αποτέλεσμα στην ερώτηση τι θα κάνει ο συγκεκριμένος παίκτης αν αλλάξει χώρα περιβάλλον και προπονητή όπως και το πόσο περισσότερο θα ταιριάξει με την καινούργια του ομάδα και πώς θα το δείξει μέσα στο γήπεδο.
Αυτή τη δουλειά ήρθα να κάνει ο συγκεκριμένος τύπος και για αυτό το λόγο πληρώνεται και αυτά τα λεφτά τα οποία πάνε σε αυτόν και το επιτελείο του και όχι απλά σε κάποιο χρήστη ενός προγράμματος στατιστικής.
Και στο κάτω κάτω της γραφής αν ο συγκεκριμένος παίκτης και ο κάθε άλλος υποψήφιος είχε άψογα ή πολύ καλύτερα στατιστικά δεν θα τον χτυπούσε ο ΠΑΟΚ και θα κόστιζε πολύ περισσότερα εκατομμύρια ως παίκτης α κατηγορίας της Πορτογαλίας.
famagusta72
 
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: Κυρ 24 Ιαν 2021, 18:55

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 36 επισκέπτες