ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 26 Ιαν 2022, 12:21

Totem_pk έγραψε:Επειδή βάζουμε τις βάσεις της επόμενης τριετίας εγώ δεν αγχώνομαι καθόλου αν θα έρθει τώρα αλλοσ παίκτης. Πήραμε δυο κλείσαμε κάποια κενά, ήρθε και ο Ζάμπας ότι κάνει και αυτός μέχρι το καλοκαίρι και βλέπουμε.
Μπορεί να κινηθεί η ομάδα μόνο σε περίπτωση εξαιρετικού παίκτη εκεί στο τελείωμα των μεταγραφών που να καλύπτει τις ανάγκες της νέας ομάδας. Να περιμένει δηλαδή στις καραμπόλες να βρει καμία «ευκαιρία».

Εγώ όσο υπάρχει λογική και όραμα προσωπικά είμαι ΟΚ και έτσι όπως είμαστε για τώρα.


Ελα ρε φιλε που πιστευεις σε βασεις και σε πλανα και αεροπλανα
Αμα φας την φαπα απο γαυρο και χτυπα ξυλο αποκλειστεις και απο καμια κουλα και δεν εχεις στοχους για φετος αστα.

Η ομαδα κανονικα θελει και στοπερ!
Ειναι αστειο να λεμε δεν ενισχυθηκαμε το καλοκαιρι και τωρα το χειμωνα παλι δεν βρισκουμε παικτες και τη βγαζουμε με ζαμπαδες ανυπαρκτους στη β βραζιλιας..

Με 25 μυρια εσοδα μεταγραφων... Ελεος
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2106
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 26 Ιαν 2022, 12:34

Εχω βαρεθει να ακουω δικαιολογιες και στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν υπαρχει καμια.Λεφτα υπαρχουν,διαθεση υπαρχει,εξαιρετικος ΤΔ υπαρχει,το κενο ειναι γνωστο απο το καλοκαιρι και οσον αφορα παικτες,η περιοδος του Γεναρη ειναι καλυτερη απο αυτη του καλοκαιριου για ομαδες του επιπεδου μας.Το καλοκαιρι οι παικτες εξαντλουν τις πιθανοτητες να βρουν ενα καλυτερο πρωταθλημα,οπως αλωστε γραφετε οι ιδιοι σε εμας που γκρινιαζουμε τον Ιουλιο και αντε να βρεις 7-8 παικτες που θα θελουμε Αυγουστο μηνα και να τους κανεις ομαδα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τετ 26 Ιαν 2022, 12:34

Μια ομάδα μας έπαιξε φουλ άμυνα και δεν κάναμε φάση.
Μόνο σαν αστείο μου ακούγεται να μην πάρουμε παιχτη μπροστά. Είτε εξτρεμ είτε δεκάρι και να περιμένουμε ο μιτριτσα και ο ζαμπα να κάνουν την διαφορά.
Κανονικά έπρεπε να πάρουμε και στόπερ και αριστερο μπακ και 10 και εξτρεμ.
Καταλαβαίνω ότι είναι χειμώνας όποτε ας πάρουν τουλάχιστον έναν ακόμα για μπροστά. Κάθε 3 μέρες ματς θα έχουμε. Ο γαύρος είναι στα χειρότερα του για ποιον λόγο να περιμένουμε το καλοκαίρι δεν μπορώ να καταλάβω . Ας πάρουν δανεικο με οψιον όπως τον σαστρε αν θέλουν να μειώσουν το ρίσκο.αλλά να πάρουν .
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Τετ 26 Ιαν 2022, 12:39

Ανέβασε ένα άρθρο το Γκαζετα με τουιτς Πορτογάλων δημοσιογράφων και φιλάθλων για τον Σοάρες κι έχω την αίσθηση ότι θα τρίβουμε τα μάτια μας. Ένας δημοσιογράφος έλεγε ότι θα χωρούσε σε κάθε ομάδα της χώρας, άλλοι έλεγαν ότι έπρεπε να τον πάρει η Μπενφίκα που δεν έχει καλύτερό του, άλλοι ότι ο Μπότο θα πάρει ότι ταλέντο έχουν αδικήσει οι μεγάλοι της χώρας. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι ήσασταν αισιόδοξοι το καλοκαίρι που κυνηγούσαμε παλαίμαχους και τώρα που έχουμε έναν κορυφαίο επαγγελματία επικεφαλής είστε τόσο μαγκωμένοι.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 26 Ιαν 2022, 12:40

Φέτος αδελφέ η ζημιά έγινε το καλοκαίρι. Και ήταν μεγάλη ζημιά. Τους στόχους που λες τους χάσαμε τότε. Τώρα ψάχνουμε την υπέρβαση. Έχουμε κάνει 5 ήττες στο πρωτάθλημα και στο κύπελλο ζοριστήκαμε να περάσουμε το τυρόγαλο. Ούτως η άλλως σε ματς κυπέλου παίζει ρόλο και η τύχη. Στην Ευρώπη χασαμε την πρωτιά και θα παίξουμε τώρα τον Φλεβάρη.

Το πλάνο και όραμα φαίνεται από την επιλογή του προπονητή μας και κυρίως στην έλευση του Μποτο. Φαίνεται ότι υπάρχει διάθεση οργάνωσης και πορείας προς μιας ποδοσφαιρικής σοβαρότητας.

Εμένα αυτό με καλύπτει και όχι τα πυροτεχνήματα με εκροή χρημάτων αλόγιστα. Θεωρώ ότι η ομάδα της επόμενης χρονιάς θα είναι τέρμα ανταγωνιστική και ισχυρή.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 26 Ιαν 2022, 12:43

Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θέλω έναν εξτρέμ και ένα δεκάρι που να τα σπάνε. Μακάρι να βρουν και να φέρουν αυτούς που πρέπει από τώρα.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 26 Ιαν 2022, 12:56

Αρα το κραξιμο μετατιθεται για καλοκαιρι?
Και αν δεν παρουν ΚΑΙ τοτε παικτες?

Δηλαδη χαμενη η χρονια Και φετος? Με ευθηνη πιανου?
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2106
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 26 Ιαν 2022, 13:14

2 αποχωρήσεις, μεταγραφή εξτρέμ και είμαστε μια χαρά! :opaokara:
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 26 Ιαν 2022, 13:16

giliopoulos έγραψε:Αρα το κραξιμο μετατιθεται για καλοκαιρι?
Και αν δεν παρουν ΚΑΙ τοτε παικτες?

Δηλαδη χαμενη η χρονια Και φετος? Με ευθηνη πιανου?

Η ευθύνη είναι αυτών που ανάγκασαν τον Ιβαν να πάει να δώσει 500-600 χιλιάρικα τον χρόνο στον Μποτο γιατί αυτοί δεν μπορούσανε να κάνουνε την δουλειά. Και όχι μόνο δεν ξέρανε δεν το ήξεραν κιολασ Ότι δεν ξέρανε. Οι «έχουμε χάφ» ντε.

Η φετινή χρόνια ήταν χαμένη από το καλοκαίρι. Ας μην ξεχνάμε ότι άμα δεν μας έβγαινε ο Μπισε όσο άντεξε θα κλαιγαμε. Εξάλλου όλοι μας μετά το καλοκαιρινό φιάσκο περιμέναμε αυτήν χρόνια να μην πάει καλά.

Η περσινή έφερε ένα κύπελλο. Δεν ήταν χαμένη.
Τελευταία επεξεργασία από Totem_pk και Τετ 26 Ιαν 2022, 13:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Demir » Τετ 26 Ιαν 2022, 13:16

αν δεν βγει κατι μεχρι αυριο, δεν νομιζω οτι θα παρουμε καποιον αλλον...
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7969
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 26 Ιαν 2022, 13:16

Napoli4 έγραψε:2 αποχωρήσεις, μεταγραφή εξτρέμ και είμαστε μια χαρά! :opaokara:

Αυτά είναι τα σωστά. Άντε μακάρι.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 26 Ιαν 2022, 13:20

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Ανέβασε ένα άρθρο το Γκαζετα με τουιτς Πορτογάλων δημοσιογράφων και φιλάθλων για τον Σοάρες κι έχω την αίσθηση ότι θα τρίβουμε τα μάτια μας. Ένας δημοσιογράφος έλεγε ότι θα χωρούσε σε κάθε ομάδα της χώρας, άλλοι έλεγαν ότι έπρεπε να τον πάρει η Μπενφίκα που δεν έχει καλύτερό του, άλλοι ότι ο Μπότο θα πάρει ότι ταλέντο έχουν αδικήσει οι μεγάλοι της χώρας. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι ήσασταν αισιόδοξοι το καλοκαίρι που κυνηγούσαμε παλαίμαχους και τώρα που έχουμε έναν κορυφαίο επαγγελματία επικεφαλής είστε τόσο μαγκωμένοι.


Εγώ κρατάω μικρό καλάθι για τον Filipe. Το θετικό είναι ότι έχει παίξει τρεις σερί, γεμάτες με συμμετοχές, σεζόν.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29908
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Τετ 26 Ιαν 2022, 13:25

Για μένα μια χαρά το πάει ο Μπότο με τον Λουτσέσκου μέχρι τώρα. Αίσθηση μου είναι ότι περιμένουν να αποδεσμεύσουν συμβόλαια βαριά και να πάνε για ποιοτικές αναβαθμίσεις. Γενικά θέλει 24-27 παίχτες στην ομάδα ο κόουτς. Πίσω γενικά είμαστε καλά στα στόπερ και πλάγια μπακ, ίσως αριστερά να έρθει κάποιος καλοκαίρι. Στα χάφ ποσοτικά πάλι είμαστε κομπλέ, αν φύγει Αουγκούστο νομίζω θα πάνε σε καθαρό δεκάρι αν και εγώ έχω νταλκά να δω τοπ εξάρι μια φορά στην ομάδα. Μπίσε καλοκαίρι γεια σας. Καντουρί θα έρχεται απ τον πάγκο, μετά έχεις και Μουργκ στα πλάγια αριστερά και Μίτριτσα για φέτος δεν αλλάζει κάτι. Δεξιά μπροστά κομπλέ με Αντρίγια και Ζαμπά. Στο φορ αν φύγει Τσολακ τότε θα πάρουν κάποιο αλλιώς πάμε για καλοκαίρι. Τον Πέλκα πάντως θα τον ήθελα γιατί μπορεί να παίξει σε όλα τα συστήματα και σε πολλές θέσεις, έχει ταχύτητα και πάθος και θέλω να δω την εξέλιξη. Και δεύτερο στράικερ τον έβαζα στο 4-4-2 και στο δέκα στο 4-2-3-1 και στα πλάγια στο 4-3-3 πλας ότι είναι γηγενής.
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 26 Ιαν 2022, 13:31

Totem_pk έγραψε:
giliopoulos έγραψε:Αρα το κραξιμο μετατιθεται για καλοκαιρι?
Και αν δεν παρουν ΚΑΙ τοτε παικτες?

Δηλαδη χαμενη η χρονια Και φετος? Με ευθηνη πιανου?

Η ευθύνη είναι αυτών που ανάγκασαν τον Ιβαν να πάει να δώσει 500-600 χιλιάρικα τον χρόνο στον Μποτο γιατί αυτοί δεν μπορούσανε να κάνουνε την δουλειά. Και όχι μόνο δεν ξέρανε δεν το ήξεραν κιολασ Ότι δεν ξέρανε. Οι «έχουμε χάφ» ντε.

Η φετινή χρόνια ήταν χαμένη από το καλοκαίρι. Ας μην ξεχνάμε ότι άμα δεν μας έβγαινε ο Μπισε όσο άντεξε θα κλαιγαμε. Εξάλλου όλοι μας μετά το καλοκαιρινό φιάσκο περιμέναμε αυτήν χρόνια να μην πάει καλά.

Η περσινή έφερε ένα κύπελλο. Δεν ήταν χαμένη.



Δηλαδή η φετινή είναι χαμένη ήδη, σύμφωνα με τα λεγόμενα σου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό giliopoulos » Τετ 26 Ιαν 2022, 13:32

sotos26 έγραψε:Για μένα μια χαρά το πάει ο Μπότο με τον Λουτσέσκου μέχρι τώρα. Αίσθηση μου είναι ότι περιμένουν να αποδεσμεύσουν συμβόλαια βαριά και να πάνε για ποιοτικές αναβαθμίσεις. Γενικά θέλει 24-27 παίχτες στην ομάδα ο κόουτς. Πίσω γενικά είμαστε καλά στα στόπερ και πλάγια μπακ, ίσως αριστερά να έρθει κάποιος καλοκαίρι. Στα χάφ ποσοτικά πάλι είμαστε κομπλέ, αν φύγει Αουγκούστο νομίζω θα πάνε σε καθαρό δεκάρι αν και εγώ έχω νταλκά να δω τοπ εξάρι μια φορά στην ομάδα. Μπίσε καλοκαίρι γεια σας. Καντουρί θα έρχεται απ τον πάγκο, μετά έχεις και Μουργκ στα πλάγια αριστερά και Μίτριτσα για φέτος δεν αλλάζει κάτι. Δεξιά μπροστά κομπλέ με Αντρίγια και Ζαμπά. Στο φορ αν φύγει Τσολακ τότε θα πάρουν κάποιο αλλιώς πάμε για καλοκαίρι. Τον Πέλκα πάντως θα τον ήθελα γιατί μπορεί να παίξει σε όλα τα συστήματα και σε πολλές θέσεις, έχει ταχύτητα και πάθος και θέλω να δω την εξέλιξη. Και δεύτερο στράικερ τον έβαζα στο 4-4-2 και στο δέκα στο 4-2-3-1 και στα πλάγια στο 4-3-3 πλας ότι είναι γηγενής.


:shock: :shock: :shock:
Τερμα?? Σιγουρα 1 και αν φυγει πασχαλακης 2

Στα στοπερ ειμαστε καλα??
Τουλαχιστον 2 πρεπει να παρεις το καλοκαιρι, βαρελα κρεσπο τελειωνουν
Στα πλαγια μπακ??
Τουλαχιστον 3!! Σιντκλευ φευγει οποτε θες 2 αριστερα μπακ, βιερινια παλαιμαχος, δεξια εισαι με τειλορ λυρατζη και δανικος ο σαστρε οποτε αν τον αγορασεις αυτος θα ειναι ο 3ος

Χαφ θες οπωσδηποτε 1
10αρι? Σιγουρα 1 βασικο
Αριστερο εξτρεμ? Σιγουρα 1 βασικο
Φορ? Ακπομ ειναι δανεικος εχεις ολιβειρα τσολακ σιγουρα θα παρεις 1..

Ασε παρανοια..
giliopoulos
 
Δημοσιεύσεις: 2106
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 18:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες