Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Σάβ 18 Σεπ 2021, 19:48

Norte έγραψε:
rainmaker έγραψε:Εξ αρχής, από αρχές Ιουλίου, το πλάνο ήταν να έρθουν έξι παίκτες. Συγκεκριμένοι στόχοι ήταν ο Μπαμπα αριστερό μπακ, ο Τεϊλορ δεξί μπακ, ο Ολιβέιρα φορ, ο Σίλβα (Σαμπντόρια) για χαφ, ο Τζοβίνκο για δεκάρι. Και με πιο ευρεία έννοια, για μελλοντική απόκτηση Γκάρι Ροντρίγκες. Και ΕΦΟΣΟΝ έβρισκαν, τότε και τερματοφύλακα.

αντι για δεξι μπακ υψηλου επιπεδο θελανε εναν συμπληρωματικο του ροντριγκο
στα χαφ ηθελαν ενας 32,5 και ενας 34,5 για να παιζουν μαζι με τον σβαμπ που ειναι 31 στον αξονα :D
για τα εξτρεμ ηθελαν τον γκαρι που σε λιγο κλεινει τα 31 και εκανε καριερα λογω ταχυτητας και εκρηξης που πλεον αποκλειεται να εχει στον βαθμο που πρεπει για να κανει την διαφορα
το καλυτερο βεβαια ειναι που ηθελαν τερμα ΑΝ εβρισκαν :D
αμα θελεις πραγματικα τερμα βρισκεις και παιρνεις τερμα, ολα τα αλλα ειναι πιπες...
δυστυχως αν ισχυουν η πληροφοριες σου(που πιστευω οτι ισχυουν) αποδεικνειεται πως μεσα στην ομαδα δεν υπαρχει καμια επαφη με το ποδοσφαιρο του σημερα και δεν υπαρχει κανενα σχεδιο που θας μας κανει μια συγχρονη ευρωπαικη ομαδα που θα κανει σταθερα πρωταθληματισμο και πορειες στην ευρωπη...
το θεμα δεν ειναι μονο ποσα λεφτα δινεις και αν δινεις οσα πρεπει αλλα κυριως το αν εχεις το ποδοσφαιρικο σχεδιο που θα σε οδηγησει εκει που θελεις


+1926.
Με εξαίρεση τον Σίλβα, όλες οι άλλες επιλογές είναι μετριοτατες. Φαντάσου οι εναλλακτικές ποιες ήταν... πώς να κάνεις ομάδα έτσι; Πώς να εμπιστευτεί ξανά ο Ιβάν τα ωραία του λεφτά;
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό FreeWatcher » Σάβ 18 Σεπ 2021, 20:06

Νασαι καλά rain για την ενημέρωση!!!
Βέβαια κάποιοι άλλα διαβάζουν άλλα καταλαβαίνουν, αλλά ΠΑΟΚ είσαι αφού...
Άβαταρ μέλους
FreeWatcher
 
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2020, 00:12

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό Shadow » Σάβ 18 Σεπ 2021, 20:12

Να ρωτήσω κάτι που νομίζω δεν ειπώθηκε...

Υπάρχει περίπτωση κάποιες κινήσεις να ήταν άρρηκτα συνδεδεμένες με αποχωρήσεις?
και αφού δεν προχώρησαν αυτές να υπήρξε η εμπλοκή στο τέλος?

Για το 10άρι ας πούμε ποσοτικά είμαστε ο.κ. κ με "καλά" συμβόλαια...
Ας πούμε ότι συμφωνήσαμε με τον "Χ" για 10άρι στα τέλη Αυγούστου. Πάει για το τελικό ο.κ. στον Σαββίδη (στο κοντινό του επιτελείο τέλος πάντων) κ του λένε για εκεί έχουμε Καντουρί, Καγκάβα, μπορεί να παίξει κ ο Μπίσεσβαρ κ έχουμε κ το ταλέντο τον Κωνσταντέλια...

Αυτό που θέλω να πώ είναι μήπως λόγω κ της έλλειψης Τ.Δ. οι μη αποχωρήσεις ήταν αυτές που παίξανε ρόλο στο μεταγραφικό φρένο στο τέλος?
Shadow
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευτ 16 Μάιος 2011, 12:52

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 18 Σεπ 2021, 20:18

Θα ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου τον rainmaker, για την ενημέρωση.

Στο δια ταύτα, μένει αναπάντητο το ερώτημα της αιτίας της δυσλειτουργίας και της αναποτελεσματικότητας.

Δεν θεωρώ ότι είναι μόνο θέμα χρημάτων. Είδαμε άλλες ομάδες να ενισχύονται με αξιόλογους παίκτες και με λιγότερα χρήματα ή μικρότερα συμβόλαια από αυτά που προσφέραμε κι εμείς.

Είχε υπάρξει εκείνο το ποστ στο facebook του psyxra που είχε σηκώσει πολύ συζήτηση εκείνη την περίοδο.

Το θέμα κάνει τσιζ και δεν θέλω να το αναλύσω.

Θα πω μόνο το εξής.

Όποιες διορθωτικές κινήσεις έγιναν, τις τελευταίες ημέρες, ίσως και κάτω από καθεστώς πανικού ή βιασύνης,

έγιναν μετά τη δημοσίευση εκείνου του post, που έβγαλε δυστυχώς στη φόρα,

μια τεράστια δυσλειτουργία και αντιπαλότητα εντός του οργανισμού της ΠΑΕ,

μεταξύ του προπονητή και του έταιρου πόλου της διαφιλονικίας / διαφωνίας,

της scouting team,
που ούτε αυτόφωτη είναι, ούτε χωρίς ιεραρχία.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 18 Σεπ 2021, 20:32

Patron έγραψε:Ενταξει πέσαμε τ’ανασκελα από την ενημέρωση. Ήξερε ο ινσαιντερ για τευλορ, Ολιβέιρα κ το σεμιπρο στρουμφάκια κ έγραφε εδώ μέσα πάμε για φοβερή πχιοτητα παιδιά βαστάτε το επιτελείο έχει σηκώσει μανίκια. Οκ τι να πω;



Θα παραστήσω για πέντε λεπτά οτι ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΑ το ποστ σου. Μπας και μου εξηγήσεις τι εννοείς με αυτό το πράγμα που στάζει κακή προαίρεση.

Εδώ μέσα εγώ γράφω απ το 2008. ΜΙΑ φορά, ΜΙΑ δεν πούλησα ούτε μυαλό ούτε "κονέ". Και επειδή ένα καλοκαίρι είχα κάποιες πληροφορίες και τις μοιράστηκα, μου τη βγαίνουν ταυτόχρονα και από δεξιά και απο αριστερά διάφοροι μυαλοπώλες επαναστάτες να μου πουν οτι "μοιράζω τη γραμμή της παε", οτι "σιγά την ενημέρωση, στο σφύριξαν" και άλλα λοιπά.

Πρώτον, αμα θέλετε να σας σεβόμαστε εδώ μέσα, θα σέβεστε και εσείς το σαιτ και την προσπάθεια που κάνει. 14 χρόνια δεν υπάρχει ούτε ένα ψεγάδι στη συμπεριφορά του σαιτ απέναντι στον ΠΑΟΚ. Ούτε μυαλό πουλάμε, ούτε μαγκιά, ούτε λεφτά βγάζουμε, ούτε διάσημοι γινόμαστε σα κάτι φελλούς στα σοσιαλ μιντια.

Δεύτερον, θα σας εκπλήξω το ξέρω, αλλά πρέπει να σας πω οτι τις μεταγραφές τις κάνουν κάποιοι άνθρωποι, παγκοσμίως. ΠΡΟΦΑΝΩΣ κάποιος μοιράζεται κάτι, για να μαθευτούν. Και ο κόσμος ΔΙΨΑΕΙ να το μάθει. Ετσι μαθαίνονται τα πράγματα. Αμα δεν νοιαζόταν κανείς, δε θα βούλιαζε αυτό το τόπικ κάθε έξι μήνες από κόσμο που ξεροσταλιάζει να μάθει. Όποιος δεν γουστάρει να μάθει ειδήσεις σχετικές με μεταγραφές, να μη μπαίνει. Δε θα απολογηθούμε κιόλας που προσπαθούμε να μάθουμε και να μοιραστούμε πέντε πράγματα, προστατεύοντας παράλληλα τον ΠΑΟΚ με το να μη κάνουμε εμπόριο ονόματων τις κρίσιμες μέρες.

Τρίτον και πιο προσωπικά, εγώ την άποψή που είχα πριν τρεις μήνες όταν έμαθα τα ονόματα, την έχω και τώρα. ΝΑΙ, ΑΥΤΑ τα ονόματα με ΑΥΤΟΝ τον προπονητή, πιστεύω ακράδαντα οτι μας ανέβαζαν επίπεδο. Σίλβα, Γκάρι, Τζοβίνκο.

Ναι ο Γκάρι είναι ερωτηματικό γιατί είναι ξεφούσκωτος. Αλλά είναι ακόμα σε παραγωγική ηλικία και με σοβαρό προπονητή μπορούσε να κάνει τη διαφορά στην Ελλάδα.
Ναι ο Τζοβίνκο είναι 34 αλλά ο Ραζβάν τον ξέρει προσωπικά και τον ήθελε, άρα πίστευε οτι δεν παίζει ρόλο η ηλικία. Εσείς μου λέτε οτι ο Τζοβίνκο δεν είναι αλλαγή επιπέδου απ τον ανύπαρκτο πέρυσι Μπίσεσβαρ και τον ημιθανή Καγκάουα; Μάλλον εσείς κάτι δεν καταλαβαίνετε.


Περιμένω να δω την εξήγησή σου για αυτό που έγραψες.



Ως προς όλους τους υπόλοιπους:

Παιδιά το τόνισα εκατό φορές καιρό τώρα: Ούτε ευχαριστίες χρειάζονται, ούτε να αποθεώνουμε κόσμο επειδή μοιράστηκε μια πληροφορία, ούτε να διαλύουμε κάποιον που έπεσε έξω. Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό Patron » Σάβ 18 Σεπ 2021, 20:46

Τι απάντηση περιμένεις φίλε μου;

Έκπληξη εξέφρασα που τα τρία ονόματα δημιουργούν ευφορία αξία να διαδοθεί. Btw μόνο ο παπαστρουμφ είναι ο ίδιος, δεν ανέφερα γκαρι, σιλβα.
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:03

Έκπληξη δεν εξέφρασες.

Ειρωνία εξέφρασες. Και άσχημη κιόλας. Ο ινσάιντερ και τ ανάσκελα και ιστορίες.

Επί του πρακτέου, εσύ προσωπικά μπορεί να μη νιώθεις καμία ευφορία. Κανείς δεν εγγυάται επιτυχίες στο ποδόσφαιρο. Βάσει ικανοτήτων των παικτών όμως αλλά και συμβολαίων που εισπράττουν, η ευφορία ήταν λογική, λέω εγώ.

Από όλους τους παίκτες, μόνο ο Τέιλορ απογοήτευε στο άκουσμά του.

Ευφορία είπαμε, οχι να τρέχουμε στους δρόμους τσιρίζοντας από εκσταση, Αήττητο νταμπλ με τον τέρμα αμπαλο Λημνιό, τον τσαπατσούλη χομπίστα Ζαμπα, το καδρόνι σαχοφ και τον επίπέδου Λαμίας Κάνιας πήρες. Με αυτούς που συζητιόταν τον Ιούλη γιατί είναι τόσο φοβερή πρόκληση η ευφορία δηλαδή;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:07

Το να λες σε κάποιον: "Ενταξει πέσαμε τ’ανασκελα από την ενημέρωση. Ήξερε ο ινσαιντερ για τευλορ, Ολιβέιρα κ το σεμιπρο στρουμφάκια κ έγραφε εδώ μέσα πάμε για φοβερή πχιοτητα παιδιά βαστάτε το επιτελείο έχει σηκώσει μανίκια..." που είναι φουλ ειρωνία και απωθημένο, δεν συνάφδει με τον να τον αποκαλείς μετά φίλε μου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90095
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:12

Εγώ πάντως δεν κατάλαβα κάτι.

Τι πάει να πει σεμιπρο στρουμφάκια και παπαστρουμφ;

Ποιοί είναι αυτοί; Με τρώει η περιέργεια.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:13

Napoli4 έγραψε:Πελκινιο ταχυδυναμικος, γηγενής παίκτης. Τους ψάχνουμε και δεν τους βρίσκουμε, και σε αυτόν δεν δώσαμε το συμβόλαιο που ήθελε και άξιζε.
Δεν πειράζει ας τα δίνουμε στον Εσιτι που δεν μπορεί να στρίψει και πιάνει θέση ξένου (μαζί με άλλους 6).

Ένα ακόμα αυτογκόλ στον αγωνιστικό σχεδιασμό της ομάδας. Μια ακόμα ποδοσφαιρικά τραγική απόφαση που μας κυνηγάει μέχρι σήμερα, έχοντας ένα κενό ΝΑ στο 10.

Ο κόσμος είναι που είναι αμπαλος, έχει και μια εμπάθεια στα δικά μας παιδιά. Τα όσα πέρασε ο Πέλκας, δεν τα πέρασε πχ ο Μπίσεσβαρ κάνοντας τρισχειροτερες εμφανίσεις. Αλλά ο κόσμος δεν αποφασίζει ποιος μένει και ποιος φεύγει. Θα έγραφα "ευτυχώς" αλλά δεν ξέρω αν στην ΠΑΕ είναι πιο αμπαλοι από την πλειοψηφία των οπαδών.

Πλανήτης ΠΑΟΚ



Ναι σε όλα.
Μιας που είπες για Μπισε, αν θυμάστε ήταν ο μόνος που ζήταγε από τον κόσμο να χειροκροτήσει τον Πελκα,όταν οι περισσότεροι ήταν στο να τον αποδοκιμασουν ή να σωπάσουν.
Το γατάκι όμως τον Αιγύπτιο,τον έχουμε στο μυαλό μας κάτι μεταξύ Μέσι και Ντεμπροινε.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό SRV » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:31

ΣυνΠαοκτσή Patron, είμαι μέλος σε αυτό το forum από το 2010, και δυστυχώς θέλω να ξέρεις ότι πιο ασεβή και εμετική ανάρτηση σε μέλος δεν έχω δει. Θα πρότεινα να ζητήσεις συγγνώμη, να παραδεχτείς το πόσο απαράδεκτος ήσουν και να κλείσει το θέμα. Σε αντίθετη περίπτωση είμαι βέβαιος ότι οι mods έχουν μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα.
Άβαταρ μέλους
SRV
 
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Δευτ 09 Αύγ 2010, 20:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό JohnEconomist » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:32

Ωραία, τα ΓΙΑΝΝΙΝΑ κέρδισαν 1-0 και τον ΠΑΟ...!!

ΠΕΡΕΑ και ΣΑΛΙΑΚΑΣ θα έπαιζαν άνετα σε εμάς...
JohnEconomist
 
Δημοσιεύσεις: 320
Εγγραφή: Τετ 25 Σεπ 2019, 05:14

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:33

Δεν νομίζω...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90095
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:36

Το οτι ειχαμε στοχο τον τειλορ δειχνει το πως κινηθηκαμε το καλοκαιρι
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού IV

Δημοσίευσηαπό omerta76 » Σάβ 18 Σεπ 2021, 21:37

Μετά τις "μεταγραφαρες" της ομάδας της Φαπαναστασιου που κάποιοι λιγουρευονταν για μας, πάει κ το παραμύθι των super μεταγραφών του βαζελου....άλλος για πρωτάθλημα;;
Ευχαριστούμε για την υπέροχη ομάδα των δυο Νταμπλ!
Άβαταρ μέλους
omerta76
 
Δημοσιεύσεις: 2077
Εγγραφή: Δευτ 05 Ιαν 2015, 15:36
Τοποθεσία: Ελλαδα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες