Μεταγραφές καλοκαιριού III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό trouman » Τρί 03 Αύγ 2021, 09:58

Gospi έγραψε:Καλώς ή κακώς δεν έμεινε πολύς καιρός...
Θα φανεί λοιπόν σε ένα μηνα αν θα μιλάμε για καλη μεταγραφική σεζόν ή χαλια, οπως επισης θα φανεί κι αν τα αποτελέσματα σε πρώτη φάση θα δικαιώσουν αυτούς που τρέχουν τον σχεδιασμό ή όχι...
Εγω παρόλο που τα βλέπω εντελώς διαφορετικά απο τον @trouman εντούτοις και τι δεν θα δινα να βγει αληθινος!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά τη γνώμη μου, θα κριθεί ο σχεδιασμός πολύ πολύ αργότερα
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Τρί 03 Αύγ 2021, 10:13

Για όλες τις θέσεις είχαν βγει πολλά ονόματα, για τον αριστερό μπακ βγαίνει κάθε βδομάδα κι από ένα. Αν δεν κάτσει ο Τζοβινκο εναλλακτική έχουμε? Δεν έχει ακουστεί τίποτα.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Τρί 03 Αύγ 2021, 10:29

Parolos έγραψε:Εγώ πιστεύω για Τζιοβινκο πάντως περιμένουμε να δούμε το ματς με τη Μποεμιανς πως θα πάει.

Κι ίσως για τον επόμενη μεταγραφή τον αγώνα με τη Ριέκα.

Αυτό μου μοιάζει σαν λογική την οποία την ακολουθούμε κάθε χρόνο, απλά φέτος δεν το βγάζουν οι ΑΡΔ για να μην έχουμε τα εγκεφαλικά πάλι, και το βγάζουν ως σκληρό πόκερ.

Τί σκληρό πόκερ? Τόσες μέρες δεν κρατάει το WSOP Main Event, όχι το πόκερ με το Τζιοβινκο.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα ο παίκτης δεν είναι ακόμα ελεύθερος. Αν ήταν και δεν προχωρούσε να δεχτώ την κριτική στην ομάδα.
Όπως έγινε με τους χάρτινους που ρεζιλευτηκαν με τον Εντσαμ που και καλά δεν τον υπέγραψαν (κλεισμένο παίκτη) επειδή δεν έμενε ελεύθερος και τώρα που έμεινε τελικά δεν τον φέρνουν.
Σε μια λογική του "και ύστερα εμείς θέλαμε αλλά δεν ήθελαν αυτοί και μετά ήθελαν αυτοί αλλά εμείς δεν θέλαμε και μας είπαν αφού θέλετε τι δε θέλετε....και αυτό ακριβώς".
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 12051
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 03 Αύγ 2021, 10:34

trouman έγραψε:
Gospi έγραψε:Καλώς ή κακώς δεν έμεινε πολύς καιρός...
Θα φανεί λοιπόν σε ένα μηνα αν θα μιλάμε για καλη μεταγραφική σεζόν ή χαλια, οπως επισης θα φανεί κι αν τα αποτελέσματα σε πρώτη φάση θα δικαιώσουν αυτούς που τρέχουν τον σχεδιασμό ή όχι...
Εγω παρόλο που τα βλέπω εντελώς διαφορετικά απο τον @trouman εντούτοις και τι δεν θα δινα να βγει αληθινος!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κατά τη γνώμη μου, θα κριθεί ο σχεδιασμός πολύ πολύ αργότερα
Αν μεινεις (ουτε για αστειο δεν θελω να σκεφτω αυτο το σεναριο) εκτος ομιλων κονφερενς, τοτε, πιστεψε με, θα εχει κριθει πολυ πολυ συντομα ο σχεδιασμος.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό Kevin » Τρί 03 Αύγ 2021, 10:45

Το σενάριο ότι περιμένουμε τον Μπαμπά μέχρι τελευταία στιγμή βασίζεται κάπου ή είναι θεωρίες των ΑΡΔ; Γιατί νομίζω ότι δεν αξίζει τέτοια καθυστέρηση σε μια θέση που έχουμε ανάγκη την ενίσχυση και υπάρχουν αρκετές επιλογές σε φυσιολογικά ποσά. Ακόμη κι αν πάρουμε παίχτη σήμερα, θέλει τουλάχιστον 2 βδομάδες προετοιμασίας, και το σενάριο να στηριχτούμε μόνο στον αρχηγό και τον Ροντρίγκο είναι λίγο επίφοβο...
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1008
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Τρί 03 Αύγ 2021, 10:47

Ριαν_Καπαγιαννιδης έγραψε:Για όλες τις θέσεις είχαν βγει πολλά ονόματα, για τον αριστερό μπακ βγαίνει κάθε βδομάδα κι από ένα. Αν δεν κάτσει ο Τζοβινκο εναλλακτική έχουμε? Δεν έχει ακουστεί τίποτα.

Είχε ακουστεί ο Mensah αλλα δεν μπορούμε να ξερουμε αν όντως ενδιαφέρεται η παε ή ειναι αρδια ή πόθος των φιλάθλων που οδήγησε σε αρδια.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 03 Αύγ 2021, 10:50

Parolos έγραψε:Εγώ πιστεύω για Τζιοβινκο πάντως περιμένουμε να δούμε το ματς με τη Μποεμιανς πως θα πάει.

Κι ίσως για τον επόμενη μεταγραφή τον αγώνα με τη Ριέκα.

Αυτό μου μοιάζει σαν λογική την οποία την ακολουθούμε κάθε χρόνο, απλά φέτος δεν το βγάζουν οι ΑΡΔ για να μην έχουμε τα εγκεφαλικά πάλι, και το βγάζουν ως σκληρό πόκερ.

Τί σκληρό πόκερ? Τόσες μέρες δεν κρατάει το WSOP Main Event, όχι το πόκερ με το Τζιοβινκο.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ε λοιπόν κανεις λάθος


Και παρακαλώ σταματήστε να αναπαράγετε αυτή τη σκεψη, μόνοι μας την εμπνευστηκαμε, μόνοι μας τη θεωρήσαμε δεδομένη, ως κοινό

Φτανει
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό kos » Τρί 03 Αύγ 2021, 11:02

Gospi έγραψε:Καλώς ή κακώς δεν έμεινε πολύς καιρός...
Θα φανεί λοιπόν σε ένα μηνα αν θα μιλάμε για καλη μεταγραφική σεζόν ή χαλια, οπως επισης θα φανεί κι αν τα αποτελέσματα σε πρώτη φάση θα δικαιώσουν αυτούς που τρέχουν τον σχεδιασμό ή όχι...
Εγω παρόλο που τα βλέπω εντελώς διαφορετικά απο τον @trouman εντούτοις και τι δεν θα δινα να βγει αληθινος!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ο καιρός που έχει απομείνει φτάνει για να κάνεις ότι γουστάρεις.
Χρήματα να υπάρχουν.
Άσχετα με την προτίμηση του καθενός η ομάδα εχει τουλάχιστον 3 παίκτες προς πώληση (τζολη, εσιτι, Αουγκούστο). Αν έρθουν προτάσεις θα γίνει διαχείριση των χρημάτων που θα φέρουν.

Αυτό που θα φανεί τώρα είναι η μαγκιά του Ρουμάνου.
Η ποιότητα μας είναι ανώτερη των αντιπάλων.
Αν έχει πετύχει ένα στοιχειώδες δέσιμο περνάμε χωρίς να έχει διαμορφωθεί πλήρως το ρόστερ.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τρί 03 Αύγ 2021, 11:02

Ρειν είχαμε κάποια καινούργια ενημέρωση;
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό PaokPatraG4 » Τρί 03 Αύγ 2021, 11:04

Το ότι με αφορμή την Τζιοβινκιαδα έχουν παγώσει για ακόμα μια χρονιά όλα τα μεταγραφικά....Βλέπε τα σήριαλ των καλοκαιρινών μεταγραφών με Βαρέλα,Οτσόα(που τελικά δεν έκλεισε) Χατσεριντι, Βερνμπλουμ κ άλλα πολλά καλοκαιρινά μίνι σηριαλ-σαπουνοπερες αυτό που ενοχλεί περισσότερο πλέον είναι η υπόθεση αριστερό μπακ που έπρεπε να είναι εδώ κ να είναι βασικός....Αντίθετα βγαίνει ότι το βασικό μας αριστερό μπακ θα είναι ο 36χρονος πλέον Βιειρινια με ότι αυτό συνεπάγεται....Ένα ακόμα ίδιο ΠΑΟΚτσηδικο μεταγραφικό καλοκαίρι....Άντε τα λέμε 31/8 πάλι....
Άβαταρ μέλους
PaokPatraG4
 
Δημοσιεύσεις: 1764
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 12:55

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Τρί 03 Αύγ 2021, 11:06

Ειλικρινά θα ήθελα να δω κάποιοι τι γράφατε τις χρονιές των 2 νταμπλ.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τρί 03 Αύγ 2021, 11:06

Δηλαδή αν ερθει ο Μπαμπα, ο Τσέχος ή ο Ρεμποτσο θα είναι αλλαγές του Βιερινια;;

Ρε μην αναπαράγεται την κάθε πιπα του Κολκα...

31/8 πιστεύω θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τρί 03 Αύγ 2021, 11:10

Αυτό που περιμένουμε (και καλά κάνουμε )τον 35 χρόνο τζιοβινκο σαν μάννα εξ ουρανού για να κρίνουμε τον μεταγραφικό σχεδιασμό της ομάδας αλλά για να έχουμε επιχειρήματα στο κράξιμο μας ενοχλεί ο 36χρονος βιειρινια που κάνει παπαδες και δεν γίνεται να είναι βασικός στα ματς με μποχιμιανς και ριεκα με ξεπερνάει. Ο ίδιος βιειρινια που είναι 2 μήνες μεγαλύτερος από τον βιειρινια των πλει οφ και του τελικού κυπέλλου .αν θελουμε να τα βλέπουμε όλα καταστροφικά είναι το μόνο εύκολο σε αυτή την ομάδα. Πάντως και εγώ περιμένω τον αριστερο μπακ πως και πως να είναι παιχταρας για να πάει ο βιειρινια από την άλλη Μερια :D
Τελευταία επεξεργασία από DamoN και Τρί 03 Αύγ 2021, 11:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 03 Αύγ 2021, 11:11

paokovios1974 έγραψε:Ειλικρινά θα ήθελα να δω κάποιοι τι γράφατε τις χρονιές των 2 νταμπλ.


μα τα ιδια λεγανε και οταν τα αποτελεσματα τους διαψευσανε ,κανανε τον κινεζο μεχρι να βρουν την επομενη αφορμη μια αλλη χρονια, γιατι στην χρονια του νταμπλ επεσε πολυ γελιο με τους μιρλες ισοπεδωτες γιατι εδικα στην αρχη ηταν καβαλα στο αλογο και κραζανε μεχρι που τελος της χρονιας πεσανε απο το αλογο :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 03 Αύγ 2021, 11:13

Ο κάβουρας ο Ιβαν περιμένει την πώληση του Τζολη για να την βγάλει τζαμπανταν για κάνα δυο χρόνια,αφού σκέφτεται να τσονταρει από αυτά και κάνα ψιλό για κάτι μερεμέτια στις σουίτες του Πόρτο Καρράς,γιατί έχει έλλειψη ρευστότητας,τώρα τελευταία.
Μετά έχει ο Θεός,άλλωστε έρχεται και ο Κουτσιας,κονόμα και από εκεί.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 34 επισκέπτες