Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 09:50

Άμα είναι έτσι αρχίσαμε τα οερσυνα.
Έχουμε χάφ ….

Με τις ταχύτητες του αξονα μας στην Ευρώπη θα ζοριστούμε.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:07

dragon έγραψε:
«Για να καταλάβετε πως λειτουργούμε. Συζητάμε με το τεχνικό επιτελείο και τη διοίκηση για το τι χρειαζόμαστε και πως μπορούμε να βελτιώσουμε το γκρουπ και κατόπιν υπάρχει επικοινωνία με το τμήμα σκάουτινγκ. Το τμήμα σκάουτινγκ μας προτείνει παίκτες, τους αναλύουμε και πηγαίνουμε για την πρώτη επιλογή, τη δεύτερη, την τέταρτη. Μετά εξαρτάται από το οικονομικό κομμάτι. Αν κάποια στιγμή υπάρχει ειδική περίπτωση παίκτη και πραγματικά τον χρειάζομαι, τότε το ζητάω και παλεύω γι' αυτόν και εξηγώ τους λόγους που θέλω ειδικά αυτόν...


Λυνει κ απορίες

Άντε γιατί μας ζάλισαν κάποιοι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14441
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:15

ρενε παντως ο Λουτσε λεει το αντιθετο απ αυτο που ελεγες, οτι δηλαδη το σκαουτινγκ προτεινει παικτες!

χαιρεσαι να τον διαβαζεις/ακους τον Λουτσε παντως. οαση.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό trouman » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:16

Τον Αφρικανικό ποιος τον βρήκε και τον έφερε; Ο Μάκης; Ο Κυρ κυρ; Ο Θωμάς ο Ρέις; Ο πουλούσα τηλεκαρτες;
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:17

ο Ουντεζε :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:33

jibbie έγραψε:ρενε παντως ο Λουτσε λεει το αντιθετο απ αυτο που ελεγες, οτι δηλαδη το σκαουτινγκ προτεινει παικτες!

χαιρεσαι να τον διαβαζεις/ακους τον Λουτσε παντως. οαση.


Αναλογα πως ερμηνευει κανεις το "προτεινει".
Αλλο πραγμα ειναι το οτι ζηταει εναν ψηλο ξανθο με πρασινα ματια και του προτεινουν τους 5 που ταιριαζουν σε αυτο που ζηταει κι αλλο το του προτεινουν απο μονοι τους ψηλους κοντους χοντρους αδυνατους οτιδηποτε τους κανει κλικ
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:34

Μα το λέει ξεκάθαρα: ο Λουτσος ζητάει συγκεκριμένα πράγματα, το τμήμα σκάουτινγκ του δίνει λίστα και μετά ο Λουτσος βάζει τα ονόματα σε σειρά προτεραιότητας.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15492
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:45

Ωραία όλα αυτά, μια απλή παρατήρηση μόνο, 13 μέρες πριν το πρώτο επίσημο, ο ΠΑΟΚ έχει καμια 30+παίχτες ρόστερ
και δεν έχει ρόστερ για τους στόχους του καθώς και ποσοτικά και ποιοτικά του λείπουν βασικά γρανάζια.

Καλές βουτιές σε όλους.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:47

Στη νέα ψηφιακή sportime γράφουν ότι μας προτάθηκε ο 25χρονος Αιγύπτιος αριστερός μπακ
https://www.transfermarkt.com/karim-hafez/profil/spieler/333004 ο οποίος είχε μια εξαιρετική χρονιά με την Τούρκικη Malatyaspor. Αν μας προτάθηκε, φυσικά αυτό θα έγινε από τον πανούργο μάνατζέρ του τον William D’Avila. Δεδομένου ότι μάλλον τον διευκολύνουμε με την παραμονή του Esiti και με τη διαμορφωμένη κατάσταση με τον Warda μη μας πιάσει αδιάβαστους καμία τράμπα λέω εγώ στα διαβατήρια και στις θέσεις.
H αρχή έγινε με τον μπουρκινοφασιανό που τους αρπάξαμε. Αριστερό καλό μπακ μόλις πήρανε (τον Τυνήσιο Oussama Haddadi) και ψάχνονται για άμεση μεσοεπιθετική ενίσχυση, καθώς είναι εντελώς άδειοι εκεί.

Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:51

οτι και να ναι αυτος ο μπακ δεν κανει για την ΠΑΟΚΑΡΑ μας. next please :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 10:59

Εμένα πάλι μια χαρά μου φαίνεται και σεντράρει πολύ καλά και με τα δύο τα ξερά του.
Και γκάζι έχει και σκυλί φαίνεται να είναι. Νομίζω θα μας διευκόλυνε σε πολλά, μια ανταλλαγή με τον έτερο Αιγύπτιο.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 11:11

jibbie έγραψε:ρενε παντως ο Λουτσε λεει το αντιθετο απ αυτο που ελεγες, οτι δηλαδη το σκαουτινγκ προτεινει παικτες!

χαιρεσαι να τον διαβαζεις/ακους τον Λουτσε παντως. οαση.

Προφανώς και τα ελληνικά μου είναι χάλια αν δεν μπορώ να δώσω να καταλάβουν σε κάτι τόσο απλό.
Νόμιζα ότι ήταν ξεκάθαρο αυτό που είχα πει.
Τα σκάουτινγκ αξιολογεί παίκτες ( είναι 100αδες αυτοί που αξιολογεί), έρχεται ο προπονητής και λέει, χρειάζομαι αμυντικό χαφ αργό και ψηλό.

Έρχεται μετά το τμήμα σκάουτινγκ και δίνει τη λίστα του με τους αργους χαφ ( 3-5-10 δεν έχει σημασία) και ο προπονητής με το Τιμ τους σκαναρουν,τους βάζουν σε σειρά προτίμησης και δίνουν τη λίστα στην ΠΑΕ.
Δεν είναι καμιά παγκόσμια πρωτοτυπία του ΠΑΟΚ αυτό, παντού τα ίδια γίνονταν.

Η ένσταση μου με το προτείνω ήταν στο στιλ του προτείνω αλλά σερβιτόρος σε νταβερνα ( σας προτείνουμε το μοσχαράκι στη γάστρα)

Δηλαδή για να καταλάβω,το θα έκανε το σκάουτινγκ θα τους κρατούσε κρυφούς?
Αλλά όταν ο προπονητής ζητάει ψηλό και έργο, το σκάουτινγκ δεν βάζει Λιστ α με κοντούς και γρήγορους.

Οκ θα υπάρχουν πάντα κ οι περιπτώσεις που το τμήμα θα δώσει ένα όνομα έξω από τις επιθυμίες και τα θέλω του προπονητή, συνήθως γιατί είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση, αλλά αυτό είναι η εξαίρεση κ όχι ο κανόνας
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14441
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 11:26

ναι συμφωνουμε
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 11:38

renegade έγραψε:Η ένσταση μου με το προτείνω ήταν στο στιλ του προτείνω αλλά σερβιτόρος σε νταβερνα ( σας προτείνουμε το μοσχαράκι στη γάστρα)


Φερε το μοσχαρακι.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dark Knight » Σάβ 24 Ιούλ 2021, 11:39

seaman έγραψε:Εμένα πάλι μια χαρά μου φαίνεται και σεντράρει πολύ καλά και με τα δύο τα ξερά του.
Και γκάζι έχει και σκυλί φαίνεται να είναι. Νομίζω θα μας διευκόλυνε σε πολλά, μια ανταλλαγή με τον έτερο Αιγύπτιο.


Και μένα μου άρεσε ο Αιγύπτιος από όσα είδα και από ότι κατάλαβα είναι έτοιμος να κάνει το βήμα παραπάνω στην καριέρα του. Γιατί να μην το κάνει σε εμάς; Καλός φαίνεται και με τα δύο πόδια, πολύ καλή σέντρα, καλή ταχύτητα, ωραία τρίπλα, αρκετά δυναμικός.
Άβαταρ μέλους
Dark Knight
 
Δημοσιεύσεις: 894
Εγγραφή: Πέμ 26 Ιαν 2017, 16:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες