Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Τρί 02 Φεβ 2021, 01:05

Παιδιά τα πιο ανώφελα συναισθήματα είναι η στεναχώρια για γεγονότα του παρελθόντος και η αγωνία για το τι θα συμβεί στο μέλλον. Διότι αφενός "ό γέγονε γέγονε" και δεν αλλάζει με τίποτα, αφετέρου κανείς δεν ξέρει τι θα φέρει ο Θεός, η Αυτο Ρέουσα Ζωή, το Απόλυτα Τυχαίο -ότι αγαπά το Είναι σας- τον Μάιο Ιούνιο. Αλλά αυτά θα μας τα εξηγήσει πολύ καλύτερα ο @Priest, που σαν στραβάδι που είμαι (γράσο), δεν κατάλαβα αν είναι κληρικός ή Παπάς παπάς :D
Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να σας ζήσει το πρώτο εγγονάκι, να είναι Υγιές, Καλότυχο και Ευλογημένο και να πανηγυρίσει πάρα πολλούς ΠΑΟΚΤΣΗΔΙΚΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ.
Σκέφτομαι ότι αν ο ΠΑΟΚ ΜΑΣ είχε άλλα χρώματα, θα έπρεπε επειγόντως να τα αλλάξουμε σε Άσπρο - Μαύρο. Ο ΠΑΟΚ έχει 25 - 30 ποδοσφαιριστές ; ίσως και περισσότερους έτσι που τους κάνουμε μασούρια. Τουλάχιστον το 40% αυτών, αν όχι οι μισοί, έχουν και αμυντικές αρετές. Δεν έχουμε πάνω ράφι 6άρι, όπως το φαντάζεται ο καθένας μας αυτό, ταχύς, ψηλός, τετραπνεύμονος, σκληρός, ακριβώς όπως ο Τσάβι ή ο Μόντριτς :lol: Βρε παιδιά ακόμη και να είχε γεννηθεί με σημάδι ένα τεράστιο 6 στην πλάτη του, Ένας θα ήταν.
Νομίζω ότι οι περίοδοι αυτοί μας αποπροσανατολίζουν από τα πραγματικά προβλήματα της Ομάδας.
Ιβάν Σαββίδης, αυτό τον άνθρωπο δεν μπορώ να τον καταλάβω, είναι έξω από κάθε λογική η συμπεριφορά του, θα σκίσω το πτυχίο από τα μεγάλα νήπια που έχω. Γιατί τα λεφτά τα έδωσε και τα δίνει ο άνθρωπος Αδέλφια, την Ομάδα οικονομικά την έχει στην πένα ο άνθρωπος Αδέλφια, κακά τα ψέματα. Χρέη πλήρωσε, Γήπεδο με το καλό θα φτιάξει.
Πήρε αθλητικό διευθυντή. Θέλω φορ πάρε 3.5, θέλω δεκάρι πάρε δύο, θέλω παικταρά πάρε άλλα δύο ανά έτος, θέλω το ένα, θέλω το άλλο. Που να ξέρει ο άνθρωπος, ότι θα φέρουν με ιδιωτική πτήση τον Τσόλακ, θα φέρουν τον Μούργκ, τον Περέιρα, τον Α τον Β. Σε 3 μήνες θέλουμε άλλους, αυτοί δεν κάνουν. Ε μπάστα κε μπάστα. Αθλητικός διευθυντής και βγαίνει ένα τσογλάνι την Κυριακή, ένα μπάσταρδο 22 χρονών και ρεζιλεύει την ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ, ΠΟΙΑΝΟΥ ΤΟΥ ΠΑΟΚ. Ένα κακομαθημένο που το μόνο που έμαθε στη ζωή του είναι να κλωτσά το πετσί. Ο Αθλητικός διευθυντής τον μαλώνει, τον επιπλήττει λέει. Ρε άντε φύγετε από την μιζέρια μου μ@λ@κες όλοι. Καρφώστε τον μαζί με το συμβόλαιο του στο ταβάνι, στο παλατάκι. Έχεις τύχη ρε που η ΤΟΥΜΠΑ είναι άδεια και είναι μόνο οι Διευθυντές εκεί. Τι φοράς ρε το πατσαβούρι της πρώην ομάδας σου ή ... Σκατόπαιδο τις κραυγές και τις ψυχές που ακούγονται σε αυτό τον Ναό δεν τις ακούς. Συγνώμη παιδιά. Ο Ιβάν δεν ελέγχει αυτόν τον διευθυντή; δεν λέει ρε τι γίνεται; θα τα πάρει όλα επάνω του λέει. Παπάς; δεν ξέρω. Ο Μάκης; έχουμε τον Μάκη για, ο οποίος είναι βέβαια χρυσό παιδί, ξέρω και το λέω. Αλλά ρε Μάκη τί γίνεται αγόρι μου; Δεν μπορεί να συνυπάρξει ο Ιβάν με ισχυρές προσωπικότητες; έχουμε παρελθόν Άρνενσεν, Στέφενς. Δεν ξέρω, σηκώνω τα χέρια ψηλά.
Η Ομάδα έχει πολλούς ποδοσφαιριστές, πολλούς ποιοτικούς, πολλούς φιλόδοξους νέους, φυσικά έχει και κατιμά. Από όλα έχει και από όλα τα νούμερα και από όλα τα χρώματα και από όλα τα μεγέθη. Τα σημαντικότερα δεν έχει Οργάνωση, Ψυχολογία (Ηρεμία) και το κυριότερο Πειθαρχία. Ότι του φανεί του καθενός. Ότι του γκ.., ότι του γουστάρει. Με τον ήλιο τα βάζουμε, με τον ήλιο τα βγάζουμε, τι έχουν και ψοφάν τα έρμα. Τσομπάνη θέλουν ή καλύτερα θηριοδαμαστή. Πάμπλο κατ' αρχάς σε σέβομαι γιατί είσαι ΓΝΗΣΙΟΣ ΠΑΟΚΤΣΗΣ και υπήρξες τεράστιος ποδοσφαιριστής που μας τιμά η παρουσία σου, επίσης δεν είμαι βλάκας Τετάρτη - Κυριακή συνεχώς και τα περισσότερα αεροπλάνα, ούτε να τους μιλήσεις δεν προλαβαίνεις. Δεν μου άρεσε η αντίδραση σου με τον ανόητο την Κυριακή, στα αποδυτήρια και τρέχοντας, όχι με το κινητό και τα πόδια ψηλά στην πολυθρόνα. Άστον να κάνει και 10 σβούρες στο τέλος να μάθει τι εστί ΤΟΥΜΠΑ. Το αυστηρό βλέμμα δεν φτάνει Κόουτς, το αγέλαστο πρόσωπο σε στιγμές χαράς δεν προσδίδει σοβαρότητα. Καθίσαμε ΤΟΣΟΣ ΛΑΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΛΑΟΣ και κλαίμε γιατί δεν έχουμε εξάρι, ήρθε το τέλος. Κόουτς αν μου επιτρέπεις με όλη την αγάπη, χέστηκε η φατμέ στο γενί τζαμί. Η μπίλια έκατσε πια, δεν μπορεί να αλλάξει κάτι τώρα, μπορεί; όχι. Κατέστρωσε τα πλάνα σου, δώσε σαφείς και ξεκάθαρες εντολές του τι ζητάς από τον καθένα, ξεκάθαρες, κρυστάλλινες, πάταξε κάθε ανυπακοή σε αυτές με πραγματικές τιμωρίες. Είσαι ο Προπονητής του ΠΑΟΚ πια. Διάλεξε από τις τακτικές που έχεις στο μυαλό σου, αυτές που πιστεύεις εσύ ότι ταιριάζουν σε αυτούς που έχεις, έχε πάντα εναλλακτικές λύσεις, μην φοβάσαι να δοκιμάσεις. Παίξε καλά και χάσε, μόνο παίξε καλά. Σφίξε την αμυντική τακτική της ομάδας, μίκραινε τις αποστάσεις των γραμμών, βγάλε από το μυαλό τους ότι όλοι μα όλοι πρέπει να βάλουν γκολ, σταμάτησε την πλάκα με τις αντεπιθέσεις στην πλάτη μας, σταμάτησε το τικι τικι μέσα στην περιοχή μας, βάλε καλά στο μυαλό τους ότι δεν φτάνει να διώξω, αλλά να διώξω σωστά, όποιος ξαναδώσει την μπάλα στο τέρμα κόψτου τα πόδια, μην σπάμε τις γραμμές ειδικά την αμυντική δύο στόπερ σε απόσταση πενήντα μέτρα και στη μέση ο Καιάδας. Τι να πω άλλο, εσύ ξέρεις χίλιες φορές πιο καλά από τον καθένα μας, γιατί δεν εφαρμόζονται ρε γαμώτο;
ΤΙΤΛΟΣ πολύ δύσκολα παιδιά, εδώ μιλάμε για την Καμόρα. Είναι ικανοί και να πάρουμε τίτλο να ψηφίσουν σε μια νύχτα νόμο, απαγορεύεται η συμμετοχή σε ομάδα με έδρα που η απόσταση της από την χαβούζα είναι πάνω από 450χμ και φορά ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΑ. Οι άνθρωποι είναι εγκληματίες, η πλάκα είναι ότι μας κυβερνούν. Αδίστακτοι. Μην ρίχνουμε ευθύνες στον Ιβάν, δεν μπορεί να κάνει τίποτα αν και τον φτύνουν κατάμουτρα. ΑΣ ΞΕΦΤΙΛΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ. Ο Ιβάν είναι αυτό που λέει : Στα ξένα είμαι Έλληνας και στην Ελλάδα ξένος. Τον νιώθω πολύ πολύ καλά.
Σας κούρασα, ζητώ συγνώμη. Αν τιμωρηθώ για τυχόν απρέπειες, ζητώ επιείκεια. Δεν έχω που να τα πω, δεν θέλω ούτε συμπεθέρια, ούτε γαμπρούς, ούτε νύφες δεν θέλω κανέναν. Δεν ντρέπεσαι λένε στην ηλικία σου να κάνεις σαν
μωρό παιδί. Έτσι είμαι τι να κάνω.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 02 Φεβ 2021, 01:13

Μαυρο Χιονι έγραψε:Εγώ το έγραψα από το πρωί. Δε θα πάρουμε άλλο παίκτη. Και πολλοί ήρθαν είναι η αλήθεια. Ο Ρεμπε το έκλεισε το κινητό και πήγε για ρετσινες. Τζάμπα πατάτε το εφ5



που εχει ανοιχτα για ρετσινες;
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τρί 02 Φεβ 2021, 01:25

sotos26 έγραψε:Έλα εδώ οι καλοί ελεύθεροι λέμε! Με ένα 500ρικάκι Sandro σου λέει Τότεναμ, Γουέστ οφ Μπρομ, Κιου Πι Αρς, Τζένοα έτοιμος να παίξει λέμε! Ούτε μα ούτε μου!

Υπάρχει "παράθυρο" για ελεύθερους; αν ναι,υπάρχει ελπίδα! Αν όχι....δεν θα μου φανεί παράξενο το να καταλήξουμε 5οι και χωρίς Ευρώπη! Ο πάντα αρνητικά προβλέψιμος Π.Α.Ο.Κ. που έχει χάσει εκατομμύρια για πενταροδεκάρες και είναι ίσως η μοναδική ομάδα παγκοσμίως που είναι τόσο δυσκοίλια στις μεταγραφές .
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό camel85 » Τρί 02 Φεβ 2021, 01:26

Γέρος έγραψε:Ιβάν Σαββίδης, αυτό τον άνθρωπο δεν μπορώ να τον καταλάβω, είναι έξω από κάθε λογική η συμπεριφορά του

Μεγάλη αλήθεια.
Άβαταρ μέλους
camel85
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2021, 11:08
Τοποθεσία: Κάτω Τούμπα

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 02 Φεβ 2021, 04:43

Το συμπέρασμα είναι ότι στην ΠΑΕ λείπει αυτή η προσωπικότητα που θα πάρει την ευθύνη πάνω του και θα προχωρήσει σε σωστό τάιμινγκ στις μεταγραφές.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Τρί 02 Φεβ 2021, 07:54

Με τόση μιρλα σα πεθερές θα είμαστε μόνιμα η πιο άτυχη ομάδα
Πόση μιρλα ρε γαμωτο με το χάφ
Βγήκαμε ήδη κ πέμπτοι εκτός Ευρώπης
Ποσο απωθητικοί σαν οπαδοί γινόμαστε το ξεχειλωνουμε κ το ξηλώνουμε οσο δε παει σα κατινες π κλαίνε πάνω από το χυμένο γάλα
Κ εγώ θέλω χάφ κ ότι καλύτερο για την ομάδα αλλά βαλτε ένα κόφτη ρε παιδιά
Μετα αναρωτιόμαστε γιατί τόσο γκαντεμιά κ οποιος φεύγει βλέπει φως
Ναι θελουμε είναι φανερό χάφ
Δε ξέρουμε τι γίνεται μέσα στην ομάδα και τι συζητάνε παντως δεν είναι κ το πιο απλό να βρεις χάφ στη ποιότητα π το θέλεις θέλει ψάξιμο κ όχι βιασύνη γιατί θα πάρουμε κανα εσιτι πάλι
Αυτός ο ολιβα ήταν πολύ καλή περίπτωση γι αυτό και κατέληξε στη βαλενθια
Και απορώ πως μερικοί από τους σκάουτερ που τη βγάζουν στο παοκμανια τον υποτιμούσαν
Το είπα και σε άλλο ποστ η Γαλλία έχει διαμάντια πρέπει ν ασχοληθούμε σοβαρά με την αγορά
Σορλεν πχ τεφαρικι μ φαίνεται από τη λοριαν τον είχαμε φέρει
Όχι μουλεν Παναγία μ μάτι ποιος τον διάλεξε λεβεκ κ βιβιαν Παναγία μ
Σε πρωτάθλημα π 8/9 στους δεκα είναι άλογα εμείς πήραμε γαϊδουράκια
ariskatiforos
 

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό xanapaok » Τρί 02 Φεβ 2021, 08:18

Και εμένα μου αρέσει η ιδέα του Μιχαηλίδη στα χαφ και επί τη ευκαιρία να θέσω και ένα ερώτημα- προβληματισμό. Γιατί ο παίκτης έχει εξαφανιστεί από την εντεκάδα; Είναι αγωνιστικοί οι λόγοι; Κάτι ανάλογο είδαμε και πριν λίγο καιρό με τον Τσιγγάρα. Δεν νομίζω ότι είναι σωστή μια τέτοια συμπεριφορά απέναντι σε νέους παίκτες, εκτός και αν παίζει κάτι που δεν το ξέρουμε. Γενικά από τα μέσα της περσινής χρονιάς βλέπω μια σπασμωδική και ανακόλουθη προσέγγιση από την εκάστοτε τεχνική ηγεσία, που δεν μου βγάζει υγεία.
Άβαταρ μέλους
xanapaok
 
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2018, 19:02

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τρί 02 Φεβ 2021, 08:39

Αγωνιστικότατοι οι λόγοι, μετά την εμφάνιση στο Περιστέρι δε δικαιούται 11άδα.
Ίσως παίξει με Λάρισα
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5546
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 02 Φεβ 2021, 08:50

Eγω παντως σε καφενειακου επιπεδου συζητηση καθως δεν νομιζω οτι απασχολει κανεναν αλλο εκτος απο εμας,μπορει να εδινα μια ευκαιρια στον Ιμπουλα.Ειναι 29 χρονων,χωρις προβληματα τραυματισμων,του δινεις ενα ελαχιστο συμβολαιο μεχρι το καλοκαιρι τι ειχες τι εχασες.Φανταζομαι βεβαια πως εχουν εξετασει τη περιπτωση του και προφανως ξερουν κατι που δεν ξερουμε.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Τρί 02 Φεβ 2021, 09:04

Καλημερα. Γερο χαιρομαι να σε διαβαζω. Μακαρι να σε διαβασει και κανενας απο την ΠΑΕ. Το προβλημα μας δεν ειναι τα 6αρια ουτε τα 7αρια ουτε τα 10αρια. Αυτα που γραφεις ειναι. Η οργανωση μας λειπει και η ηρεμια. Δυστυχως το δευτερο χρειαζεται μεταγραφη πρωθυπουργου. Παρολα αυτα τα παιχνιδια ευτυχως (τουλαχιστο τα δικα μας) κατα ενα μεγαλο ποσοστο κρινονται μεσα στο γηπεδο. Η δικη μας δουλεια ειναι να δειχνουμε υπομονη και εμπιστοσυνη. Το ποιος θα κατεβει να παρει τη μπαλα απο τα στοπερ ειναι αλλου δουλεια να το αποφασισει. Το αν χρειαζομαστε ενα καλο χαφ και ειτε δε το βρηκαμε, ειτε το βρηκαμε αλλα ηθελε πολλα λεφτα ειναι επισης αλλου δουλεια να το κρινει. Ας συνεργαστουν σωστα μεταξυ τους και ολα θα βελτιωθουν. Εγω τη βελτιωση στην ομαδα τη βλεπω.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τρί 02 Φεβ 2021, 09:18

Γέρο είσαι όαση. Καλημέρα..
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Τρί 02 Φεβ 2021, 09:31

Γέρο καλά τα λες και όμορφα, υπάρχει μια διαφορά όμως.
Ότι η εντολή είναι από το καλοκαίρι να αλλάξει τρόπο παιχνιδιού η ομάδα και να παίζει αυτό που παίζει τώρα.
Γρήγορη ανάπτυξη, repress, επιθετικό ποδόσφαιρο.

Είναι λίγο αργά να ζητάμε να παίξουμε με πιο κλειστές γραμμές και πιο πίσω.

Εφόσον αυτό έχει ζητηθεί και συμφωνηθεί αυτό πρέπει να παίζει ο προπονητής. Το θέμα είναι ότι με αυτούς τους παίχτες θα είμαστε εκτεθειμένοι, και το λάθος δε χωράει, όπου οι δικοί μας είναι επιρρεπείς σχετικά.

Εγώ συμφωνώ ότι η ομάδα δεν μπορεί να το παίξει αυτό με ασφάλεια, επιθετικά το παίζει και μια χαρά, η καλύτερη στο πρωτάθλημα είναι σ αυτό. Πίσω όμως δε μπορεί.
Αυτό έχουν αποφασίσει και θα συμπληρώνουν το παζλ των παιχτών σιγά σιγά.. αυτό έχω καταλάβει εγώ. Το πόσο θα μας στοιχίσει, θα φανεί.

ΥΓ: πολλές φορές πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό.
Αν είχες τριάδα κέντρο Τσιμιροτ-Μισιτς-Μπισεσβαρ (προ τριετίας) Μάτος, Βιερίνια (προ διετίας), Βαρέλα Κρέσπο (προ διετίας) , μπροστά Τζολη Ζιφκο Πριγιοβιτς θα τελείωνε η μπουγάδα. Ψάξτε αντίπαλο μετά..
Καθόμαστε αναλύουμε κι αναλύουμε..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 02 Φεβ 2021, 09:49

Τελος κι από δω!

Κινήσεις έγιναν αλλά χαφ δεν ήρθε!

Τα υπόλοιπα στο χορτάρι!
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27831
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες