Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Τετ 27 Ιαν 2021, 16:57

ο παικτης δεν ερχεται ως ταλεντο, ταλεντο ηταν πριν παει στην τσελσυ, σαν εμπειρος παικτης ερχεται...αν παιξει και ειναι υγιης εχεις την ευκαιρια να κρατησεις εναν παικτη που αλλιως δεν θα επαιρνες ποτε...δεν θεωρω οτι θα ζητησει τρομερα λεφτα η τσελσι...
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τετ 27 Ιαν 2021, 16:58

tad έγραψε:
Gospi έγραψε:
laska4 έγραψε:Inpaok λεει χωρις ρητρα ο μπαμπά
Μακαρι να μην ισχυει, γτ αν ισχυει δεν εχει κανενα νοημα μια τετοια κινηση για εναν παιχτη με τετοιο ιστορικο τραυματισμων.
Γιατι να κανουμε το κεντρο αποθεραπειας και επανενταξης της τσελσι? Με τι κερδος?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


καλύπτεις το κενό σου με ελάχιστο ρίσκο και κόστος ... εκπαιδεύεις το ταλέντο που αγόρασες και δίνεις επίσης την δυνατότητα και τον χρόνο στα υπόλοιπα ταλέντα σου να διεκδικήσει κάποιος την θέση του αριστερού μπακ. Συγχρόνως ψάχνεις με ησυχία την αγορά για να αγοράσεις κάτι σε σωστό κόστος

γιατί συζητάμε τα αυτονόητα ρε φίλε μου ? το θέμα είναι σε κάθε περίπτωση ο παίχτης να παίξει καλά στο χόρτο φέτος


Αυτό θα είχε νόημα μόνο αν ο Μπαμπα ήταν έτοιμος να μπει βασικός χθες
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10244
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:01

Τωρα σοβαρα τα λεμε αυτα?
Φερνουμε παιχτες χωρις ρητρα και εχουμε την ψευδαισθηση οτι αν παιξουν μπαλα οι ομαδες τους που ξοδεψαν ενα σκασμο.λεφτα για να τους παρουν, σε μας θα τους δωσουν κοψοχρονια?
Δλδ η Μπριζ θα μας δωσει με 4 μυρια τον Κρμεντσικ αν βαλει 10 γκολ και η Τσελσι με 3 μυρια τον Μπαμπα αν παιξει 10 ματς και δειξει οτι εχει επανελθει πληρως?
Παιχτη πναγορασε 25 μυρια και ειναι 26 χρονων?
Οκ αν αυτα ειναι τα επιχειρηματα για την μη ρητρα, εγω παω πασο.
Επιτρεψτε μου να θεωρω κινησεις οπως του Ουαγκε και του Μπαμπα κοροιδια και οχι κινησεις ουσιας.
Δεν μπορουμε να βρουμε εναν ετοιμο ποδοσφαιριστη και για να καλυψουμε την αδυναμια μας φερνουμε.παιχτες απο ομαδες π κανουν γκελ, δανεικους, ανετοιμους μονο και μονο για να ξεχασει ο κοσμος οτι δεν καταφεραμε να βρουμε εναν κανονικο ποδοσφαιριστη.
Αυτα αν δεν υπαρξει ρητρα φυσικα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:03

Gospi έγραψε:
tad έγραψε:
Gospi"[quote="laska4 έγραψε:Inpaok λεει χωρις ρητρα ο μπαμπά
Μακαρι να μην ισχυει, γτ αν ισχυει δεν εχει κανενα νοημα μια τετοια κινηση για εναν παιχτη με τετοιο ιστορικο τραυματισμων.
Γιατι να κανουμε το κεντρο αποθεραπειας και επανενταξης της τσελσι? Με τι κερδος?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


καλύπτεις το κενό σου με ελάχιστο ρίσκο και κόστος ... εκπαιδεύεις το ταλέντο που αγόρασες και δίνεις επίσης την δυνατότητα και τον χρόνο στα υπόλοιπα ταλέντα σου να διεκδικήσει κάποιος την θέση του αριστερού μπακ. Συγχρόνως ψάχνεις με ησυχία την αγορά για να αγοράσεις κάτι σε σωστό κόστος

γιατί συζητάμε τα αυτονόητα ρε φίλε μου ? το θέμα είναι σε κάθε περίπτωση ο παίχτης να παίξει καλά στο χόρτο φέτος
Εγω διαφωνω απλά μ.αυτο το σκεπτικο.
Γιατι να αξιοποιησω ενα ταλεντο ξενο για να καρπωθει κερδος μια αλλη ομαδα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/quote]
Γιατί από το καλοκαίρι που θα πρέπει να δώσει καμιά 20αρια παίκτες από δω και από κει λόγω των νέων κανονισμών ίσως έχεις καλή θέση στους επιλαχόντες
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:05

Η κινηση δεν εξηγειται καθως ο παικτης δεν ειναι ετοιμος (αν και σωματικα μπορει να ειναι υγιης κ απλα να θελει ματς). Ολα αυτα ειναι μπαλωματα ως το καλοκαιρι ετσι το βλεπω ισως για τους εξεις λογους: 1.Εισαι 12 βαθμους πισω οποτε ο Ρεμπε κερδιζειψχρονο και σχεδιαζει το καλοκαιρι 2.Τα λεφτα για Γιαννουλη δεν ηρθαν ακομα τα περιμενεις καλοκαιρι 3. Ειχες τραυματισμο Ουαγκε (απροβλεπτη τρυπα) 4. FFP
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10298
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:06

Μην αρχίσουμε αυτά που λέγαμε με Γιουβέντνους με κάτι απίθανους δανεικούς Scardina,δεν θυμάμαι τον άλλο.
Δουλειές με Μπάρτσα και Τσέλσι δε μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ,γιατί δε μπορεί ούτε πρόκειται να φτάσει τα οικονομικά δεδομένα που κινούνται αυτές οι ομάδες.
Ας δούμε τον παίχτη,να έρθει να βοηθήσει αν μπορεί γιατί το πράγμα έχει σφίξει αρκετά (Αν και μετά το σημερινό ακολουθεί εύκολο πρόγραμμα,οπότε λογικά θα καλύψουμε τους πάντες και θα κλείσουμε δεύτεροι,στην κανονική διάρκεια) μετά και την σημερινή νίκη του Βαζελου.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:06

Αν ειχαμε Διουδη θα ημασταν +6-+9 απο οτι ειμαστε τωρα. Ακομα και αν ειναι πρωην του ΟΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10298
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:07

δηλαδη αν ερχοταν ο κρμεντσικ με ρητρα 6 μυρια και ο μπαμπα με 5 πχ η 10 τι το συγκλονιστικο θα αλλαζε? θα τα διναμε ντουκου και θα τους παιρναμε? η πιστευεις οτι και να παιξει καλα ο μπαμπα θα βρεθει ομαδα να δωσει καμια δεκαρια μυρια στην τσελσι το καλοκαιρι? εγω δεν το πιστευω
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2751
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:08

Το έχω ξανά γράψει,το διάβασα κάπου πρόσφατα και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση.
Η Τσέλσι έχει 80 παίχτες που της ανήκουν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:09

Gospi έγραψε:
laska4 έγραψε:Inpaok λεει χωρις ρητρα ο μπαμπά
Μακαρι να μην ισχυει, γτ αν ισχυει δεν εχει κανενα νοημα μια τετοια κινηση για εναν παιχτη με τετοιο ιστορικο τραυματισμων.
Γιατι να κανουμε το κεντρο αποθεραπειας και επανενταξης της τσελσι? Με τι κερδος?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα διαπραγματευτούμε νέα δανεισμό.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:10

Προσωπικά θεωρώ ότι η ρήτρα δεν μπήκε λόγω του παίκτη και όχι της Τσέλσι.
Ίσως ελπίζει ότι μέσα σ' αυτούς τους μήνες θα αναστήσει την καριέρα του και θα καταφέρει να βρει ομάδα σε μεγάλο πρωτάθλημα.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6284
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:12

Ksenitemenos4 έγραψε:δηλαδη αν ερχοταν ο κρμεντσικ με ρητρα 6 μυρια και ο μπαμπα με 5 πχ η 10 τι το συγκλονιστικο θα αλλαζε? θα τα διναμε ντουκου και θα τους παιρναμε? η πιστευεις οτι και να παιξει καλα ο μπαμπα θα βρεθει ομαδα να δωσει καμια δεκαρια μυρια στην τσελσι το καλοκαιρι? εγω δεν το πιστευω
Αν ειχαν ρητρα πατας εκει πανω συμφωνείς με τον παιχτη και κανεις παζαρια με την ομαδα εχοντας ενα ταβανι.
Δλδ αν το καλοκαιρι πουλησω Σβιντερσκι και Τσολακ γτ να μην δωσω 5 για Κρμεντσικ?
Ενω τωρα μπορει να σ ζητησει οσα θελει...
Οσο για τον Μπαμπα, αν δεν μπορεις να βαλεις μια χαμηλη ρητρα σε εναν παιχτη με τοσα χρονια αποχη και τοσους τραυματισμούς, τοτε απλα πας σε αλλη επιλογη

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:12

aivas19 έγραψε:Αν ειχαμε Διουδη θα ημασταν +6-+9 απο οτι ειμαστε τωρα. Ακομα και αν ειναι πρωην του ΟΑΡΗΣ



Εγώ φίλε θα έλεγα να είχαμε τον προπονητή τερματοφυλάκων του Βαζελου.
Ο Διουδης πουθενάς ήταν πριν πάει Βαζελο.
Στα του παίχτη,φαντάζομαι το γνωρίζετε, έχει χρόνιο πρόβλημα με την μέση του,δε θα αντέξει για πολύ ακόμα σε υψηλό επίπεδο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:12

Ψάχνεστε να φαγωθειτε κάποιοι.
Παίχτη που αγόρασε η Τσελσι πριν κάποια χρόνια με 25 μύρια, περίμενε να τον δώσουν με 1-2?

Λογικα θα τον δούμε μέχρι το καλοκαίρι σε τι κατάσταση είναι και και αν μας αρέσει το πιθανότερο είναι να ανανεωθεί ο δανεισμός του μέχρι να δούμε τι θα γίνει με το brexit
Εκεί πιθανότατα θα μείνει ελεύθερος και τα πράγματα μετά θα είναι απλά

Με το να μπαίνε μια ρήτρα τυπου 12 μυρίων τι θα άλλαζε;
Απλά θα λέγαμε ότι βάλαμε ρήτρα, ενώ ποτέ δεν έχουμε σκοπό να την καλύψουμε
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές χειμώνα 2020-2021 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 27 Ιαν 2021, 17:15

obanebane έγραψε:Το έχω ξανά γράψει,το διάβασα κάπου πρόσφατα και μου είχε κάνει τρομερή εντύπωση.
Η Τσέλσι έχει 80 παίχτες που της ανήκουν.


Η Μπαρτσελόνα πάνω από 80. Από το καλοκαίρι θα αλλάξει το τοπίο πολύ. Αρχικά στην Αγγλία λόγω Brexit και νομίζω εν συνεχεία στην υπόλοιπη Ευρώπη.

Θα κυκλοφορούν πολλές ευκαιρίες ποδοσφαιριστών.

Θα αναδιαταχθεί επίσης τελείως η κατάσταση με τις νέες διατάξεις της UEFA περί ρόστερ.
Τελευταία επεξεργασία από bersekeros και Τετ 27 Ιαν 2021, 17:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες