Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό vs40 » Σάβ 17 Οκτ 2020, 21:37

Εγώ περιμένω να γινουν οι κατάλληλες ανανεωσεις συμβολαίων. Δε γινεται να χανουμε παικτες ακαδημιών απο ανοργανωσιά, από ελλειψη πλάνου εγκαιρων ανανεώσεων. Τον Γιαννουλη προτιμουν να τον πουλησουν οταν θα ληγει σε 10 μήνες 3εκ ή να το ανανεώσουν, κι ας παρει πολλά (αξιζει αυτός), και να τον πουλησουν 10εκ; ή να τον κρατησουν αλλη μια χρονιά. Χρειάζεται ένα νεο 4ετες, κι αν ο παίκτης θελει να διασφαλίσει την πωληση του, ας βαλουν 10εκ ρήτρα στην τελική. Εχουμε αναγκη από αθλητικούς ποιοτικούς ποδοσφαιριστές στην ομάδα και πρέπει να τους κρατάμε οσο περισσότερο γίνεται.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 17 Οκτ 2020, 21:37

Που σαι ρε seaman????? Πες μου γιατι θα σκασω τι ισχυει με τις προθεσμιες για τους ελευθερους?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Σάβ 17 Οκτ 2020, 21:39

Darklord67 έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Η σφίνα πάντως επιμένει για μεταγραφή, αλλά όχι του Καβασάκι, αλλά ενός αμυντικού χαφ, ιδιαίτερα όμως ακριβού:

...υπάρχουν οι πληροφορίες ότι οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ κινούνται για την απόκτηση ενός αμυντικού μέσου και έχουν επικεντρώσει σε ένα όνομα, το οποίο είναι μεγάλο, αλλά και το κασέ του είναι μεγάλο: 1,2 εκ. ευρώ για ετήσιο συμβόλαιο!

Ο ΠΑΟΚ έχει συγκεκριμένο πλαφόν: 500.000 το μεγαλύτερο συμβόλαιο για φέτος λόγω FFP! Άρα, οι συζητήσεις συνεχίζονται μόνο για την μείωση των απαιτήσεων του παίκτη, που αρχικά είναι αρνητικός, αλλά κανένας δεν μπορεί να ξέρει ποια θα είναι η τελική απόφαση.

Η προθεσμία πάντως υπάρχει, αλλά ο παίκτης πρέπει και να μπει στην ομάδα, εάν αποκτηθεί, για να δουλέψει με βάση το πλάνο του Φερέιρα.

Θα φανεί την επόμενη εβδομάδα, που είναι καθοριστική γι αυτό το θέμα…



Αυτή την περίοδο οι μόνο ακριβοί ελεύθεροι στην θέση του αμυντικού χαφ είναι ο Ιτουρασπε και ο Βέλγος Ντεφουρ
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1806
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 17 Οκτ 2020, 21:47

Εν τω μεταξύ λέμε για ετήσιο συμβόλαιο αλλά Ιούλιος Αύγουστος Σεπτέμβριος Οκτώβριος έχουν φύγει. Οπότε στα 2/3 πρέπει να μετράμε.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό tsaousila » Σάβ 17 Οκτ 2020, 21:55

μεταγραφη βιερινια πισω απ τον επιθετικο 10 γκολ και 10 ασιστ για πλακα , με ζιβκοβιτς θα χανεται η μπαλλα , μονο εκει μπορει να παιξει ο αντελινο και να αποδωσει επειδη δεν χρειαζονται παρα πολλα τρεξιματα , θελει τεχνη εκει και υην εχει!!!
tsaousila
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:06

obanebane έγραψε:Καλώς τον.
Και ευτυχώς θα πω εγώ,για την είδηση που μας φέρνεις.
Να ζητήσω και εγώ Πάτο ή να πούμε άσπρο πάτο;
Μάλλον το δεύτερο.


μιλαν θελει..

seaman έγραψε:Ο Ασαμόα ούτε απασχόλησε ούτε απασχολεί, γιατί είναι εκτός μεταγραφικής αγοράς.
Κονομημένος είναι, ταλαιπωρίες με τα πόδια του είχε και πήρε την απόφαση να επιστρέψει στην πατρίδα του και να το παίξει ηγέτης. Εδώ και πολύ καιρό έχει γυρίσει στην Γκάνα και έχει υπογράψει με την Medeama SC για να κλείσει εκεί την ποδοσφαιρική του καριέρα.


ο Ασαμοα μια χαρα ελευθερος κυκλοφορει μαν, αλλος Ασαμοα υπεγραψε στην Medeana.

ilovegame27 έγραψε:Αυτή την περίοδο οι μόνο ακριβοί ελεύθεροι στην θέση του αμυντικού χαφ είναι ο Ιτουρασπε και ο Βέλγος Ντεφουρ


ο Ντεφουρ ειχε λογο που επεστρεψε Βελγιο και συνεχιζει να μη θελει να βγει εκτος, ψαχνεται για Μαλιν.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Darklord67 » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:13

ilovegame27 έγραψε:
Darklord67 έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Η σφίνα πάντως επιμένει για μεταγραφή, αλλά όχι του Καβασάκι, αλλά ενός αμυντικού χαφ, ιδιαίτερα όμως ακριβού:

...υπάρχουν οι πληροφορίες ότι οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ κινούνται για την απόκτηση ενός αμυντικού μέσου και έχουν επικεντρώσει σε ένα όνομα, το οποίο είναι μεγάλο, αλλά και το κασέ του είναι μεγάλο: 1,2 εκ. ευρώ για ετήσιο συμβόλαιο!

Ο ΠΑΟΚ έχει συγκεκριμένο πλαφόν: 500.000 το μεγαλύτερο συμβόλαιο για φέτος λόγω FFP! Άρα, οι συζητήσεις συνεχίζονται μόνο για την μείωση των απαιτήσεων του παίκτη, που αρχικά είναι αρνητικός, αλλά κανένας δεν μπορεί να ξέρει ποια θα είναι η τελική απόφαση.

Η προθεσμία πάντως υπάρχει, αλλά ο παίκτης πρέπει και να μπει στην ομάδα, εάν αποκτηθεί, για να δουλέψει με βάση το πλάνο του Φερέιρα.

Θα φανεί την επόμενη εβδομάδα, που είναι καθοριστική γι αυτό το θέμα…



Αυτή την περίοδο οι μόνο ακριβοί ελεύθεροι στην θέση του αμυντικού χαφ είναι ο Ιτουρασπε και ο Βέλγος Ντεφουρ

Defour πήγε Mechelen:https://www.transfermarkt.com/steven-defour/profil/spieler/33866
We want the world and we want it NOW!Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Darklord67
 
Δημοσιεύσεις: 769
Εγγραφή: Τρί 30 Ιούλ 2019, 21:28
Τοποθεσία: Στο παραδίπλα χωριό

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:14

joshua έγραψε:Που σαι ρε seaman????? Πες μου γιατι θα σκασω τι ισχυει με τις προθεσμιες για τους ελευθερους?


Ξέρω ότι έχεις ψαχτεί πολύ και άκρη δεν βγάζεις. Και ορθώς δεν βγάζεις γιατί υπάρχουν αρκετές αγορές που πολύ απλά δεν έχουν προθεσμίες. Μπορεί να γίνουν εγγραφές ελεύθερων σε όλη τη διάρκεια του έτους. Η πιο περίεργη αγορά είναι η Ισπανική που αν παραστεί ανάγκη με κολπάκι μπορούν να εγγράψουν ακόμη και μη ελεύθερο. Βάζεις μια ομάδα να σου πάρει "φτηνό" αναλώσιμο παίχτη (μόνο με πληρωμή ρήτρας ισχύει) και έχεις ένα μήνα περιθώριο να τον αντικαταστάσεις με μεταγραφή (αυτά λένε οι κανονισμοί της Ισπανικής ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας).
Για το 2020/2021 τα σχετικά προβλεπόμενα είναι στη σχετική εγκύκλιο 4 που είναι (δεν ξέρω γιατί) το μοναδικό pdf σε μορφή εικόνας που δεν σπάει και δεν με βοηθάνε και τα λίγα ισπανικά μου
http://www.ftf.es/media/5901/circular-n%C2%BA-04-normas-reguladoras-y-bases-de-competici%C3%B3n-de-los-campeonatos-nacionales-de-liga-de-primera-y-segunda-divisi%C3%B3n.pdf
http://eldiariodemou.com/futbol-normas-reguladoras-y-bases-de-la-competicion-para-la-temporada-2020-21/
Και τονίζω και εγώ την Ισπανική αγορά για τον εξής λόγο. Δεν έχουν κάνει κανένα μετασχηματισμό στο φορολογικό καθεστώς που βρίσκεται στο 45% και για τους Βάσκους στο 50%, με αποτέλεσμα αυτοί που περιμένουν ακόμα να βρουν Ομάδα εκεί πιθανό να μην τα καταφέρουν σε μια "πληγωμένη" και εκεί αγορά.
Δεν ξέρω αν πραγματικά ψάχνουμε για μεταγραφή. Ίσως η φάση με τον Ομάρ να φέρει εξελίξεις.
Εκτίμησή μου είναι ότι αν πάμε για μπάλωμα με ελεύθερο θα ψάξουμε να βρούμε ποιότητα ανεξαρτήτου ηλικίας (κλάμα ο σχεδιασμός). Αυτό δείχνει και η περίπτωση Καγκάβα.
Αν το δημοσίευμα της σφίνας έχει κάποια βάση, θα μπορούσα να το προσωποποιήσω σε δύο περιπτώσεις:
Αυτές του 34χρονου Carlos Sánchez, που διάβασα πρόσφατες δηλώσεις του ότι είναι σούπερ προπονημένος και ότι έχει δυνατές προτάσεις εκτός Ευρώπης αλλά αποφάσισε να εξαντλήσει με ρίσκο τις όποιες πιθανότητές του να βρει Ευρωπαϊκή Ομάδα (στη West λάμβανε 2.5 εκ) και του William Vainqueur που έπαιρνε για το δανεισμό του στην Τουλούζ 1.5 εκ.
Για να δούμε αν μπορούν και τι μπορούν να φέρουν τα 5-6 κατοστάρικα που φερόμαστε ότι μπορούμε να διαθέσουμε ώστε να ενισχυθούμε.
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:19

Kαι εγω αυτο καταλαβα απο το ψαξιμο μου,οτι δεν υπαρχει προθεσμια για τους ελευθερους παικτες στα περισσοτερα πρωταθληματα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:22

jibbie έγραψε:
seaman έγραψε:Ο Ασαμόα ούτε απασχόλησε ούτε απασχολεί, γιατί είναι εκτός μεταγραφικής αγοράς.
Κονομημένος είναι, ταλαιπωρίες με τα πόδια του είχε και πήρε την απόφαση να επιστρέψει στην πατρίδα του και να το παίξει ηγέτης. Εδώ και πολύ καιρό έχει γυρίσει στην Γκάνα και έχει υπογράψει με την Medeama SC για να κλείσει εκεί την ποδοσφαιρική του καριέρα.


ο Ασαμοα μια χαρα ελευθερος κυκλοφορει μαν, αλλος Ασαμοα υπεγραψε στην Medeana.



Έβγαλες το μαργαριτάρι της ημέρας.

Αυτά παθαίνει κανείς αν μένει μόνο στους τίτλους.

Τον είχα ξεγράψει εδώ και 10 μέρες τον Ασαμόα διαβάζοντας δηλώσεις του συνονόματου για τη χαρά του που επέστρεψε στην πατρίδα.

Έχω πάρει ήδη κάμψεις και δεν τα καταφέρνω κιόλας
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό mbison » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:24

Mιλησαν για φιλοδοξους παικτες με ορεξη. Ο Ιτουρασπε δεν νομιζω να ειναι. Εκτος κ αν ειναι Πάμπλο Γκαρσια φάση.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5169
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:24

seaman έγραψε:
jibbie έγραψε:
seaman έγραψε:Ο Ασαμόα ούτε απασχόλησε ούτε απασχολεί, γιατί είναι εκτός μεταγραφικής αγοράς.
Κονομημένος είναι, ταλαιπωρίες με τα πόδια του είχε και πήρε την απόφαση να επιστρέψει στην πατρίδα του και να το παίξει ηγέτης. Εδώ και πολύ καιρό έχει γυρίσει στην Γκάνα και έχει υπογράψει με την Medeama SC για να κλείσει εκεί την ποδοσφαιρική του καριέρα.


ο Ασαμοα μια χαρα ελευθερος κυκλοφορει μαν, αλλος Ασαμοα υπεγραψε στην Medeana.



Έβγαλες το μαργαριτάρι της ημέρας.

Αυτά παθαίνει κανείς αν μένει μόνο στους τίτλους.

Τον είχα ξεγράψει εδώ και 10 μέρες τον Ασαμόα διαβάζοντας δηλώσεις του συνονόματου για τη χαρά του που επέστρεψε στην πατρίδα.

Έχω πάρει ήδη κάμψεις και δεν τα καταφέρνω κιόλας


δε σε αδικω, εχουν ιδια 2 απ τα 3 ονοματα. ο πιτσιρικας που υπεγραψε στην Medeana ειναι ο Godfred Kwadwo Asamoah, βγαλε ακρη με τους Παπαδοπουλους της Γκανας :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:26

Αμαφούλε δηλαδή :lol:
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:27

φαντασου αγγελο να λεει "τους εφταιξε ο Ασαμοα ρε..ρε τον καημενο τον Ασαμοα" :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:32

seaman έγραψε:Έβγαλες το μαργαριτάρι της ημέρας.

Αυτά παθαίνει κανείς αν μένει μόνο στους τίτλους.

Τον είχα ξεγράψει εδώ και 10 μέρες τον Ασαμόα διαβάζοντας δηλώσεις του συνονόματου για τη χαρά του που επέστρεψε στην πατρίδα.

Έχω πάρει ήδη κάμψεις και δεν τα καταφέρνω κιόλας


Χα χα χα...δεν πειράζει!
Πάντως και ο jibbie μεγάλος γάτος που το έψαξε.

Για να δούμε αν η εξέλιξη με Καντουρί δράσει ως καταλύτης στις εξελίξεις για χαφ.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες