Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:38

Ότι υπάρχει στην Ρωσία από CF
https://www.transfermarkt.co.uk/details ... e/23722360
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6883
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:39

Παντως ο Πονσε σε αυτο τον ΠΑΟΚ ταιριαζει αψογα
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:40

Καταρχην δεν γινεται να ερθει στην Ελλαδα και να μην λέγεται Νταξ. Ας ξεκινησουμε απο εκει.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:40

Πρέπει να κάνουν και νομίζω θα το κάνουν, το χατίρι στον Άμπελ και να του φέρουν όποιον θέλει.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2675
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:41

Dimg4 έγραψε:Παντως ο Πονσε σε αυτο τον ΠΑΟΚ ταιριαζει αψογα

Συμφωνώ.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό faidon94 » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:42

Dimg4 έγραψε:Παντως ο Πονσε σε αυτο τον ΠΑΟΚ ταιριαζει αψογα


Συμφωνώ απόλυτα! Αν και όταν βαρέθηκε και ήθελε κασέρι από την αεκ άρχισε να κάνει νερά αλλά νομίζω είναι ότι λείπει. Και τρομερός κεφαλοσφαιριστής!
faidon94
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Σάβ 31 Αύγ 2019, 13:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:44

faidon94 έγραψε:Ο Colak φημολογείται από χθες ότι έκλεισε στην Φενερ μετά και την βαρβάτη πώληση Muriqi. Πάντως μοιάζει πολύ στο παιχνίδι του ο Colak με το δείγμα που έχουμε από Ponce και μάλλον ψάχνουμε παίχτη με τέτοια χαρακτηριστικά πολύ δυνατό μες την περιοχή, ικανότατο στην πρώτη επαφή με την μπάλα, με πολλά τρεξίματα όμως (εν αντιθέσει στυλ Πρίγιο) κυρίως για εκμετάλλευση των κενών χώρων στο γρήγορο transition. Για να δούμε... Δεν νομίζω να πάμε σε βαρύ κορμί τύπου Ουζμπέκου που αναφέρεται...και ο Λάριν βαρύς φαίνεται. Ο Μούτινγκ πολύ δυνατός αλλά πρέπει να έχει μεγάλο κασέ


Ο Ουζμπέκος είναι πολύ γρήγορος...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:46

ο πονσε ρε μαγκες πηγε περυσι με ποσα φραγκα εκει και εχει και 5 ματς 3 γκολ ή κατι παρόμοιο... δε νομίζω να ειναι έτσι απλή ιστορία...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:48

Τώρα που φεύγει ο Chumba μένουμε στα φορ για τα ματς με Krasnodar με Κάρολο και Κούτσια.Ο πρώτος μυστηριωδώς ανεύρος ως και αδιάφορος παρατεταμένα και ο δεύτερος μεγάλο ταλέντο μεν,1θ χρονών δε!Δεν θα παραξενεύομουν αν ο Abel δοκίμαζε κάποια αλχημεία με Jaba ως φορ που και την ταχύτητα και την δύναμη και γενικά το σουλούπι το έχει!Από εκεί και πέρα,προσωπικά δεν θα ήθελα κάποια μεταγραφή αεροδρομίου αλλά ουσίας.Αν ήταν της πρώτης κατηγορίας(αεροδρομίου) ο Chupo Motting συγκεντρώνει όλα αυτά που τον κάνει σχετικά με άλλες παρόμοιου μεγέθους, εφικτή περίπτωση( Rebbe,γερμανικό πρωτάθλημα,χαμηλή σχετικά χρηματιστηριακή αξία,όχι απαγορευτική αξια κτλ)Αν ήταν της δεύτερης (ουσίας) ένας παίκτης όπως ο Ponjanpalo ( πρώην wonder kid,καλή ηλικία, καλή καριέρα που όμως μοιάζει να μην χωράει στην ομάδα του)θα ήταν φαινομενικά ιδανική λύση. Για κάτι Colak και τα λοιπά, πέρα από μανατζεροδουλειές,μη ξεγελάνε τα στατιστικά του σε ένα πρωτάθλημα όπως το κρατικό (πχ ο Jairo που πέρασε και δεν ακούμπησε,κάνει παπάδες εκει)Ίδωμεν...Εμπιστοσύνη στον Rebbe
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5001
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:48

Κοκοριν δαγκωτο!!!
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:49

Παντως ο Πριγιοβιτς μπορει να ηταν τερασριος παστελωτης, αλλα νομιζω πως τον αδικουμε λεγοβτας οτι ηταν μονο αυτο. Εβγαινε συνεχως στα πλαγια, ηταν πολυ συμμετοχικος και μαλιστα χωρις λαθη και για το υψος του πολυ γρηγορος. Βεβαια οκει, μπορει να μην ειναι Ακπομ, αλλα δε διαφερει και πολυ. Βεβαια , δεν ξερω σε τι κατασταση ειναι πλεον. Θα ηθελα πολυ παντως να τον εμπιστευτουν και να τον παρουνε
Άβαταρ μέλους
soflodoras
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιούλ 2008, 23:44

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό faidon94 » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:51

makispaspartou έγραψε:
faidon94 έγραψε:Ο Colak φημολογείται από χθες ότι έκλεισε στην Φενερ μετά και την βαρβάτη πώληση Muriqi. Πάντως μοιάζει πολύ στο παιχνίδι του ο Colak με το δείγμα που έχουμε από Ponce και μάλλον ψάχνουμε παίχτη με τέτοια χαρακτηριστικά πολύ δυνατό μες την περιοχή, ικανότατο στην πρώτη επαφή με την μπάλα, με πολλά τρεξίματα όμως (εν αντιθέσει στυλ Πρίγιο) κυρίως για εκμετάλλευση των κενών χώρων στο γρήγορο transition. Για να δούμε... Δεν νομίζω να πάμε σε βαρύ κορμί τύπου Ουζμπέκου που αναφέρεται...και ο Λάριν βαρύς φαίνεται. Ο Μούτινγκ πολύ δυνατός αλλά πρέπει να έχει μεγάλο κασέ


Ο Ουζμπέκος είναι πολύ γρήγορος...


Δεν τον έχω δει καθόλου είναι η αλήθεια αλλά μάλλον κολλάω στο 1.91 και ακόμα και αν είναι γρήγορος δεν ξέρω πόσο εύκολα έχει την αλλαγή κατεύθυνσης. Να μου πεις και ο Colak 1.88 είναι και ο Moting 1.91 αλλά στον τσολάκ φαίνεται μία ισορροπία στο σώμα. Από την άλλη και ο Χάλαντ τα 60 μέτρα τα κάνει σε 5-6 δέυτερα οπότε όλα σχετικά είναι!
faidon94
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Σάβ 31 Αύγ 2019, 13:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:52

Ο Πριγιοβιτς ειναι εκτός ποδοσφαίρου κοντά στον ένα χρόνο, δεν έχει νόημα πλέον να συζητάμε για την περίπτωση του.
Η καλύτερη περιγραφή γι'αυτόν από τότε που πήγε στην Αραβία,είναι ότι παίζει ποδόσφαιρο εξασκώντας το χόμπι του και όχι επαγγελματικά.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό faidon94 » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:54

boogeyman77 έγραψε:Τώρα που φεύγει ο Chumba μένουμε στα φορ για τα ματς με Krasnodar με Κάρολο και Κούτσια.Ο πρώτος μυστηριωδώς ανεύρος ως και αδιάφορος παρατεταμένα και ο δεύτερος μεγάλο ταλέντο μεν,1θ χρονών δε!Δεν θα παραξενεύομουν αν ο Abel δοκίμαζε κάποια αλχημεία με Jaba ως φορ που και την ταχύτητα και την δύναμη και γενικά το σουλούπι το έχει!Από εκεί και πέρα,προσωπικά δεν θα ήθελα κάποια μεταγραφή αεροδρομίου αλλά ουσίας.Αν ήταν της πρώτης κατηγορίας(αεροδρομίου) ο Chupo Motting συγκεντρώνει όλα αυτά που τον κάνει σχετικά με άλλες παρόμοιου μεγέθους, εφικτή περίπτωση( Rebbe,γερμανικό πρωτάθλημα,χαμηλή σχετικά χρηματιστηριακή αξία,όχι απαγορευτική αξια κτλ)Αν ήταν της δεύτερης (ουσίας) ένας παίκτης όπως ο Ponjanpalo ( πρώην wonder kid,καλή ηλικία, καλή καριέρα που όμως μοιάζει να μην χωράει στην ομάδα του)θα ήταν φαινομενικά ιδανική λύση. Για κάτι Colak και τα λοιπά, πέρα από μανατζεροδουλειές,μη ξεγελάνε τα στατιστικά του σε ένα πρωτάθλημα όπως το κρατικό (πχ ο Jairo που πέρασε και δεν ακούμπησε,κάνει παπάδες εκει)Ίδωμεν...Εμπιστοσύνη στον Rebbe


Αυτό με τον Jaba το ανέφερα και εγώ προηγουμένως ότι μου έχει καρφωθεί! Απλά δεν ξέρω τι τοποθετήσεις μπορεί να έχει εντός περιοχής και ειδικά στον αέρα. Κατα τα άλλα με έναν αντίπαλο μπροστά του και πέλκα-τζόλη υποστήριξη μπορεί και να ξεκλειδωθεί.
faidon94
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Σάβ 31 Αύγ 2019, 13:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 16 Σεπ 2020, 12:54

και εμενανε δε με ψηνει ο πριγιο. οσο και αν τον συμπαθω, να με συμπαθάει αλλά θα ήθελα κάτι πιο...έτοιμο και εξελίξιμο παράλληλα. ίσως και ελαφρώς πιο γρήγορο;;;
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες