Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό faidon94 » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:37

Επείδη ο Ρέμπε είναι μεγάλη γάτα, είμαι βέβαιος ότι θα ξετρουπώσει έναν παίκτη που θα κολλάει ακριβώς στα θέλω του Φερέιρα. Το πρόβλημα είναι ότι κολλάμε εμείς στο transfermarkt και στο κάθε εν λόγω transfermarkt και την υποτιθέμενη χρηματιστηριακή αξία παικτών. Αν ο Τζόλης έπαιζε στην Μπενφίκα τώρα θα κοστολογούνταν στα 15μ, επίσης ο Πέλκας ποτέ δεν θα έπεφτε στα 2.5μ και ο σβαμπ θα κόστιζε τουλάχιστον 7-8. Το θέμα είναι ότι από πίσω υπάρχει ένα καλοστημένο δίκτυο μανατζαρέων και προσκείμενων συλλόγων που διαμορφώνουν τιμές ανάλογα με τα οικονομικά τους μεγέθη και κίνητρα. Επομένως όλα θα φανούν επί τάπητος για άλλη μία φορά... Απλά σαν σκέψη για συζήτηση, θα ήθελα πολύ να δω τον Ζαμπά σε ρόλο 9αριου, ο Μακ είχε κάνει τρομερή χρονιά όταν είχε μετατοπιστεί εκεί. Φαντάζομαι αν κολλούσε θα το δοκίμαζε και ο Αμπέλ αλλά θα μου άρεσε πολύ η ιδέα Πέλκα-Τζόλη-Ζαμπά ή Ζιβκο-Τζόλη-Ζαμπά...
faidon94
 
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Σάβ 31 Αύγ 2019, 13:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό lamosas » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:38

Εμένα πάντως αυτος Τσολακ δεν μου φαίνεται ότι ταίριαζει στον τρόπο που παίζει ο Αμπελ. Από τα highlights βέβαια αυτή η εικόνα δεν τον έχω δει σε ολόκληρο παιχνίδι

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3611
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό seaman » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:39

invincible έγραψε:Κάποιοι έγραψαν ότι αν πουληθεί μετά την Κρασνονταερ ο Γιαννούλης στην Ατάλαντα δεν θα έχει δικαίωμα μετά στο τσουλου στους ομίλους. Μα πραγματικά εγώ αμφιβάλω ότι τον Γιαννούλη τον θέλει άμεσα η Αταλαντα και για το τσουλου μάλιστα. Τον θέλει ως αντικαταστάτη του Γκοσεν σε περίπτωση τον πουλήσει τον χειμώνα ή του χρόνου. Έχουν πάει πολλοί παιχταράδες στην Ιταλία σε μεγάλες ομάδες και τους είχανε σε αδράνια ή δανεικούς. Σχεδιασμό πιστεύω πως κάνει η Αταλαντα για Γιαννούλη δεν τον παίρνει να μπει κατευθείαν να παίξει.

Αλλά το ξανά λέω ο Γιαννούλης μπορεί να πουληθεί μίνιμουμ 10Μ ακατέβατα τον χειμώνα. Και όχι πάρε 6 + Αρκαδιους τώρα...

Και αν θες πιο πολλά κάντον ανανέωση αλλά σίγουρα θα πρέπει να του δώσεις πιο πολλά λεφτά ετησίως. Αλλά στο φινάλε οι ΠΑΕ σύμφωνα με το FFP πρέπει να πουλάνε και να αγοράζουνε. Όχι μόνο να αγοράζουν.


Κατ εξαίρεση φέτος λόγω covid νομίζω ότι επιτρέπεται, όπως επίσης και η εγγραφή ποδοσφαιριστή μέχρι και σε τρεις Ομάδες διαδοχικά μέσα στη χρονιά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:40

laska4 έγραψε:Μεγάλη συζήτηση για τον θρίαμβο του ΠΑΟΚ αλλά και μεταγραφικές αποκαλύψεις περιμένουν τους αναγνώστες του SDNA, στο σημερινό έκτακτο «After» στις 2μμ! Καλεσμένος ο τεχνικός διευθυντής ακαδημιών του ΠΑΟΚ, Γιώργος Γεωργιάδης.
Παπαθεοδώρου-Βέργης συντονίζουν, Βασιλόπουλος-Κόλκας σχολιάζουν, ενώ στην έκτακτη εκπομπή είναι προσκεκλημένος ο Γιώργος Γεωργιάδης.

Οι μεταγραφικές εξελίξεις θα βρίσκονται στην... πρώτη γραμμή της συζήτησης!

Μείνετε συντονισμένοι στις 2 μ.μ.!

sdna

.

μαλλον θα ερθουν απο εδω τα νεα





Αυτα τα νουμερα,τίποτα δεν θα πουν,γιατί δεν ξέρουν τίποτα
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:40

Jeremy4 έγραψε:Για κάναν Cyle Larin μας βλέπω...


Πάρα πολύ καλή επιλογή θα ήταν και με πλήρη αγωνιστικό ρυθμό.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:40

Νομίζω οτι πλέον έχει αποδειχθεί πως ως προς την απόδοση κάθε μεταγραφής, παίζει τεράστιο ρόλο η θέληση του προπονητή να έρθουν στην ομάδα.

Δηλαδή μη τρελαθούμε, ούτε ο Χατσερίδι ήταν ΤΟΣΟ Κακός αμυντικός ώστε να μη μπορεί να παίξει 10 ματς σουπερ λιγκ, ούτε ο Μίσιτς ήταν για πάγκο/κερκίδα.

Εφόσον λοιπόν ο Αμπελ στηρίχθηκε και κέρδισε με το σπαθί του το δικαίωμα να ζητάει κάτι, τότε αν αυτός θέλει κάποιον παίκτη, σημαίνει οτι του κάνει. Οτι τον πιστεύει.

Και οτι λογικά θα αποδώσει.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13141
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:41

Όλοι με τον επιθετικο ασχολούνται...Βρε δεξί μπακ-χάφ λέμε...Φέρτε τον Joshua να τελειώνουμε εκεί...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό sourdos4 » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:43

Εγώ θέλω Koulouris από Toulouse :D :D
Άβαταρ μέλους
sourdos4
 
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 22:04
Τοποθεσία: Θ5 Σ13 Θ76

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:43

Ο Γιαννούλης δεν πουλιέται τώρα και να γίνει με το καλό η είσοδος σε ομίλους Ch.L., να περάσει και η πανδημία και τότε θα δούμε πόσο θα είναι το transfermarket γι' αυτόν. Χθες τσίμπησε άλλα 500 χιλιάρικα τουλάχιστον.
Φορ έτοιμος για αγώνες πρέπει να έλθει, ει δυνατόν και για την Παρασκευή, με την ταχυδύναμη του Τσούμπα και τη δυνατότητα στο σκοράρισμα του Πρίγιοβιτς.
Και αθλητικός μέσος για τον άξονα! Και δεξιός φουλ-μπακ!
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4988
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό mbison » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:44

Mπουζος ειπε ότι μανατζερ του Τσολακ ειναι αυτος των Πελκα κ Φορτουνη. Επισης η τιμη από 3-5 εκ.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5180
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:44

Δεν ειναι madzukic ή μαντζιος το δίπολο. Το πιο πιθανό είναι ομως να είναι παίκτης που δεν έχει υψηλη χρηματιστηριακη αξια. Και δεν εχει να κανει μονο με την πιθανοτητα να δημιουργηθουν κραδασμοι στα αποδυτηρια (που μπορει κ να μη συμβει). Αλλα εχει να κανει κ με το κινητρο του παικτη, οπως επισης εχει να κανει κ με το περιθωριο μεταπωλητικης αξιας του.
Τελευταία επεξεργασία από zarathustra79 και Τετ 16 Σεπ 2020, 11:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:45

Μια ακόμα ενδιαφέρουσα περίπτωση που θα μπορούσε να γίνει ντιλ σε σχετικά καλή τιμή, είναι (εκτός των Στουάνι και Λάριν που ανέφερα σε άλλο σχόλιο) ο Παραγουανός Σανάμπρια της Μπέτις. Σε καλή ηλικία, έχει και καλή κεφαλιά ενώ στη Μπέτις δεν τον υπολογίζουν για βασική επιλογή.

https://www.transfermarkt.com/antonio-s ... ler/234523
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:46

Το σύστημα θέλει το χρήμα να κυκλοφορεί.
Έτσι δημιουργούνται υπεραξίες και όλοι είναι ευχαριστημένοι, γιατί αλλάζοντας πολλά χέρια το χρήμα, πάντα μένει κάμποσο στα εκάστοτε χέρια.
Το χρήμα κυκλοφορεί με τις μεταγραφές κυρίως μέσω πώλησης. Νέοι παίκτες, φανέλες, ενθουσιασμός, σπόνσορες κλπ.
Ομάδες που πουλάνε και κυκλοφορούν το χρήμα και έτσι και μέσω αγορών είναι ευπρόσδεκτες πάντα στα καλά σαλόνια. Ορθολογικά όμως, όχι φούσκες και πιστολιάσματα, ούτε ffp κλπ.

Επομένως, καλώς πωλείται και νησί ο ΑΚ47 και καλώς να έρθει ο επόμενος.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4100
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό invincible » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:47

Fabio Abreu ?
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 16 Σεπ 2020, 11:49

bane1980 έγραψε:Το σύστημα θέλει το χρήμα να κυκλοφορεί.
Έτσι δημιουργούνται υπεραξίες και όλοι είναι ευχαριστημένοι, γιατί αλλάζοντας πολλά χέρια το χρήμα, πάντα μένει κάμποσο στα εκάστοτε χέρια.
Το χρήμα κυκλοφορεί με τις μεταγραφές κυρίως μέσω πώλησης. Νέοι παίκτες, φανέλες, ενθουσιασμός, σπόνσορες κλπ.
Ομάδες που πουλάνε και κυκλοφορούν το χρήμα και έτσι και μέσω αγορών είναι ευπρόσδεκτες πάντα στα καλά σαλόνια. Ορθολογικά όμως, όχι φούσκες και πιστολιάσματα, ούτε ffp κλπ.

Επομένως, καλώς πωλείται και νησί ο ΑΚ47 και καλώς να έρθει ο επόμενος.


Συμφωνώ όσο και να στεναχωριέμαι που φεύγει ο Ακπομ.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9448
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες