Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:05

Luigi Vampa έγραψε:Εν τω μεταξύ ολόκληρη Ντόρτμουντ είχε πέρσι δανεικό απ τη Ρεαλ (Χακιμι), Αρσεναλ (Θεμπαγιος) αλλά το παράδειγμα που μας έρχεται στο μυαλό ειναι Φοφανα κ ο Τοργκελε
Ρε φίλε ώρες ώρες δε ξέρω πρέπει να εξηγήσω το αυτονόητο? Ότι ήμασταν σε εξυγίανση με Ζαγοράκη δεύτερη χρονιά από το γουμενο και πήραμε δανεικό έναν Πορτογάλο που μας βγήκε διαμαντι? Δλδ ποιο είναι το πόιντ σου για να μη σου απαντήσω με Φοφανα?
Ποια η σχέση εκείνου του ΠΑΟΚ με το σήμερα που παίζει σε 3 μέρες το μεγαλύτερο ματς μέχρι το επόμενο?

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:06

Λέω τις προάλλες στον γιό μου (ενεργός συνδεσμίτης) με αφελές ύφος:
-Για ΠΑΟΚ τι διαβάζεις στο ίντερνετ. Εκείνο το paokmania το διαβάζεις καθόλου?
Και απαντά:
-Μπα... κάτι καμένα γράφουν εκεί μέσα
Ξεροκατάπια και άλλαξα κουβέντα.
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:07

Aye4 έγραψε:Λέω τις προάλλες στον γιό μου (ενεργός συνδεσμίτης) με αφελές ύφος:
-Για ΠΑΟΚ τι διαβάζεις στο ίντερνετ. Εκείνο το paokmania το διαβάζεις καθόλου?
Και απαντά:
-Μπα... κάτι καμένα γράφουν εκεί μέσα
Ξεροκατάπια και άλλαξα κουβέντα.
Που να ήξερε ότι γράφεις δηλαδή.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:08

τα ξαναβαζω για να διευκολυνω την κουβεντα

Relevant on position

Εικόνα

Attacking

Εικόνα
Εικόνα

Defensive

Εικόνα

Key passing

Εικόνα

Passing

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:09

Τι εννοεις θα μιλαμε Παρολε.Μιλαμε?Εδω κ ποσες σελιδες (μετα το δυωρο του μελιτος που κατοχυρωνω ως αξιωμα) μονο θαβουμε.
Να μιλησουμε να πουμε τι?οτι θα ημαστε ευχαριστημενοι μονο με παικτη που ειναι βασικος σε τοπ κλαμπ η εστω αναπληρωματικος που ομως μοιραζεται τα παιχνιδια με το βασικο υπερπαικτη των 20-30 εκατομμυριων?
Η οτι ενας παικτης που η μπαρτσελονα εδωσε 5 εκατομμυρια αλλα προφανως δεν της κανει, ειναι παλτο για εμας.Χωρις φυσικα να το ξερουμε.
Η μηπως να συζητησουμε για τα 5 ματς στη νις εκ των οποιων τα δυο αλλαγη στο 90 (γιατι για καποιο μεταφυσικο λογο θα πρεπει να εχει γαμησει κ δειρει απο το πρωτο λεπτο με το λεπτο που εφυγε.Δεν τον εβαλαν απο τον πρωτο αγωνα γιατι ηθελαν να τον προσαρμοσουν.τι πιο φυσικο?
Τι φανταζεστε οτι ειναι το ελληνικο πρωταθλημα κ ο ΠΑΟΚ.Ποιοι νομιζετε οτι θα ενδιαφερθουν να ερθουν.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:10

Οχι δεν τα δινεις. Δεν ειδα στα βιντεακια μια σωστη επιθετικα πασα η σεντρα. Και το κοντρολακι του ειναι λιγο φοβιστικο. Αν κανεις βιντεο για τους δικους μας θα ουρλιαζεις τι παικτουρες εχουμε. Τελοσπαντων με το καλο να ερθει να παιξει κανα χρονο αφου εχει κινητρο και μετα ας γυρισει στην ομαδα του. Δεν με χαλανε οι δανεικοι γιατι εχουν κινητρο. Απλα απο εμπειρη ομαδα με παραστασεις και παικτες να γνωριζουν πως να φερθουν στο χορτο παμε σε νεα και απειρη ομαδα. Πολυ απειρη ομως. Ισως μας βγει και σε καλο.

Ο μεγαλος σταρ της σημερινης ημερας ειναι ο barlow. Τι μπακ και φορ....
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Parolos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:11

Από εσένα Barlow πάντως τσουβαλιασμα δεν περίμενα.
Πιο πάνω γράφω ότι θα προτιμούσα αντίστοιχο με το Νορβηγό σαν πρότζεκτ δεξιά, το οποίο φυσικά και κανένας δε διάβασε, δε συμφέρει βλέπεις να βλέπεις τι ακριβώς λέει ο άλλος.. και μου λες ότι γράφω και κράζω ότι ήθελα τον Καφού?

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:11

barlow4 έγραψε:Τι εννοεις θα μιλαμε Παρολε.Μιλαμε?Εδω κ ποσες σελιδες (μετα το δυωρο του μελιτος που κατοχυρωνω ως αξιωμα) μονο θαβουμε.
Να μιλησουμε να πουμε τι?οτι θα ημαστε ευχαριστημενοι μονο με παικτη που ειναι βασικος σε τοπ κλαμπ η εστω αναπληρωματικος που ομως μοιραζεται τα παιχνιδια με το βασικο υπερπαικτη των 20-30 εκατομμυριων?
Η οτι ενας παικτης που η μπαρτσελονα εδωσε 5 εκατομμυρια αλλα προφανως δεν της κανει, ειναι παλτο για εμας.Χωρις φυσικα να το ξερουμε.
Η μηπως να συζητησουμε για τα 5 ματς στη νις εκ των οποιων τα δυο αλλαγη στο 90 (γιατι για καποιο μεταφυσικο λογο θα πρεπει να εχει γαμησει κ δειρει απο το πρωτο λεπτο με το λεπτο που εφυγε.Δεν τον εβαλαν απο τον πρωτο αγωνα γιατι ηθελαν να τον προσαρμοσουν.τι πιο φυσικο?
Τι φανταζεστε οτι ειναι το ελληνικο πρωταθλημα κ ο ΠΑΟΚ.Ποιοι νομιζετε οτι θα ενδιαφερθουν να ερθουν.


Ναι ευχαριστω για το ποστ να σαι καλα.
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:12

Έδωσες 3,5 Εσιτι 3 Αουγκουστο
Και τώρα ΑΝ, ΑΝ με το καλό περάσουμε ομίλους δεν θα σπρώξεις 5-6 για τον Βαγκε σε τέτοια ηλικία;

Και μάλιστα θα τον έχεις για πόσους μήνες για να τον κρίνεις.

Θελετε να μας τρελανετε;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:13

Parolos έγραψε:
Luigi Vampa έγραψε:Εν τω μεταξύ ολόκληρη Ντόρτμουντ είχε πέρσι δανεικό απ τη Ρεαλ (Χακιμι), Αρσεναλ (Θεμπαγιος) αλλά το παράδειγμα που μας έρχεται στο μυαλό ειναι Φοφανα κ ο Τοργκελε
Ρε φίλε ώρες ώρες δε ξέρω πρέπει να εξηγήσω το αυτονόητο? Ότι ήμασταν σε εξυγίανση με Ζαγοράκη δεύτερη χρονιά από το γουμενο και πήραμε δανεικό έναν Πορτογάλο που μας βγήκε διαμαντι? Δλδ ποιο είναι το πόιντ σου για να μη σου απαντήσω με Φοφανα?
Ποια η σχέση εκείνου του ΠΑΟΚ με το σήμερα που παίζει σε 3 μέρες το μεγαλύτερο ματς μέχρι το επόμενο?

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το point μου που πίστευα ότι είναι εμφανές απ το ποστ είναι ότι κ ομάδες με οικονομική άνεση κ δανεικούς παίρνουν κ γαμανε κ δέρνουν οι δανεικοί άμα λάχει όπως αυτοί που ανέφερα, κ μ αυτά που βλέπω πιο πιθανό ο Wague να εινια Hakimi στην Ελλάδα, παρά Φοφανα
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:16

john4serres έγραψε:Έδωσες 3,5 Εσιτι 3 Αουγκουστο
Και τώρα ΑΝ, ΑΝ με το καλό περάσουμε ομίλους δεν θα σπρώξεις 5-6 για τον Βαγκε σε τέτοια ηλικία;

Και μάλιστα θα τον έχεις για πόσους μήνες για να τον κρίνεις.

Θελετε να μας τρελανετε;


Κ πόσα ακόμα για Ζάμπα
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:17

Γιατι να μη δωσεις 5 αφου τον δοκιμασεις ενα χρονο.Για τον ινγκασον ποσα δωσαμε?
Ωραιο το προτζεκτ του νορβηγου.ωραιο κ αυτο.Ολοι μα ολοι οι παικτες που παιρνουμε ειναι λαχεια.Ολοι.Σε ολη μας τη συγχρονη ιστορια.Ειτε ντεσπεραντος, ειτε απο χιαστους, ειτε ταλεντα σε πρωην σεβιετικες χωρες, ειτε γυρολογοι με μια σουπερ χρονια.Ειτε παγκιτες σε μεγαλες ομαδες, ειτε καλουτσικοι σε νουμερα απο ομαδες της πλακας που παιζουν σε σοβαρα πρωταθληματα, ειτε ωραιες ελενες που εχουν γινει γριες.παντα λαχεια.
Γιατι παιζουμε στο πιο γελοιο πρωταθλημα του κοσμου που η βιτρινα του ειναι ο γαυρος.Ε θελει λοιπον να φορτωσεις ταλεντο να σου κατσει το τζοκερ μια φορα.Κ οι υπολοιποι να ειναι τουλαχιστον επαγγελματιες κ αξιομαχοι.
Ποιος φιλοδοξος ταλαντουχος στα πανω του, θα ερθει εδω.Βρες μου εναν λογο να το κανει.Ο μονοσ ηταν να πληρωσεις τα διπλασια απο οσα αξιζει.Αλλα πλεον υπαρχει κ το φφπ.
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:20, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:18

tsalis έγραψε:To ότι θεωρούν κάποιοι ανεπαρκή τον 21χρονο από τις ακαδημίες της Μπαρτσελόνα, αλλά απαιτούν να παίξουν οι δικοί μας ~20χρονοι Τσιγγάρας, Λύρατζης, Μπαλογιάννης και λοιποί με ξεπερνά.


Με το ζόρι διαφοροποίηση το λένε....
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό icue » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:20

Μαλωνετε 2 το βραδυ για το αν θα δωσουμε τη ρητρα που δεν θα εχει, ενας παικτης που ακομα δεν ηρθε :lol:
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 II

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 20 Σεπ 2020, 01:21

Δημοσίευμα πριν λίγο του Κροατικού spotcom δείχνει ότι καταλήγουμε σε συμφωνία για Τσόλακ.
Προσφέρουμε 2.8 εκ., άλλα 500Κ σε μπόνους στόχων & 10% ποσοστό μεταπώλησης.
Οι Κροάτες ζητάνε πλέον μία αύξηση ώστε να φτάσει η πάγια αποζημίωση στα 3 εκ και η οποία διαφορά αναμένεται να γεφυρωθεί. Ο ποδοσφαιριστής έχει συμφωνήσει (μέσω της ROGON) για 3ετές συμβόλαιο με ετήσιες αποδοχές 450Κ.

https://www.sportcom.hr/sport/nogomet/domaci-nogomet/maxtv-prva-liga/antonio-colak-odlazi-najbolji-strijelac-hnl-a-dogovorio-uvjete-trogodisnjeg-ugovora-s-paok-om
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες