Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό DamoN » Δευτ 25 Μάιος 2020, 14:13

Φέρτε τον Κλαους πίσω να κλείσει την καριέρα του...
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 25 Μάιος 2020, 14:17

Η άποψή μου είναι ότι η μόνη μεγάλη ανάγκη που έχουμε είναι για το 6-8ρι που θα πλαισιώσει τον Misic κι αυτό γιατί δεν μας βγήκαν, όπως θα θέλαμε, οι Douglas και Esiti. Από κει και μετά μόνο αν πουλήσουμε παίκτες πρέπει να πάρουμε άλλους, που θα τους αντικαταστήσουν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90051
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 25 Μάιος 2020, 14:20

Κλάους, Κίτσιου και Γλύκο στο τέρμα!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 25 Μάιος 2020, 14:28

Οι παίκτες πάντως που έχουν ακουστεί μέχρι τώρα έχουν ένα ενδιαφέρον. Και είναι όλοι σε καλές ηλικίες , με ταχύτητα.
Μενσά σίγουρα θα τον ήθελα αλλά και ο Κανταλαπιέρδα φαίνεται ένας γρήγορος Λούκας.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Δευτ 25 Μάιος 2020, 14:34

Είναι τόσο καλός που τον αφήνει ελεύθερο η τβεντε :lol:
Και αξιολόγηση του παίχτη βασει φουτμπολ μάνατζερ :lol: :lol: :lol:
Γειά σου ρε κολκα δημοσιογραφαρα :lol: :lol:
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 25 Μάιος 2020, 14:41

Το περσινο καλοκαιρι δεν μπορει να μπει σε σοβαρη κριτικη. Μας εφυγε ο προπονητης δυο μερες πριν την προετοιμασια, επρεπε να βρουμε προπονητη μεσα σε ενα σκ, πηραμε παικτες που ηθελε ο Λουτσεσκου, πηραμε παικτες που ηθελε ο Γιωργης, μεχρι και παικτη που ηθελε ο Κολκας αλλα παικτη που ηθελε ο Φερειρα οχι, χασαμε τα τηλεοπτικα κανα μηνα πριν αρχισει το πρωταθλημα, ειχαμε 3 βασικους με βαρια συμβολαια σακατεμενους, ο μπρανκο δηλωνε παραιτηση αρχες Σεπτεμβρη (;) και δεν ειχε γινει δεκτη.

Γενικα η ομαδα ηταν μπουρδελο ειτε λογω δικιας της ευθυνης ειτε λογω συγκυρίων, αλλα το αποτελεσμα ηταν ιδιο. Φετος παλι δεν το λες και νορμαλ καλοκαιρι με ολα οσα εχουν γινει, αλλα αυτη τη φορα ειναι περιεργο για ολους, οχι μονο για εμας. Οποτε θα κριθουμε σε σχεση με τους υπολοιπους, οχι σε σχεση με μια φυσιολογικη καλοκαιρινη περιοδο.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Δευτ 25 Μάιος 2020, 14:55

Ρε φίλε πια Ολλανδία? Εκεί παίζουν πόσα έβαλα πόσα έφαγα γκραν κινιολ ποδόσφαιρο πάνω κάτω εδώ πήγε ο Λάμπρου σε μια ομάδούλα το παιδί και δεν είχε ιδιαίτερες παραστάσεις και έκανε σαν εξτρεμ 8 γκολ και 10 ασσιτς. Εδώ αν δεν ήταν η πιανόλα ο διαιτητής το καλοκαίρι μέχρι το τελευταίο λεπτό γκολ θα έτρωγε ο Αζαξ. Γελάει ο κόσμος. Οι Ολλανδικές άμυνες είναι βοήθεια γειτόνοι η τρύπα μου δεν γλυτώνει. Τι να λέμε τώρα.

Ο Λιμνιός λέει τουρκία μαζί με τον Αμπνταλαουη πακέτο. Τον Ινσούα τον θέλει ο γαύρος λένε κάτω. :lol: ότι να ναι

Δεν μπορώ να καταλάβω όταν δεν είχαμε λεφτά στον ΠΑΟΚ φέρναμε παιχταράδες με λίγα λεφτά και τώρα που έχουμε το μπακίρι να ρέει φοβόμαστε κάθε χρόνο ότι θα φορτωθούμε άλλο ένα παλτο συμβόλαιο.

Μην μιλάτε για Φερέιρα έχει τόσο βαρύ συμβόλαιο που απαγορεύεται η οποιαδήποτε κριτική. Και να σε πω και κάτι άσε μην δικαιωθούμε στο κας και σε φέρει τώρα κανένα νταμπλ έτσι όπως είναι οι άλλες οι ομάδες και μετά να δούμε τι θα λέμε :lol: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Δευτ 25 Μάιος 2020, 15:02

Καλυτερα να εχω μιχαηλιδη,μιχαι και να φερω τον διαμαντη απ τον βολο που εκανε πολυ καλη χρονια φετος παρα να φερω τον σακατη παπαδοπουλο.Ευτυχως ο φερειρα κοβει το ματι του.Η ομαδα πηρε τιτλους οταν σταματησε να ειναι ασυλο ανιατων για καθε πρωην ελληνα διεθνη
Τελευταία επεξεργασία από ace.79.gr και Δευτ 25 Μάιος 2020, 16:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 25 Μάιος 2020, 15:06

Totem_pk έγραψε:Παλι με πηλοφόρι να κτίζουμε την νεα ομαδα. Παλι θα βρεθουμε να προσευχομαστε μην τραυματιστει κανας Βιερινια γιατι τι θα κανουμε. Οι ομαδες πρωτα απο ολα πρεπει να εχουν ομοιογενεια και παικτες που να στεκονται στις θεσεις τους. Ακουω θα πουλησουμε Ιγκανσον, και θελουμε και Αουγκουστο σαφως και Γιαννουλη. Ξερω οτι παω κοντρα στο ρευμα αλλα ετσι δουλεια δεν γινεται. Εκλαμψεις και φωτοβολιδες ναι. Αλλα ομαδα με διαρκεια δεν γινεται.
προτιμω αν τελικα γινουν ολα αυτα να δουλεψουμε καποια χρονια με παιδια απο τις ακαδημιες μας και αλλα νεα παιδια ετσι ωστε να φτασουμε παλι στην κορυφη της Ελλαδας και να κανουμε και κατι καλο στην Ευρωπη. σαφως και πρεπει να βρουμε εναν προπονητη που θα ταιριαζει με το dna της ομαδας και θα εχει προοπτικη να μεινει για χρονια.

Γιατι στην τελικη αν παρουμε τωρα τους παικτες που θελει ο αμπελ τι θα κανουμε σε δυο χρονια που θα την κανει? Θα αλλαξουμε παλι ολη την ομαδα? Για τα θελω του αλλου του προπονητη? Σε περιπτωση βεβαια που αντεξει 2 χρονια αυτος γιατι ειλικρινα δεν του εχω καμια εμπιστοσυνη, οχι στο να φυγει απο μονος του αλλα δεν εχω εμπιστοσυνη στις δυνατοτητες του. Δεν τον θεωρω καλο προπονητη. Προσωπικα παντα μιλαω.
Από το ακούω μέχρι το τι θα γίνει υπάρχει τεράστια διαφορά.

Επίσης η ομάδα την τελευταία τριετία σε καμία περίπτωση δεν πήγε ΜΕ ΣΤΌΧΟ ΝΑ ΠΟΥΛΉΣΕΙ!!!

Πίεσαν οι παίκτες στις περισσότερες περιπτώσεις για να πάρουν είτε μεταγραφή είτε να φύγουν ελεύθεροι.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 25 Μάιος 2020, 17:32

Βαγιαννίδης κλείνει Ίντερ παρά την προσπάθεια του ίδιου του Ζουνίνιο Περναμπουκάνου να τον κλείσει για λογαριασμό της Λυών. Είχε γραφτεί παλαιότερα ότι θέλαμε να τον κλείσουμε.. Ξέρω ξέρω.. έχουμε Λύρατζη εμείς..
Την ίδια ώρα εμείς περιμένουμε να κλείσει ο τεχνικός διευθυντής...που θα τρέξει το πλάνο του Αμπελ Φερέιρα και του Γιώργη Σαββίδη...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 25 Μάιος 2020, 18:00

Lucas Andersen απο Aalborg λαιμαι. φτηνοδουλεια. φερτον αιντε :lol:
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Δευτ 25 Μάιος 2020, 18:08

Πρωτα θα φυγουν και μετα θα ερθουν .......




31/8 στις 21:00 το βραδυ :lol:
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Δευτ 25 Μάιος 2020, 19:06

Αυτός ο Ταξιάρχης Φούντας ήταν τόσο καλός ?? Δεν τον θυμάμαι πολύ καλά. Πάντως κάνεις παπάδες στην Αυστρία. Καλός μέσος είναι και ο Ελληνογερμανός Σεμπάστιαν Βασιλειάδης...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4066
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 25 Μάιος 2020, 19:15

Ένα μέτριο παιχτάκι της σειράς ήταν, όσο θυμάμαι..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 25 Μάιος 2020, 19:26

Ψάχνουμε από πωλήσεις 15-20εκ λέει ο ρεπόρτερ του paoktv. Στην συνέχεια ψάχνουμε 10-15εκ από αυτά που είναι μεταξύ πάγκου και κερκίδας. Λέει ο ρεπόρτερ του paoktv.
Δεν γίνεται να έχεις δύο φορ με προοπτική λέει ο ρεπόρτερ του paoktv.
Δηλαδή πρέπει να έχεις έναν με προοπτική και έναν χωρίς προοπτική?
Και φυσικά πρώτα πουλάς και μετά αγοράζεις.
Φέτος που είχες δύο μήνες διακοπή, θα παίζεις μέχρι Ιούλιο και θα κάνεις προετοιμασία με 3 εβδομάδες διακοπές είναι η κατάλληλη χρόνια για να πουλήσεις πρίν αγοράσεις.
Έχει μια λογική. Έχουμε γίνει πρεζακια του ffp. Αν γίνει καμία στραβή και μπούμε ομίλους τι θα κάνουμε χωρίς ffp.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4932
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες