Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:18

icue έγραψε:Με την χρονια που (δεν) εκανε ο Βαρελα ποια ειναι τα τοσα πολλα στοπερ εκτος του Ιγκι και του Κρεσπο;

Inganson-Crespo-Varela-Mihaj-Mihojevic-Μιχαηλίδης-Διαμαντης! 7 σύνολο....Πες μου άλλη ομάδα στην Ελλάδα που να έχει ποιοτικά και ποσοτικά καλύτερους.Αν έρθει πάντως (που δεν νομίζω) η μόνη λογική λύση είναι ως αμυντικό χαφ.Εκει όπου Wernbloom-Mauricio μάλλον bye-bye και Esiti ουδέν σχόλιον
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό prist64 » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:19

seaman έγραψε:Και γερμανικό να κοίταζες πάλι δεν θα τον έβλεπες


:lol: :lol: :lol: :lol:
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:23

boogeyman77 έγραψε:
icue έγραψε:Με την χρονια που (δεν) εκανε ο Βαρελα ποια ειναι τα τοσα πολλα στοπερ εκτος του Ιγκι και του Κρεσπο;

Inganson-Crespo-Varela-Mihaj-Mihojevic-Μιχαηλίδης-Διαμαντης! 7 σύνολο....Πες μου άλλη ομάδα στην Ελλάδα που να έχει ποιοτικά και ποσοτικά καλύτερους.Αν έρθει πάντως (που δεν νομίζω) η μόνη λογική λύση είναι ως αμυντικό χαφ.Εκει όπου Wernbloom-Mauricio μάλλον bye-bye και Esiti ουδέν σχόλιον


Ανεφερες μια εφταδα παικτων που μονο σιγουρη δεν την λες για την παραμονη της.Να θυμισω πως το Γεναρη μεχρι τελευταια μερα ψαχναμε στοπερ με μαλλον διαφορετικα στοιχεια βεβαια σε σχεση με τον Παπαδοπουλο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24072
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:25

Mitsospaoki4 έγραψε:Ας τον δοκιμάσει ο Φερέιρα και αν του κάνει, θα μπορούσε να μείνει ως 4ο στόπερ αντί του μιχαι και με ένα χαμηλό συμβόλαιο..

Μην ξεχνάμε πως αν φύγει ο Γιαννούλης χρειαζόμαστε γηγενή παίχτη.

Αν χρειαζόμαστε γηγενή παίκτη για ποιον ακριβώς λόγο να μην είναι ένας εκ των Mihaj(ελληνοαλβανος),Μιχαηλίδης η Διαμαντης;Αυτοί πότε θα πάρουν ευκαιρίες;Μόνο ως αμυντικό χαφ θα τον ήθελα και με προϋποθέσεις (χαμηλό συμβόλαιο με προσαυξήσεις βάση συμμετοχών)Για βάθος στο ελλιπές ουσιαστικά κέντρο μας
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:28

boogeyman77 έγραψε:
icue έγραψε:Με την χρονια που (δεν) εκανε ο Βαρελα ποια ειναι τα τοσα πολλα στοπερ εκτος του Ιγκι και του Κρεσπο;

Inganson-Crespo-Varela-Mihaj-Mihojevic-Μιχαηλίδης-Διαμαντης! 7 σύνολο....

Ακριβώς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:32

boogeyman77 έγραψε:
icue έγραψε:Με την χρονια που (δεν) εκανε ο Βαρελα ποια ειναι τα τοσα πολλα στοπερ εκτος του Ιγκι και του Κρεσπο;

Inganson-Crespo-Varela-Mihaj-Mihojevic-Μιχαηλίδης-Διαμαντης! 7 σύνολο....Πες μου άλλη ομάδα στην Ελλάδα που να έχει ποιοτικά και ποσοτικά καλύτερους.Αν έρθει πάντως (που δεν νομίζω) η μόνη λογική λύση είναι ως αμυντικό χαφ.Εκει όπου Wernbloom-Mauricio μάλλον bye-bye και Esiti ουδέν σχόλιον
Ξαναειπα πιο πάνω Ινγκασον- Βαρελά - Κρέσπο - Παπαδόπουλος (αντί μιχαι που καλύτερα να πάει δανεικός να πάρει συμμετοχές) και ένας εκ των Μιχαηλίδη- Διαμαντή (υπερβολή και οι 2)

Έχεις δηλαδή μια 5αδα με 3 στόπερ πρώτης γραμμής, έναν μπαλαντέρ που μπορεί να παίξει και ως χαφ και ψάχνει τα πατήματα του και εναν από τις ακαδημίες.

Βέβαια Κρέσπο -Βαρελά μεγαλώνουν. Φέτος βγάλανε πολλούς τραυματισμούς και ντεφορμαρισματα. Αν ξαναβρεί πατήματα ο Παπαδόπουλος άνετα παίρνει θέση βασικού.
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:36

joshua έγραψε:Εγω παντως δεν θα τον απερριπτα προκαταβολικα.Για ποιο λογο να του αρνηθουμε να προπονηθει μαζι μας και αν υπαρχει περιθωριο συμφωνιας στα θελω μας να μην το συζητησουμε?

OK
Πού όμως να παίξει; Σαν στόπερ που παίζει συνήθως είμαστε κομπλέ. Σαν 6ρι που έπαιζε επί Στέφενς δεν ξέρω αν θα είναι καλός, γιατί πλέον είναι πιο αργός απ' ότι πριν 8 χρόνια, η καριέρα του είναι αρκετά πτωτική, ενώ μπορεί να θεωρηθεί και ανενεργός αφού την χρονιά που πέρασε είχε μόλις 204 αγωνιστικά λεπτά. Επιπλέον η αμοιβή του στην Γερμανία ήταν αρκετά καλή και αν έρθει θα ζητήσει πάνω από 1 μύριο, που δεν το αξίζει.
Εμένα αυτός ο παίκτης δεν με προσήλκυσε ποτέ, γιατί τον έβλεπα πιο πολύ σαν δυναμικό παίκτη και λιγότερο σαν τεχνίτη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:38

Οι Mihaj Μιχαηλίδης και Διαμαντής πρέπει να πάρουν παιχνίδια. Δεν είναι πλέον 19χρονοι, ενώ ο Μιχάι που έπαιζε από τα 18 του βασικός στην SL θα είναι αδικία να τον θάψουμε στα 22.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:44

Να εκφράσω πάντως έναν προβληματισμό που έχω με βάση τον σχεδιασμό.

Από την στιγμή που οι αγωνιστικές υποχρεώσεις θα συνεχιστούν, μόνο σίγουρη δεν μπορώ να θεωρήσω την παραμονή του Φερέιρα, ειδικά αν χάσουμε 2η θέση και κύπελλο.

Τι κάνουμε τότε απ' την στιγμή που έχει αρχίσει ο σχεδιασμός και εμφανίζεται ως υπεύθυνος για αυτόν;;
Θα ξαναζήσουμε τα περσινά;;
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό prist64 » Σάβ 23 Μάιος 2020, 12:50

ο σχεδιασμος ειναι αλλουνου παπά Ευαγγελιο

και ναι,θα ξαναζησουμε τα περσινα,τα προπερσινα τα προ....περσινα
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 23 Μάιος 2020, 16:12

Αστείο να μιλάμε σήμερα για τον Παπαδόπουλο.
Οι τραυματισμοί τον βύθισαν σε ένα επίπεδο πολύ χαμηλο.
Ποιος ο λόγος να ασχοληθω μαζί του όταν έχω την τριάδα Κρέσπο,ιγκι, Βαρελά και πίσω απ' αυτούς τους μιχαι και μιχογεβιτς?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 23 Μάιος 2020, 16:12

ΑποστόληςΑ έγραψε:Οι Mihaj Μιχαηλίδης και Διαμαντής πρέπει να πάρουν παιχνίδια. Δεν είναι πλέον 19χρονοι, ενώ ο Μιχάι που έπαιζε από τα 18 του βασικός στην SL θα είναι αδικία να τον θάψουμε στα 22.

Έτσι ακριβώς. Επιτέλους πρέπει ν' αρχίσουμε να εκμεταλλευόμαστε το υλικό μας και όχι να το αφήνουμε να "σαπίζει " στην κερκίδα η σε ανουσιους δανεισμούς στα χωράφια της Β' Εθνικής.Σε αυτούς θα προσμετρησω και τον Mihojevic που τον θεωρώ καλύτερη λύση ως μπαλαντέρ ( στοπερ-αμυντικο χαφ) που ανάφερε ο φίλος πιο πανω,από τον "σημερινό " Κουλη. Το μέλλον είναι αυτοί και όχι οι χ,Ψ Khacherdi-Zambrano-Παπαδόπουλος που μόνο εκατομμύρια θα κοστίσουν δίχως απόσβεση και χωρίς κίνητρο για διάκριση
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 23 Μάιος 2020, 16:22

renegade έγραψε:Αστείο να μιλάμε σήμερα για τον Παπαδόπουλο.
Οι τραυματισμοί τον βύθισαν σε ένα επίπεδο πολύ χαμηλο.
Ποιος ο λόγος να ασχοληθω μαζί του όταν έχω την τριάδα Κρέσπο,ιγκι, Βαρελά και πίσω απ' αυτούς τους μιχαι και μιχογεβιτς?

Συμφωνώ φίλε μου. Και μαζί τους και δύο ταλαντούχους νεαρούς Μιχαηλίδη-Διαμαντή.Απο αυτούς τους 7 ,αφού πρώτα τους αξιολογήσεις, κρατάς 5 και στέλνεις τους δύο που θεωρείς λιγότερο έτοιμους δανεικούς ΜΟΝΟ εξωτερικό.Ετσι θα έχεις μια 5αδα στόπερ που θα συνδυάζει εμπειρία,νιάτα,προσωπικότητά και δίψα για διάκριση.Μετα όλα θα είναι θέμα διαχείρισης του προπονητή
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό DamoN » Σάβ 23 Μάιος 2020, 16:23

prist64 έγραψε:
seaman έγραψε:Και γερμανικό να κοίταζες πάλι δεν θα τον έβλεπες


:lol: :lol: :lol: :lol:



Ααα τόσο καλά κατάλαβα....!!!! Εγώ είπα για αντί ΕΣΙΤΙ όχι για να πάρει τη θέση του οποιουδήποτε πιτσιρικά....αλλά μάλλον έχω μείνει πισω
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 23 Μάιος 2020, 16:49

Παίρνοντας αφορμή το σχόλιο του φίλου παραπάνω και επειδή τον τελευταίο καιρό γράφεται και λέγεται πολύ ότι θα πρέπει να δανείζουμε μόνο στο εξωτερικό,θα ρωτήσω κάτι.
Πιστεύετε ότι οι ομάδες του εξωτερικού όπως πχ Σερκλ Μπριζ ή Σετούμπαλ ή Χέρκουλες κάνουν κρα για να πάρουν δανεικούς από την Ελλάδα?
Δανεικούς όχι που μπορεί να τους αποκτήσουν αλλά δανεικούς που θα τους δώσουν απλά παιχνίδια με μόνο ένα μικρό βραχυπρόθεσμο όφελος.
Και ενώ υπάρχουν όλες αυτές οι ομάδες οι επιτελείς αποφασίζουν να δανείζουν τους παίκτες μας στην κάθε ΠΑΕ Καραϊσκάκης και στην κάθε ΑΕΛ?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14481
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες