Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 27 Ιαν 2020, 17:33

Αδελφέ melampar αυτό που προσπαθώ να πω είναι το ότι επειδή ο Τσαούσης είναι στον πάγκο του Βόλου και δεν πρωταγωνιστεί δεν σημαίνει ότι δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ. Μπορεί οι προπονητές του Βόλου να θέλουν διαφορετικό στυλ αμυντικού και να μην τον βάζουν. Δεν λέω ότι ο παίκτης κάνει οπωσδήποτε για τον ΠΑΟΚ, αλλά το ότι το αν κάνει ή όχι θα το κρίνει ο Άμπελ (και μόνον αυτός), το καλοκαίρι. Εμιστοσύνη στον κάθε τυχάρπαστο προπονητή του Βόλου δεν έχω. Ειδικά απέναντι σε ένα νέο παιδί, που μέχρι πέρυσι αγωνιζόταν στην Κ19.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89848
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό malampar » Δευτ 27 Ιαν 2020, 17:46

ΑποστόληςΑ έγραψε:Αδελφέ melampar αυτό που προσπαθώ να πω είναι το ότι επειδή ο Τσαούσης είναι στον πάγκο του Βόλου και δεν πρωταγωνιστεί δεν σημαίνει ότι δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ. Μπορεί οι προπονητές του Βόλου να θέλουν διαφορετικό στυλ αμυντικού και να μην τον βάζουν. Δεν λέω ότι ο παίκτης κάνει οπωσδήποτε για τον ΠΑΟΚ, αλλά το ότι το αν κάνει ή όχι θα το κρίνει ο Άμπελ (και μόνον αυτός), το καλοκαίρι. Εμιστοσύνη στον κάθε τυχάρπαστο προπονητή του Βόλου δεν έχω. Ειδικά απέναντι σε ένα νέο παιδί, που μέχρι πέρυσι αγωνιζόταν στην Κ19.

Ειναι καποιος που δεν θελει τα δικα μας παιδια να παιξουν στην ομαδα κανεις νομιζω..θα κριθει στο μελλον ελπιζω θετικα..
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Δευτ 27 Ιαν 2020, 17:51

Στο γαυρετα γραφουνε για ναπολι και γιαννουλη!γιατι και καλα ειναι ακριβος ο καμπουρης
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό sakis_the_fraud » Δευτ 27 Ιαν 2020, 17:53

Gospi έγραψε:Και δλδ αν παρουμε παιχτη εκει στο 10 σωθηκαμε? Το προβλημα της ομαδας εκει το εντοπιζει? Μεχρι το 10 πως σκατα θα φτασει η μπαλα?
Το προβλημα του Πελκα και του Μπισε δεν ειναι οτι υστερουν για την θεση 10 π θελει να παιξει ο φερειρα, αλλα οτι λογω αδυναμιας ορθολογικης αναπτυξης απο τους χαφ μας, αναγκαζονται να γυριζουν πολυ πισω για να παρουν μπαλα, και οταν φτανουν εξω απο την αντιπαλη περιοχη εχουν χασει την φρεσκαδα και την εκρηξη τους.
Λαθος τα βλεπει ο κοουτς κατ εμε...
Και κατι ακομη. Πες οτι ερχεται δευτερος επθθετικος για την θεση εκει διπλα στον φορ.
Τον πελκα και τον Μπισε τι θα τους κανουμε? Αχρηστοι? Πεταμα?
τεσπα...
η ομαδα εχει τρανταχτα ποιοτικα κενα σε αλλες θεσεις και εμεις ψαχνομαστε στην θεση που καλύπτεται πιο ευκολα απο καθε αλλη!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το θεμα στο 10 ειναι τα νουμερα. Μπισε και πελκας δεν σκοραρουν οσο θα επρεπε να σκοραρει ενα 2ο φορ.

Δες το ματς του κυπελλου με τον Οφη οπου ο Πελκας παιρνει τοσες μπαλες και κανει παρα πολλες ημιτελεις προσπαθειες. Σε ενα κανονικο ματς θα παρει το πολυ 2 3 προσπαθειες, αν δεν βγουνε και αυτες, τα πραγματα ειναι δυσκολα.

Sent from my LG-G6 using Tapatalk
---
Άβαταρ μέλους
sakis_the_fraud
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Κυρ 13 Φεβ 2011, 16:43

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 27 Ιαν 2020, 17:53

malampar έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Αδελφέ melampar αυτό που προσπαθώ να πω είναι το ότι επειδή ο Τσαούσης είναι στον πάγκο του Βόλου και δεν πρωταγωνιστεί δεν σημαίνει ότι δεν κάνει για τον ΠΑΟΚ. Μπορεί οι προπονητές του Βόλου να θέλουν διαφορετικό στυλ αμυντικού και να μην τον βάζουν. Δεν λέω ότι ο παίκτης κάνει οπωσδήποτε για τον ΠΑΟΚ, αλλά το ότι το αν κάνει ή όχι θα το κρίνει ο Άμπελ (και μόνον αυτός), το καλοκαίρι. Εμιστοσύνη στον κάθε τυχάρπαστο προπονητή του Βόλου δεν έχω. Ειδικά απέναντι σε ένα νέο παιδί, που μέχρι πέρυσι αγωνιζόταν στην Κ19.

Ειναι καποιος που δεν θελει τα δικα μας παιδια να παιξουν στην ομαδα κανεις νομιζω..θα κριθει στο μελλον ελπιζω θετικα..
Εννοείται πως όλοι το θέλουμε αρκεί αυτοί να μπορούν να ανταποκριθούν και να μην τους κάψουμε..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10816
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 27 Ιαν 2020, 17:59

Gospi έγραψε:Τον πελκα και τον Μπισε τι θα τους κανουμε? Αχρηστοι? Πεταμα?


αυτο δεν μπορει να ειναι επιχειρημα για να μην ενισχυθει η ομαδα.
τι θα τον κανουμε τον στοχ αν παρουμε αριστερο εξτρεμ, τι θα τον κανουμε τον εσιτι αν παρουμε χαφ κτλ.
η ομαδα δεν ρολαρει. ο προπονητης δημοσια λεει οτι του λειπουν γραναζια. αν τον πιστευουν ας του τα δωσουν. αν δεν τον πιστευουν....
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Δευτ 27 Ιαν 2020, 18:10

Τώρα στη football league θα παίζουν όλοι οι δικοί μας
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 27 Ιαν 2020, 18:16

Κάντε καμιά μεταγραφή να ανέβουμε του χρόνου. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 27 Ιαν 2020, 18:19

kos έγραψε:
Gospi έγραψε:Τον πελκα και τον Μπισε τι θα τους κανουμε? Αχρηστοι? Πεταμα?


αυτο δεν μπορει να ειναι επιχειρημα για να μην ενισχυθει η ομαδα.
τι θα τον κανουμε τον στοχ αν παρουμε αριστερο εξτρεμ, τι θα τον κανουμε τον εσιτι αν παρουμε χαφ κτλ.
η ομαδα δεν ρολαρει. ο προπονητης δημοσια λεει οτι του λειπουν γραναζια. αν τον πιστευουν ας του τα δωσουν. αν δεν τον πιστευουν....
Συμφωνώ απολυτα, απλα αν δεις το στηριζω στο γεγονος πως δεν εχουμε πολυτελεια για πολλες κινησεις, αρα ισως προεχει καποιος χαφ να μπορεσει να ανεβασει το κεντρο μας παρα ο δευτερος φορ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10908
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Δευτ 27 Ιαν 2020, 18:41

10 μεταγραφές προλαβαίνουμε?
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 27 Ιαν 2020, 19:08

Εγώ δεν θέλω πλέον μεταγραφή παίκτη αλλά νομικού επιτελείου!Μήπως κερδίσουμε κάποια στιγμή κάποιο δικαστήριο....
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4989
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό seaman » Δευτ 27 Ιαν 2020, 19:09

Ούτε ένα σαλέ δεν είναι ικανοί να αγοράσουνε ....
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό panta » Δευτ 27 Ιαν 2020, 19:15

boogeyman77 έγραψε:Εγώ δεν θέλω πλέον μεταγραφή παίκτη αλλά νομικού επιτελείου!Μήπως κερδίσουμε κάποια στιγμή κάποιο δικαστήριο....
Προθυπουργό χρειάζεσαι και όχι νομικό επιτελείο για να κερδίσεις δικη
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4058
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό jero » Δευτ 27 Ιαν 2020, 20:06

Τί να τις κάνουμε τις μεταγραφές; Εγώ δεν βλέπω την σπίθα που είχαν πέρυσι στα μάτια τους οι παίκτες,που έπνιγαν τον αντίπαλο με συνεχές πρέσινγκ. Τώρα παίζουμε στην Τούμπα και ο ένας είναι πιο απαθής από τον άλλον. Δεν κάνουν κίνηση να ξεμαρκαριστούν, κάνουν συνέχεια γιόμες και άγιος ο θεός. Σε καμία περίπτωση δε θα ήθελα να φύγει προπονητής στη μέση της χρονιάς αλλά μετά από τόσους μήνες στην ομάδα,δε μου έχει δείξει ο Άμπελ ότι κάτι καλό χτίζει. Αντιθέτως,όσο πάει και χειρότερα. Για να είμαι και οντόπικ, νομίζω πως η ομάδα θέλει ένα καλό ξεσκαρτάρισμα,καλός χρυσός ο Αντρέ,πρόσφερε πολλά αλλά λίγο ο τραυματισμός,λίγο η ηλικία,από του χρόνου δε νομίζω πως πρέπει να είναι βασικός. Τα ίδια και για Μαουρίσιο. Μπίσεσβαρ εξαφανισμένος. Άκπομ ξενερωμένος? Το καλοκαίρι πρέπει να γίνουν γενναίες αλλαγές και φοβάμαι μην την ξαναπατήσουμε με την Ευρώπη.
jero
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2008, 22:39

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 27 Ιαν 2020, 20:17

Ανεξαρτητα απο το κωλοχανειο που ειμαστε, αν δεν γινουν μεταγραφες τωρα και εχοντας εικονα απο τον ανυπαρκτο Στοχ, τον υπερμετριο Σοαρες, τον θλιβερο Αουγκοστο, τον συμπαθητικο αλλα οχι κατι ιδιαιτερο Εσιτι και εν τελει μονο τον Ζιφκοβιτς να θεωρειται βασικος, θα μιλαμε για την χειροτερη μεταγραφικη χρονια σιγουρα του Σαββιδη, αλλα ισως και των τελευταιων πολλων ετων.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες