Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:01

δεν ξερω αν ο αγιαξ επιτιθεται μονο απο τα πλαγια ,παντως στα δυο αυτα παιχνιδια ουτε επιθεσεις απο τον αξονα ειδαμε που ηταν διαχρονικο μας προβλημα ουτε κοντρες που βγαινουν 4 επιτιθεμενοι με τους αμυντικους μας να πελαγοδρομουν.με ενα κλεψιμο μας εβγαζε χαλαρη αντεπιθεση ο καθε κακομοιρης.Οποτε ας περιμενοθμε να δουμε.Κ εμενα δε μου αρεσε τεχνικα ο παιχτης (ψιλοαμπαλος φανηκε) αλλα απο τακτικη δε σκαμπαζω κ ισως εκει να κανει δουλεια.ισως να ειναι μονοδιαστατος κοφτης.αν ομως κοβει θα εχουμε κλεισει μια τρυπα που υπαρχει εδω κ 4 χρονια τουλαχιστον.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:06

Όταν ο Εσιτι ήταν στον Γάνδη λέγαμε δεν έχουμε τέτοιον παίκτη. Έρχεται ο Εσιτι να φύγει. Ρε πάτε καλά; Δύο 90λεπτα με αγιαξ έπαιξε ο ανθρωπος, ήμαρτον. Χαλαρώστε λίγο.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:08

Περα απο την αποδοση της ομαδας και τις επιτυχιες που θα ερθουν (το θεωρω δεδομενο γιατι ο Φερειρα δειχνει εξαιρετικος κοουτς), θεωρω πως σε καποια φαση πρεπει να γινει μια αξιολογηση του τροπου με τον οποιο κινηθηκαμε για ακομη μια χρονια στο μεταγραφικο παζαρι.
Αν συνεχισουμε να καταπιανομαστε με τον μεταγραφικο σχεδιασμο μετα τιε κληρωσεις των ππροκτιματικων, δυστυχως οι επιλογες που θα κανουμε θα ναι υπερτιμημενες μετριοκαλες κινησεις που δεν θα μας ανεβασουν στο επιπεδο που ονειρευομαστε.
Δυστυχως οι ακαδημιες μας μεχρι τωρα δεν βγαζουν παιχταραδες οπως οι λοιπες ευρωπαικες (βλ. αζαξ), οποτε ο σωστος μεταγραφικος σεδιασμος ειναι μονοδρομος για εμας αν θελουμε καποτε να μπουμε στο τοπ 20 οπως ειχε δηλωσει ο Ιβαν.
Αποψη μου είναι πως ηδη απο Μαρτιο θα πρεπε να χαμε αποκρυσταλωμενη αποψη για το ποιους παιχτες θελουμε και την επομενη τηε κατακτησης του κυπελου να χουν αρχισει να κλεινουν.
Αν δεν μπορουμε να το κανουμε αυτο, ειμαστε καταδικασμενοι καθε Ιουλιο να ειμαστε με μετριες επιλογες και να ευελπιστούμε σε οικονομικο ματωμα του Προεδρου για δυνατες κινησεις στις 31 Αυγουστου.
Προς Θεου δεν λεω πως χθες χασαμε λογω μεταγραφικου σχεδιασμου. Αν και πολλα μπορει να ηταν αλλιως αν ειχαμε πιο ποιοτικο κεντρο απο το πρώτο κιολας παιχνιδι με τον αζαξ.
Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη...


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό tenten4GT » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:10

παιδια βλεπω οτι ολοι υπολογιζεται τον μαου.το παιδι το εκαναν προταση κ δεν την δεχτηκε,αυτος θα ειναι ετοιμος κατα τον δεκεβριο να παιξει.εγω θα επερνα παικτη στο 8 μπαλαδορο καλο μεχρι τελη αυγουστου δεν μπορουμε να στηριχτουμε στον μαου ,εγω στην θεση του δεν θα εβαζα τα ποδια μου στην φωτια αν ειναι να παω καμια αραβια καλοκαιρι για τα ενσημα. θελουμε κ εναν ακομη φορ σιγουρα ,για αρ.μπακ θα ειχα τον γιαννουλη βασικο κ τον βιερινια να κανει τα ρεπο του κ εκει.προχωραμε ομαδαρα θα εχουμε κ φετος
ΤΟΥΜΠΑ ΙΡΑΝ ΚΑΜΠΟΤΖΗ ΒΙΕΤΝΑΜ..
Άβαταρ μέλους
tenten4GT
 
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τρί 24 Δεκ 2013, 01:22
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΣΥΚΙΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:11

barlow4 έγραψε:δεν ξερω αν ο αγιαξ επιτιθεται μονο απο τα πλαγια ,παντως στα δυο αυτα παιχνιδια ουτε επιθεσεις απο τον αξονα ειδαμε που ηταν διαχρονικο μας προβλημα ουτε κοντρες που βγαινουν 4 επιτιθεμενοι με τους αμυντικους μας να πελαγοδρομουν.με ενα κλεψιμο μας εβγαζε χαλαρη αντεπιθεση ο καθε κακομοιρης.Οποτε ας περιμενοθμε να δουμε.Κ εμενα δε μου αρεσε τεχνικα ο παιχτης (ψιλοαμπαλος φανηκε) αλλα απο τακτικη δε σκαμπαζω κ ισως εκει να κανει δουλεια.ισως να ειναι μονοδιαστατος κοφτης.αν ομως κοβει θα εχουμε κλεισει μια τρυπα που υπαρχει εδω κ 4 χρονια τουλαχιστον.
Στο πρώτο παιχνιδι οντως δεν φαγαμε φασεις απο τον αξονα. Χθες ομως βγηκαν σε 3-4 τετ α τετ απο τον αξονα με καθετες π τα εβγαλε ο Πασχαλακης. Βεβαια δεν ειμαι σίγουρος αν εφταιγε ο Εσιτι ή ο Καντουρι εν προκειμενω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:13

Ο Εσιτι είναι μια χαρά παίκτης για το 6!Το πρόβλημα είναι δίπλα του για να μην φενονται οι αδυναμίες του Εσιτι δίπλα του πρέπει να μπει ένας παίκτης μηχανάκι κοντός γρήγορος που να φτιάχνει παιχνίδι! Τέτοιον παίκτη δυστυχώς δεν έχει καμία Ελληνική ομάδα.Βαζοντας δίπλα στον Εσιτι τον Κάντουρι η Μισιτς η Ακόμη και Μαουρισιο Βερνμπλουμ θα φενονται πολύ οι αδυναμίες του.Με παίκτη στυλ Αγκουστο θα ταίριαζε.Απο την στιγμή που η ομάδα αγωνίζεται με αυτό το σχήμα με 2 επιθετικούς οι χαφ μας πρέπει να μην έχουνε την παραμικρή αδυναμία γιατί φενεται Αν παίζαμε όπως με Λουτσεσκου Αμυντικά και με παίκτη μπροστα από τα χαφ ο Εσιτι θα έδειχνε τέλειος.Τωρα με 2 χαφ πρέπει να τρέξει να κόψει να μοιράσει να φτιάξει.
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:18

Ναι κι εμενα δεν με τρελανε ο Εσιτι, συμφωνω οτι ηταν ενα επιπεδο κατω απο τους αλλους. Συν οτι ειναι αρκετα ακριβη μετραγραφη, οποτε υπαρχουν απαιτησεις.
Αλλα εδω εχει ελαφρυντικα. Οι υπολοιποι εχουν καμια εκατο ματς μαζι, εχουν φαει σκατα, εχουν κανει νικες, ξερουν με κλειστα ματια τι κανει ο συμπαικτης τους. Δευτερο, εχει στην ομαδα 20-25 μερες;; Ε ενταξει δεν μπορουμε να κρινουμε εναν παιχτη τοσο συντομα. Τριτο, επαιζε απενταντι στον Αγιαξ. Αλλο Βαν ντε Μπεεκ, αλλα τα λιμα στην Ελλαδα. Τεταρτο, το συστημα του Αμπελ εχει στην ουσια 4 παιχτες μπροστα του και 1 διπλα του (Καντουρι) που μονο αμυντικα σκυλια δεν τους λες (ασχετα αν τα παιδια χθες εκαναν ματσαρα). Δηλαδη ο μονος που ειχε καθαρη εντολη κοφτη ηταν αυτος. Ε λογικο να εκτεθει. Και σε αυτο το σημειο να θυμισω οτι το 2016 εκει μεσα κατεβηκαμε με τριαδα Σαχοφ, Χαριση, Τσιμιροτ. Δηλαδη 3 παιχτες που κυριως ειχαν στοχο την αμυνα. Δηλαδη ο Εσιτι σαν 6αρι με εναν κοντο-γρηγορο σαν τον Τσιμιροτ και Καντουρι μπροστα του θα φαινοταν καλυτερος φανταζομαι. 6αρι σε 4-3-3 επαιζε στο Βελγιο αν δεν κανω λαθος.

Εγω νομιζω οτι στην Ελλαδα που απ' οτι φαινεται θα παιζουμε με πολυ μεγαλα επιθετικα ρισκα θα ειναι πολυ χρησιμος ο Εσιτι. Σιγουρα χρειαζεται κι αλλο χαφ. Ενας πιο ελαφρυς που να ειναι 8αρι. Και νομιζω οτι η ομαδα θα κανει κινηση.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6471
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:20

seaman έγραψε:O Ερυθρός Αστέρας αν όντως γουστάρει ντιμπιντάει, με την πρόκρισή του τα λεφτάκια τα έχει. Αν όχι αυτός έστω ο Ερυθρός Σταυρός



Με τα λεφτά που πήραν σιγά μην πάνε για το βλαμμένο,παιχταρα θα πάρουν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό wickerman » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:22

jibbie έγραψε:τα στοιχεια του Εσιτι τα ξεραμε, οσο κι αν εγιναν προσπαθειες απαξιωσης του scouting report. ειναι μια μετρια, αχρειαστη στο grand scheme of things επιλογη.

τα analytics υπαρχουν για να πληροφορουν το decision making. η ΠΑΕ δεν εχει αναγκη απο αυτοκλητους υπερασπιστες των μεταγραφικων επιλογων. ισα ισα, κατι τετοιο ειναι απαξιωτικο για τη προσπαθεια που καταβαλλουν.

Αν αναφέρεσαι σε εμένα εγώ δεν υπερασπίστηκα τίποτα και κανέναν. Απλά ζήτησα να μου παρατεθεί ένας ρεαλιστικός τρόπος για να φύγουν παίχτες που μόλις αγόρασες και μάλιστα με σεβαστά ποσά. Τους δίνεις όλους δανεικούς κι αγοράζεις κι άλλους παίχτες; Κι έπειτα όταν επιστρέψουν του χρόνου έχεις 30 συμβόλαια πρώτης γραμμής και βαράς κανόνι; Τι σχέση έχουν αυτά που ρωτάω με την ΠΑΕ;
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:28

Gospi έγραψε:Περα απο την αποδοση της ομαδας και τις επιτυχιες που θα ερθουν (το θεωρω δεδομενο γιατι ο Φερειρα δειχνει εξαιρετικος κοουτς), θεωρω πως σε καποια φαση πρεπει να γινει μια αξιολογηση του τροπου με τον οποιο κινηθηκαμε για ακομη μια χρονια στο μεταγραφικο παζαρι.
Αν συνεχισουμε να καταπιανομαστε με τον μεταγραφικο σχεδιασμο μετα τιε κληρωσεις των ππροκτιματικων, δυστυχως οι επιλογες που θα κανουμε θα ναι υπερτιμημενες μετριοκαλες κινησεις που δεν θα μας ανεβασουν στο επιπεδο που ονειρευομαστε.
Δυστυχως οι ακαδημιες μας μεχρι τωρα δεν βγαζουν παιχταραδες οπως οι λοιπες ευρωπαικες (βλ. αζαξ), οποτε ο σωστος μεταγραφικος σεδιασμος ειναι μονοδρομος για εμας αν θελουμε καποτε να μπουμε στο τοπ 20 οπως ειχε δηλωσει ο Ιβαν.
Αποψη μου είναι πως ηδη απο Μαρτιο θα πρεπε να χαμε αποκρυσταλωμενη αποψη για το ποιους παιχτες θελουμε και την επομενη τηε κατακτησης του κυπελου να χουν αρχισει να κλεινουν.
Αν δεν μπορουμε να το κανουμε αυτο, ειμαστε καταδικασμενοι καθε Ιουλιο να ειμαστε με μετριες επιλογες και να ευελπιστούμε σε οικονομικο ματωμα του Προεδρου για δυνατες κινησεις στις 31 Αυγουστου.
Προς Θεου δεν λεω πως χθες χασαμε λογω μεταγραφικου σχεδιασμου. Αν και πολλα μπορει να ηταν αλλιως αν ειχαμε πιο ποιοτικο κεντρο απο το πρώτο κιολας παιχνιδι με τον αζαξ.
Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη...


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ξεχνάς ότι άλλαξε ο προπονητης και μαζί όλος ο σχεδιασμός ο στοχ ας πούμε δεν θα ερχόταν όπως πιστεύω δεν θα έφευγε και ο Ρέι. Με τον νέο προπονητή άλλαξε ο σχεδιασμός και μείναμε πίσω

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:29

Gospi έγραψε:
barlow4 έγραψε:δεν ξερω αν ο αγιαξ επιτιθεται μονο απο τα πλαγια ,παντως στα δυο αυτα παιχνιδια ουτε επιθεσεις απο τον αξονα ειδαμε που ηταν διαχρονικο μας προβλημα ουτε κοντρες που βγαινουν 4 επιτιθεμενοι με τους αμυντικους μας να πελαγοδρομουν.με ενα κλεψιμο μας εβγαζε χαλαρη αντεπιθεση ο καθε κακομοιρης.Οποτε ας περιμενοθμε να δουμε.Κ εμενα δε μου αρεσε τεχνικα ο παιχτης (ψιλοαμπαλος φανηκε) αλλα απο τακτικη δε σκαμπαζω κ ισως εκει να κανει δουλεια.ισως να ειναι μονοδιαστατος κοφτης.αν ομως κοβει θα εχουμε κλεισει μια τρυπα που υπαρχει εδω κ 4 χρονια τουλαχιστον.
Στο πρώτο παιχνιδι οντως δεν φαγαμε φασεις απο τον αξονα. Χθες ομως βγηκαν σε 3-4 τετ α τετ απο τον αξονα με καθετες π τα εβγαλε ο Πασχαλακης. Βεβαια δεν ειμαι σίγουρος αν εφταιγε ο Εσιτι ή ο Καντουρι εν προκειμενω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρε gospi ποια ομαδα δε θα ετρωγε 3-4 επιθεσεις;;;

Ναι σαφως φαινεται πιο βαρυς ο εσιτι αλλα σκουπιζει πολυ πραγμα.

Οταν παιζεις 4-4-2 θες καποιον να ξεβρωμιζει την υποθεση.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:29

Gospi έγραψε:
barlow4 έγραψε:δεν ξερω αν ο αγιαξ επιτιθεται μονο απο τα πλαγια ,παντως στα δυο αυτα παιχνιδια ουτε επιθεσεις απο τον αξονα ειδαμε που ηταν διαχρονικο μας προβλημα ουτε κοντρες που βγαινουν 4 επιτιθεμενοι με τους αμυντικους μας να πελαγοδρομουν.με ενα κλεψιμο μας εβγαζε χαλαρη αντεπιθεση ο καθε κακομοιρης.Οποτε ας περιμενοθμε να δουμε.Κ εμενα δε μου αρεσε τεχνικα ο παιχτης (ψιλοαμπαλος φανηκε) αλλα απο τακτικη δε σκαμπαζω κ ισως εκει να κανει δουλεια.ισως να ειναι μονοδιαστατος κοφτης.αν ομως κοβει θα εχουμε κλεισει μια τρυπα που υπαρχει εδω κ 4 χρονια τουλαχιστον.
Στο πρώτο παιχνιδι οντως δεν φαγαμε φασεις απο τον αξονα. Χθες ομως βγηκαν σε 3-4 τετ α τετ απο τον αξονα με καθετες π τα εβγαλε ο Πασχαλακης. Βεβαια δεν ειμαι σίγουρος αν εφταιγε ο Εσιτι ή ο Καντουρι εν προκειμενω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Παίζαμε ποιο πάνω και ποιο ανοιχτά από το πρώτο οπότε λογικό ήταν να κάνουν και παραπάνω φάσεις

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:30

obanebane έγραψε:
seaman έγραψε:O Ερυθρός Αστέρας αν όντως γουστάρει ντιμπιντάει, με την πρόκρισή του τα λεφτάκια τα έχει. Αν όχι αυτός έστω ο Ερυθρός Σταυρός



Με τα λεφτά που πήραν σιγά μην πάνε για το βλαμμένο,παιχταρα θα πάρουν.

Παιχταρας ειναι...:P

Ασρ γιατι μπαινουν και οι του ερ.αστερα να αλιευσουν εδω μεσα..


Παιχταρα ειναι μαγκες.ουαρντα με κλειστα ματια!!!
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:32

Παντως ο Εσιτι ηταν απτις λιγες φορες στην καριερα του (ισως και η μονη) που ηταν κοφτης απεναντι σε μια τοσο φημισμενη επιθετικη ομαδα. Ο ανθρωπος μπορει στο 95% των αγωνων να τους καταπινει ολους και απλα να επεσε στο ζευγαρι που θα φαινοντουσαν οι αδυναμιες του. Ας το κρατησουμε αυτο για αργοτερα,γιατι οταν μπηκε σε φιλικο ηταν σαν να παιζει ο μπαμπας με τα παιδακια του.

Επισης αποτι φαινεται δεν εχει καλη σχεση με την μπαλα στα ποδια,αλλα αλλο να πρεπει να την διαχειριστεις την μπαλα υπο την πιεση του Αγιαξ και αλλο υπο την πιεση του Παναιτωλικου,ακομα και της αεκ η του γαυρου
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 14 Αύγ 2019, 12:38

Ο μεταγραφικός σχεδιασμός δηλαδή από τις 13 Μαΐου όφειλε να έχει ξεκινήσει και γύρω στις 25, βαριά 30, να έχει ολοκληρωθεί κατά 85 με 90%, αν καταλαβαίνω καλά. Μάλιστα. Πώς θα το πετύχουμε, βέβαια, αυτό, με όλα τα δεδομένα, που υπάρχουν στο παγκόσμιο και το γραικυλικό ποδόσφαιρο, είναι απορίας άξιο αλλά δεν παύει να είναι και μια ... λεπτομέρεια. Αν γινόταν κάτι τέτοιο, θα είχαμε βέβαια τότε το σχεδόν ΑΧΑΣΤΟ "Δηλαδή δε σας προξενεί εντύπωση ότι ο τάδε, Μάιο μήνα, δέχεται να έρθει στον ΠΑΟΚ της μη εξασφαλισμένης καν Ευρώπης; Μήπως τρέχει τίποτα;" Αν επρόκειτο για κάποιο "όνομα". Αν όχι, θα έπαιζε η κασέτα το σουξέ "Γιατί να βιαστούν να φέρουν μέσα στο Μάιο παίχτες, που δεν προξενούν και κανέναν ενθουσιασμό σαν ονόματα, ενώ προφανώς και αργότερα θα προκύψουν πιο αξιόλογες περιπτώσεις;"
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron