Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 11 Αύγ 2019, 15:04

riegel έγραψε:Τα κρίσιμα γκολ που πέτυχε σημαίνει ότι τη στιγμή που μιλάμε σου έχει δείξει ότι μπορεί να παίξει βασικός ;
Υπάρχουν βασικοί στο σύγχρονο ποδόσφαιρο;
Η ομάδα εύχομαι να παίξει 55-60 παιχνίδια.
Δε θα χρειασθεί;

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 11 Αύγ 2019, 15:51

barlow4 έγραψε:
Gospi έγραψε:
barlow4 έγραψε:[quote="Gospi"]Αν εκανε οσα εκανε και ο Πριγιο και απλα του ελλειπε το γκολ, τοτε έκανε πολλα μετρια πράγματα.
Τελος παντων... εγω τον θυμαμαι υπερβολικα μετριο σε ολα και με εμφανη δυσκολια απεναντι σε κλειστες αμυνες.
Μακαρι να τον αδικω. Η ιστορια εγραψε πλεον και για να ειχε αυτην την καταληξη σημαινει πως κριθηκε απο την ομαδα πως δεν εχει θεση εδω.
Ας αφησουμε αυτους που εφυγαν λοιπον κι ας δουμε ποιοι ηρθαν και ποιοι θα πρεπε να χαν ερθει!
Υπαρχει διαχυτη η αισθηση σε ολους οσους εχω μιλησει πως η ομαδα ξοδεψε πολλα χρηματα και εφερε χειροτερους απο αυτους που ειχε. Αυτο απο μόνο του ειναι προβληματικο.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε σχέση με την περσινή εντεκαδα η μόνη απώλεια ποιοτικά είναι ο Ολιβέιρα.
Στη θέση του βιειρινια αναζηταται εναλλακτική κ όχι αλτερ εγκο του βιειρινια.Γιατι κατά τα άλλα ούτε ο κοεντραο θα μπορούσε να τον αντικαταστήσει.Κ για φορ η ανάγκη προέκυψε λόγω επιθυμίας προπονητή για διαφοροποίηση στο σύστημα.
Αν εξαιρέσεις το κενό του Ολιβέιρα αναβαθμισμένη ξεκάθαρα είναι η ομάδα.
Αναβαθμισμενη ως προς τι?
Μαλλον αναφερεσαι στον πάγκο και τις εναλλακτικες.
Γιατι οταν λεμε πως η ενδεκαδα ειναι ιδια με περσι χωρις τον Βιειρινια και τον Ολιβειρα. Και στην θεση τους φετος παιζουν ο Γιαννουλης και ο Καντουρι τοτε δεν το λες αναβαθμιση. Υπο ιδανικες συνθηκες να δεχθω πως ειναι ποιοτικα στο περιπου ιδιο επιπεδο. Αρα αν αναβαθμιστηκε το ροστερ τοτε αυτο εγινε μονο σε επιπεδο παγκου που και αυτο παλι ειναι σχετικο.
Το θεμα ειναι πως ο φετινος ΠΑΟΚ την στιγμη που μιλαμε ειναι ιδιος αν οχι ελαφρως χειροτερος σε σχεση με περσι.
Δεν ξερω αν αυτος θα επρεπε να ειναι ο στοχος του τμηματος των μεταγραφων...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δώθηκαν 6 περίπου μύρια για δύο μέσους.Δεν είναι ούτε παγκιτες ούτε εναλλακτικές.ειναι βασικοί.Το ότι φουσκωναμε τα μυαλά μας με γκουντεληδες ριμπερηδες κ δεν ξέρω εγώ τι άλλο σε κάνει να πιστεύεις ότι είναι παγκιτες.Αγοραστηκαν ως ποιοτική αναβάθμιση.
Θεωρώ πέταμα της μπάλας στην εξέδρα να μιλάμε για Γιαννούλη κ Βιερίνια.Ο βιειρινια δεν αντικαθίσταται από κανέναν.ηταν πλήγμα σε πολλά επίπεδα ο τραυματισμός του.[/quote]Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Ο Εσιτι ειναι βασικος ελλειψει αλλου στο 6. Ο Αουγκουστο ισως αποδειχθει ποιοτικη αναβαθμιση στο μελλον. Τη στιγμη που μιλαμε δεν εχουμε σαφη εικονα αν η θεση του ειναι το 6 ή το 8, και φυσικα δεν μπορει να παρει φανελα βασικου τοσο απο τον Εσιτι οσο και απο τον σχεδον τραυματια Καντουρι.
Επομενως για την φαση των προκριματικων του τσου λου, που κατ εμε ειναι και κομβικης σημασιας για την συνεχεια της χρονιας, η ομαδα παει με την ιδια ποιοτητα, ισως και χειροτερη απο πέρσι, ενω θα πρεπε να χουν γινει κινησεις που να διασφαλιζουν οτι θα παει με μεγαλυτερη ποιοτητα και περισσοτερες πιθανοτητες επιτυχιας.
Εξαλλου οπως εχουμε πει και παλαιοτερα η αξια κρινεται εκ του αποτελεσματος και εν προκειμενω η χρησιμοποίηση στα προκριματικα του περσινου κορμου δειχνει πως οι μεχρι τωρα κινησεις δεν ειναι ικανες να μας βοηθησουν σημαντικά σ αυτο το σταδιο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 11 Αύγ 2019, 15:57

Προσπαθήσαμε μάλλουν να φέρουμε και καλύτερους παίχτες αλλά ... παραδόξως μας χυλοπίτιασαν τη δεδομένη περίοδο. Τι να γίνει, θα πορευθούμε με αυτούς που έχουμε. Θα έχουμε όλο το χρόνο να επισημάνουμε στο εγγύς μέλλον τον μετριοκακό σχεδιασμό του καλοκαιριού λόγω του φόβου για την ... αγριότητα της αγοράς τους προηγούμενους μήνες.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό riegel » Κυρ 11 Αύγ 2019, 16:14

pilotos έγραψε:
riegel έγραψε:Τα κρίσιμα γκολ που πέτυχε σημαίνει ότι τη στιγμή που μιλάμε σου έχει δείξει ότι μπορεί να παίξει βασικός ;
Υπάρχουν βασικοί στο σύγχρονο ποδόσφαιρο;
Η ομάδα εύχομαι να παίξει 55-60 παιχνίδια.
Δε θα χρειασθεί;

SM-G965F


Τώρα παίζουμε με τις λέξεις ; Έγραψα εγώ κάπου ότι δεν θα είναι χρήσιμος ; Αυτό που είπα είναι ότι δεν είναι «μικρός» και θα πρέπει να δείξει φέτος περισσότερα πράγματα.
Με λίγα λόγια, αυτή τη στιγμή κοιτάμε να αυξήσουμε τη ρήτρα του Ακπομ μη τον χάσουμε με 10 εκατομμύρια.
Σου έχει δημιουργήσει ο Σβιντερσκι έως τώρα τέτοιο «φόβο»;
Άβαταρ μέλους
riegel
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Τετ 18 Ιουν 2008, 23:19
Τοποθεσία: Athens

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 11 Αύγ 2019, 16:15

Δεν νομίζω πως αναφερθηκε κανεις στα αιτια.
Η τοποθετηση μου εχει να κανει με το σχολιο του Μπαρλοου περί αναβαθμισης του ροστερ. Εκει πανω διαφωνησα χωρις να επεκταθω στους λογους κλπ
Δεν βλεπω λοιπον που στηριζεται το σχολιο σου Ναβι.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 11 Αύγ 2019, 16:20

Χρειαζόμαστε ακόμα 3 μεταγραφές.. Αρ Μπακ, 8αρι,φορ.. ανεξάρτητου διοργάνωσης πιστεύω θα γίνουν και οι 3 μεταγραφές αλλά αν περάσεις τσλ εννοείται θα έχεις και κάτι παραπάνω να διαθέσεις.. συν ότι κάποιος παίχτης έρχεται ευκολότερα σε ομάδα τσλ παρά σε ευροπαλιγκ.. τώρα για το αν η ομάδα έχει ενισχυθεί σε σχεαη με πέρσι περισσότερα θα έλεγα πως απέκτησε μεγαλύτερο βάθος στο πάγκο...η 11αδα ειναι στα ίδια με πέρσυ πάνω κάτω..

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10828
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό wickerman » Κυρ 11 Αύγ 2019, 16:36

Αναβάθμιση της ποιότητας της ομάδας, εκτός από καινούριες μεταγραφές, μπορεί να έρθει τόσο μέσω βελτίωσης παιχτών της(π.χ. εμένα ο Άκπομ φέτος μου φαίνεται ήδη καλύτερος από πέρσι), όσο και μέσω προσαρμοστικότητας της ομάδας στον αντίπαλο(σε αυτό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο κι ο προπονητής). Εγώ διαφωνώ ως προς την χειρότερη από πέρσι ποιότητα της ομάδας. Το κυριότερο πρόβλημα της ομάδας πέρσι ήταν το σχεδόν μηδενικό rotation το οποίο μοιραία οδήγησε στην περιθωριοποίηση της Ευρώπης κάτι το οποίο στοιχίζει μακροπρόθεσμα με δύσκολες κληρώσεις όπως έγινε φέτος με τον Άγιαξ. Αυτό προσπάθησαν να βελτιώσουν φέτος δίνοντας καλύτερες επιλογές για rotation στον καινούριο προπονητή, ενώ οι 2 πιο ακριβές αγορές έγιναν στα χαφ που είχαμε όντως μεγάλο πρόβλημα.

Εγώ όταν η ομάδα αγοράζει παίχτη με 3 εκατομμύρια αγορά περιμένω την πρώτη του χρονιά να πάρει 2000 λεπτά συμμετοχής, αλλιώς η αγορά ήταν εξ ορισμού αποτυχημένη. Κανένας παίχτης δεν εξελίσσεται και βελτιώνεται με το να κάθεται να σκουπίζει τον πάγκο. Δεν είμαστε ακόμη, αν φτάσουμε ποτέ, στο επίπεδο να αγοράζουμε ταλέντα με 3 εκατομμύρια κόστος και να τα έχουμε να κάθονται στον πάγκο ή να τα δανείζουμε δεξιά αριστερά μήπως και βελτιωθούν. Θα τους ρίξεις με τη μία στα βαθιά και θα είσαι προετοιμασμένος να δεχθείς και τα λάθη τους. Προφανώς όταν λέω στα βαθιά δεν εννοώ το ματς με τον Άγιαξ(εφόσον δεν υπάρξουν ξαφνικοί τραυματισμοί), αλλά όλα τα υπόλοιπα ματς. Επίσης περιμένω να γίνει επαρκές rotation στη θέση του κεντρικού αμυντικού. Θεωρώ αδιανόητο να περιθωριοποιηθεί πλήρως η πιο ακριβή αγορά στην ιστορία της ομάδας(Ίνγκασον) και να παίζουν συνεχώς βασικοί οι Crespo, Varela μέχρι κάποιος από τους 2 να τραυματιστεί ή να καεί(έχουν πλέον και μία άλφα ηλικία τα παιδιά).

Γενικότερα μη βιάζεστε να βγάλετε ολοκληρωμένα συμπεράσματα καθώς η ομάδα έχει παίξει 1 επίσημο παιχνίδι, άρα κανένα συμπέρασμα δεν μπορεί να βγει για την ποιότητα της ομάδας τόσο πρόωρα. Επίσης ο προπονητής δεν έχει ούτε δίμηνο που ήρθε ενώ στα περσινά προκριματικά ο Λουτσέσκου είχε ήδη αρκετό καιρό που προσπαθούσε να περάσει τα θέλω του στην ομάδα(ας μη ξεχνάμε τους πρώτους 2-3 μήνες του Λουτσέσκου στην ομάδα όταν δεν μπορούσε να κάνει διπλό), μετρούσε κι έναν ντροπιαστικό αποκλεισμό, δίχως βέβαια να καταλογίζω ευθύνη στον Λουτσέσκου γι' αυτόν. Και τέλος, ακόμη, πλην Αγγλίας, δεν τελείωσε η μεταγραφική περίοδος.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3466
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 11 Αύγ 2019, 16:41

Φίλε gospi εγώ βλέπω ότι επενδύθηκαν χρήματα αρκετά για κάποιους παίκτες.Ο εσιτι δε βρήκε φως κ μπήκε.πληρωσε ο ΠΑΟΚ για τα δεδομένα του πολλά.Δεν έδωσαν έτσι τρία μύρια ελλείψει αλλού Μέρι να έρθει κάποιος καλύτερος στα κοντά.Λες δεν έχουμε εικόνα ποια είναι η θέση του Αουγκούστο.Αρκει να έχει ο προπονητής , εμείς όλοι σαν λαός, δε μπορούμε να συμφωνήσουμε σε τίποτα.Ελπιζω ο αμπελ να είναι μάγκας κ να μη φοβηθεί να ρίξει νεαρούς στα βαθιά .κ ο Άγιαξ επένδυσε λεφτά για να φέρει αμυντικό πιτσιρικά που ήρθε πρώτη φορά από Μεξικό για να μπει στα παπούτσια του ντε λιχτ. όχι για να προσαρμοστεί κανένα χρόνο μέχρι να μπει.οπως μπήκε ο ζαμπά που τον βλέπαμε για πάγκο για πρότζεκτ κ λοιπες μοντέρνες σαχλαμαρες, έτσι πρέπει να μπει κ αυτός.Μονο εδώ έχουμε αυτή τη νοοτροπία ότι ο πιτσιρικάς είναι έτοιμος μετά τα 24 καν είναι Λατίνος προσαρμόζεται μετά απο κανένα οχταμηνο.
Έχουμε σχηματίσει πλήρη εικόνα για όλους έχοντας δει ένα επίσημο παιχνίδι με τον πάρα πολύ δυνατό Άγιαξ.το λες κ κατόρθωμα για να μην πω τίποτε άλλο.
Όποιον κ να φέρναμε ο Άγιαξ θα ήταν σκατοκληρωση κ οι πιθανότητες οι ίδιες.τα λάθη από εκεί που δεν περιμέναμε ήρθαν.Κατα τα άλλα αν είχαμε μια εύκολη κλήρωση ίσως καταφερναμε να πείσουμε κανέναν πιο προβεβλημένο λίγο νωρίτερα.ημασταν για άλλη μια φορά άτυχοι.Πρεπει να τα δώσουμε λοιπόν όλα για το θαύμα για να έρθουν κ τα κερασακια στην επόμενη φάση.
Νομίζω πως γίνεται τρομερά σκληρή κριτική στις μεταγραφές.κ μακρυά από την πραγματικότητα.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 11 Αύγ 2019, 16:53

Μακαρι να έχεις δικιο!
Δεν επιμενω οτι εχω πλήρη εικονα και πως εχω κατανοησει απολυτα τις μεταγραφες...
Την αισθηση μου απλα αποτυπωνω.
Σημερα διάβασα πως ηρθε η οικογενεια του Αουγκουστο θεσσαλονικη για μονιμη εγκατασταση. Κομβικοτατο σημειο κατ εμε για την προσαρμογη του και την ανοδο της ψυχολογιας του!
Ολα παιζουν τον ρολο τους και ολα πρεπει να συνυπολογιζονται!


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Κυρ 11 Αύγ 2019, 16:58

,Στην συνέντευξη τύπου το είπε ο Μπράνκο... Θα αποκτηθούν μέχρι το τέλος της μεταγραφικής περιόδου παίκτες που θα κάνουν την διαφορά.... Άρα να κρατάμε μεγάλο καλάθι ... Σε λίγες μέρες θα αρχίσουν τα μπαμ μπουμ
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Κυρ 11 Αύγ 2019, 17:05

Όσον αφορά το μπακ έχω την αίσθηση πως όσο δεν κλείνει κάπου αλλού θα έρθει σε εμάς ο Κοεντράο.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό vs40 » Κυρ 11 Αύγ 2019, 17:11

Προσωπικά είχα χαρεί από τη λογική της αγοράς ενός ποδοσφαιριστή όπως ο Αϋγκούστο, έχοντας ως δεδομένο ότι έγινε εκτεταμένο σκάουτινγκ, για παίκτη που πληρώσαμε 3εκ. Παίκτη που δεν είναι έτοιμος, μπορείς να τον πάρεις και να πληρώσεις, αν σου περισσεύουν, όταν και αν ήταν έτοιμοι οι Μαουρίτσιο - Βέρνμπλουμ. Η ομάδα άργησε πολύ να φέρει Εσιτί, ενώ ο Αυγκούστο ( η μεταγραφή των 3εκ) θα έπρεπε να έχει επίσης την ετοιμότητα του Εσιτί, και ήρθε σε σωστό σημείο, ώστε να είναι έτοιμος στα προκριματικά. Ουσιαστικά η ομάδα κατέβηκε χωρίς χαφ στην προετοιμασία, που λόγω ενός ικανού προπονητή έβγαλε τον Ελ Καντουρή και έσωσε την παρτίδα.

Η καλύτερη μεταγραφή του ΠΑΟΚ θεωρώ τον προπονητή που αγόρασε: Ελ Καντουρή, ο Πέλκας που πετάει φέτος ως SS, ο Άκπομπ βελτιωμένος (αναμενόμενο αυτό), ο Μπίσεσβαρ που του ταιριάζει ο ρόλος του, ο Γιαννούλης που βελτιώθηκε και θα γίνει ακόμη καλύτερος με τον Φερέιρα, ενώ οι παλαιοί που δεν έπεσαν καθόλου λόγω ηλικίας. Πραγματικά μεγάλη υπόθεση να έχεις προπονητή να σου βελτιώνει ατομικά τους ποδοσφαιριστές σου. Αυτές είναι και οι καλύτερες μεταγραφές. Περιμένω βελτίωση και από Ζαμπά (ήδη κάτι φάνηκε), Λημνιό.

Μπορεί να ακούγεται μια κριτική, αλλά οι μεταγραφές μέχρι αυτή τη στιγμή ήταν καταδικασμένες να αργήσουν. Η αλλαγή προποηντή μας εφνιδίασε. Πήγαμε σε προπονητή που παίζει άλλο σύστημα και πρώτα από ολα ήθελε να αξιολογήσει το υλικό του. Τέλος, υπήρχαν βαρύδια στο ρόστερ και το FFP λογικά μας περιορίζει αρκετά.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5254
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Κυρ 11 Αύγ 2019, 17:29

Δεν ξερω πως προκύπτει η ανάγκη για επιθετικό μέσο οταν στη θέση αυτή έχουμε καντουρι, αουγκουστο κ περιμένουμε σε ένα τρίμηνο κ μαουρισιο. Πιστεύω οτι θα πάρουμε αριστερό Μπακ. Όπως πιστεύω οτι θα πάρουμε κ περιφερειακό φορ, με μια επιφύλαξη οτι μπορει να παμε σε βαρύ φορ κ να παίξει το ρολο του δεύτερου φορ ο Ακπομ. Κανεις μεχρι τωρα δεν εχει διευκρινήσει τι απο τα δυο θα γίνει. Κρίνοντας απο το οτι έχουν ήδη δηλώσει οτι θα πάρουμε φορ, πιστεύω οτι κανένας εκ των μπισε στοχ κ γαιτανιδη δεν μπορει να καλύψει το κενό (άλλωστε ο προπονητής είπε οτι θέλει δυο ισάξιους παίκτες σε κάθε θέση εκτός απο τους τρεις νέους)..
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 11 Αύγ 2019, 17:45

Τι σχεση εχουν οι Αουγκουστο,Μαουριτσιο με επιθετικο μεσο? Μπορουν αυτοι να παιξουν στη θεση του Μπισεσβαρ?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Κυρ 11 Αύγ 2019, 17:52

riegel έγραψε:
pilotos έγραψε:
riegel έγραψε:Τα κρίσιμα γκολ που πέτυχε σημαίνει ότι τη στιγμή που μιλάμε σου έχει δείξει ότι μπορεί να παίξει βασικός ;
Υπάρχουν βασικοί στο σύγχρονο ποδόσφαιρο;
Η ομάδα εύχομαι να παίξει 55-60 παιχνίδια.
Δε θα χρειασθεί;

SM-G965F


Τώρα παίζουμε με τις λέξεις ; Έγραψα εγώ κάπου ότι δεν θα είναι χρήσιμος ; Αυτό που είπα είναι ότι δεν είναι «μικρός» και θα πρέπει να δείξει φέτος περισσότερα πράγματα.

Συγνώμη ρε φίλε συγνώμη. 22 ετών και δεν είναι μικρός; Τι λέμε τώρα; Τον χειμώνα ήρθε το παλικάρι να αντικαταστήσει τον Πριγιο και είχε κρύο αίμα. Εν πάση περιπτώσει προσωπικά θεωρώ ότι θα έρθει περιφερειακός επιθετικός όχι γιατί δεν κάνει ο Σβιντερσκι αλλά γιατί εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και αν μπορείς να το έχεις το αποκτάς.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2656
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

cron