Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 23:42

joshua έγραψε:Ρε seaman τώρα σοβαρά λες πως φέραμε Βερνμπλουμ και Κοεντραο στη Θεσσαλονίκη και μετά τους είπαμε περιμένετε ; Η μήπως σοβαρά λέμε ότι κάνουνε μεταγραφική πολιτική με βάση το 16% να πέσουμε με τον Άγιαξ και όχι με το 84%; Πριν λίγες μέρες γράφατε πως περιμέναμε μήπως αποκλειστούν 3 ομάδες,τον Ιούνιο πως δεν έρχονται παίκτες τον Ιούνιο,τον Ιούλιο γιατί δεν περιμένουμε τον Αύγουστο που πέφτουν οι τιμές...Δηλαδή οκ είμαστε εμείς γκρινιάρηδες αλλά φτάνει και με τις δικαιολογίες...


Joshua δεν έχω κάποια γνώση ή ενημέρωση. Ημερομηνίες κοιτάζω. Η αναθέρμανση του ενδιαφέροντος με Βερν έγινε την επόμενη της πρόκρισής μας στα play off και αυτό αποδεικνύεται εύκολα. Προφανώς και δουλεύονται (όχι μόνο από εμάς, από όλους και ανέκαθεν) συμφωνίες ώστε να ολοκληρωθούν με την προϋπόθεση πρόκρισης που οδηγεί στο χρήμα. Σαββίδης δεν είμαι και για αυτό κρατάω επιφύλλαξη. Εγώ αν έβλεπα αύριο Άγιαξ δεν θα φόρτωνα άλλα 10 μύρρια στο μπάτζετ, όχι τουλάχιστον άμεσα. Τα πρώτα παιχνίδια δεν τα προλαβαίνει κανείς νέος. Αν πχ περάσεις Άγιαξ όπως είσαι, ποιός θα σε κοντράρει μετά. Ευνόητο είναι ότι δημιουργείται έτσι χρόνος ώστε να περιμένεις καλύτερες μεταγραφικές ευκαιρίες.
Και το ξαναλέω, σκέψεις κάνω φωναχτά συνομιλόντας με τους αδερφούς. Ειδικός δεν είμαι. Μακάρι να κάνουμε τρεις μεταγραφές πριν την κλήρωση. Εγώ προσωπικά δεν περίμενα καμία πριν από αυτή
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 23:44

obanebane έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση προς όλους,τι πιστεύετε ότι φταίει και δεν έχουμε καλύψει τα κενά;
Ότι σκέφτεται ο καθένας χωρίς να μασάει τα λόγια του.


Δεδομενου οτι παντα, μα παντα, εχουμε το ιδιο προβλημα με τις μεταγγραφες μας, και μονιμως εχουμε καθυστερησεις και περιεργες εμμονες κλπ, νομιζω οτι φταιει ξεκαθαρα το διοικητικο μοντελο της ομαδας. Δεν γινεται ολοι οι ΤΔ να εχουν το ιδιο μειονεκτημα, ουτε πιστευω οτι δεν απελευθερωνονται τα απαραιτητα χρηματα απο το μπατζετ. Νομιζω απλα οτι οι Σαββιδηδες ειναι υπερ το δεον ενεργοι μιας και θελουν να συνδεθει η ομαδα με το ονομα τους για τα επιχειρηματικα τους πλανα. Ειναι ευχη και καταρα για μια ομαδα να διοικειται απο παραγοντες σαν τον Ιβαν.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό JohnAba99 » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 23:53

Διαβάζω από πολλούς σαν δικαιολογία για την έλλειψη ποιότητας στα χαφ μας πως εδώ και η ΑΕΚ μπήκε πέρσι στους ομίλους του CL. Η ΑΕΚ μπήκε πέρσι επειδή στάθηκε τυχερή καθώς απέκλεισε μεν τη Σέλτικ από την άλλη αν δύο γύρους νωρίτερα η Λουντογκόρετς περνούσε τη Βίντι θα άφηνε έξω τους Ούγγρους και θα έπαιζε εκείνη μαζί τους για την πρόκριση στους ομίλους.

Επειδή όμως δεν είναι κάθε μέρα του Αϊ Γιαννιού και πληρώνουμε τις ανύπαρκτες ευρωπαϊκές μας πορείες την τελευταία πενταετία, αύριο θα είμαστε στους αδύναμους στην κλήρωση. Και η παραμικρή αδυναμία μπορεί να κοστίσει, σε συνάρτηση πάντα με το τι θα προκύψει από την κληρωτίδα. Δε νοείται εν έτει 2019 ο ΠΑΟΚ να πηγαίνει να παίξει προκριματικά CL για πρώτη φορά στην ιστορία του από το μονοπάτι των πρωταθλητών και να κατεβεί με τετράδα στα χαφ τον Ντάγκλας Αουγκούστο (μία επένδυση από τη Βραζιλία που ήρθε πριν 3 εβδομάδες στην ομάδα), τον Ελ Καντουρί (που φέτος τον πρωτοβλέπουμε στη θέση των χαφ), τον Μίσιτς (που έχει δείξει δείγματα γραφής ενός συμπληρωματικού παίχτη του ρόστερ) και τον Κάτσε που τα τελευταία 3 χρόνια βολοδέρνει δανεικός και είναι ολοφάνερα λύση ανάγκης.

Σαφώς και σταθήκαμε άτυχοι με τους τραυματισμούς των 2 βασικών παιχτών της μεσαίας γραμμής, όμως οι τραυματισμοί αυτοί είναι γνωστοί εδώ και 7 και 4,5 μήνες αντίστοιχα. Ο προγραμματισμός μας είναι σε γενικές γραμμές αργός. Είμαι σίγουρος πως εν τέλει θα έρθουν οι κατάλληλοι παίχτες, ελπίζω όμως να μην είναι αργά όταν θα καταφτάσουν.
Άβαταρ μέλους
JohnAba99
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 19 Απρ 2019, 21:06

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό nikospaok66 » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 23:54

Ρε παιδιά αμάν με Κάνιας και Σάκχοφ!!! Τους έγιναν πολύ καλές προτάσεις και δεν τις δέχτηκαν απλά γιατί ήθελαν να είναι βασικοί. Αμάν με την καραμέλα!!! Και σιγά τους παικταράδες. Αμάν η γκρίνια σας.
Άβαταρ μέλους
nikospaok66
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2015, 21:15
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 23:54

Ρε παιδιά για τον κοεντραο εξαρχής δεν λέγανε πως θα απαντήσει Δευτέρα πρωί και κάποιοι το μετάφεραν ως Κυριακή... Νομίζω πως αύριο το πρωί θα απαντήσει μιας και οι 48 ώρες συμπληρώνονται αύριο..

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10712
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 23:54

obanebane έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση προς όλους,τι πιστεύετε ότι φταίει και δεν έχουμε καλύψει τα κενά;
Ότι σκέφτεται ο καθένας χωρίς να μασάει τα λόγια του.

Το Ελληνικό πρωτάθλημα κυρίως.Κανεις δε θέλει να παίξει κάπου που δεν παρακολουθεί σχεδόν κανείς και δεν θα πάρεις τα χρήματα Τουρκίας/Ρωσίας.Τι λέμε δηλαδή στον κάθε Μπράνταριτς: Άσε ένα κορυφαίο πρωτάθλημα για να παίξεις στη ΣουπαΛιγδα. Μη σε νοιάζει έχουμε οργάνωση και παίζουμε Ευρώπη θα φτιάξεις το όνομα σου.(αν βέβαια χάσεις την θέση σου στη 11αδα θα σε ξεχάσει και η μάνα σου πχ Μίσιτς). Είμαστε η τελευταία επιλογή σαν χώρα όλοι κοιτάζουν αλλά πρωταθλήματα και υπογράφουν μόνο αν δε βρουν αλλού στα τέλη Αυγούστου.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3778
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό nikospaok66 » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 23:58

Οι άνθρωποι προσπαθούν για το καλύτερο. Δεν το βλέπουμε; Αμάν η γκρίνια.
Άβαταρ μέλους
nikospaok66
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2015, 21:15
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό nikospaok66 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:06

Εδώ και 10 χρόνια παλεύουμε καθημερινά για την επιβίωση και να μας γίνονται άντε να μη πω για λαλακίες. Αν θέλουν να έρθουν θα έρθουν αν όχι έχει και άλλα. Δεν είμαστε ΠΑΟΚΑΡΑ για τους τίτλους. Δόξα το Θεό έχω πανηγυρίσει 3 πρωταθλήματα. Θα πανηγυρίσουμε πολλά ακόμα με το Θείο δώρο που μας έλαχε. Ξέρετε πότε θα κάνουμε ξεπέταγμα με το νέο γήπεδο. Περιμένετε και θα δείτε.
Άβαταρ μέλους
nikospaok66
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2015, 21:15
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό nikospaok66 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:15

Macho που είσαι; Πες τι παίζει;
Άβαταρ μέλους
nikospaok66
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2015, 21:15
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό nikospaok66 » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:23

Άντε παίδες καληνύχτα. Ες αύριον τα σπουδαία. If not what the fuck? ΠΑΟΚ είσαι!!!
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
nikospaok66
 
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ 23 Ιαν 2015, 21:15
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό nothu » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:24

obanebane έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση προς όλους,τι πιστεύετε ότι φταίει και δεν έχουμε καλύψει τα κενά;
Ότι σκέφτεται ο καθένας χωρίς να μασάει τα λόγια του.
Πρώτον, τα γ@μησε όλα ο λουτσεσκου με το ταιμινγκ που αποφάσισε να την κανει γιατί είμαι σίγουρος ότι άλλο στιλ παίχτη ήθελε αυτός για το κέντρο και άλλο ο Φερειρα. Και δεύτερον επειδή προφανώς θα είναι η μεγαλύτερη αγορά που έχει κάνει η ομάδα μέχρι τώρα, πιστεύω θέλουν όλοι να είναι σίγουροι ότι θα πιάσουν τόπο τα λεφτά.
Παίζει δυνατά το σενάριο να χουμε φάει αρκετή χυλόπιτα λογως της μηδαμινή ποιότητας του πρωταθλήματος μας.

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:29

Επειδη εχω μια μικρη εικονα για το πως λειτουργει η ΠΑΕ στα θεματα των μεταγραφων (ξερω προσωπικα εναν μανατζερ που εχει κανει δουλειές με την ΠΑΕ σε προηγουμενες μεταγραφικες περιοδους επι Μιχελ), θα σας πω τι μμετεφερε οτι φταιει.
Καποιοι μανατζερ παιχτων της ομαδας (βλ.Ζαμπα) επικοινωνουν απευθειας με τον Γιωργη και τον πειθουν για λαυρακια κλπ (σιλβα αουγκουστο). Αυτος εν συνεχεια παρακαμπτει τον Τ.Δ. και το σκάουτινγκ και κανει το δικο του. Αυτο εχεις αποτελεσμα να χαλανε περιπτωσεις π εχουν ηδη δουλευτεί απο τον ΤΔ κλπ.
Ξερω οτι θα πεσετε να με φατε αλλα δυστυχως δεν δουλευουμε σωστα στο θεμα τωνμεταγραφων.
Και φυσικα οταν μου ταζεις 2 χαφ και μαλιστα μεχρι την δευτερη φαση της προετοιμασιας να εχουν κλεισει τα κενα, τοτε δικαιουμαι να γκρινιαξω και να ενοχληθω ασχετως αν τελικα θα τα καταφερουμε να μπουμε ομιλους! Δεν αποτελει λειτουργια επαγγελματικης ομαδας το ινστα κλπ
Οσο για τα διαρκειας, αλιμονο αν σταματουσαμε να παιρνουμε εισιτηρια και να βλεπουμε την καψουρα μας επειδη η διοικηση δεν λειτουργει σωστα!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:35

παπαριες καμαρωτες. εχουν βγει επαγγελματιες του χωρου απο το εξωτερικο σε σχετικο με τον τομεα των μεταγραφων πεδιο πολυ προσφατα κι εχουν πει οτι ο ΠΑΟΚ ειναι η μοναδικη ομαδα στην Ελλαδα που δουλευει σωστα στο συγκεκριμενο θεμα. πες μας εσυ με τα κονε σου τωρα τι φταιει και πηραμε νταμπλ με μηδεν ηττες :lol:
Τελευταία επεξεργασία από jibbie και Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:36, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:35

obanebane έγραψε:Να κάνω μια ερώτηση προς όλους,τι πιστεύετε ότι φταίει και δεν έχουμε καλύψει τα κενά;
Ότι σκέφτεται ο καθένας χωρίς να μασάει τα λόγια του.


Αυτό που φταίει είναι ότι δεν υπήρχε απαραίτητη προεργασία για να ενισχυθεί η ομάδα με στόχο τα παιχνίδια αυτά.

Η ομάδα μέσω του Μπρανκο εξέφρασε την λογική του 3ετους πλάνου που συνεπάγεται θα πάμε για παίκτες που θα μας βελτιώσουν αλλά όχι με παράλογες σπατάλες.

Αυτό θα έχει πιθανόν συνέπειες στην έκβαση των προκριματικάων, αλλά ο Μπρανκο έχει προετοιμάστει να αναλάβει τις ευθύνες του, ότι κ αν σημαίνει αυτό. Ο Φερειρα δε θα κριθεί αυστηρά ακόμα κ αν αποκλείστουμε γιατί θα έχει τη δικαιολογία ότι δεν του πήραν παίκτες στις θέσεις που ζήτησε κ όλα καλά.

Κακα τα ψέμματα όταν πας για υποθέσεις τύπου Μπρανταριτς κ Παλίνια, πριν ξοδέψεις τόσο πολύτιμο χρόνο στις διαπραγματεύσεις πρέπει να χεις κάνει το homework σου κ να ξες ότι ειναι δύσκολες αυτές οι περιπτώσεις. Το ότι δεν καίγεται η Κάλιαρι να πουλήσει γιατί την έκανε ήδη χρυσή η Ιντερ, η' ότι η Μπραγκα θα χεις απαιτήσεις έπρεπε να το ξέρεις πριν σπαταλησεις 2 βδομάδες τόσο κρίσιμες. Τώρα τι περιπτώσεις τρέχουν παράλληλα δεν μπορώ να ξέρω.

Εγω ειμαι της απόψης ότι οργανωμένο σκαουτινγκ πέστε το, τεχνικός διευθυντής πέστε το.. Οποιοι σκατα έχουν την ευθύνη του να φέρνει παίκτες κ προπονητές πρέπει να ειναι ΟΡΓΑΝΩΜΈΝΟΙ. Δεν μπορεί τελευταία στιγμή να ψάχνεις εκεί που έχεις γνωριμίες, κύκλο, Πορτογαλία, Κροατία η' όποιον θα σου πει ο προπονητής για να μπαλωσεις τρύπες. Οι σοβαρές ομάδες έχουν παίκτες που παρακολουθούν χρόνια, πριν καν κάνουν κίνηση να τους αγοράσουν. Αυτο σημαίνει ότι ανά πάσα στιγμή έχεις συγκεκριμένους παίκτες που έχεις μια καλή ιδέα ότι σου κάνουν κ πόσα λεφτά χρειάζονται για να τους αποκτησεις. Επίσης, δε γίνεται να πάρεις παίκτη σε καλή ηλικία από καλύτερο πρωτάθλημα μήνα Ιούλιο κ να μη το πληρώσεις χοντρά. Κάντε παλικάρια μου την έρευνα σας, όχι τον Ιούνιο κ τον Ιούλιο, κ αγοράστε παίκτες που θέλουν να ρθουν στην Ελλάδα γιατί είναι γι αυτους ένα βήμα μπροστά. Πως σου φέρε ο άλλος Ροντριγκες απ την Ελτσε, Τσιμιροτ απ την Σαραγεβο. Είδες να σου φέρνει κάναν Δανο; Εγώ νομίζω ο Αρνεσεν κ ας κράξει οποίος θέλει ήταν μπροστά σ αυτο το κομματι. Όλες οι μεταγραφές δε θα πιάσουν αλλά θα έχουν γίνει μέσα από μελέτη, με τους όρους της ομάδας, συν το ότι πλέον μπορείς να φέρεις πολύ καλύτερους παίκτες απ αυτούς που φέρναμε τότε γιατί η ομάδα έχει ανέβει κ ελκύει πιο πολλούς. Αυτα.
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 vol. II

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 22 Ιούλ 2019, 00:37

jibbie έγραψε:παπαριες καμαρωτες. εχουν βγει επαγγελματιες του χωρου απο το εξωτερικο σε σχετικο με τον τομεα των μεταγραφων πεδιο πολυ προσφατα κι εχουν πει οτι ο ΠΑΟΚ ειναι η μοναδικη ομαδα στην Ελλαδα που δουλευει σωστα στο συγκεκριμενο θεμα. πες μας εσυ με τα κονε σου τωρα τι φταιει και πηραμε νταμπλ με μηδεν ηττες :lol:
Σε ποιον νομιζεις οτι μιλας ετσι ρε μπαγλαμα? Αντε να πουμε καραγκιοζακο!
Για μαζεψου λιγο!
Δεν θα καθησω καν να μπω στην διαδικασια να σου απαντησω γελοιε

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες