Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 13:32

Πλέον δείχνει ξένο σώμα ο Μίχελ ο οποίος δεν τα έχει καταφέρει μέχρι στιγμής τόσο καλά.
#to10gr
Κάποιος ας κανει κάτι επιτέλους, ας τον προστατεύσουν. Κάθε μεταγραφική περίοδο τα ίδια,από το ότι τρώει τα ελληνακια μέχρι πούστη τον έχουν αποκαλέσει δημόσια και δεν ανοιγει ρουθούνι! Έλεος.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό dravinosRa » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 13:38

Μην σας δηλητηριάζουν το μυαλό παιδιά.

Έχουμε τρομερή ομάδα. Σίγουρα μια απο τις καλύτερες ομάδες στην ιστορία μας.

Σταθερά και έξυπνα βήματα θέλει. Όχι βιαστικές κινήσεις. Δεν θα γίνουμε σε 10 μήνες Μπαρτσελόνα.

Έχουμε πολλές ελπίδες να περάσουμε την βασιλεία. Στα φιλικά απλά δοκιμές γίνονται, μην τα παίρνετε στα σοβαρά
Το 2022 Ο ΠΑΟΚ θα κάνει το treble.
Άβαταρ μέλους
dravinosRa
 
Δημοσιεύσεις: 241
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:14

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Patron » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 13:38

Εγώ πάντως ήλπιζα να ανοίξει μια ωραία συζητηση σε κάποιο τόπικ γύρω από την προετοιμασία της ομάδας κ τι προσπαθεί να πετύχει ο Λου με αυτή κ τους αντίστοιχους χρονικούς ορίζοντες. Νομίζω αυτό είναι πιο σημαντικό φέτος από την αγωνία για προσθήκες. Από τις τελευταίες βάζω πιο πάνω κ τις αποχωρήσεις.
Αν κάποιος έχει πληροφορίες ή σκεψεις ας τις μοιραστεί κάποια στιγμή στο καταλληλο τόπικ.
Σας μερσω εκ των προτέρων.
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 13:38

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Πλέον δείχνει ξένο σώμα ο Μίχελ ο οποίος δεν τα έχει καταφέρει μέχρι στιγμής τόσο καλά.
#to10gr
Κάποιος ας κανει κάτι επιτέλους, ας τον προστατεύσουν. Κάθε μεταγραφική περίοδο τα ίδια,από το ότι τρώει τα ελληνακια μέχρι πούστη τον έχουν αποκαλέσει δημόσια και δεν ανοιγει ρουθούνι! Έλεος.


το γραψα κ γω χθες σκεφτομαι πολυ σοβαρα ν α στειλω μνμ στον γιωργο στο ινστα γιατι αν αναλαβουμε εμεις θα εχουμε θεματα με τον καθε βλακα π γραφει οτι θελει.
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 13:40

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Πλέον δείχνει ξένο σώμα ο Μίχελ ο οποίος δεν τα έχει καταφέρει μέχρι στιγμής τόσο καλά.
#to10gr
Κάποιος ας κανει κάτι επιτέλους, ας τον προστατεύσουν. Κάθε μεταγραφική περίοδο τα ίδια,από το ότι τρώει τα ελληνακια μέχρι πούστη τον έχουν αποκαλέσει δημόσια και δεν ανοιγει ρουθούνι! Έλεος.
Κυριολεκτικά σάκος του μποξ, παρ όλα αυτά τον κρατάει ο Ιβάν γιατί; στο σαιτ του εσκομπαρ ρεπορτάζ του ΠΑΟΚ ποιοι κάνουν;

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 13:50

Και εγώ σκέφτομαι να του στείλω ένα μήνυμα. Κάπως να δραστηριοποιηθούμε τέλος παντων.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 13:57

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Πλέον δείχνει ξένο σώμα ο Μίχελ ο οποίος δεν τα έχει καταφέρει μέχρι στιγμής τόσο καλά.
#to10gr

Κάποιος ας κανει κάτι επιτέλους, ας τον προστατεύσουν. Κάθε μεταγραφική περίοδο τα ίδια,από το ότι τρώει τα ελληνακια μέχρι πούστη τον έχουν αποκαλέσει δημόσια και δεν ανοιγει ρουθούνι! Έλεος.

Εμ φταίει και κοματάκι ο Ιβάν, που, μιας και το συμβόλαιο του Μίχελ εξαντλείται τον Νοέμβριο (νομίζω, το πολύ τον Δεκέμβριο), δεν ανακοινώνει δημοσίως μια ανανέωση συνεργασίας για ακόμα τρία χρόνια, ώστε να το βουλώσουν...

Εκτός φυσικά κι αν έχει βρει καλύτερο για την θέση του, οπότε αιτιολογείται πλήρως αυτή η "εκκωφαντική σιωπή"!


Υ.Γ. Άρα τα μηνύματα περί "προστασίας" του, μάλλον θα πρέπει να είναι συνυφασμένα με την ανανέωση του... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:00

Ναι θα ήταν μια μορφή προστασίας αυτή και η καλύτερη απάντηση που θα βούλωνε τα στόματα όλων.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:01

Patron έγραψε:Εγώ πάντως ήλπιζα να ανοίξει μια ωραία συζητηση σε κάποιο τόπικ γύρω από την προετοιμασία της ομάδας κ τι προσπαθεί να πετύχει ο Λου με αυτή κ τους αντίστοιχους χρονικούς ορίζοντες. Νομίζω αυτό είναι πιο σημαντικό φέτος από την αγωνία για προσθήκες. Από τις τελευταίες βάζω πιο πάνω κ τις αποχωρήσεις.
Αν κάποιος έχει πληροφορίες ή σκεψεις ας τις μοιραστεί κάποια στιγμή στο καταλληλο τόπικ.
Σας μερσω εκ των προτέρων.


Diego Simeone 4-4-2 με Πελκα false9, αυτο παιζαμε περσι
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:35

desperando έγραψε:Το κακό με τον κόσμο είναι ότι οι περισσότεροι είναι εθισμένοι στις μεταγραφές.
Είναι τόσο εθισμένοι που δεν βλέπουν τι πραγματικά γίνεται στον ΠΑΟΚ.
Είναι τόσο εθισμένοι που μειώνουν παίκτες της ομάδας μας οι οποίοι είναι πολύ καλοί.

Προσωπικά αν ήμουν διοίκηση δεν θα έκανα άλλες μεταγραφές.
Τι θέλεις φίλε μου, αντικαταστάτη του τσιμιροτ?
Εδώ στον έχω και ονομάζεται Χαρίσης.
Παικταρα με όλα τα χαρακτηριστικά για να γίνει ο νέος νομποα.

Τι θέλεις? επιθετικο?
Πριγιοβιτς, Μυστακίδης, Κουλούρης...τριάδα φωτιά.
Ποιος πουκι μπροστά σ' αυτόν τον Μυστακίδη?

Μιχελ- Γιώργη δεν θέλουμε καμία μεταγραφή... αφήστε την ομάδα ως έχει


Έτσι ακριβώς ρε γμτ. Με εξαίρεση ένα αριστερό μπακ.
Είμαστε πρώτοι στο να απαξιώνουμε τους παικταραδες μας. Εδώ είχαμε πέρσι τα καλύτερα άκρα στην Ελλάδα με Μακ Κάμπος και αν διαβάσεις σχόλια είναι ανακουφισμένοι που τους "ξεφορτωθηκαμε".

Άμα ο Λούτσος είναι ενταξει με Χαριση μη σώσουν και πάρουν άλλο χαφ. Ένα αριστερό μπακ και Μακ άμα δεν πεισει ο Ενρικεουάρντας και κλείσαμε. Έτοιμη ομάδα.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:36

εναν αριστερο μπακ κυριως θελουμε,αφου δωσαν γιαννουλη

αλλη καμια να μην γινει δεν τρεχει και τπτ

μην ξεχναμε αυτην την στιγμη δοκιμαζονται λαμπρου,μυστακιδης,κιτσιου,χαρισης,ενρικε
ενω πηραμε ζαμπα χατσεριδη!
δηλαδη παλι μιση εντεκαδα νεα(με ή χωρις εισαγωγικα) εχουμε στην ομαδα
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:37

goran 64 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Έγραψε το παρακάτω κάποιος συμφορουμίτης στον προηγούμενο ... τόμο :mrgreen:
"Εγώ πλέον ότι και να κάνει η διοίκηση είμαι ευχαριστημένος. Δίνουν τριπλά λεφτά από τα έσοδα της ομάδας και απλά το βουλώνω. Το έχω πάρει απόφαση ότι είναι mentally retarded οπότε απλά μόνο το χειροκρότημα και ο ενθουσιασμός βοηθάνε. Νομίζω ότι όταν θα πάει η αναλογία μπάτζετ στο 5/1 από τους ανταγωνιστές, θα το σηκώσουμε, και αυτό θα γίνει με τη δική μας θετική ενέργεια, ώστε να τρελαθεί επιπλέον ο Γιώργης και να τα χώσει."

Το παραθέτω καθως μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ότι όλο είναι συντεταγμένο στα ελληνικά πέραν 2 λέξεων! Δηλαδή πού ... κώλωσε ακριβώς το συγκεκριμένο μέλος να γράψει πνευματικά καθυστερημένοι; Θα παίζουμε και κρυφτούλι εφεξής πίσω από ξενογλωσσία, όταν θέλουν κάποιοι να "στολίζουν" συγκεκριμένα πρόσωπα της διοίκησης ή της ομάδας και πάει λέγοντας;

Γκοβού, Ιμπάρμπο και Εμποκού and many wonderkids, deslike this post... :D :opaokara: :opaokara: :twisted:


Μόνο για Paul-José Mpoku μίλησα πολυ θετικά και τη χρονική περίοδο που ήρθε στον βάζελο δεν ήταν wonderkid. Έτσι για να γνωρίζεις και τι είναι πριν λες διάφορα ψέμματα, wonderkids είναι παίκτες μέχρι 20 ετών. Ο συγκεκριμένος αν το ψάξεις λίγο, μπορεί και να ήταν όταν ήταν 19-20 ή ήταν κοντά σε αυτό το επίπεδο.
https://www.transfermarkt.com/paul-jose ... eler/73846. Για δανεικός μια χαρά μου φαίνεται όταν άλλες χρονιές έφερνες παλτά σαν τον Ολίσε. Ακόμη και τώρα 3εκ έχει αξία, ενώ έχει αγοραστεί 4εκ όπως βλέπεις το 2016. Ξαναγοράστηκε πρόσφατα 1,8εκ, αλλά κελάηδα εσύ και θάψε με ψέμματα. Τους άλλους 2 που λες ποτέ μου δεν τους ανέφερα και τους σατύρισα αντίθετα. Μπορώ να σου θυμίσω ποιους θεώρησα τεράστια ταλέντα, αλλά δεν τους ονόμασα wonderkids. Είπα ότι ο ΠΑΟΚ καλά θα είναι να φτάσει στο επίπεδο να αγοράζει και wonderkids, που σημαίνει πολλά λεφτά, όπως κάνει η Πόρτο και η Μπενφίκα.

Ο κακός ο vs40 που ονειρεύεται την ομάδα του πιο ψηλά. Εγκληματίας. Θα πρέπει να την θέλει να μπαίνει μέσα κάθε χρόνο 15-20εκ, μέχρι να τα βροντήξει ο μεγαλομέτοχος και να γίνουμε πάλι όπως επί Γούμενου. Κακός ο vs40 που δεν του αρέσει να κλέβουν κάποιοι τον Ιβάν που είναι ότι καλύτερο συνέβει στον ΠΑΟΚ τα τελευταία 30 χρόνια.

Για να επανέλθω και να μη λες ότι να ναι, τουλάχιστον να λες την αλήθεια, θα σου πω ποιους παίκτες έχω πει να πάρουμε (οι περισσότεροι νέοι). Περίμενε λοιπόν πότε θα τραυματιστούν και πότε κάποιος από αυτούς θα αποτύχει για να μου την πεις. Τουλάχιστον τότε θα λες ονόματα που είπα και όχι ψέμματα:

1) Nicolae Stanciu από Στεάουα μέχρι 5εκ το καλοκαίρι του 2016, που μπορεί να μας έβαζε ομίλους Τσουλου- ήταν σε τρελή φόρμα. ΟΚ τελικά πουλήθηκε πολύ πιο ακριβά, οπότε πάω πάσο.
2) Αγορά του Ondrej Duda στο 10 (παίζει και 8) ώστε να δώσουμε επιπλέον κίνητρο να μείνει ο Μακ το καλοκαίρι του 2016, πέρα από την ποιότητα του μικρού.
3) Αγορά στα εξτρέμ του Florin Tanase από τη Vitorul. Τελικά τον αγόρασε η Στεάουα 1,8εκ (φθηνά). Ειδικα μετά την πώληση Μακ έπρεπε να αγοραστεί.
4) Fernando Varela. Φαντάζομαι τον γνωρίζεις. Άργησε, αλλά ήρθε :)
5) Πιο παλιά: Φορτούνης (όταν ήταν ελεύθερος).
6) Μανωλάς (όταν ήταν ελεύθερος από αεκ, και από το κόμπλεξ σας τον λέγατε άμπαλο)
7) Ochoa: πολλά χρόνια πριν (εποχή Ιβάν), αλλά ηταν απίστευτα δυσκολη περίπτωση.
8) Aπό βάζελο υπό προυποθέσεις (νορμάλ κόστος): Μπεργκ και Μολέντο. Προσπαθήσαμε, και ο Αλαφούζος δεν ήθελε.
9) Mbokani: όταν ο Ιβάν έδειξε ότι τα χώνει (2013/14). Αρχικά από τον Μπόλονι τον έμαθα.
10) Andrija Balic (Hajduk Split). Αυτόν τον πίστευα για wonderkid και αν ερχότανε στον ΠΑΟΚ θα έπαιρνε τις ευκαιρίες του για να εξελιχτεί. Ήθελα ο Τούντορ, που υποτίθεται ήξερε την πρώην του ομάδα, να μας φέρει και κάτι που αξίζει.
11) Nikola Vlasic (Hajduk Split). Ίδια περίοδος (Τούντορ). Τελικά πουλήθηκε το καλοκαίρι του 2017, 10.8εκ, ενώ τότε πουλούσαν με λιγότερα από 4εκ.

*Paul-José Mpoku δεν τον πρότεινα, γιατί είχα χάσει τα χνώτα του. Θυμάμαι που ήταν τοπ και δεν μπορούσα καν να φανταστώ ότι σε αυτή την ηλικία έρχεται Ελλάδα. Μόλις το διάβασα ότι έρχεται για βάζελο δανεικός τρελάθηκα. Ο συγκεκριμένος παίκτης το 2014 και 2015 ήταν απίστευτα διάσημος στο Βέλγιο όπου μέχρι και οι γκόμενες τον ξέρανε και τον αναφέρανε σε ποδοσφαιρικές συζητήσεις. Ο παίκτης ήταν άλλος άνθρωπος με agility, ταχύτητα. Καμία σχέση με το φάντασμα που ήρθε Ελλάδα δανεικός. Όμως και πάλι μια χαρά επίπεδο έχει.

Όσο για το retarded η λέξη αυτή είναι πιο ελαφρυά από το διανοητικά καθυστερημένος στη δική μας καθημερινή χρήση. Δηλαδή ένα άτομο που είναι mentally retarded μπορεί να δουλέψει κανονικά. Άκομψο και πάλι, αλλά απλά λέω πλέον το πήρα πρέφα και δεν χαλιέμαι. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και συγνώμη αν κάποιοι θίγονται.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:48

Μάθε πρώτα να κατανοείς τι διαβάζεις και να ξεχωρίζεις το χιούμορ και μετά ξεκίνα τις επιθέσεις λεβεντιά μου... :evil:
Το πού θέλεις να φτάσει εσύ ο Π.Α.Ο.Κ. και πώς να πορευτεί, ξέρεις, δεν αποτελεί "την ανακάλυψη της Αμερικής"...
Αυτά και πολλά ήταν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:50

DAAT έγραψε:
αν και diafwnoume στο θέμα Pukki, από την στιγμή που δεν χάθηκε για να πάει αλλού στην Ελλάδα, οκ, .

Συμφωνούμε στο θέμα χαρίση, μυστακίδη κτλ, το πρόβλημα είναι ότι δεν φαίνεται ,τουλάχιστον στα δικά μου τα μάτια, ότι αυτό γίνεται μέσω σχεδιασμού. Περισσότερο φαίνεται να είναι θέμα τύχης αν θα πάρει ευκαιρία ο κάθε μυστακίδης κτλ. να πω ότι δεν υπαρχουν στιγμές που σκέφτηκα το ίδιο θα πω ψέματα. Αλλά μετά έρχονται κινήσεις όπως πχ αυτή της ανανέωσης του χατζη που δείχνουν ότι στην ομάδα σχεδιάζουν για μελλοντικά. Όλοι είχαμε τον χατζη ως τελειωμένο από την ομάδα αλλά διαψευστηκαμε,καθώς προφανώς υπάρχει ρόλος για αυτόν και ο ρόλος του είναι να είναι ο αντιμαλεζας.λογικα το συζήτησαν και ο παίκτης το δέχτηκε, οπως δέχτηκε να συνεχίσει για ακόμα μια χρονιά σε μια πολύ καλή ομάδα με έναν πολύ καλό προπονητή όπου θα τον βοηθήσει να πάρει κι άλλες εμπειρίες και να έχει ακόμα μια γεμάτη σεζόν στα πόδια του.
Αντίθετα τον χαριση επειδή η περίπτωση του ήταν τελείως διαφορετική, αντί να τον δώσει στα Γιάννενα όπου και εκεί υπάρχει ένας πολύ καλός προπονητής, επιλέχθηκε να δοθεί στο εξωτερικό. Και όπως δείχνουν τα πράγματα και αυτή η επιλογή τείνει να βγει σε καλό.
Η αλήθεια είναι ότι όταν έχεις έναν τόσο μεγάλο αριθμό παικτών,ταλαντούχων παικτών κάποιοι θα αδικηθουν ή κάποιοι δεν θα πάρουν τις ευκαιρίες που πρέπει.
Είναι τέτοια η φύση του αθλήματος που ο Χ Μυστακίδης ή ο Χ Λάμπρου πρέπει να πείσουν σε 10 μέρες τον προπονητή τους ότι αξίζουν να βρίσκονται στο ρόστερ.


Ακόμα ,δείχνει πως της μεταγραφές φέτος μέχρι τώρα , δεν τiς κάνει ούτε ο Μιχελ ,ουte ο Λουσέσκου αλλά ο γιώργος σαββίδης, που όπως και να έχει είναι λίγο περίεργο. ισχύει. Αλλά για μένα είναι φυσιολογικό ο Χ τεχνικος διευθυντής που σήμερα λέγεται μιχελ και αύριο μπορεί να λέγεται φουφουτος να μην μπορεί να πείσει παίκτες της ποδοσφαιρικης αξίας και του background ενως χατσεριδη ή ενως τέτοιου ταλέντου όπως ο ζαμπα.
Οι σαββιδεοι χρησιμοπιοντας τις γνωριμίες τους και το πρεστίζ τους στην πρώην σοβιετική Ένωση όμως μπορούν.
Δυστυχώς δεν καταλαβαίνουμε ότι το ποδόσφαιρο μας έχει πέσει τόσο χαμηλά τα τελευταία χρόνια που παίκτες σαν τον χατσεριδη είναι υπέρβαση


Χατσερίδης, Tζάμπα και πάμε και στην τρίτη επιλογή που όλοι γνωρίζουν πως ο Γιώργος Σαββίδης θέλει τον Βέλλιο και αν βρει τρόπο ο παίκτης να ελευθερωθεί από τiς paparies που έχει υπογράψει θα έρθει.

Θα μου πεις, δε σου αρέσει ο Βέλλιος για επιλογή πίσω από τον Πρίγιο, θα σου πω μια χαρά είναι ,απλά ο τρόπος που γίνονται φέτος οι μεταγραφές είναι σαν να παίζει ο Γιώργος μάνατζερ πράγμα που δημιουργεί ένα μικρό άγχος. Φυσικά μπορεί να βγουν όλοι, οπότε μικρή σημασία θα έχει.

Είναι πάντως μεγάλη αλήθεια πως οι δανεικοί που έχουν γυρίσει , ο Χαρίσης, ο Μυστα, ο χενρικε,ο λάμπρου ,ο κίτσιου μπoρούν όλοι τους με διαφορετικό τρόπο να αποδειχθούν τρομερά σημαντικοί άσχετα αν ο κόσμος έχει για hobby να τους υποτιμάει.
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 14:57

goran 64 έγραψε:Μάθε πρώτα να κατανοείς τι διαβάζεις και να ξεχωρίζεις το χιούμορ και μετά ξεκίνα τις επιθέσεις λεβεντιά μου... :evil:
Το πού θέλεις να φτάσει εσύ ο Π.Α.Ο.Κ. και πώς να πορευτεί, ξέρεις, δεν αποτελεί "την ανακάλυψη της Αμερικής"...
Αυτά και πολλά ήταν...


Αυτά που λέω είναι αυτονόητα, και το έχω πει 1000 φορές. Δεν είναι καινοτόμα. Όλες οι σοβαρές ομάδες αυτό κάνουν εδώ και 20 χρόνια. Φέτος πάντως η αγορά Ζαμπά με ενθουσίασε. Δεν ξέρω τον παίκτη, αλλά είναι μια κίνηση στην σωστή κατέυθυνση. Βέβαια τέτοιες κινήσεις για να έχουν μεγάλο ποσοστό επιτυχίας πρέπει να είναι μέσα από καλό σκάουτινγκ και όχι προσωπικές γνωριμίες/μανατζεροδουλειές.

Το να κλείνεις με το "Αυτά και πολλά ήταν.." δε μου αλλάζει την άποψη ότι έχεις.. θέμα. Την βλέπω την ειρωνία σου πολύ συχνά και δεν πιστεύω ότι είναι απλά χιούμορ. Θυμάμαι μέχρι και μάνατζερ με αποκάλεσες παλιότερα. Εδώ μέσα πρέπει όλοι να εκφραζόμαστε με τον ίδιο τρόπο για να είναι κάποιοι ευχαριστημένοι.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες