Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 17:27

Θετική κατάληξη τελικά με το έναν από τους δύο? Μέχρι το βράδυ θα βγει συμφωνία?
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 14 Ιουν 2018, 17:28

Εγω δεν ειδα να επηρεαζονται καθολου τα αποδυτηρια παρα το μεγαλο συμβολαιο του αντελινο,που καποιοι φαγωθηκαν οτι φεραμε σακατεμενο παικτη και δεν μπορει κτλ κτλ.

Δεν ειδα κανεναν να τον χαλαει που ο πριγιο ανανεωσε με πιο πολλα.

Δεν ειδα κανεναν πιο χαμηλα αμοιβομενο,π.χ. βλ.Μαλεζα να χαλιεται.

Ειδα μια ομαδα που ειναι ενας για ολους και ολοι για εναν.

2)φαγωθηκαμε οτι δεν εχουμε μικρους σε ηλικια παικτες.οταν μας εφερε ο αρνεσεν ολη τη νεολαια ειδαμε ποσοι απο αυτους επαιξαν και ποσο εχασε η ομαδα σαν μεταλλο.δε λεω οτι οι γκαρυ-τσιμιροτ δεν ηταν πολυ καλοι, αλλα οι υπολοιποι βλ.ζαιρο,σαμπο,αντονις ειναι στοιχηματα οι οποιοι δυσκολα θα σου κατσουν.

Για να παρεις παικτη στα 25-28 για να σου κανει διαφορα στον ΠΑΟΚ θες παρα πολλα λεφτα.

Αρα η λυση ειναι να παρεις πιο μεγαλο ηλικιακα παικτη.

Επισης μεν ξεχναμε οτι ο ΠΑΟΚ εχει τους λαμπρου,λημνιο,χαριση,μιχογιεβιτς και αλλους.

Ειναι ατοπο να περιμενεις σε μια τετοια ομαδα να παρεις παικτες ηλικιας 25 χρονων.αρα πονταρεις σε εμπειρους ποιοτικους βλ.χατσεριδη οι οποιοι μπορουν να σε στειλουν τσου λου.

Αν δεν μπεις τσου λου να κανεις ονομα θα φευγει ο γκαρυ με 4 εκ.αν παιζαμε εκεινο το ματς στο τσου λου σκεφτειτε ποιες ομαδες θα τον εβλεπαν και τι ποσα θα ακουγαμε.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό vs40 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 17:34

Ο Πρίγιο παίρνει πολλά. Το Μακ όμως ήταν δύσκολο να τον ανανεώσουν. Αν πχ ο ΠΑΟΚ τότε ειχε συμβόλαια όλα απο μύριο και κάτω και ο Μακ ανανεώνονταν με 1,1εκ, πολύ πιθανόν να ανανέωνε.

Τον Πέλκα τώρα θα τον ανανεώσουμε εύκολα?

Ο Κλάους θα έπαιρνε τόσα αν δεν υπήρχαν τα παλτά Μαντούρο, Μάρτενς κλπ?

Είναι πολλά τα παραδείγματα και δικαιολογίες δε χρειάζονται. Πολλά τα παραδείγματα που οι μάνατζερ κανανε μπουρδέλο την ομάδα γιατι το δικό τους παιδί έπαιρνε πολύ λιγότερα. Μέχρι να πιασουν το στόχο τους τα κανουν μπουρδελο ή στην τελική έχουν μειωμένη αποδοση.

Μετά την ανανέωση, αν ο παίκτης παίρνει περισσότερα απο το ταΒάνι του, χάνει το κίνητρο για εξέλιξη, και αράζει στα λεφτά του. Άπειρα παραδείγματα απο ποδοσφαιριστές σε όλα τα πρωταθλήματα.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Πέμ 14 Ιουν 2018, 18:41, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5222
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 14 Ιουν 2018, 17:37

sourmenetes έγραψε:Για να παρεις παικτη στα 25-28 για να σου κανει διαφορα στον ΠΑΟΚ θες παρα πολλα λεφτα



Τσιμιροτ, Πριγιοβιτς ειναι παραδειγματα Σουρμε που διαψευδουν αυτο που λες.
Πρεπει να κοιτας αγορες που τις εχεις οικονομικα και να παιρνεις παικτες που ειναι απο τους καλυτερους σε αυτα τα πρωταθληματα και κανουν πρωταθλητισμο οπως οι δυο που ηρθαν δηλαδη οχι και με κανενα τρελο ποσο.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 14 Ιουν 2018, 17:54

Απομονωσες τα λογια μου.
Ειπα οτι πρεπει να σου κατσει,σε καποιο σημειο του ποστ μου.

Δεν πηρες μονο αυτους.
Πηρες και τους ζαιρο,σαμπο,αντονις οι οποιοι δεν..
Επισης δεν πηρες τον τσιμιροτ και ειπες θα κανεις διαφορα,ασχετα αν το παιδι ηταν πολυ καλος.

Βεβαια σκεψου οτι οταν πηρες τον τσιμιροτ,ειχε να ανταγωνιστει τους τζιολη,κατσε,αρα λογικο να σου κανει διαφορα.

Εσυ πλεον ψαχνεις καλυτερο του τσιμιροτ,του κανιας,του μαουριτσιο.εχει αλλαξει το επιπεδο.δεν ψαχνεις ρολιστες,ψαχνεις ετοιμους παικτες υψηλου επιπεδου που θα σου κανουν τη διαφορα.

Υπαρχει σαφης διαφορα ποιοτητας την οποια αναγκαστικα,θα την πληρωσεις,αν θες ν ανεβεις πανω απο το επιπεδο του τσιμιροτ,του κανιας κτλ κτλ.

Υ.γ.για πριγιοβιτς οταν ηρθε λεγανε οτι τιναξε την μπανκα στον αερα.
10εκ.€ για 3,5 χρονια...
Το θυμασαι;;;;

Τωρα με το βερνλουμπ λενε 5 εκ.€ για 3 χρονια.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 18:59

2 μυρια τον πηραμε σουρμε κ με συμβολαιο 800 ηρθε. Τα 10 μαλλον ειναι με εφορια ή απο το στομαχι των αρδ
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό vs40 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 19:04

Καλά σοβαρά επιχειρηματικά σου αρέσει το πρότζεκτ του ΠΑΟΚ και αξίζει να το αναλύσουμε? Απλά θα πω να είναι καλά η προεδράρα, υγεια, να τον έχει ο θεός καλά. Τίποτα άλλο, γιατί τέτοια λαχεία δεν υπάρχουν.

Απλά θα ξαναπώ δείτε πώς λειτουργούν οι ομάδες του αντίστοιχου μπάτζετ του ΠΑΟΚ. Τα οργανωμένα κλαμπ. Δε μιλάω για καινοτομίες. Απλά αντιγραφή των πετυχημένων.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5222
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό shearer4 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 19:05

prax έγραψε:Καλημερα παιδια,

ο καμπαιγ εινια παιχτουρα, κατα τη γνωμη μου εινια ακριβως αυτο που χρειαζομαστε, και εξηγουμαι.. το μεγαλυτερο προβλημα που εντοπισα περσυ ηταν οτι δεν μπορουσε κανεις μα κανεις να παρει τη μπαλα απο τα στοπερ και να την προωθησει σωστα και γρηγορα στο κεντρο η' μπροστα.
αυτος ο παιχτης ειναι ο καμπαιγ που τον εχω παρακολουθησει στη νιουκαστλ που ειναι η ομαδα μου (λογω χρωματων και σιρερ φυσικα).


Σωστα μιλας fellow Magpie! :D
Άβαταρ μέλους
shearer4
 
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2016, 08:36

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό savvastheod » Πέμ 14 Ιουν 2018, 19:13

shearer4 έγραψε:
prax έγραψε:Καλημερα παιδια,

ο καμπαιγ εινια παιχτουρα, κατα τη γνωμη μου εινια ακριβως αυτο που χρειαζομαστε, και εξηγουμαι.. το μεγαλυτερο προβλημα που εντοπισα περσυ ηταν οτι δεν μπορουσε κανεις μα κανεις να παρει τη μπαλα απο τα στοπερ και να την προωθησει σωστα και γρηγορα στο κεντρο η' μπροστα.
αυτος ο παιχτης ειναι ο καμπαιγ που τον εχω παρακολουθησει στη νιουκαστλ που ειναι η ομαδα μου (λογω χρωματων και σιρερ φυσικα).


Σωστα μιλας fellow Magpie! :D


Καλά εννοείται μόνο Νιουκάστλ.. Εννοείται παικταράς και εννοείται δεν έρχεται.. χααχαχαχ
savvastheod
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευτ 16 Νοέμ 2015, 10:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 14 Ιουν 2018, 19:39

buffalobill4 έγραψε:2 μυρια τον πηραμε σουρμε κ με συμβολαιο 800 ηρθε. Τα 10 μαλλον ειναι με εφορια ή απο το στομαχι των αρδ

Εγω λεω τι εγραφαν...με την ιδια λογικη που ο βερνλουμπ θα παρει 1,5εκ
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 14 Ιουν 2018, 19:41

Σουρμε μη τους χαλάς το παραμύθι, ο ΠΑΟΚ πρέπει να βρίσκει πιτσιρικάδες που να παίρνουν 200 χιλιάρικα και με αυτούς να παίρνει πρωταθληματα και να τους πουλάει και καμιά δεκαριά μύρια τον καθένα.

Αααα και ο πελκας δεν μιλιέται με τον πριγιοβιτς γιατί παίρνει πολλά και απείλησε την ΠΑΕ ότι αν δεν πάρει τα ίδια δεν θα του ξαναδώσει πάσα.

Ρε άντε σοβαρευτείτε λέω εγώ, δείτε ή ξαναδείτε την ταινία που βγήκε προχθές μπας και καταλάβετε τι παίζει μέσα στην ομάδα και αφήστε τις θεωρίες .

Υγ ο ΠΑΟΚ που για κάποιους δεν έχει νεαρούς παίκτες, έχει με διαφορά τους πιο ταλαντούχους ποδοσφαιριστές στο πρωτάθλημα με διαφορά από τον δεύτερο, τόσο ταλέντο που παίκτες όπως οι Μυστακίδης, ουαρντα, Χαρίσης, Κουλούρης ψάχνουν απλά μια γωνία στο ρόστερ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 14 Ιουν 2018, 19:42

vs40 έγραψε:Καλά σοβαρά επιχειρηματικά σου αρέσει το πρότζεκτ του ΠΑΟΚ και αξίζει να το αναλύσουμε? Απλά θα πω να είναι καλά η προεδράρα, υγεια, να τον έχει ο θεός καλά. Τίποτα άλλο, γιατί τέτοια λαχεία δεν υπάρχουν.

Απλά θα ξαναπώ δείτε πώς λειτουργούν οι ομάδες του αντίστοιχου μπάτζετ του ΠΑΟΚ. Τα οργανωμένα κλαμπ. Δε μιλάω για καινοτομίες. Απλά αντιγραφή των πετυχημένων.


Τα 3ετη προτζεκτ με νεαρους,ασχετα αν δεν ολοκληρωθηκαν,τα εφαγε η μαρμαγκα.

Στον ΠΑΟΚ δεν υπαρχει υπομονη.ο τιτλος πρεπει να ερθει χθες και δυστυχως μονο με νεους δουλεια δε γινεται.

Δεν λεω αν μ αρεσει ή οχι λεω οτι δεν μπορει να πραγματοποιηθει ο τιτλος που θελουμε με νεους.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 14 Ιουν 2018, 19:55

desperando έγραψε:Σουρμε μη τους χαλάς το παραμύθι, ο ΠΑΟΚ πρέπει να βρίσκει πιτσιρικάδες που να παίρνουν 200 χιλιάρικα και με αυτούς να παίρνει πρωταθληματα και να τους πουλάει και καμιά δεκαριά μύρια τον καθένα.

Αααα και ο πελκας δεν μιλιέται με τον πριγιοβιτς γιατί παίρνει πολλά και απείλησε την ΠΑΕ ότι αν δεν πάρει τα ίδια δεν θα του ξαναδώσει πάσα.

Ρε άντε σοβαρευτείτε λέω εγώ, δείτε ή ξαναδείτε την ταινία που βγήκε προχθές μπας και καταλάβετε τι παίζει μέσα στην ομάδα και αφήστε τις θεωρίες .

Υγ ο ΠΑΟΚ που για κάποιους δεν έχει νεαρούς παίκτες, έχει με διαφορά τους πιο ταλαντούχους ποδοσφαιριστές στο πρωτάθλημα με διαφορά από τον δεύτερο, τόσο ταλέντο που παίκτες όπως οι Μυστακίδης, ουαρντα, Χαρίσης, Κουλούρης ψάχνουν απλά μια γωνία στο ρόστερ


Σωστότατος ο Ντεσπε.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό wickerman » Πέμ 14 Ιουν 2018, 20:13

joshua έγραψε:Επιθετικό δεν θελατε; Ορίστε https://www.paokfc.gr/nea/20180614-ston ... markofski/

Πλάκα πλάκα τον έχει δει κανείς; Ο άλλος ο βραζιλιάνος που έφερε ο Ματος τι εγινε;

Στα γκολ που έχω δει να βάζει πάντως στα highlights που ανεβάζει η ΠΑΕ σουτάρει σχεδόν πάντα με το αριστερό πόδι. Να ο αριστεροπόδαρος που έψαχνες επιτέλους στην ομάδα :opaokara: . Βασικά άκυρο. 99% τον Κόζακ λέω που τον έχω παρακολουθήσει κι έχει πολύ ωραίο αριστερό πόδι. Τον Μαρκόφσκι δεν τον έχω παρακολουθήσει.
Τελευταία επεξεργασία από wickerman και Πέμ 14 Ιουν 2018, 20:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 20:13

Εσεις που μιλατε για ισορροπιες αποδυτηριων στα συμβολαια, εχετε δουλεψει ποτε σε ιδιωτικο τομεα?
Οταν ο πελκας παρει αυτο που συμφωνησε δεν εχει καμια δουλεια να επηρεαζεται εαν ερθει ο ιμπρα (πχ) και παρει 4 μυρια. Δεν ειναι δημοσιο
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες