Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 12 Ιουν 2018, 17:25

Ο Μάτος δεν σας καλύπτει για αριστερό μπακ δηλαδή? :?
Μπορεί να πάρουμε κανένα δεξί μπακ, γι αυτό το ρωτάω... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 12 Ιουν 2018, 17:27

Sekeris έγραψε:Κάτι μου λέει πως ο Σαββιδης θα ανάψει το πράσινο φως.





Είσαι μεγάλος αλητης
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13136
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 12 Ιουν 2018, 17:34

Δεν υπαρχει τιποτα πιο ΠΑΟΚ απο το να εχεις ηδη 2 δεξιοποδαρους στα ακρα και να παρεις και εναν τριτο ενω δεν εχεις αριστεροποδαρο...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 12 Ιουν 2018, 17:36

joshua έγραψε:Σημερα αυριο παντως θα εχουμε ειδησεις.Ο Γιωργης εχει να ποσταρει πανω απο 24 ωρες...Επεσε με τα μουτρα στη δουλεια...

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90060
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό mbison » Τρί 12 Ιουν 2018, 17:41

Παρτε αριστεροποδαρο. Take left foot. Bringen linke fuss
Τελευταία επεξεργασία από mbison και Τρί 12 Ιουν 2018, 17:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5174
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 12 Ιουν 2018, 17:43

joshua έγραψε:Δεν υπαρχει τιποτα πιο ΠΑΟΚ απο το να εχεις ηδη 2 δεξιοποδαρους στα ακρα και να παρεις και εναν τριτο ενω δεν εχεις αριστεροποδαρο...


Εικόνα
ΚΟΥΝΕΛΑΣ: Χα, χα, χα. Αυτός είσαι, αυτός ήσουν, αυτός θα 'σαι.................... :pano:

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό northend4 » Τρί 12 Ιουν 2018, 17:51

Tolaros έγραψε:
northend4 έγραψε:Εμένα εαν μου έλεγαν Πουκι η Κλαους για 2ο θα έβαζα την υπογραφή μου στον Κλαους.
Ελπίζω να μην τον κλείσουμε τον «φάτσα που δεν ειναι ΠΑΟΚ».
Εννοείται πως κανείς απο τους δυο δεν ειναι αυτό που όλοι θελουμε .

Ρε φίλε έμενε άμα μου λέγανε Κλάους ή οποιοδήποτε επιθετικό αγωνίστηκε πέρσι στη Λίγκα με κλήρωση εκτός από Αραουχο Λιβαγια Ανσαριφαρντ, θα διάλεγα το δεύτερο χωρίς σκέψη.
Και το κακό (για τον Κλάους) είναι ότι το εννοώ κιόλας και όχι χάριν υπερβολής. Ποιος Κλάους???

Ισως να ειναι κ θεμα λανθασμένης διατυπωσης απο την πλευρά μου. Συμφωνώ γενικά για Κλαους πως εχει ξεπεραστεί απο τον ΠΑΟΚ (κυριως στο αθλητικό σκελος ), αλλά ηθελα να αναδείξω περισσότερο ποσο διαφωνώ σε μεταγραφή παίκτη τύπου Πουκι.
northend4
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Τρί 04 Μαρ 2014, 13:06
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Pablito » Τρί 12 Ιουν 2018, 18:10

Το να μπαίνει σε σύγκριση ο Πούκι με τον Αθανασιάδη, είναι λίγο αστείο.. Ας ξεκινήσουμε από το ότι ο Αθανασιάδης είναι πρώην ποδοσφαιριστής.. δε θέλει κάτι παραπάνω
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 12 Ιουν 2018, 18:28

η Σύγκριση Pukki με Αθανασιάδη είναι τραγική εντελώς ο πρώτος έχει κάνει καριέρα Celtic Schalke Brondby ακόμα και ο δεύτερος αν ήταν με την τωρινή ομάδα μας που αλλάξαμε 50level θα σκούπιζε τα παππούτσια του Κουλούρη(όταν θα έμπαινε αλλαγή με τον Λεβαδειακό και τον ΠΑΣ Γιάννενα)που και στην Maccabi Haifa θέλουν να τον ξεφορτωθούν.


Είναι σα να συγκρίνουμε τον Kace με τον Τζανδάρη που το λέγαμε παιχταρά με τον Mauricio και τον Canhas ακόμα(που
για εμένα σε μερικά ματς μου άρεσε μόνο).


Τέλος πάντων!
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 12 Ιουν 2018, 18:51

Leovac-Leveque-Sabo-Jairo-Γλύκος πρέπει να βρεθεί λύση να αποδεσμευτούν τα συμβόλαια των τεσσάρων βγαίνει μια ποιοτική μεταγραφή άνω των 3μισηΧαρτιών+

Εκεί παίρνεις τους: Pukki(η 2ηΕπιλογή),Wernbloom(2ηΕπιλογή), Ζivkovic, Κυβρακίδης(από όσα γράφουν)+ κοιτάς μετά τι καλό υπάρχει "αν"πωληθεί ο Djalma κλπ όχι το αντίθετο να έρθουν και να μας μείνουν οι άλλοι να παίρνουν τα ποιο ξεκούραστα φράγκα επειδή είδαν ο Ivan τα έχει.

Γνώμη μου αυτή είναι πάντος
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3326
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 12 Ιουν 2018, 19:43

Αυτόν τον έρωτα με τον Κυβρακίδη δεν τον καταλαβαίνω, ειλικρινά. Θα δώσουμε Κίτσιου που είναι δικός μας και θα ξοδέψουμε χρήμα για έναν γηραιότερο (έστω και κατά ένα έτος) άλλο δεξιό μπακ με λιγότερες εμπειρίες και ικανότητες;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90060
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό savvastheod » Τρί 12 Ιουν 2018, 19:50

ΑποστόληςΑ έγραψε:Αυτόν τον έρωτα με τον Κυβρακίδη δεν τον καταλαβαίνω, ειλικρινά. Θα δώσουμε Κίτσιου που είναι δικός μας και θα ξοδέψουμε χρήμα για έναν γηραιότερο (έστω και κατά ένα έτος) άλλο δεξιό μπακ με λιγότερες εμπειρίες και ικανότητες;


Έχω δεί τα τελευταία 5-6 παιχνίδια μας στο Περιστέρι... Πραγματικά τον θεωρώ μέτριο έως κακό...Δεν θυμάμαι κερδισμένη μονομαχία...ούτε πετυχημένη ενέργεια επιθετική... Και Κοντός για την θέση δεν μπορεί να κλείσει ως μπακ
savvastheod
 
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: Δευτ 16 Νοέμ 2015, 10:51

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 12 Ιουν 2018, 20:03

Συμφωνώ για Κυβρακιδη,τίποτα ιδιαίτερο.
Όσο για τους μικρούς που γράφονται,Μελιοπουλος,Μιχαι κτλ θεωρώ ότι έχουμε πολύ καλύτερους ποδοσφαιριστές που ούτε καν τους υπολογίζουμε.
Ξαναγράφω οι μόνοι που κατά τη γνώμη μου αξίζει να ασχοληθούμε είναι 2-3 διαμαντάκια του Αστέρα,Κυριακόπουλος,Δουβικας,Κότσιρας ειδικά ο πρώτος μου αρέσει πολύ.
Δεν έχουμε σχέσεις με αυτή την ομάδα όμως και θα ζητήσουν πολλά παραπάνω από την πραγματική τους αξια.
Είναι τέτοιο το μέγεθος του ροστερ όμως που αν ήμουν εγω ΤΔ το πρωτο που θα με απασχολούσε είναι η πώληση όσων δεν υπολογίζονται και ο δανεισμός όσων δεν θέλουμε για φέτος.
Σε αυτό εκτός από γενναίες αποφάσεις χρειάζεται και η μεγάλη συμβολή του προπονητή.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 12 Ιουν 2018, 20:15

Ο Κυριακοπουλος εκτός από καλός παίκτης είναι και πολύ δυνατό παιδί.
Τον θυμάμαι αριστερό μπακ, μήπως όμως φέτος έπαιζε ως αριστερό χαφ μπροστά;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29909
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 12 Ιουν 2018, 20:21

Όταν για διάφορα λιμά αξιώνονται εκατομμύρια, θα είμασταν χαρούμενοι να χαρίσουμε με ψίχουλα εν ενεργεία, διεθνή παίχτη, στην καλύτερη ποδοσφαιρική ηλικία (Sabo), που δεν πιάνει θέση ξένου και να απαλλαγούμε από το συμβόλαιο Ζάϊρο που έπαιζε παιχνίδια CL με την πρωταθλήτρια ομάδα, έστω του χαμηλής δυναμικής εθνικού πρωταθλήματος. Είναι μεγάλο πρόβλημα του Οργανισμού αν δεν μπορούμε έστω να κάνουμε μια σοβαρή πώληση σε αυτές τις περιπτώσεις. Περνάνε και φεύγουνε μανατζαρέοι και το καλάθι πάντα γεμάτο. Ρε αυτός ο Sabo, με προπονητή Λουτσέσκου δεν μπορεί να φτιαχτεί να δίνει ανάσες στοn Matos; Πόσο καλύτερος είναι ο Κυβρακίδης με τα τρελά στατιστικά του στη σουπερλίγδα.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 7 επισκέπτες