Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 14 Ιουν 2018, 10:34

joshua έγραψε:Γιατι στον κοσμο υπαρχουν μονο στοιχηματα για τα οποια δεν ενδιαφερεται κανεις και παικτες 2 μυριων...

Για το επίπεδο που έφτασες ναι.
Πλέον η ποιότητα του ρόστερ έχει ξεφύγει πολύ και είναι δύσκολο όχι μόνο να το αναβαθμίσεις αλλά και να το κρατήσεις σε αυτό το επίπεδο.

Σκέψου μόνο το εξής... Πόσους και ποιους θα ήθελες από την Ελλάδα για να τους έχεις για βασικό κορμό?

Εγώ προσωπικά έναν μολεντο ήθελα απ όλους τους περσινους παίκτες,άντε και τον οφοε των πρώτων αγώνων

Υγ σας και που σαι δυστυχώς ακόμα δεν έχουμε την δυνατότητα να πληρώνουμε 2 μυρια συμβόλαιο.
Εσείς βέβαια μπορείτε να πιστεύετε τον κάθε @@ που πριν λίγο καιρό σας έλεγε πόσα βήματα μακριά είναι ο Παπ
Τελευταία επεξεργασία από desperando και Πέμ 14 Ιουν 2018, 10:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Πέμ 14 Ιουν 2018, 10:36

Θα βρεξει........
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 10:41

Αν δεν παίξουν οι ΑΡΔ στα πρωτοσέλιδα τους, τουλάχιστον κάνα δυο βδομάδες, το "πράσινο φως" (που έχει πλέον αναβαθμιστεί περισσότερο κι απ το Άγιο Φως στις μέρες μας), υπογραφές με παίχτη, προσωπικά εγώ, δεν βλέπω...
Μόλις προχθές ξεκίνησαν να την παίζουν την εν λόγω ατάκα της μόδας, απ όσα έχω διαβάσει, οπότε, εν αναμονή...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 14 Ιουν 2018, 10:42

Να το θεσω και αλλιως.Στην δικη μου παντα λογικη δεν μπορει το μεγαλυτερο συμβολαιο στην ομαδα να δινεται στο 6 και την ιδια στιγμη να μην εχεις ενα εξτρεμ που να μπορει να πλασαρει.Ποσα λεφτα θα ζητησουν οι Βαρελα και Πελκας για ανανεωση? Τι αντεχει ο ΠΑΟΚ ? Δεν πρεπει να υπαρχει μια ισοροπια στην κατανομη των συμβολαιων?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 10:43

Πάντως είναι 14 Ιουνίου και περιμένουμε χαφ που θα μας ανεβάσει λεβελ και επιθετικό για πάγκο μόνο αυτό δείχνει πόσο έτοιμη ομάδα έχουμε!Πάντως πάλι γκρίνια θα πέσει γιατί θα τελειώσουμε νωρίς τις μεταγραφές και ο ΠΑΟΚτσης θέλει τουλάχιστον 6 7 μεταγραφές κάθε καλοκαίρι! Φέτος είναι η Πρώτη χρονιά που είμαστε υπερπλήρης!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό laska4 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 10:50

Petros1988 έγραψε:Πάντως είναι 14 Ιουνίου και περιμένουμε χαφ που θα μας ανεβάσει λεβελ και επιθετικό για πάγκο μόνο αυτό δείχνει πόσο έτοιμη ομάδα έχουμε!Πάντως πάλι γκρίνια θα πέσει γιατί θα τελειώσουμε νωρίς τις μεταγραφές και ο ΠΑΟΚτσης θέλει τουλάχιστον 6 7 μεταγραφές κάθε καλοκαίρι! Φέτος είναι η Πρώτη χρονιά που είμαστε υπερπλήρης!


Ο Βασιλοπουλο στο σδνα λεει οτι οι μεταγραφες τελειωνουν τον αυγουστο , σαν να υπονοοει κατι. για να δουμε....

'' Ολοκληρώνοντας για τις μεταγραφές, θέλω να κρατήσετε το εξής… Ο ΠΑΟΚ θα πάρει το χαφ που θέλει, τον επιθετικό που θέλει αλλά, οι μεταγραφές του θα ολοκληρωθούν τον Αύγουστο. Υπάρχει σχέδιο για να δοθούν στον Λουτσέσκου όλα τα απαραίτητα εργαλεία που θα διευκολύνουν την απόπειρα να κατακτήσει ο Δικέφαλος το επόμενο πρωτάθλημα. Καθαρά και τίμια, μέσα στους αγωνιστικούς χώρους. Όπως έχω ξαναγράψει, το καλοκαίρι θα είναι μακρύ… θερμό και ασπρόμαυρο. Θα το απολαύσουμε με λίγα λόγια. ''

σδνα
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 14 Ιουν 2018, 11:01

joshua έγραψε:Να το θεσω και αλλιως.Στην δικη μου παντα λογικη δεν μπορει το μεγαλυτερο συμβολαιο στην ομαδα να δινεται στο 6 και την ιδια στιγμη να μην εχεις ενα εξτρεμ που να μπορει να πλασαρει.Ποσα λεφτα θα ζητησουν οι Βαρελα και Πελκας για ανανεωση? Τι αντεχει ο ΠΑΟΚ ? Δεν πρεπει να υπαρχει μια ισοροπια στην κατανομη των συμβολαιων?

Δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο να υπερβάλλουμε τόσο
Καταρχάς δεν πιστεύω ότι αν έρθει ο Σουηδός θα παίρνει ( αν παίρνει) πολλά περισσότερα από τον πριγιοβιτς.
Απο κει και πέρα πρέπει να καταλάβουμε μας αρέσει δεν μας αρέσει ο παίκτης ότι ήταν ένα από τα πιο σημαντικά γρανάζια της ΤΣΣΚΑ την τελευταία πενταετία με μ.ο πάνω από 3.000 αγωνιστικα λεπτά κάθε χρόνο,όταν ο Μαουρίτσιο πχ που ήρθε σαν ηγέτης περασε από την Ζενίτ και δεν ακούμπησε.

Υγ στα εξτρέμ του ΠΑΟΚ πέρα από τους Μακ και τζαλμα που υπονοείς ότι δεν ξέρουν να πλασάρουν, ανοίκουν ακομα οι Μπι, ουαρντα Ενρίκε και επειδή μπορεί να έχεις ασθενή μνήμη μπες και δες αν ξέρουν ή όχι να πλασάρουν
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 14 Ιουν 2018, 11:04

Δεν εχουμε με τι να ασχοληθουμε με φαινεται και ψαχνουμε να βρουμε.

Ποσα παιρνει ο ενας,κοιταμε την εφορια,γιατι ο αλλος παιρνει πιο πολλα,ο παραλλος ειναι πιο φθηνος...

Ναι η αεκ παιζει με συμβολαια των 50.000 και ο ΠΑΟΚ των 600-900 χιλιαδων.
Εμας ποιο ειναι το ζητημα μας;;;


Δε σας καταλαβαινω.
Οταν δε σπαει συμβολαια ο σαββιδης για μεταγραφες λετε αν δε δωσεις κανα 5εκ δεν παιρνεις παικτη.

Οταν δινει παχυλο μισθο γκρινιαζετε γιατι δινει πολλα.

Βρειτε μια ισορροπια γιατι νορμαλ δεν ειναι.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 14 Ιουν 2018, 11:05

Θες να μπω να δω και να γραψω τι ελεγες για τον Ουαρντα στο εξαμηνο που αγωνιστηκε στον ΠΑΟΚ? Επιπλεον εγω δεν αμφισβητω αν ο Βερνμπλουμ αξιζει και 2 και 3 και 4 μυρια.Δεν ειμαι σιγουρος αν ο ΠΑΟΚ πρεπει να δωσει αυτα τα ποσα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 14 Ιουν 2018, 11:05

joshua έγραψε:Να το θεσω και αλλιως.Στην δικη μου παντα λογικη δεν μπορει το μεγαλυτερο συμβολαιο στην ομαδα να δινεται στο 6 και την ιδια στιγμη να μην εχεις ενα εξτρεμ που να μπορει να πλασαρει.Ποσα λεφτα θα ζητησουν οι Βαρελα και Πελκας για ανανεωση? Τι αντεχει ο ΠΑΟΚ ? Δεν πρεπει να υπαρχει μια ισοροπια στην κατανομη των συμβολαιων?


Θα πρέπει .
Αλλά η ζωή δε μπορεί να τα φέρνει πάντα όπως τα σχεδιάζεις. Δηλαδή αν το μέγιστο συμβόλαιό σου είναι , υπόθεση εργασίας , 1Μ και για το 6αρι σου δε θα ήθελες να ανέβεις πάνω από τα 700-800 .. Αν σε αυτή τη περίπτωση βρεις έναν Βερνμπλουμ που από σπόντα είναι ελεύθερος και ίσως έχεις ένα κονέ και τον πείσεις να έρθεις με 1.5.... παίκτη που για να τον αγοράσεις θα ήθελες κανά 10ρικο σε άλλες εποχές. Τι θα κάνεις , δε θα αρπάξεις την ευκαιρία;

Επίσης οι θέσεις δε λένε τίποτα. Κι ο Βιερίνια ήρθε με δυνατό συμβόλαιο και παίζει αριστερό μπακ.

Επίσης τα εξτρεμ σου , μπορούν να πλασάρουν. Ούτε κουτσοί είναι , ούτε τυφλοί . Είναι αξιόλογοι παίκτες που ο προπονητής τους θέλει και του χρόνου. Σαφώς υπάρχουν καλύτεροι , σαφώς δεν είναι Μιραλας , αλλά μη πηγαίνουμε στο άλλο άκρο.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 14 Ιουν 2018, 11:10

Petros1988 έγραψε:Πάντως είναι 14 Ιουνίου και περιμένουμε χαφ που θα μας ανεβάσει λεβελ και επιθετικό για πάγκο μόνο αυτό δείχνει πόσο έτοιμη ομάδα έχουμε!Πάντως πάλι γκρίνια θα πέσει γιατί θα τελειώσουμε νωρίς τις μεταγραφές και ο ΠΑΟΚτσης θέλει τουλάχιστον 6 7 μεταγραφές κάθε καλοκαίρι!
Φέτος είναι η Πρώτη χρονιά που είμαστε υπερπλήρεις!

Υπερπλήρεις μπορεί να φαινόμαστε, συγκριτικά όμως με τους περσινούς αντιπάλους που βρήκαμε μπροστά μας, που μάλιστα είχαν και πιο "ρηχό" ρόστερ και λιγότερο ποιοτικό από το δικό μας, αλλά και έπαιζαν και Ευρώπη... :ugeek:
Αν δεν ολοκληρωθούν τα φετινά ρόστερ και το δικό μας και των αντιπάλων μας, ας συγκρατηθούμε λίγο... 8-)
Εξ άλλου, ο πρώτος (χρονικά έστω) στόχος που τέθηκε είναι η είσοδος στους ομίλους του C.L., η οποία θα επιτευχθεί μόνο από 2 απ τις 12 ομάδες που την διεκδικούν, αλλά δεν είναι κλάσης Πλατανιά, κομπότη, τυριών κι Ατρόμητου...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 14 Ιουν 2018, 11:28

joshua έγραψε:Θες να μπω να δω και να γραψω τι ελεγες για τον Ουαρντα στο εξαμηνο που αγωνιστηκε στον ΠΑΟΚ? Επιπλεον εγω δεν αμφισβητω αν ο Βερνμπλουμ αξιζει και 2 και 3 και 4 μυρια.Δεν ειμαι σιγουρος αν ο ΠΑΟΚ πρεπει να δωσει αυτα τα ποσα.

Δεν το κατάλαβα αυτό... και για τον Βιερίνια έχω γράψει άσχημα πράγματα σε ματς που δεν ήταν καλός, μήπως και αυτόν τον θεωρώ άχρηστο?
Το ποδόσφαιρο είναι κάτι συνεχώς μεταβαλλόμενο, κάτι που ίσχυε εχθές σήμερα μπορεί να μην ισχύει.
Θεωρώ ότι για όλους έχω γράψει και καλά και αρνητικά.
Από κει και πέρα εσύ είσαι αυτός που θεωρείς λίγα τα εξτρέμ μας.
Και σου λέω με ποιους δύο θα ανταλλαζες δύο εκ των Μπι,Μακ, ουαρντα, Ενρίκε, τζαλμα?

Υγ οσο για τα συμβόλαια κάτι τέτοια συμβούλευαν και οι αναστασιαδιδες και οι Βεζυρτζιδες
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 14 Ιουν 2018, 11:37

Αρχισε παλι και τις βολτες με την μερσεντες ο Γιωργης μετα απο ενα διαλειμα και ειδηση δεν ειδαμε...πφφφ... :mrgreen:
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό mbison » Πέμ 14 Ιουν 2018, 11:46

GoMaRoS έγραψε:Θα βρεξει........

Oταν βρεχει ακουγεται μπλουμ.
Επισης στα κεραμιδια ακουγεται πκπκπκπκπκπκ
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Athens » Πέμ 14 Ιουν 2018, 12:08

παιδια τα λεφτα που δινουν ειναι παρα πολλα για τον σουηδο παικτη...
δεν ξερω αν τ αξιζει...
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες