Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Σάβ 03 Αύγ 2013, 01:14

K_geo έγραψε:
Armagedonas έγραψε:Αφού ο Ιβάν ουσιαστικά έκλεισε το θέμα μεταγραφές.

Διάβαζες Ρίτσο; σονάτα του σεληνόφωτους μήπως;


Ματέους μια χαρά, τον ψιλοθυμάμαι, για αμυντικός το κατείχε το τόπι, απλά υπάρχει ένα θεματάκι απο τον προηγούμενο Ματέους που είχαμε και με σκαλώνει..

Μιλέφσκι καψούρα μεγάλη.



αμα διαβάσεις καλά τις δηλώσεις,το λέει ξεκάθαρα.
Δεν είναι PLAYSTATION o ΠΑΟΚ,να λέει ο καθένας ποιον παίκτη θέλει να του φέρει ο Αι Βασίλης.
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 03 Αύγ 2013, 01:32

Νταξ και για το ενδιαφερον για τον ροναλντινιο ξεκαθαρα το ειπε αλλα δεν τον πιστευες. :lol:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 03 Αύγ 2013, 01:49

@αρμαγεδών

κουβέντα κάνουμε.

για πες μας και εσύ που διαβάζεις Ρίτσο λοιπόν, που το λέει ξεκάθαρα. Αλλά αν μου πεις ότι είναι εκεί που μιλάει για γκαφρά ή για Χούλκ και πράσινα άλογα, τότε θα πω ότι είσαι επιλεκτικός αναγνώστης , μη αντικειμενικός κριτής και τέλος, ανεπίδεκτος μαθήσεως. για αυτό πές κάτι άλλο. :mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Σάβ 03 Αύγ 2013, 02:05

"Δεν χρειάζεται Ροναλντίνιο στην παρούσα φάση" είπε.

Δηλαδή μεγάλη μεταγραφή αποκλείεται,καμιά προσθήκη- μπάλωμα ίσως.
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό hitman » Σάβ 03 Αύγ 2013, 02:14

Δεν είναι κανένας χαζός ο Ιβάν. Είδε την ομάδα να κεντάει ένα ημίχρονο με τη Μέταλιστ και κατάλαβε ότι δε χρειάζεται Ροναλντίνιο και Ντρογκμπά.

Είμαι σίγουρος ότι νιώθει πως τα φράγκα για το Στέβενς έπιασαν τόπο. Και αυτό είναι το καλύτερο από όλα.

Καλώς εχόντων των πραγμάτων μετά από 2 χρόνια δουλειάς του Ολλανδού, ο Ιβάν πιστεύω θα δείξει ότι θέλει να τον κρατήσει ενδίδοντας σε ενδεχομένως μεγαλύτερες απαιτήσεις, ενώ ακόμη κι αν δε μείνει ο Ολλανδός ο ΠΑΟΚ θα πορεύεται στο εξής με προπονητές τέτοιου επιπέδου.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

Re: Απ: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Σάβ 03 Αύγ 2013, 02:34

Armagedonas έγραψε:"Δεν χρειάζεται Ροναλντίνιο στην παρούσα φάση" είπε.

Δηλαδή μεγάλη μεταγραφή αποκλείεται,καμιά προσθήκη- μπάλωμα ίσως.

Ο ρονι είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ μεταγραφή, ο κρανιτσαρ για παραδειγμα όμως είναι μεγάλη
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 03 Αύγ 2013, 09:03

Ρε σεις χαμπαριάστε λίγο, οτι ο Ιβάν όταν μιλάει για μεγάλες μεταγραφές, εννοεί επιπέδου Ρεάλ Μαδρίτης και λοιπά. Δεν εννοεί τους κοινούς θνητούς παικταράδες που ποτέ δεν έχουν έρθει στην Ελλάδα.
Αυτό το κάνει πρώτον γιατί θέλει να εντυπωσιάζει, δεύτερον γιατί ΕΚΕΙ είναι ο στόχος του να φτάσει, τρίτον γιατί στη Ρωσία όταν πλέον μιλάνε για μεγάλες μεταγραφές, εννοούν τύπου Χούλκ και 60 μύρια.

Όταν λοιπόν αποκλείει ΤΕΤΟΙΕΣ μεταγραφές τώρα, δε σημαίνει οτι θα πάρουμε το... Σκαρμούτσο. Απλά εννοεί οτι ΔΕΝ θα ξοδευτούν εκατομμύρια για επικίνδυνες και άσκοπες κινήσεις. Το είχε πει και στην πρώτη συνέντευξη τύπου αλλά δεν το πιασε πολύς κόσμος. Όταν μιλάει για μεγάλες μεταγραφές, εννοεί ένα επίπεδο που ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ τώρα να δούμε στην Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 03 Αύγ 2013, 09:43

Armagedonas έγραψε:"Δεν χρειάζεται Ροναλντίνιο στην παρούσα φάση" είπε.

Δηλαδή μεγάλη μεταγραφή αποκλείεται,καμιά προσθήκη- μπάλωμα ίσως.


Δεν χρειάζεται να πιώ καφέ με αυτό. με έπιασες....απροετοίμαστο γιατί όλο το βράδυ έψαχνα να βρώ από πού συμπέρανες ότι δεν θα κάνουμε ΚΑΜΙΑ άλλη μεταγραφή :shock: :shock:

Απο αυτό έκρινες ρε αγορίνα ότι δλδ έκλεισαν οι μεταγραφές; :lol: :lol: :lol:

Τώρα να μην ξαναλέω πρωϊνιατικά για σονάτα του σεληνόφωτος; :mrgreen:

anyway. Νομίζω ότι ο rain από πάνω σας το έθεσε καλά και σχετικά ολοκληρωμένα.

Βλέπω τον Φορτούνη τον δίνουν 1+ μύριο.
Με μιά τέτοια κίνηση προσωπικά στα @@ μου και αν πάει φέρει ρονι, ντρογμπά και σνάιντερ μαζί. φέρε Φορτούνη, Νίνη και του χρόνου Κυριάκο Παπαδόπουλο (ω καταπληκτικέ Άγιε μου Βασίλη;) :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 03 Αύγ 2013, 09:44

Κατά την άποψή μου πρώτα απ' όλα χρειάζεται ένας αριστερός διεμβολιστής (εξτρέμ), μετά ένα επιτελικό χαφ και τελευταία ένα στόπερ. Ο Νίνης δεν ταιριάζει σε καμία από τις παραπάνω θέσεις. Αριστερά, δεν το συζητώ, είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ. Δεξί χαφ είναι καλός, με ενίοτε καλές επιθετικές προσπάθειες, αλλά δεξιοπόδορους έχουμε (Γεωργιάδης, Oliseh) και δεν θεωρώ ότι θα μας δώσει το κάτι παραπάνω.
Ο Φορτούνης είχε καλές προοπτικές, έκανε και μια - δυο καλές εμφανίσεις με την Εθνική, αλλά νομίζω ότι είναι άλλος ένας Νίνης.
Τώρα αν ο Huub τους δει, διακρίνει ότι μας κάνουν και συμφωνήσει να τους πάρουμε, πάω πάσο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89855
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 03 Αύγ 2013, 09:52

Αποστόλη εμένα μου αρέσει σαν ιδέα γιατί :
- Ο Νίνης μπορεί να έχει "πέσει", άλλα δεν παύει να είναι ένας μέσος με πολύ ποιοτικά χτυπήματα της μπάλας απο μέση και μακρινή απόσταση (κάτι που επιμένω ότι μας λείπει) και αρκετά καλή πάσα και τρίπλα. Είναι βέβαια λίγο "κακομαθημένο", αλλά για αυτά έχω Χούμπ οπότε δεν μασάω!
- Ο Φορτούνης απο την άλλη είναι ένας all around περιφερειακός που παίζει και τις 3 θέσεις πίσω απο το φόρ, έχει πάρα πολύ καλή τρίπλα, είναι σχετικά γρήγορος, έχει διεισδύση και σχετικά καλά χτυπήματα της μπάλας ενώ είναι δεν είναι 20 ετών.

Γενικά πιστεύω ότι είναι 2 παίχτες με διαφορετικά χαρακτηριστικά μεταξύ τους άλλα που μπορούν αν δέσουν.

Φυσικά όλα τα παραπάνω είναι υποθετικά σενάρια και δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. ακόμα. :D

ΥΓ: στα στόπερ, με αυτό το Φορλίν τί γίνεται ξέρει κανείς;

οκ. βλέπω πήγε ΚΑτάρ. Ακούς jardel; QATAR :twisted:

ΥΓ2: τώρα διαβάζω για κίνηση της Άιντραχτ για φορτούνη. :twisted:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Σάβ 03 Αύγ 2013, 10:46

03/08 11:10

Φορτούνης… Restart!
Τελευταία Νέα

Το τελευταίο διάστημα ο Κώστας Φορτούνης βρισκόταν μεταξύ πάγκου και εξέδρας στην Καϊζερσλάουτερν και όλα έδειχναν πως ένα ατόφιο ταλέντο θα χαθεί. Όμως, ξαφνικά «σκάει» μια πρόταση που τους βολεύει όλους.

Η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, γνωστή για τις ελληνικές επιλογές της (Γκέκας, Λυμπερόπουλος, Μάντζιος, Αμανατίδης, Κυργιάκος, Τζαβέλλας), ήθελε τον Φορτούνη, έκανε πρόταση κοντά στο 1 εκατομμύριο ευρώ και απομένουν κάποιες λεπτομέρειες για να ντύσει τον Έλληνα άσο με τη φανέλα της.

Ο Άρμιν Φε, προπονητής των «αετών» δείχνει να έχει σε μεγάλη εκτίμηση τον Φορτούνη, ο οποίος περιμένει πώς και πώς να χτυπήσει το τηλέφωνο του και να μετακομίσει στην Φρανκφούρτη άμεσα.

Διαβάστε περισσότερα στο sport-fm.gr
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 03 Αύγ 2013, 12:22

Μετα το ματς με μεταλιστ αν θα γινει κατι....δε νομιζω πιο νωρις....Για μενα απο ελληνες απο τους 95 και πισω πρεπει να ασχοληθουμε πλην κουρμπελη ισως με 500 μαξ + καναν παικτη....Νινης φορτουνης καλοι παικτες αλλα πιστευω δεν ειναι αυτο που ψαχνουμε.....θελουμε ηγετες και δεν ειναι...τεσπα θα δουμε...


Θα μπορουσαμε μιας και ανοιξαμε παρτιδες με ιτανζ...να ανοιχτουμε και σε κπς καλους παικτες που οι μεγαλες τουρκικες δε χρειαζονται...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό danirifle » Σάβ 03 Αύγ 2013, 12:37

μεταξύ νίνη και φορτούνη, νομίζω ο χουμπ θα διάλεγε φορτούνη
ταιριάζει περισσότερο στο στυλ παιχνιδιού του αλλά και στο θέμα σωματότυπου
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 03 Αύγ 2013, 12:55

παιζει και αριστερα βολευει περισσοτερο....στις ελλειψεις μας....και μιλαμε για εναν παικτη με 3 γεματες χρονιες ..του 92.οτνα ο κολοβος -πελκας ειναι του 93....βεβαια δε σκοραρει πολυ....

Για κολοβο καλως δεν ασχοληθηκαμε οταν απο πισω υπαρχει ο ποπο(βεβαια πρεπει να βελτιωθει στο παιχνιδι απεναντι σε κλειστες αμυνες και οχι πετω τη μπαλα και τρεχω) ο Δεληγιαννιδης και ο πελκας που μ αρεσε χτες...Καλο ειναι και οι 3 να πανε δανεικοι...στη σουπαλιγκ οι μεγαλυτεροι στη β ο δεληγιαννιδης...

το ιδιο και για Τσανδαρη που χει δειξει θετικα στοιχεια...δανεικος σε σουπερλιγκ...και ισως και ο Κωνσταντινιδης...3 δεξια μπακ ειναι πολλα....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2013 II

Δημοσίευσηαπό hitman » Σάβ 03 Αύγ 2013, 14:06

Ο Φορτούνης σίγουρα θα αποτελούσε ιδανική επιλογή για Στέβενς. Παίκτης που έχει ήδη αποκτήσει ευρωπαϊκή ποδοσφαιρική νοοτροπία επιλέγοντας να κάνει το μεγάλο βήμα για το εξωτερικό στα 18,5.

Πλέον κοντά στη συμπλήρωση 20 χρόνων, έχει ήδη πολλές εμπειρίες και έχει δοκιμάσει τον εαυτό του, την ίδια ώρα που άλλοι συνομίληκοί του στην Ελλάδα ( ταλέντα ) επιλέγουν ομάδες 3ης εθνικής για να δείξουν την αξία τους.
" Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία"
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ
Άβαταρ μέλους
hitman
 
Δημοσιεύσεις: 2610
Εγγραφή: Κυρ 13 Ιούλ 2008, 17:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες