Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 29 Αύγ 2011, 11:48

Sera4 έγραψε:μπαλα δε σκαμπαζει μια...σαν δεξι μπακ δεν θα προσφερει τιποτα περισοτερο απο σναουτσερ ας πουμε...:

ΕΛΕΟΣ! Διεθνής παίκτης που ανήκει στην Inter είναι! Δεν θα τον δανειστούμε από τον Βόλο!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 29 Αύγ 2011, 11:52

βεβαια αν κρινουμε απο ζουελα ποι ισως ηταν το καλυτερο δ μπακ των τελευταιων χρονων ...θα βοηθησει και εκει...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 29 Αύγ 2011, 11:54

τον Ρίβας τον έχω δει μία φορά που μπήκε σαν αλλαγή και δεν έχω ιδιαίτερη άποψη ...

Από τα βίντεο σίγουρα δεν μου αρέσει καθόλου ...

Κυρίως τα στοιχεία και το ένστικτό μου λέει ότι δεν κάνει για αυτό που θέλουμε (αεροπορία) και απορώ πως ασχολούνται μαζί του ... (Ο παίχτης έχει να παίξει κανονικά μπάλα 3 χρόνια-διεθνής μία φορά δεν είναι διεθνής)

Αν δεν έχουν κάνει προγραμματισμό προτιμώ να ρισκάρουν με επιτελικό χαφ που βοηθάει στην σωστή ανάπτυξη, μαρκάρει και σκοράρει ... και ας μην πάρουν άλλον παίχτη ...

Ας μην πάρουν μπακ ... ας παίξει ο Αποστολόπουλος και ο Σνάουτσερ (απορώ πως κάποιοι απαξιώνεται παίχτη του ΠΑΟΚ εδώ και 4-5 χρόνια που είναι από τους ελάχιστους που έχει τιμήσει όλα τα χρήματα που έχει πάρει).

Η ομάδα πάσχει στον άξονα με αξιόπιστους για ενδεκάδα 3-4 παίχτες (Γκαρσία, Λάζαρ, Ίβιτς, Φωτάκης). Αυτοί δεν φτάνουν και οι Αρίας, Τσουκαλάς έχουν δείξει ότι μπορούν μεν να βοηθήσουν αλλά ελλειπώς. Είναι σαφέστατο ότι η ομάδα θέλει έναν παίχτη πίσω από τον φορ ...

Εχθές τα 10-15 λεπτά που έπαιξε σωστά την θέση ο Σάλπι κρατώντας την μπάλα και περνώντας τον πρώτο παίχτη δημιουργήσαμε όλες τις φάσεις μας ...

Κάντε μας την χάρη και μην φέρετε άλλα παλτά (δεν μπορούμε άλλο και δεν έχουμε και λεφτά) ...
Καλύτερα ο Μπαλάφας παρά ο Ρίβας ... (και δεν κάνω πλάκα) ... εχθές ήταν καλός παρά τα 2-3 τραγικά λάθη του που προέρχονται είτε από την έλλειψη αγώνων είτε από την γνωστή αφασία που έχει ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 29 Αύγ 2011, 11:58

Ρε σεις χαλαρώστε..από την Ίντερ παίρνουμε παίκτη.Ήρεμα να τον δούμε...περιμένετε...
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8734
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Athens » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:00

ο Μπολονι ζητησε παικτη με συγκεκριμενα αγωνιστικα χαρακτηριστικα για την θεση αυτη...αν ο κολομβιανος δεν τα κατεχει ειναι αποτυχια γιατι κανεις μεταγραφη αλλα δεν ειναι αυτο που ζηταει ο προπονητης...
το ιδιο θα ειναι για τον φορ, ζητησε δυνατο φορ αν του παμε ενα στιλ σαλπι σιγουρα δεν θα τον ικανοποιησει....
αν ειναι να γινουν μεταγραφες ας γινουν με την συμφωνη γνωμη του προπονητη που ολοι μας σεβομαστε
για τον ριβας το μονο που με ικανοποιει ειναι οτι φορεσε την φανελλα της ιντερ...τοσο ασχετος λετε να ειναι?
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4541
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό georgedoulk » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:04

Πόσες "φόλες" εχουν φάει ομάδες σαν την Ιντερ ειδικά απ την Λατινική Αμερική και τί λεφτά εχουν πετάξει για "λαβράκια" ούτε που πάει ο νους σου...Ολοι την πατάνε π.χ. Πόρτο 5εκ. για Σεϊταρίδη, Ουκρανοί 15εκ για Καστιγιο (!), γαυρος 8εκ. για ντιογκο κλπ.

Την τελευταία καλή χρονια την εκανε ο Ρίβας το 2006-2007 (ο Γιουρκας επαιζε ακόμη Ατλ. Μαδρίτης!).
Τα 4 τελευταία χρόνια επαιξε συνολικά 33 ματς ( ουτε 10 αγώνες τη σαιζόν).

Δεν περιμένω και πολλά. Θα κριθεί στο γήπεδο.
έρχεται η στιγμή για ν' αποφασίσεις
με ποιους θα πας και ποιους θ' αφήσεις.
Άβαταρ μέλους
georgedoulk
 
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: Κυρ 15 Φεβ 2009, 02:22

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:11

Δεν μπορώ να καταλάβω τι λέτε ρε παιδιά ...

Από το 2007 έως σήμερα είναι 4 ποδοσφαιρικές σεζόν στις οποίες έχει 16 παιχνίδια (ούτε λόγος για ποσα λεπτά είναι αυτά) στην Ίντερ, και άλλα 16 παιχνίδια στην Λιβόρνο. Στην Ρωσία ένα ματς ...

Δηλαδή επειδή ένας μάνατζερ πέτυχε να φάει λεφτά από τον Μοράτι (όπως πολλοί άλλοι ακόμα) να φάμε και εμείς τον παπά ?

Ποια είναι δηλαδή τα στοιχεία του για να τον πιστέψω ... έπαιζε στην Ίντερ και δεν έπαιζε στην εθνική της χώρας του ... σε μία χώρα που δεν φημίζεται για τους κορυφαίους αμυντικούς τους ...

Τέλος πάντων ... κακώς κράζω γιατί έτσι και αλλιώς δεν το κάνω ποτέ και έχω εμπιστοσύνη στις επιλογές τους ... τον τελευταίο καιρό μαζεύτηκαν πολλές λάθος επιλογές στις μεταγραφές ... και δεν έχουμε περιθώριο

Ο Ανάκογλου ακόμα περιμένει και με 3 κατοστάρικα τον κάνουμε δικό μας ... θα τον πάρει ο πεθαμένος Βάζελος με το τίποτα και θα αποκτήσει παίχτη για 5 χρόνια ... κρίμα είναι ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:11

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Sera4 έγραψε:μπαλα δε σκαμπαζει μια...σαν δεξι μπακ δεν θα προσφερει τιποτα περισοτερο απο σναουτσερ ας πουμε...:

ΕΛΕΟΣ! Διεθνής παίκτης που ανήκει στην Inter είναι! Δεν θα τον δανειστούμε από τον Βόλο!


και τι σημαινει αυτο βρε αποστολε??οτι θα μπει μεσα και θα οργωνει τη δεξια πτερυγα???δεν ειναι με τιποτα δεξι μπακ δεν το εχει το τοπι πως το λενε...τωρα σαν σεντερ μπακ αλλη υποθεση δεν θα κρινω αν και εχω σοβαρες ενστασεις...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Demon4 » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:15

Για να πουμε την αληθεια δεν ειναι και ευκολο να καθιερωθεις σαν σεντερ μπακ στην Ιντερ. Δεν παιζουν τυχαιοι εκει. Χωρις να θελω να πω οτι ειναι καλος ή οχι. Απο την αλλη καποιοι εδω ξερουν ακριβος τι ειδους παιχτες ζητησε ο Λασλο λες και τους το εχει πει ο ιδιος.
Άβαταρ μέλους
Demon4
 
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 20:34
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα / Budapest

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό moican4 » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:16

Αν θυμαμαι καλά η πρώτη μεταγραφή Βρύζα σαν τεχν.διευθυντής ήταν ένας Βερόν,
που έιχε παίξει μολις ενα παιχνίδι στην Σιένα (αν δεν κανω λαθος.)
Το τότε σχόλια ηταν σχεδόν ίδια με τα σημερινα που αναφερουν καποιοι φίλοι..
Στο γήπεδο απέδειξε ακρίβως το αντίθετο απ όσα ελεγαν καπποιοι πριν τον δουν..

Στο χορτάρι κρίνονται όλοι..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:16

Προπονηταρά σοβαρό έχουμε......αν δε του κάνει ή αν ειναι παλτό θα φανεί αμέσως....γιατί κάθεστε και αγχώνεστε?
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:18

ε καλα ρε μοικανε και καποτε εψαχνες για αριστερο μπακ και σε ηρθε ο σαβινι... :lol: :lol:

τι να το κανω ρε αργκονολτ αν ερθει και μετα δε μας κανει θα ειναι αργα...εφοσον ο μπολονι συμφωνει τι να πω καλως να ερθει δεξι μπακ δεν ειναι παντως(ενα το κρατουμενο) και σεντερ μπακ δεν εχω δει και τα καλυτερα...

εχει και τα καλα του ειπα ειναι πολυ γρηγορος και ειναι και πολυ δυνατος και καλος στον αερα...δεν θα σε κανει προωθηση παιχνιδιου αλα κοντρερας πιο πολυ τσιριλοφερνει σε αυτα και επισης εχει και τη φημη του γκαφατζη οτι τον πιανουν σκοτοδινες οπως προανεφερα...αυτα ειδα αυτα λεω...ελπιζω να ειναι σε καλη κατασταση...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:20

Για μένα είναι ξεκάθαρο οτι ο Λάζλο έχει ζητήσει γρήγορο αμυντικό, για να πιέζουμε πιο άνετα και να μην αγχωνόμαστε για αντεπιθέσεις γρήγορων εξτρέμ. Το αν είναι καλός παίκτης ή αν αυτή η επιλογή θα μας δικαιώσει, ΑΝ έρθει, δεν το ξέρω. Βρίσκω πάντως μια λογική.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13138
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό crabsody_in_blue » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:20

Σύμφωνα με το wikipedia πάντως έχει ακριβώς το ύψος του Contreras, 1.81. Aυτό θέλουμε;
Άβαταρ μέλους
crabsody_in_blue
 
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Σάβ 13 Νοέμ 2010, 00:00

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2011

Δημοσίευσηαπό Varvatos » Δευτ 29 Αύγ 2011, 12:20

Τίποτε, εγώ πιστεύω ότι θέλουν τον Μορα και καθυστερούνε γιατί περιμένουν απάντηση από αυτόν και ο Ριβας είναι η εσχάτη λύση και η τροφή για τα ΑΡΔ.Αν ήταν θα τον είχαν κλείσει είδη. Ο Κολομβιανός έχει ένα καλό όμως, είναι 2 σε 1 δεξί μπακ και στοπερ. Ψηλό Αμπονσα μου θυμίζει το στυλ του.
Τελικά είμαι και πολύ άνδρας βαρβάτος!Και μηδενιστής! Μηδενίζω τα πάντα! Αν έχετε τίποτα για πούλημα φέρτε το σε εμένα να του μηδενίσω το κοντέρ!
Άβαταρ μέλους
Varvatos
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Δευτ 25 Απρ 2011, 15:17

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 37 επισκέπτες