Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (μέρος δεύτερο ΛΑΙΜΑΙ)

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Τρί 25 Μάιος 2010, 19:37

Κάποιος πήρε ανάποδες στον ΠΑΟΚ και νομίζω ότι λέγεται… Θόδωρος

Δεν θέλω να είμαι αυστηρός και να απονείμω ευθύνες για την επικοινωνιακή τακτική της ΠΑΕ ΠΑΟΚ σχετικά με το θέμα προπονητή, ωστόσο, όπως και να το κάνουμε, αυτό το ταξίδι στην Πορτογαλία, μοιάζει με φιάσκο…

Του Γιώργου Ζαχαριάδη
zahariadis@sday.gr


Δεν είναι μόνον ότι δεν οδήγησε πουθενά, που στο κάτω κάτω της γραφής δεν ήταν κάτι που εξαρτάται αποκλειστικά από τον ΠΑΟΚ και την προσπάθεια να κλείσει τον Ζόρζε Κόστα. Ήταν που ο Κονσεϊσάο υποτίθεται ότι έπαιζε στο δικό του γήπεδο, ότι ο Σάντος είχε κι αυτός μια συμμετοχή, υπό την έννοια ότι έδωσε τις ευλογίες του για τον Κόστα και τελικά, οι δύο απεσταλμένοι (Κονσεϊσάο και Βρύζας) επιστρέφουν στη Θεσσαλονίκη με άδεια χέρια.

Κι όπως διερρέει από χθες το βράδυ η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, τώρα αναλαμβάνει ο Ζαγοράκης και ο Βρύζας για να στραφούν στην ιταλική και την ισπανική αγορά και κάπου στο βάθος υπάρχει ένας προπονητής που, σώνει και καλά, θέλουν να μας πείσουν ότι είναι μια από τις καλύτερες λύσεις.

Το βιογραφικό του Παύλου Δερμιτζάκη μάλλον δεν ικανοποιεί ομάδα που παίζει στα προκριματικά του Champions League, αλλά, όπως φαίνεται, εκτιμώνται κι άλλα στοιχεία.

Αν υποθέσουμε ότι ο Δερμιτζάκης εξετάζεται ως μια λύση για τον ΠΑΟΚ, δεν είναι η θητεία στη Ρόδο και την Κρήτη που θα μετρήσουν. Ούτε και τα… κατορθώματά του στον πεσμένο Πανθρακικό μετρούν όσο ότι διαπιστώθηκε ότι πρόκειται για ένα φιλόδοξο προπονητή που αδημονεί να πιάσει το… όνειρο και να φτάσει ψηλά αναλαμβάνοντας την τεχνική ηγεσία του ΠΑΟΚ.

Κατά τα άλλα, ένας προπονητής που απασχόλησε και εξακολουθεί να απασχολεί τον ΠΑΟΚ ο Ζόρζε Κόστα, δεν έδειξε δα και τόσο μεγάλη λαχτάρα για να έρθει στον ΠΑΟΚ και είναι λογικό γιατί δεν αντιλαμβάνεται το μέγεθος της ομάδας αυτής, όπως θα το αντιλαμβανόταν κάποιος που έχει εργαστεί στην Ελλάδα.

Ο Κόστα δεν δούλεψε κι αυτός σε ομάδα περιωπής. Στον Λεβαδειακό της Πορτογαλίας διέπρεψε. Κατάφερε να την ανεβάσει από τη δεύτερη κατηγορία και να την κρατήσει στην πρώτη. Τώρα, προχωρώντας στο επόμενο σκαλί, θα αναλάβει την Ακαντέμικα, κάτι σαν την Πανιώνιο, αν επιχειρήσουμε προσομοίωση με το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Η ουσία είναι ότι ο Ζόρζε Κόστα, ως επιλογή του ΠΑΟΚ, έλαβε μεγαλύτερες διαστάσεις έναντι της αντικειμενικής του αξίας και αυτό δεν βοηθά την προσπάθεια του ΠΑΟΚ για να βρει τον κατάλληλο αντικαταστάτη του Σάντος.

Κυρίως επειδή δεν το διαχειρίζεται με πιο απλό τρόπο, αλλά, αντιθέτως, δημιουργεί την αίσθηση ότι θα συμφωνήσει με έναν προπονητή που είναι σαν τον Σάντος ή ακόμη και καλύτερος από τον επί τριετίας προπονητή του.

Ο Κόστα δεν είναι Σάντος. Μπορεί να γίνει καλύτερος, αλλά, μέχρι σήμερα, δεν έχει να επιδείξει κάτι εντυπωσιακό που να πείθει ότι ο ΠΑΟΚ κτύπησε φλέβα.

Οι Πορτογάλοι, μέχρι χθες το βράδυ, ούτε λίγο ούτε πολύ μας μετέφεραν ότι θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με την υπόθεση προπονητής και να αποφεύγουμε τις θετικές προβλέψεις στο θέμα του Κόστα καθότι το αφεντικό της Πόρτο, ο Ντα Κόστα, που τυγχάνει και κουμπάρος του Κονσεϊσάο, είναι αυτός που έχει τον τελευταίο λόγο.

Με λίγα λόγια, μας είπαν ότι ο Ντα Κόστα αποφασίζει για τον Κόστα και ο Κονσεϊσάο περιμένει πότε θα επιστρέψει ο κουμπάρος από τις σύντομες διακοπές του για να προκύψουν οι οριστικές αποφάσεις. Θα τον τοποθετήσει στην θυγατρική Ακαντέμικα ή θα τον συμπεριλάβει στο τεχνικό τιμ της Πόρτα; Ο Ντα Κόστα αποφασίζει και οι Πορτογάλοι ήταν σαν να μας λένε, «αν θέλει ο ΠΑΟΚ τον Ζόρζε Κόστα, ο Ντα Κόστα θα αποφασίσει».

Κάποιος πήρε χαμπάρι αυτό το σενάριο και πήρε… ανάποδες. Είναι προφανές, εφόσον ανατρέξετε στην αρχή του κειμένου, ποιος τα πήρε στο κρανίο και αποφάσισε να πάρει το θέμα πάνω του.
posting.php?mode=reply&f=6&t=4106
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό dimitris1408 » Τρί 25 Μάιος 2010, 20:17

Exει συμβολαιο με τιν μοναχο 1860. δεν ξερω μεχρι τοτε. ο αγγελοσ αν κ τον θεωρω μεγαλο προπονητη - ετσι οπως εχει διαμορφωθει η ομαδα, κ εννος την ταυτοτητα του ροστερ και τον τροπο παιχνιδιου, και το ιδιορυθμο του χαρακτηρα του δεν πιστευω οτι θα ταιραζε
dimitris1408
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2009, 18:38

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό vouts_charis » Τετ 26 Μάιος 2010, 00:07

shark4 έγραψε:Και που εισαι ακομα. Παντως μια πολυ καλη λυση και με αποδεδειγμενα αποτελεσματα και ταυτοχρονα γνωστης της Ελληνικης πραγματικοτητας , θα ηταν ο Λινεν..


συμφωνώ φίλε!Πολύ καλός προπονητής και γνώστης της ελληνικής πραγματικότητας.
...ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΞΑΝΑ ΕΚΕΙ,ΨΗΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗ....
Άβαταρ μέλους
vouts_charis
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί 25 Μάιος 2010, 23:37

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 01:02

shark4 έγραψε:Διαβαζω αυτες τις μερες τις κ@λοφυλλαδες και βλεπω μια προσπαθεια διαμορφωσης τουλαχιστον καταστασης πανικου.
Δεν ερχεται ο Κοστα , το τριετες πλανο απετυχε , ο Κονσεισαιο λιγος , τι κανει ο Βρυζας και λοιπες χλιμωδιες ....
Μεχρι πριν απο 7-10 ημερες ο Ζαγορακης συζητουσε το ενδεχομενο παραμονης του Σαντος και τωρα μεσα σε 24 ωρες εχει επελθει η καταστροφολογια.
Εδω οι γαυροι εχουν βαρεσει διαλυση μεχρι τις 14 Ιουνιου , οι πολυμετοχικοι προσπαθουν να το διαλυσουν το μαγαζι και σε εμας επειδη ενας προπονητης πιθανως αρνηθηκε την προταση της ομαδας μας , εχουμε φερει την συντελεια του κοσμου.
Λες και ειναι η πρωτη φορα που χαλαει συμφωνια στα παγκοσμια ποδοσφαιρικα χρονικα. Γι' αυτο υπαρχει διοικηση , για να αντιμετωπιζει και αυτα τα προβληματα.
Δεν ειμαστε ακεφαλοι διοικητικα ουτε εχουμε τον Καμπανη στο τιμονι της ομαδας .


++++++++

οσο αναφορα το ζαρντελ που ελπιζω να ασχολειστε για χαβαλε καποιοι( :lol: :lol: ) πιο πιθανο ειναι να του εκανε κανενα σχολιακι ο σερτζιο κατα τη διαρκει του αγωνα ή να παραποιηθηκε καμια δηλωση οπως γινεται συνηθως σε αυτες τις περιπτωσεις...ελπιζω να μην παιρνει κανεις στα σοβαρα το σεναριο γιατι αλλιως ειμαστε αξιοι της μοιρας μας... 8-) 8-) παντως η επιτυχια με τον οπαπ βλεπω εφερε παλι μια αισιοδοξια πισω στους συνοπαδους... 8-) 8-)


υγ κοψτε αυτην την καραμελα με τον αγγελο εχει κουρασει πλεον...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τετ 26 Μάιος 2010, 01:28

Παιδιά για τον Ζαρντελ είναι ένα αστείο τίποτε άλλο.
Ο Ζαρντελ έπαιξε για το Newcastle jets. Εδώ που βρίσκομαι, στην Αυστραλια.
Μην ακούω αηδίες. Νύχτα τον έδιωξε ο Κονστανταιν, ο οποίος είναι ο πρόεδρος και φίλος μας στο Newcastle jets.
Σε ένα πρωτάθλημα το οποίο ο Πανθρακικός θα μπορούσε να διεκδικήσει την πρώτη θέση.
Έλεος.
Μην κάνετε copy, paste σε αηδίες.
Οκ... Καταλαβαίνω η ενημέρωση, είναι ενημέρωση. Αλλά τι σόι ενημέρωση γίνεται με τον Ζαρντελ, αυτό είναι άλλο ευαγγέλιο.
Ο άνθρωπος που του ευχομαι ότι καλύτερο προσπαθεί να βγει από την μάστιγα των ναρκωτικών. Που τον ίδιον τον οδήγησαν από στρες όταν η γυναικα του τον άφησε.
Βρισκόταν σε μεγάλη μελαγχολία. Ευχομαι όλα σήμερα να του είναι καλά.
Το γνωρίζω το θέμα καλά, πιστέψτε με.
Ο ΠΑΟΚ πάνω απ´ όλα!!!
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 26 Μάιος 2010, 01:32

για το θεμα προπονητη γνωριζουμε τιποτα; καταληγουμε σε δερμιτζακη ή αρβυλα κι αυτο;
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 26 Μάιος 2010, 08:10

Για το θέμα του προπονητή ήταν πολύ εύκολο να συνδεθεί ο Δερμιτζάκης με ΠΑΕ ΠΑΟΚ και Ζαγοράκη πρόεδρο, αλλά όλοι καταλαβένουν ότι τέτοια κίνηση δε θα βοηθούσε κανέναν. Οπότε ράδιο αρβύλα λέω εγώ. ΕΚτός αν έρθει να θυτεύσει δίπλα σε κάποιον προπονητή που θα φέρουμε τώρα...
Αν ερχόταν ο Παύλος τότε και για τον ίδιο θα ήταν ρίσκο να καεί από νωρίς και για τον ΠΑΟΚ να δώσει τροφή σε αποτυχία σε όλους να κράξουν...Εκτός αν ο Παύλος είναι ο Μουρίνιο της Ελλάδας και τελικά τον πάρουμε, οπότε πάω πάσο....
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 26 Μάιος 2010, 08:22

To sportnet.gr έγραψε
Πολύ πιθανό στην Ελλάδα ο Φερέιρα

«Ο ΠΑΟΚ ενδιαφέρεται για τον Ζεσουάλδο Φερέιρα και ο Πορτογάλος τεχνικός το γνωρίζει. Και πλέον η Ελλάδα θεωρείται ως μία από τις επιλογές για να συνεχίσει την καριέρα του», γράφει χαρακτηριστικά η πορτογαλική εφημερίδα «O’Jogo» για τον τεχνικό της Πόρτο, ο οποίος παρουσιάζεται θετικός στο ενδεχόμενο να μετακομίσει στην Ελλάδα για λογαριασμό του «Δικεφάλου» του βορρά.


Όπως αναφέρεται χαρακτηριστικά, ο πρόεδρος της Πόρτο, Πίντο Ντα Κόστα, ο οποίος επέστρεψε από μίνι διακοπές, αναμένεται να συναντηθεί σήμερα με τον Ζεσουάλδο Φερέιρα. Αν οι δύο πλευρές συμφωνήσουν τότε θα κινηθούν οι διαδικασίες για την λύση της συνεργασίας με τον Πορτογάλο τεχνικό ο οποίος από χθες γνωρίζει πως ο ΠΑΟΚ ενδιαφέρεται για τις υπηρεσίες του.

Ο Φερέιρα, που έχει ακόμα έναν χρόνο συμβόλαιο με τους «δράκους», θέλει να συνεχίσει να δουλεύει και είναι πολύ πιθανό αυτό να γίνει στην Ελλάδα. Είναι ένας πιθανός προορισμός. Εξελίξεις αναμένεται να υπάρξουν μέσα στις επόμενες ώρες, αναφέρει χαρακτηριστικά η πορτογαλική εφημερίδα.

«Για εμένα το πιο σημαντικό είναι να γνωρίζω το πρότζεκτ μιας ομάδας. Για τον ΠΑΟΚ τα ξέρω όλα. Δίχως αμφιβολία θα είναι μία πρόκληση για την καριέρα μου, αν συνεχίσω εκεί», αναφέρει ο Πορτογάλος τεχνικός, ο οποίος με την Πόρτο (από το 2006) κατέκτησε τρία πρωταθλήματα και δύο Κύπελλα.




Nα και το πορτογαλικό δημοσίευμα. Μπορώ να μεταφράσω αλλά θα γράψω άλλα αντ' άλλων, οπότε όποιος...
http://www.ojogo.pt/26-146/artigo866821.asp
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 26 Μάιος 2010, 08:25

Μήπως πάμε σε διέυρυνση του σχεδίου μετά τους Θόδωρου, Ζήση και Σέρτζιου, να προστεθεί και ο Παύλος ώστε αφού θυτεύσει δίπλα σε έναν προπονητή όπως ο Φερέϊρα να μείνει αυτός ως πρώτος; Ή ακόμα και τεχνικό σύμβουλο έναν καλό προπονητή και μπροστά ο Παύλος;

Εικασίες κάνω μη βαράτε... :pano:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό shark4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 08:33

Kαλημερα σε ολους . Διαβαζα τα σχολια του γελοιου αυτου τυπου του Ζαχαριαδη και πραγματικα εβαλα τα γελια. Αυτα τα σχολια τυπου " Λεβαδειακος και Πανιωνιος της Πορτογαλιας " ειναι πραγματι εμετικα και ισοπεδωτικα. Βεβαια καποιος πρεπει και αυτου να του πει ( οπως και σε αλλους του συναφιου του) οτι σε μια πατσαβουρο-φυλλαδα γραφει και οχι στην Εκιπ και στην Gazzeta dello Sport ...
Απο εκει και περα , το παιχνιδακι που παιζεται οτι απο τον επιτυχημενο Σαντος και την προσπαθεια εξερευσης καταξιωμενου προπονητη , θα καταληξουμε στον Δερμιτζακη δεν το καταλαβαινω.
Καινουργιο Αγγελο ψαχνουν να βρουν ???
Καλος και χρυσος ο Παυλος και δηλωμενος ΠΑΟΚΤΣΗΣ αλλα απο το σημειο αυτο εως του αναλαμβανει την ομαδα για την επομενη σεζον , απεχει πολυ.
Συγχωρηστε με αλλα προτιμω στυγνους , αχρωματιστους οπαδικα και επαγγελματιες προπονητες παρα φιλους , κολλητους και προπονητες-οπαδους.
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 26 Μάιος 2010, 08:40

vouts_charis έγραψε:
shark4 έγραψε:Και που εισαι ακομα. Παντως μια πολυ καλη λυση και με αποδεδειγμενα αποτελεσματα και ταυτοχρονα γνωστης της Ελληνικης πραγματικοτητας , θα ηταν ο Λινεν..


συμφωνώ φίλε!Πολύ καλός προπονητής και γνώστης της ελληνικής πραγματικότητας.



Τόσο καιρό ψιλοδίσταζα να το αναφέρω γιατί δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία της ονοματολογίας. Και εγώ μαζί σας πάντως.

Επίσης η λύση Δερμιτζάκη που ακούγεται εμένα με καλύπτει (αναλογιζόμενος και την οικονομική στενότητα που υπάρχει ) .

Πάνω από τους 2 αυτούς εγώ θα τοποθετούσα το Δώνη.

Ξαναλέω για να μη παρεξηγηθώ... Και εγώ θα ήθελα ενα προπονητή με σημαντικές περγαμηνές. Αλλά , απο τη στιγμή που δεν έχω το αντίστοιχο μπαμπάκι να τον υποστηρίξω , προτιμώ έναν νέο , φτηνό, φιλοδοξο. Στο κάτω κάτω έτοιμη ομάδα έχω. Το σημαντικότερο για μένα είναι να μη διαταραχθεί η χημεία κ να υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΗ ταυτιση με τη διοίκηση.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ 26 Μάιος 2010, 09:09

Καλημέρα αδέρφια !!!!

Θυμάμαι τις ματσάρες με Αστέρα Τρίπολης, Βάζελο, γαύρο στο πρωτάθλημα και όλα τα ματς στα πλέι οφ και γουστάρω απίστευτα για την περηφάνια και τα συναισθήματα που μας πρόσφερε ο μεγάλος ΠΑΟΚ στην φετινή σεζόν. Έχω μία πίκρα για το χαμένο ή κλεμμένο πρωτάθλημα αλλά γενικά επειδή είχαμε χρόνια να το διεκδικήσουμε και να ξεφτιλίσουμε την εξουσία έχω ακόμα μία τεράστια ικανοποίηση για το υπέροχο καλοκαίρι που διανύουμε ...

Είμαστε 26 Μαίου και έχουμε ΟΛΟΚΛΗΡΟ καλοκαίρι να γουστάρουμε για την ομαδάρα μας ....

Διαρκείας, νέος προπονητής, νέοι παίχτες και αντίπαλοι για τα ευρωπαικά ... Όνειρα τρελά στο μυαλό μας ...

Βέβαια από την άλλη βλέπω πάλι όλα τα λαμόγια, τους λίγους, τους άμπαλους και άσχετους από σύγχρονο ευρωπαικό ποδόσφαιρο και από οργάνωση να βρίσκουν ευκαιρία να βγάλουν την χολή τους για την ΠΑΟΚΑΡΑ σε κάθε ευκαιρία ...

Λαμόγια πέστε αλεύρι ..... η φ@@τσα του ΠΑΟΚ σας γυρεύει ... Πάλι θα ξεφτιλιστήτε λίγοι ...

Το κακό είναι ότι όλοι αυτοί εξακολουθούν να επηρεάζουν και συνπαοκτσήδες. Βαριέμαι να λέμε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια. Επιτέλους παόκια ξυπνήστε ... Αφήστε αυτούς τους τεράστιους ανθρώπους που έχουμε στον ΠΑΟΚ να αποφασίζουν και απολαύστε το αποτέλεσμα. Γουστάρετε και αφήστε τις εξυπνάδες ... Μην λέμε τα ίδια ...

Η ομάδα έχει συγκεκριμένα οικονομικά και έχουμε πει ότι πάνω από όλα η εξυγιάνση ... Έχουμε δρόμο πολύ ακόμα και σε δύο ματσάκια ευρωπαικά δεν σταματάει η ιστορία του ΠΑΟΚ. Είναι ευκαιρία αλλά τίποτα παραπάνω ...

Προπονητή θα πάρουν τον καλύτερο που μπορούν να μας φέρουν με τα χρήματα που υπάρχουν ή με τις χρονικές συγκυρίες ... Σίγουρα ο Φερέιρα είναι καλύτερος από Δερμιτζάκη ... Όχι μόνο λόγω εμπειρίας αλλά κυρίως λόγω του κύρους που έχει το όνομά του και επομένως η δυνατότητα να μας φέρει ένα-δύο παιχταράδες με λίγα λεφτά. Αν μπορεί να πάρει μαζί του από τους κολλητούς μας της Πόρτο τον Ροντρίγκεζ τότε η ήδη καλή ομάδα μας ανεβαίνει ένα επίπεδο. Με Σάλπι μαζί ανεβαίνουμε δύο και μάλιστα με λίγα χρήματα. Αυτά μετράνε πολύ σε εμάς. Θα μας δοθεί ευκαιρία να κατεβάσουμε ευκολότερα τα υπόλοιπα συμβόλαια. Από την άλλη αν δεν έχεις φράγκα καλός είναι και ο Δερμιτζάκης αν κρίνουν οι δικοί μας ότι έχει δυνατότητες. Η αυτογνωσία είναι ο μόνος οδηγός μας κύριοι ....

Μεγάλο νέο οι βελτιώσεις στην Τούμπα. Τα 1,3 είναι πολλά λεφτά και μπορούν να γίνουν σημαντικά έργα. Ελπίζω να τα ξεζουμίσουμε ως δεκάρας. Η λύση είναι να γίνουν τα έργα από ΠΑΕ όπως του προπονητικού. Στον Κατσαρή δεν εμπιστεύομαι ούτε σεντς όχι γιατί είναι λαμόγιο αλλά γιατί είναι λίγος ... Να μην τα ξαναλέμε .. Αλήθεια Θανάση τα 11 μύρια τι έγιναν ???? Ανάθεμά με αν αυτά που έγιναν το 2004 άξιζαν παραπάνω από 3 μύρια. Ταυπόλοιπα Θανάση που πήγαν ??? Και μην ακούω παπαριές του τύπου άλλοι τα διαχειρίστηκαν ... Εσύ που είσουν ?

Απολαύστε αδέρφια τα γεγονότα και αφήστε τις αποφάσεις σε άλλους ... Αν μας άκουγαν σε παιχτες ή προπονητές που προτείνουμε τώρα θα χρωστούσαμε καμιά 10αριά μύρια ακόμα και θα παίζαμε για πεμπτοέκτοι.

Και κάτι τελευταίο ... Επειδή ακούω οικονομικές αναλύσεις περί των οικονομικών μας γελάω με τις βλακείες που λέγονται και ακούγονται. Στην αγορά δεν έχει σάλιο .... Όσοι παίρνετε χαρτζιλίκι από μπαμπάδες και μαμάδες δεν μπορείτε να καταλάβετε τι γίνεται !!! Δεν υπάρχει σάλιο .... Να μην θεωρείτε δεδομένο κανένα έσοδο της ΠΑΕ. Ούτε τα διαρκείας. Πολύ είναι αυτοί που δεν έχουν αν και θέλουν πάρα πολύ ... Θα ξεράνουμε το σκατό μας φέτος και θα το πάρουμε το διαρκείας ... Για του χρόνου δεν ξέρω ... Επομένως μην έχετε παράλογεςς απαιτήσεις γιατί για εμένα πρέπει να πέσει πολύ το μπάτζετ. Αν μας κάτσει και περάσουμε τον πρώτο γύρο της Ευρώπης τότε θα είμαστε πολύ καλά και για φέτος και για του χρόνου .... Αλλά στην φράση μου έχει "ΑΝ" μέσα ...

Επομένως χαλαρά και απολαύστε τις στιγμές .... Περηφάνια και θετική ενέργεια σε όλους τους εμπλεκόμενους στην ομάδα μας. Και κάτι τελευταίο .... Ξεσκίστε όπου μπορείτε αυτούς που σκίζουν και προσβάλουν τον ΠΑΟΚ ! Μην τους αφήνετε σε χλωρό κλαρί .... !!!!
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Τετ 26 Μάιος 2010, 09:17

giapas έγραψε:
vouts_charis έγραψε:
shark4 έγραψε:Και που εισαι ακομα. Παντως μια πολυ καλη λυση και με αποδεδειγμενα αποτελεσματα και ταυτοχρονα γνωστης της Ελληνικης πραγματικοτητας , θα ηταν ο Λινεν..


συμφωνώ φίλε!Πολύ καλός προπονητής και γνώστης της ελληνικής πραγματικότητας.



Τόσο καιρό ψιλοδίσταζα να το αναφέρω γιατί δεν ήθελα να μπω στη διαδικασία της ονοματολογίας. Και εγώ μαζί σας πάντως.

Επίσης η λύση Δερμιτζάκη που ακούγεται εμένα με καλύπτει (αναλογιζόμενος και την οικονομική στενότητα που υπάρχει ) .

Πάνω από τους 2 αυτούς εγώ θα τοποθετούσα το Δώνη.

Ξαναλέω για να μη παρεξηγηθώ... Και εγώ θα ήθελα ενα προπονητή με σημαντικές περγαμηνές. Αλλά , απο τη στιγμή που δεν έχω το αντίστοιχο μπαμπάκι να τον υποστηρίξω , προτιμώ έναν νέο , φτηνό, φιλοδοξο. Στο κάτω κάτω έτοιμη ομάδα έχω. Το σημαντικότερο για μένα είναι να μη διαταραχθεί η χημεία κ να υπάρχει ΑΠΟΛΥΤΗ ταυτιση με τη διοίκηση.


Αν ειναι να παμε σε ελληνικη λυση,μια χαρα ειναι ο Δωνης.........Ολοι θελουμε καποιον σαν το Φερειρα αλλα νο μανι νο χανι.......................
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό thrix » Τετ 26 Μάιος 2010, 09:26

Κι εγώ θα έλεγα ότι ο Δώνης είναι μια χαρά λύση, αλλά δεν έχει συμβόλαιο?
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2010 (προσωρινό)

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τετ 26 Μάιος 2010, 10:56

Toυ δερμιτζακη παιζει πολυ.....
συμφωνω με αυτα που λεει παρακατω ο δερμιτζακης

Ανεξάρτητα από το αν εγώ θα είμαι ή όχι προπονητής του ΠΑΟΚ, θεωρώ πως πράττουν έξυπνα γιατί αυτή την εποχή η ομάδα έχει τη σφραγίδα της και αναζητεί κάποιες ποιοτικές πινελιές στο παιχνίδι της.
Αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ έχει αυτόματο πιλότο. Υπάρχει ο κορμός, διατηρείς τη φιλοσοφία και προσθέτεις μόνο τα απαραίτητα που θα βοηθήσουν την ομάδα να εξελιχθεί».

Αν και δεν παυει να ναι ρισκο......αλλα θα πρεπει να στηριξουμε, οχι στα λογια αλλα ΚΑΙ Στα ΔΥΣΚΟΛΑ που μπορει να ρθουν αν σκεφτουμε οτι σε ολες τις κληρωσεις ειμαστε στους αδυνατους και δουμε πως κινουνται οι συγκεκριμενες ομαδες........


Οσο για παικτες πιστευω πρεπει να ρισκαρουμε και να μην παρουμε πανω απο 3 4 παικτες δλδ σαλπι ντουγκλαο δε μπακ π.χ Μανιατη και χαφ επιθ ή εξτρεμ π.χ νικουλαε και τερμα....και οτι περισσεψει και αν κτ φτηνο απο β΄α εθνικη οπως τον αναστσακο στιλ...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες