Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:43

εγω παλι αλλο καταλαβα απο τον Ρεμπε. μεσες ακρες αυτο που ακουσα αν και δεν το ειπε ευθεως, ειναι οτι δε θα φερει αλλον χαφ γιατι θα κλεψει χρονο απ τους υπαρχοντες, οποτε θα κανει πιο δυσκολη μια ενδεχομενη πωληση τους.

επιθετικο θα θεωρουσα πιο πιθανο ως κινηση, που το ζηταει ο Αμπελ απο τοτε που ηρθε, για να παιξει το αγαπημενο του.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:50

Πάλι κάτι άλλο θέλει να παίξει αυτός;

Δεν αντέχω άλλο δώστε του ο,τι θέλει.

Και ζαμπόν και μαρμελάδα και φορ και δεκάρια, πολλά δεκάρια. Τέσσερα έχει, φέρτε κι άλλο. Φορτώστε.

Γάμα την άμυνα. 8 θα τρώμε 9 θα βάζουμε.

Αρκεί να παίξει επιτέλους αυτό που θέλει μπας και καταλάβω κι εγώ ο δύσμοιρος τι είναι.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13120
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 17 Οκτ 2020, 22:52

θα το καψουμε αποψε κυρ Στεφανε!
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:03

rainmaker έγραψε:Πάλι κάτι άλλο θέλει να παίξει αυτός;

Δεν αντέχω άλλο δώστε του ο,τι θέλει.

Και ζαμπόν και μαρμελάδα και φορ και δεκάρια, πολλά δεκάρια. Τέσσερα έχει, φέρτε κι άλλο. Φορτώστε.

Γάμα την άμυνα. 8 θα τρώμε 9 θα βάζουμε.

Αρκεί να παίξει επιτέλους αυτό που θέλει μπας και καταλάβω κι εγώ ο δύσμοιρος τι είναι.


Φίλε Ρέιν, το μεγάλο λάθος έγινε όταν πήγαμε και φέραμε προπονητή που αντί να συνεχίσει την τότε ομαδάρα, την έκανε μαντάρα και ξεκίνησε από το μηδέν. Τεράστιο το λάθος.

Ότι έγινε δηλαδή με την αγαπημένη μου Λιντς και τον Μπράιαν Κλαφ που ήρθε να βγάλει τα κόμπλεξ του και αν και ήταν απότι φάνηκε αργότερα μεγάλος προπονητής υπό συγκεκριμένες συνθήκες, ήταν ότι το χειρότερο για την Λιντς.

Τώρα αφού τον φάγαμε στη μάπα τόσο καιρό άντε να δούμε τι θα προλάβει να συμμαζέψει μέχρι την πρωτοχρονιά, μετά την οποία αν συνεχίσει έτσι που πάει θα έχει εξαντληθεί η υπομονή και του τελευταίου ΠΑΟΚτζή.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:04

seaman έγραψε:
joshua έγραψε:Που σαι ρε seaman????? Πες μου γιατι θα σκασω τι ισχυει με τις προθεσμιες για τους ελευθερους?


Ξέρω ότι έχεις ψαχτεί πολύ και άκρη δεν βγάζεις. Και ορθώς δεν βγάζεις γιατί υπάρχουν αρκετές αγορές που πολύ απλά δεν έχουν προθεσμίες. Μπορεί να γίνουν εγγραφές ελεύθερων σε όλη τη διάρκεια του έτους. Η πιο περίεργη αγορά είναι η Ισπανική που αν παραστεί ανάγκη με κολπάκι μπορούν να εγγράψουν ακόμη και μη ελεύθερο. Βάζεις μια ομάδα να σου πάρει "φτηνό" αναλώσιμο παίχτη (μόνο με πληρωμή ρήτρας ισχύει) και έχεις ένα μήνα περιθώριο να τον αντικαταστάσεις με μεταγραφή (αυτά λένε οι κανονισμοί της Ισπανικής ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας).
Για το 2020/2021 τα σχετικά προβλεπόμενα είναι στη σχετική εγκύκλιο 4 που είναι (δεν ξέρω γιατί) το μοναδικό pdf σε μορφή εικόνας που δεν σπάει και δεν με βοηθάνε και τα λίγα ισπανικά μου
http://www.ftf.es/media/5901/circular-n%C2%BA-04-normas-reguladoras-y-bases-de-competici%C3%B3n-de-los-campeonatos-nacionales-de-liga-de-primera-y-segunda-divisi%C3%B3n.pdf
http://eldiariodemou.com/futbol-normas-reguladoras-y-bases-de-la-competicion-para-la-temporada-2020-21/
Και τονίζω και εγώ την Ισπανική αγορά για τον εξής λόγο. Δεν έχουν κάνει κανένα μετασχηματισμό στο φορολογικό καθεστώς που βρίσκεται στο 45% και για τους Βάσκους στο 50%, με αποτέλεσμα αυτοί που περιμένουν ακόμα να βρουν Ομάδα εκεί πιθανό να μην τα καταφέρουν σε μια "πληγωμένη" και εκεί αγορά.
Δεν ξέρω αν πραγματικά ψάχνουμε για μεταγραφή. Ίσως η φάση με τον Ομάρ να φέρει εξελίξεις.
Εκτίμησή μου είναι ότι αν πάμε για μπάλωμα με ελεύθερο θα ψάξουμε να βρούμε ποιότητα ανεξαρτήτου ηλικίας (κλάμα ο σχεδιασμός). Αυτό δείχνει και η περίπτωση Καγκάβα.
Αν το δημοσίευμα της σφίνας έχει κάποια βάση, θα μπορούσα να το προσωποποιήσω σε δύο περιπτώσεις:
Αυτές του 34χρονου Carlos Sánchez, που διάβασα πρόσφατες δηλώσεις του ότι είναι σούπερ προπονημένος και ότι έχει δυνατές προτάσεις εκτός Ευρώπης αλλά αποφάσισε να εξαντλήσει με ρίσκο τις όποιες πιθανότητές του να βρει Ευρωπαϊκή Ομάδα (στη West λάμβανε 2.5 εκ) και του William Vainqueur που έπαιρνε για το δανεισμό του στην Τουλούζ 1.5 εκ.
Για να δούμε αν μπορούν και τι μπορούν να φέρουν τα 5-6 κατοστάρικα που φερόμαστε ότι μπορούμε να διαθέσουμε ώστε να ενισχυθούμε.



Αυτό που περιγράφεις για την Ισπανία,νομίζω κάτι αντίστοιχο είχε γίνει με τον Μπρειθκατι,που είχε αποκτήσει η Μπάρτσα εκτός προγράμματος μεταγραφικής περιόδου.
Μιας και είπα Μπάρτσα,30% μείωση συμβολαίων πρότεινε στους παίχτες ο Μπερτομεου και έφαγε πόρτα.
Ακολούθησε η φούτσα από την Χετάφε προ λίγων λεπτών.
Αν αντιμετωπίζει πρόβλημα η Μπάρτσα,φανταστείτε τι γίνεται στους υπόλοιπους.
Πιστεύω και το έχω ξαναγράψει,ότι οι δύο επόμενες μεταγραφικές περίοδοι θα έχουν τεράστιες ευκαιρίες.
Για εμάς που χτίζουμε μια νέα ομάδα είναι μεγάλο δώρο αυτό,αρκεί να το εκμεταλλευτούμε και να μην τσιγκουνευτουμε,στα έξτρα φράγκα που θα χρειαστούν για ατζεντηδες και μπόνους υπογραφής,σε περιπτώσεις τύπου Ζιφκοβιτς,που πιστεύω ότι θα βρεθούν στο δρόμο μας.
Τελευταία επεξεργασία από obanebane και Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:16

Ε όχι και “Μπρειθκάτι” ο Braithwaite, από τους πρώτους ποδοσφαιριστές που ο ΠΟΡΚΑΡΟΣ μας παρουσίαζε εδώ! Και όταν αυτός κατέληξε Barcelona, ο ΠΟΡΚΑΡΟΣ παίζει να φώναζε μέσα στο σπίτι του “ΚΑΠΟΙΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΑΝΕ!” σαν τον Λεβέντη... :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:25

Και μπήκε και αλλαγή στην ήττα από τη Χετάφε
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9910
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:25

Bane μου καλέ, έτσι μάλλον θα είναι. Η επόμενη μεταγραφική περίοδος αναμένεται να έχει υλικό για όποιον έχει έστω κατιτίς να δώσει. Το θέμα είναι ότι ο Γενάρης είναι κοντά, αλλά κανείς δεν έχει ιδέα πως θα εξελιχθεί η ιστορία που ζούμε όχι στο ποδόσφαιρο αλλά στις κοινωνίες. Πολύ αβέβαιη, επισφαλής και ίσως και επικίνδυνη η όλη κατάσταση.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:26

https://www.transfermarkt.com/philip-zi ... ler/271098

Σε δυο μήνες ελεύθερος. Όλαφ το νου σου..
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:37

seaman έγραψε:Bane μου καλέ, έτσι μάλλον θα είναι. Η επόμενη μεταγραφική περίοδος αναμένεται να έχει υλικό για όποιον έχει έστω κατιτίς να δώσει. Το θέμα είναι ότι ο Γενάρης είναι κοντά, αλλά κανείς δεν έχει ιδέα πως θα εξελιχθεί η ιστορία που ζούμε όχι στο ποδόσφαιρο αλλά στις κοινωνίες. Πολύ αβέβαιη, επισφαλής και ίσως και επικίνδυνη η όλη κατάσταση.



Δε το συζητάμε,τεράστια αβεβαιότητα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:40

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ε όχι και “Μπρειθκάτι” ο Braithwaite, από τους πρώτους ποδοσφαιριστές που ο ΠΟΡΚΑΡΟΣ μας παρουσίαζε εδώ! Και όταν αυτός κατέληξε Barcelona, ο ΠΟΡΚΑΡΟΣ παίζει να φώναζε μέσα στο σπίτι του “ΚΑΠΟΙΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΑΝΕ!” σαν τον Λεβέντη... :mrgreen:



Εντάξει ρε,είμαι και μιας ηλικίας,δεν είμαι παιδάκι πια σαν εσένα και τον Αποστόλη. :mrgreen:
Δε βλέπω Μπάρτσα,εδώ και πολύ καιρό και τον είχα ξεχάσει,βαρέθηκα να ψάξω.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό mbison » Σάβ 17 Οκτ 2020, 23:43

Επειτα απο την παραμονη του Ματος, Ο Βιειρι μονο σαν αλλαγη του Γιαννουλη. Αν ειναι να πωληθει τον Γεναρη, ναι ας ερθει για βασικος απο τοτε.
Αν εχουν σταμπαρει καποιον νεοτερο για αριστερα, ας σπρωξουμε τα 500 μαζι με αλλα τοσα για παικταρα στο κεντρο. Ο πηλινος Καντουρι, οσο παικταρας κι αν ειναι δεν ειναι σιγουρο οτι θα συνεχισει και το πρωταθλημα μολις αρχισε.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5164
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 18 Οκτ 2020, 00:48

Άποψη μου είναι ότι ο ρόλος που έχει ο καντουρι ταιριάζει γάντι στον Αντρέ
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 18 Οκτ 2020, 01:01

Προφανως πηγαμε σε σιγουρες και οικονομικες λυσεις. Χαιρομαι που γυρισε ο Βιερινια αλλα κριμα που στο ματς με κρασνονταρ δεν ηταν εκει
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές καλοκαιριού 2020 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Κυρ 18 Οκτ 2020, 05:19

renegade έγραψε:Άποψη μου είναι ότι ο ρόλος που έχει ο καντουρι ταιριάζει γάντι στον Αντρέ.


Πολύ ωραία και ενδιαφέρουσα η άποψή σου φίλε μου.

Θα ήθελα να τη δω, πως πιθανώς να λειτουργουσε μέσα στο γήπεδο.

Αν είναι σε καλή φυσική κατάσταση ο Αρχηγός, είναι ένα πολυεργαλείο για πολλές θέσεις.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες