Branislav "The Tiger" Prelević

Οτιδήποτε αφορά παίκτες και προπονητές που τίμησαν (ή και ατίμασαν...) τη φανέλα με το δικέφαλο...

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 07 Απρ 2023, 11:27

Στην ΕΡΤ ή στην ΚΑΕ;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47084
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό mbison » Παρ 07 Απρ 2023, 19:16

mbison έγραψε:Αν μπορει καποιος να βρει κ να ανεβασει τις δηλωσεις που προηγηθηκαν της φανέλας, στην αρχη της απονομης απο πρωην συμπαικτες.

Τις βρηκα εδω https://www.ertflix.gr/en/vod/vod.25993 ... e-2022-123
από το 11 λεπτό περίπου μεχρι 16.
Ο Πητ Παπαχρονης εγινε προπονητης. Μηπως να τον πάρουμε? Θα χουμε γεματο παλατακι καθε φορα.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5180
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Παρ 07 Απρ 2023, 19:43

fossa έγραψε:Έπρεπε να μείνει ο Μπέρι ή τουλάχιστον ο Σούλης.
Αντί Λάμπλεϊ να έμενε ο Μπέρι ή έστω να ήταν καλά ο παικταράς Μουστάφ. Όχι όμως με Σάκοτα που ξαναήρθε.
Ο Πέτζα είχε δικαίωμα μόνο στην Ευρώπη δυστυχώς τον πρώτο χρόνο μπήκαν καλύτερα ο Ρετζιάς, ο Γιαννούλης, ο Μπαλογιάννης, ο Γαλακτερός άρχισε να πέφτει όπως και ο Κόρφας. Βάλε Μπουντούρη, Μαματζιόλα κλπ μιλάμε για απίστευτο ρόστερ.
palok έγραψε:φανταστείτε την τριάδα Μπάνε-Μπέρυ-Σάβιτς να έμενε 4-5 χρόνια μαζί με τον Πέτζα που ερχόταν. Περπατητά.

Έγινε έγκλημα τότε, πρώτα με τον προπονητή (Σάκοτα αντί του Σούλη) και Λάμπλει αντί του Μπέρι. Μας κάθισε και η στραβή με τον τραυματισμό του Μουστάφ, που αντικατέστησε τον Λάμπλει... και τι είχες ΠΑΟΚ, ότι είχα πάντα... what if...η ζωή όλη του μπασκετικού ΠΑΟΚ. Πάντως δεν ξέρω τι όνειρο είδε ο Οικονομίδης με Λάμπλει στη θέση του Μπέρι, καθώς ο τελευταίος κάνοντας απίθανα πράματα, έβγαλε σχεδόν μόνος του (άντε και με λίγο Ζντοβτς) τη γριά 3η εκείνη τη χρονιά αποκλείοντας μας στους μικρούς τελικούς.
kataramenos5 έγραψε:https://youtu.be/h8NAZc0LMIQ

Κατά την άποψη μου είναι ίσως η καλύτερη-μεγαλύτερη εμφάνιση του μπασκετικού ΠΑΟΚ στην ιστορία του τμήματος.
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Ettien26 » Παρ 07 Απρ 2023, 21:01

Miles έγραψε:
palok έγραψε:φανταστείτε την τριάδα Μπάνε-Μπέρυ-Σάβιτς να έμενε 4-5 χρόνια μαζί με τον Πέτζα που ερχόταν. Περπατητά.


Φαντάσου τον Μπέρι έναν χρόνο πριν στη θέση της άστοχης μεταγραφής με το όνομα Λέβινγκστον, έστω και με Μπάρλοου πάλι 3άρι. Για πλάκα treble.
Θεωρώ τον Μπέρι τον καλύτερο ξένο/Αμερικανό που έφερε ποτέ η ομάδα.
Βέβαια, η τριάδα Μπάνε, Πέτζα, Μπέρι δεν ξέρω αν θα ταίριαζε, γιατί θα θέλανε από μια μπάλα ο καθένας.


Με Μπέρι θα τα σηκώναμε όλα.
Γενικά είχαμε πολλές αστοχίες εκείνη την μεταγραφική περίοδο.
Χάσαμε και τους Μακαρά, Σταυρόπουλο και Παπαχρόνη που θα έδιναν ιδιαίτερο βάθος στον πάγκο.
Μας έστησε και ο Μπέρι 2-3 φορές στο αεροδρόμιο, πήραμε τον άλλον του Παγκρατίου που ήταν φοβερός ρημπάουντερ αλλά τραυματίστηκε στην προετοιμασία για να καταλήξουμε στην πανάκριβη αλλά άχρωμη επιλογή του Λέβι.
Άβαταρ μέλους
Ettien26
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: Κυρ 12 Ιαν 2020, 20:39

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Παρ 07 Απρ 2023, 22:33

Αν μιλάμε για what if, επιβάλλεται να βάλουμε κ στη συζήτηση το καλοπαιδο Τζεροντ Μουσταφ, που προλάβαμε να δούμε μόνο για δύο ματς
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Willie the Pimp » Σάβ 08 Απρ 2023, 00:40

Ναι φίλε Luigi Vampa το what if εμπεριέχει και την περίπτωση του Μουστάφ. Όπως και το what if στην περίπτωση του Τσέκου και τον τραυματισμό του (τροχαίο πριν τον κρίσιμο αγώνα... σουίτ τζίζας μόνο σε μας αυτά) πριν τον ημιτελικό με την Μπένετον, όπου ο Ρουσκόνι έβαλε τον ακατανόμαστο μέσα στα καλάθια και κατά την άποψη μου ήταν η κύρια αιτία της ήττας μας. Έναν αγώνα χρειάστηκε, εκείνη τη χρονιά, ο Τσέκος ο αληταράς και τραυματίστηκε... Κανείς δεν ξέρει ποια θα ήταν η μετέπειτα πορεία της ομάδας εκείνη τη σαιζόν κι όχι μόνο αν περνούσε στον τελικό κι έπαιρνε το πρωταθλητριών. Να θυμίσω μέχρι τότε, αν εξαιρέσουμε τον αποκλεισμό στο κύπελλο από τον βάζελο, η ομάδα έδειχνε ότι θα τους πατήσει όλους κάτω, αλλά αντ αυτού κατάρρευση...
Ένιγουει το τόπικ είναι για τον μεγαλύτερο και επιδραστικότερο αθλητή που φόρεσε τη φανέλα του συλλόγου (σε όλα τα αθλήματα) και ας με συγχωρέσουν οι μοντς για τα οφ τόπικ μου.
Άβαταρ μέλους
Willie the Pimp
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Πέμ 09 Δεκ 2021, 14:06

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Ettien26 » Σάβ 08 Απρ 2023, 01:32

Οταν όλη η χρονιά, με το βεβαρυμένο πρόγραμμα, βγήκε ουσιαστικά με μόλις 6 παίκτες, το τέλος ήταν φυσιολογικό.
Άβαταρ μέλους
Ettien26
 
Δημοσιεύσεις: 2253
Εγγραφή: Κυρ 12 Ιαν 2020, 20:39

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 08 Απρ 2023, 08:15

Το τοπικ ειναι του Μπανε μαγκες μη το τραβαμε πολυ χανεται το νοημα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26772
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 08 Απρ 2023, 08:43

Κάτι τελευταίο επειδή είναι εποχή Μπάνε.
Μπορεί να λέμε ότι ο Λέβινγκστον ήταν άστοχη μεταγραφή αλλά για ένα σουτ δεν πήγαμε τελικό Ευρώπης με τη Λιμόζ όπου λογικά θα το σηκώναμε κχετικά άνετα πρώτοι στο πρωτάθλημα.
Στην αρχή είχαμε πάρει τον Χάρισον έναν φοβερό παίκτη απ'το Παγκράτι που έκανε παπάδες 3 χρόνια στην Ελλάδα νομίζω αλλά δεν ξέρουμε πως θα έπαιζε στην Ευρώπη (πιθανόν να μην είχε πρόβλημα ίσα ίσα να ήταν πιο ευέλικτη η ομάδα).
Επίσης είχαμε φέρει τον Βολκόφ να υπογράψει, είχε φωτογραφηθεί με κασκόλ κλπ αλλά ακόμα δεν είχε περάσει ο δεύτερος ξένος. Τελικά ο Βολκόφ έπαιξε τις επόμενες χρονιές σε βάζελο-γαύρο και πήγε f4 και με τους δύο...
Γενικά όποιον συνδιασμό ξένων και να κάνεις μάλλον η επιτυχία θα ήταν παρόμοια δηλαδή θα πηγαίναμε f4.
Το θέμα είναι ότι είχαμε τον άσχετο 13 που επειδή ήταν ο μοναδικός Έλληνας ψηλός του δίναμε ένα φορτηγό λεφτά και ήταν ανύπαρκτος σε όλα τα μεγάλα ματς (εκτός της Ναντ που πάλι την έκανε). Οκ ήταν καλός αμυντικός κυρίως στις τάπες και δέχομαι ότι τα μισά φάουλ που τον φόρτωναν ήταν ανύπαρκτα βλ. Γενεύη-Αθήνα.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1882
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 23 Δεκ 2023, 13:23

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47084
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 17 Φεβ 2024, 16:20

https://www.paokmania.gr/mpasket/synenteyxeis/235706-synenteyxi-mpane-prelebits-sto-paokmania-o-pio-dynatos-o-eaytos-mas-den


H πολυαναμενόμενη συνέντευξη του Μπάνε στο Paokmania!!


Δυστυχώς κάποιες ερωτήσεις σας κόπηκαν λόγω έλλειψης χρόνου, μιας και η συνέντευξη έγινε χθες βράδυ μετά τον αγώνα μπάσκετ..

Ευχαριστούμε για τις ερωτήσεις, πείτε το και στους φίλους σας! :opaokara:


Θυμίζω το topic με τις ερωτήσεις σας:
https://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=3&t=9597
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47084
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 17 Φεβ 2024, 21:26

μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια, πολύ ωραία η συνέντευξη.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 17 Φεβ 2024, 22:53

Να 'σαι καλά! Και ευχαριστούμε για τις ερωτήσεις!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47084
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 18 Μαρ 2024, 15:37

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47084
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 10 Απρ 2024, 14:59

Ρε Μπάνε, δεν βαρέθηκες να σε παίρνει συνέντευξη ο Σκουντής;
Έχει γίνει Σπύρος Παπαδόπουλος κι εσύ ο Κώστας Μακεδόνας.

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47084
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Παλαίμαχοι Π.Α.Ο.Κ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες