Branislav "The Tiger" Prelević

Οτιδήποτε αφορά παίκτες και προπονητές που τίμησαν (ή και ατίμασαν...) τη φανέλα με το δικέφαλο...

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 19 Δεκ 2022, 20:44

Υπηρέτησε τον ΠΑΟΚ μέσα από τόσα πολλά πόστα.. Μέχρι και στη διοίκηση της ΠΑΕ μπήκε για πολύ λίγο.
Μόνο φροντιστής δεν έχει κάνει..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό dimpaok4 » Δευτ 19 Δεκ 2022, 21:33

οτι και να πεις για αυτην την τυπαρα λιγο ειναι,ο ανθρωπος που στο μεγαλυτερο κομματι της αφανειας του ποδοσφαιρικου ΠΑΟΚ μαζι με τις επιτυχιες του μπασκετικου τμηματος,τον κυρ νικο και διαφορους αλλους παράγοντες των 90ς αλλα και αλλα εργαλεια που προσθεθηκαν στο ροστερ μας κρατησαν οπαδικα στον ΠΑΟΚ(οχι οτι θα αλλαζαμε ομαδα αλλα μας δωσανε εναν λογω να προχωραμε με το κεφαλι ψηλα και το στηθος λιγο πιο φουσκωμενο, ενίοτε και το καβαλο λιγο φουσκωμενο για τον μπασκετικο ΠΑΟΚ ).

οι σωστες αποφασεις για εμενα πολλες περισσοτερες απο τις λανθασμενες(εδω ειμαι να τις ακουσω και αυτες) απο οταν ηταν παιχτης,μεχρι προπονητης και τελος σαν προεδρος.

για το τελευταιο ημουν αντιθετος οταν αρχισε να το επιχειρεί για πολλους λογους,αλλα ρε αδερφια πειτε καποιον-ους που θα αναλαμβάναν αν δεν ειχαν τρελα πχ χατζο,μπανε κτλπ.

ποτε δεν θα ξεχασω οτι επαιζες με λουμπαγκο,με ενεσεις ακομα και στα ταιμ αουτ και αλλα πολλα σχετικα με τις θυσιες που εκανες για τον ΠΑΟΚ γιατι τις θυμαμαι καθε φορα που καθε κακομαθημενο σε οποιδηποτε τμημα τρεχει λιγο η μυτη του ,εχει σφιξιμο στον προσαγωγο η του γυρναει καμια τριχα απο τα ξυρισμενα του ποδια .

ΜΠΑΝΕ ΗΣΟΥΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ

ΠΑΟΚ
dimpaok4
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Σάβ 08 Σεπ 2018, 14:34

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Patron » Δευτ 19 Δεκ 2022, 21:34

palok έγραψε:happy bday μεγάλε Μπάνε. Δεν έχεις ιδέα τί επίδραση είχες στη διαμόρφψση της καρδιάς και της ψυχής μας.


Μας γαλβάνισε
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Kabamaru11 » Τρί 20 Δεκ 2022, 00:05

Χρονια πολλα στην μεγαλυτερη προσωπικοτητα που φορεσε την φανελα μας σε καθε αθλημα.
Τουλαχιστον για εμας που δεν ζησαμε τον Κουδα,εσυ εισαι οτι καλυτερο εχει παιξει στην ΠΑΟΚαρα μας.
Οσες φορες σε εχω δει απο κοντα στον δρομο,ενιωθα δεος αλλα ταυτοχρονα και μια οικειοτητα.
Τρομερος παικτης,Τεραστια Ψυχαρα,ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
Άβαταρ μέλους
Kabamaru11
 
Δημοσιεύσεις: 1769
Εγγραφή: Τετ 16 Δεκ 2020, 23:02
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Συκιες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 07 Ιαν 2023, 15:41

Ολόφρεσκο!!!!

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 07 Ιαν 2023, 16:22

Την παράσταση κλέβουν οι κάλτσες του!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 07 Ιαν 2023, 16:57

- Κόουτς, έχω 0/4!
- Στ'αρχίδια μου!

:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Σάβ 07 Ιαν 2023, 17:57

Τεράστιε Μπάνε
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11698
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 14 Ιαν 2023, 14:29




Προβάλλεται τώρα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 11 Μαρ 2023, 11:48

Ο ΠΑΟΚ αποσύρει τη φανέλα με το “7”

Μπήκε στη ζωή μας το καλοκαίρι του 1988 και από τότε που φόρεσε την ασπρόμαυρη φανέλα, άλλαξε τη ροή της ιστορίας της ομάδας μπάσκετ του ΠΑΟΚ.

Δύο Ευρωπαϊκοί τίτλοι, ένα Πρωτάθλημα και ένα Κύπελλο Ελλάδας, συμμετοχή σε δύο ακόμη τελικούς Κυπέλλων Ευρώπης, αλλά και στο φάιναλ φορ της Αθήνας.

Έχοντας δίπλα του σπουδαίους συμπαίκτες, προπονητές, παράγοντες και τον ανυπέρβλητο κόσμο του ΠΑΟΚ, οδήγησε την ομάδα μας σε μεγάλες στιγμές. Τις κορυφαίες της ιστορίας της.

Πέρασαν 23 χρόνια από τότε που σταμάτησε το μπάσκετ, 23 χρόνια από το τελευταίο επίσημο παιχνίδι του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Ήρθε η ώρα!

Με υψηλό αίσθημα ευθύνης απέναντι στην ιστορία του συλλόγου, η ΚΑΕ ΠΑΟΚ mateco θα τιμήσει τον ένα και μοναδικό Μπάνε Πρέλεβιτς και θα αποσύρει τη φανέλα με το “7”, η οποία θα πάρει τη θέση της στην οροφή του PAOK Sports Arena, δίπλα στα λάβαρα των επτά τίτλων της ομάδας!

Η εκδήλωση τιμής του Μπάνε Πρέλεβιτς και η απόσυρση της φανέλας με το “7”, θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 1 Απριλίου 2023, πριν από την έναρξη του αγώνα ΠΑΟΚ mateco – ΑΕΚ.

Θα ακολουθήσουν σχετικές ανακοινώσεις για την ειδική εκδήλωση και τα συλλεκτικά εισιτήρια του αγώνα. Μείνετε συντονισμένοι…
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό montekristo » Σάβ 11 Μαρ 2023, 12:03

Σαν ψεματα ακουγεται αυτο τοσα χρονια μετα.-
Βρηκαν και την καταλληλη μερα: Πρωταπριλια!

Θα (μου) εκανε μεγαλυτερη αισθηση (αν ζουσα ακομα
τοτε) αν το εκαναν οποτε εγκατελειπε το ματαιο τουτο
κοσμο εφ οσον δεν εγινε εδω και 23 ολοκληρα χρονια!




ΥΓ. Εδω δεν εχει αποσυρθει ακομα η φανελα με το Νο 10
του Κουδα που ειναι και ο μεγαλυτερος ποδοσφαιριστης
του ΠΑΟΚ ever αλλα και ο ρεκορντμαν συμμετοχων μας!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Σάβ 11 Μαρ 2023, 12:10

Ω Μπάνε Μπάνε Ω Μπάνε Μπάνε ρεεεε
Τίποτα αλλο
Ανά διαστήματα πρέπει να επαναλαμβάνεται από κάθε ΠΑΟΚτση...σαν προσευχή
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11698
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Σάβ 11 Μαρ 2023, 12:47

Ειμαι γεννημένος το 1985. Για μένα ο Μπανε είναι ο πιο εμβληματικος αθλητής του ΠΑΟΚ. Ω Μπανε, ω Μπανε, Μπανε! Αρχηγαρα
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2899
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Παρ 17 Μαρ 2023, 23:18

Η ημέρα (17/3) που αντιληφθηκαμε (οι της γενιάς μου) ότι αυτή η αρρώστια δεν θα έχει θεραπεία μέχρι να κλείσουμε τα μάτια.
Τα δάκρυα (του και δικά μας) με τα οποία υπογράψαμε συμβόλαιο πίστης εφόρου ζωής με τα 4 γράμματα
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11698
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Branislav "The Tiger" Prelević

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Σάβ 18 Μαρ 2023, 01:08

..τωρα πως θα γίνει να εκτοπισουμε τον γαλατσο..που θα τον στηρίζει το κόμμα, οχι για την θεση, ομως ετσι για την επικρατηση :mrgreen:

σε παρακαλώ ρε Μπανε, να μην ακουσω ποτε οτι εγινες κι εσυ νδ
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3087
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παλαίμαχοι Π.Α.Ο.Κ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης