Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Όλοι οι ασπρόμαυροι σύνδεσμοι του νομού Θεσσαλονίκης

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό che4 » Τρί 11 Σεπ 2018, 07:17

Αιτωλος έγραψε:Καλώς ή κακως αυτή είναι η κοινωνία μας. Έχει από όλα τα φρούτα. Για μένα όλα χωράνε στο γήπεδο.
Απαραίτητη προϋπόθεση να αφήνουν εκτός αυτού τις περίεργες και παράνομες ιδιότητες τους



αυτή η άποψη είναι κοινωνικά επικίνδυνη φιλε και συγγνώμη αν σε προσβάλει αυτό που γράφω


αν δεν αφυπνιστούμε όλοι τώρα θα ξυπνήσουμε σε μια κοινωνία που δεν οραματιστήκαμε


φιλικά ξανά σκέψου το

επιμένω η παραπάνω άποψη είναι ο μεγάλος κοινωνικός κίνδυνος και όχι το πέντε η δέκα τοις εκατό φασιστες που υπάρχουν

καμία ανοχή από κανέναν και πουθενά
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Τρί 11 Σεπ 2018, 07:35

Μπήκα τώρα μόλις στην σελίδα του συνδέσμου στο facebook. Κάτω από το post της ανακοίνωσης τα μισά σχόλια είναι από ΠΟΚιτες και συμπολίτες που τους συγχαιρουν. Ας σκεφτούν, αν μπορούν, τα πραγματικά φυτά το τι κλίμα δημιουργούν εντός της ομάδας. Για μένα που αυτοί με θεωρούν φυτό και είμαι επί 25 χρόνια σχεδόν κάθε χρόνο με διαρκείας στο γήπέδο αλλά δεν έχω ασχοληθεί παρά ελάχιστα με το συνδεσμιακό και έχω πάει σε λίγες εκδρομές τα ερωτήματα είναι τα εξής
- πότε έγιναν τελευταία φορά εκλογές στον σύνδεσμο και πόσοι συμμετείχαν?
- υπάρχει διοικηση και πρόεδρος του συνδέσμου?
- αν υπάρχει ας βγει κάποιος σε ένα ραδιόφωνο και να μας εξηγήσει με τι διαδικασίες, εντός του συνδέσμου, απόφάσισαν να βγάλουν αυτήν την ανακοίνωση (έγινε συνέλευση, συγκεντρωθηκε το ΔΣ ή αποφάσισε ο πρόεδρος από μόνος του?)
- πόσα ενεργά μέλη έχει ο συνδεσμος?
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 676
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τρί 11 Σεπ 2018, 08:37

Pastor_of_Muppets έγραψε:Να τα προασπιστεί όπως γουστάρει ο καθένας τα συμφέροντα της πατρίδας που αγαπάει.
Ως ιδιώτης.
Ως σύνδεσμος φίλων χρυσής αυγής.
Ως σύνδεσμος φίλων πιτσιλωτής κουκουβάγιας.
Ποσώς με ενδιαφέρει.
Όχι ως σύνδεσμος φίλων του ΠΑΟΚ όμως.

Προσωπικά τους επιστρέφω το χαρακτηρισμό και για μένα όσοι το έγραψαν και όσοι συμφωνούν με αυτή την ανακοίνωση δεν ειναι ΠΑΟΚ.
Και το ΠΑΟΚ πάνω απ' όλα που έγραψαν ως κατακλείδα, είναι υποκριτικό και αυτο-αναιρούνται από μόνοι τους με όλο το υπόλοιπο κείμενο. Η πολιτική τους πάνω απ' όλα είναι γι' αυτούς.

Υ.Γ.
Αν ήταν στο χέρι το δικό μου, κανείς από αυτούς δε θα έμπαινε ξανά σε αγώνα, ούτε στα εκτός.
Αν φύγει καμιά φωτοβολίδα τώρα με τον ΟΦΗ, θα φταίει η προδοσία της ΠΑΕ φυσικά...


ειχες καιρο να γραψεις
αλλα εγραψες...

οπως και ολοι οσοι γραψανε
επιτελους ορθωνουμε το αναστημα στη μαλακια του καθενος
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3493
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό Asimos » Τρί 11 Σεπ 2018, 08:42

Είπα να μη μιλήσω σεβόμενος την ιστορία μας, σεβόμενος μάλλον περισσότερο πράγματα, ιδέες και αξίες που οι συντάκτες της ανακοίνωσης τα επικαλούνται για να δικαιολογήσουν την ύπαρξη τους σε ενα χώρο που πλέον τους έχει ξεπεράσει κατά πολύ, αφου πρώτα φροντισαν να τον ξεφτιλισουν.

Την πρώτη μέρα αισθάνθηκα μεγάλη έκπληξη, τη δεύτερη μου γύρισε σε απορία και αφού ξεπέρασα και την ντροπή που δημιουγησε στον μέσο ΠΑΟΚτση εχω να πω μονο που χαίρομαι απόλυτα που ειμαι φυτό γιαυτους διότι τελικά δεν έχω καμία απόλυτος σχέση με τέτοιες λογικές.

Το μόνο που δεν εξέτασα ειναι αν οι γράφοντες και υπογραφοντες ειναι υποστηρικτές της ΧΑ καθως μια τέτοια επιβεβαίωση τους κατατασει ακόμη πιο χαμηλά στη συνείδηση μου. Αν δεν ειναι, πρέπει να πάρουν το στιλο και το δικαιωμα γραφής από τον αμόρφωτο που την εγραψε. Ενα μυαλο με ανακατεμενα γεγονότα χωρις κανενα ευρημα να τα συνδέσει, χωρις κανενα απολύτως νόημα.

Δεν ξερω πόσοι απο δω γουσταρουν Φιλοπουλους, Μπλιωνες και ολοκαυτώματα στη Βαρυμπομπη, αλλα η ανθρωπινη ζωη ειναι πάνω απο ολα, μαλακες. Οποιαδήποτε ζωή, οποιοδηποτε ανθρώπου ειναι πάνω απο καθε τι που εχει να κανει με σπορ.

Και οσο δεν το καταλαβαινουμε ή κάνουμε οτι δεν το καταλαβαίνουμε πετώντας ενα "πανω απ ολα" στο τραπεζι γινόμαστε χειρότεροι απο αυτους που υποτίθεται οτι σιχαινομαστε και το διαμάντι του ΠΑΟΚ, ο κόσμος του, χάνει σε εκτίμηση. Το μονο που ηταν περήφανος. Η μήπως τελικά δεν είμαστε τόσο διαφορετικοί;

Δεν περιμένω απο εναν ηλιθιο να διορθώσει το λαθος του, γιατι ειναι βέβαιο πως δεν θα υπάρξει ανακοίνωση κατανοησης του λαθους και το να συνεχίσει να επιμενει μονο ως επιβεβαίωση της ηλιθιότητας μπορω να το εκλάβω.

Λυπάμαι πολύ για τον πάτο που αγγιξανε οι συγκεκριμένοι και αν ενοχλεί το ποστ ας σβηστεί.

Αυτά και καλημερες απο την σιχαμενη Αθήνα.

Δηλαδή ρε παιδιά αν ζούσατε σε αυτήν την πόλη, τι θα κάνατε;
Asimos
 

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 11 Σεπ 2018, 09:06

Mīngus έγραψε:Εγώ είμαι από αυτούς τους ''γραφικούς'' που τον Π.Α.Ο.Κ. τον βάζω πάνω από κάθε έθνος.
Ίσως να είμαι και εντελώς λάθος.

Σέβομαι το γεγονός ότι κάποιος, μπορεί να έχει διαφορετική ιεράρχηση.

Αλλά όταν εκμεταλλεύεσαι την ιδιότητά σου και πόσο μάλλον όταν εκμεταλλεύεσαι τη θεσμική σου υπόσταση ως σύνδεσμος και προσπαθείς να περάσεις τις απόψεις σου μέσα από τον Π.Α.Ο.Κ., εσύ είσαι ο προδότης τελικά.

Εύχομαι όλοι αυτοί που βλέπουν τον Π.Α.Ο.Κ. ως ένα μέσο για να περάσουν την ατζέντα τους και μάλιστα παριστάνουν τους συνοπαδούς μας, να μας αδειάσουν τη γωνιά.

+ 1...

Υ.Γ. Περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον κάποια συντονισμένη ενέργεια (έστω κι αν ως τέτοια λογίζεται μόνο έστω μια ανακοίνωση) των υπολοίπων συνδέσμων, μετά την συγκέντρωση που κλήθηκαν να έχουν χθες οι υπεύθυνοι τους...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 11 Σεπ 2018, 11:35

Την ιδια μερα που η παε (η μονη) διαθετει 1000 εισητηρια διαρκειας δωρεαν σε ανεργους, καποιοι να την κατηγορουν για προδοσια εναντι του ελληνικου λαου...Ειμαι περιεργος να μαθω αν καποιος απο τον ΣΦ Πολιχνης εκανε αιτηση για τετοιο διαρκειας...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό Αιτωλος » Τρί 11 Σεπ 2018, 11:38

che4 έγραψε:
Αιτωλος έγραψε:Καλώς ή κακως αυτή είναι η κοινωνία μας. Έχει από όλα τα φρούτα. Για μένα όλα χωράνε στο γήπεδο.
Απαραίτητη προϋπόθεση να αφήνουν εκτός αυτού τις περίεργες και παράνομες ιδιότητες τους



αυτή η άποψη είναι κοινωνικά επικίνδυνη φιλε και συγγνώμη αν σε προσβάλει αυτό που γράφω


αν δεν αφυπνιστούμε όλοι τώρα θα ξυπνήσουμε σε μια κοινωνία που δεν οραματιστήκαμε


φιλικά ξανά σκέψου το

επιμένω η παραπάνω άποψη είναι ο μεγάλος κοινωνικός κίνδυνος και όχι το πέντε η δέκα τοις εκατό φασιστες που υπάρχουν

καμία ανοχή από κανέναν και πουθενά
Ο μοναδικός τρόπος να τσακίσεις τους φασίστες είναι να μπορείς να ακούς όλες τις απόψεις όσο σκατα και ακραίες και αν είναι. Για να υπάρχει δημοκρατία πρέπει να έχουμε παιδεία. Στην αληθινή δημοκρατία η κοινωνία δεν κινδυνεύει από καμία ακραία και φασιστική άποψη γιατί θα παραμείνει ακραία και ισχνή μειοψηφία.
ΥΓ. Τι προτείνεις; Μήπως να συστήσουμε ομάδες γύρω απο το γήπεδο που να απαγορεύουν την είσοδο σε όσους έχουν ακραίες απόψεις; Και τι να τους κάνουμε αυτούς; Κρέμασμα; Εξορία; Δεν χρειάζεται να γράψω τι πρακτικές είναι αυτές νομίζω.
ΚΑΙ ΌΤΑΝ ΘΑ ΠΕΘΆΝΩ ΘΈΛΩ ΤΟ ΔΙΚΈΦΑΛΟ ΣΤΟΝ ΤΆΦΟ ΜΟΥ ΕΠΑΝΩ
Άβαταρ μέλους
Αιτωλος
 
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ 22 Ιαν 2014, 16:45

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 11 Σεπ 2018, 11:54

ΑποστόληςΑ έγραψε:Και ο Άδωνις προσκύνησε

Εικόνα



Δες τις...με το ζόρι αμφότερες!



Ντροπή στον λαό της Θεσσαλονίκης, αφ'ενός, και στον λαό του Π.Α.Ο.Κ. αφ'ετέρου, που όλοι αυτοί έρχονται και φεύγουν όρθιοι, αντί να φεύγουν...μη όρθιοι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46918
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 11 Σεπ 2018, 12:11

Metal-Nikos έγραψε:
JohnDag έγραψε:Διαφωνώ με το να μη το συνεχίσουμε.

Το να κρύβουμε τα σκ@τ@ κάτω από το χαλάκι δε νομίζω ότι βοήθησε κάπως όλα αυτά τα χρόνια.

Θα ρθει η ώρα που τα σκ@τ@ θα ρθουν στην επιφάνεια. Νόμος της φύσης.

Εδώ έχουμε μια ανακοίνωση που:

- Αποκαλεί τον Σαββίδη "προδότη".

- Αποκαλεί όσους ΠΑΟΚτσηδες δεν ενστερνίζονται αυτή την άποψη "φυτά".

- Δηλώνει ότι δεν θέλει να χτιστεί νεο γήπεδο για τον ΠΑΟΚ.

- Αναλαμβάνει έμμεσα την ευθύνη για την φωτοβολιδα στη Νέα Σμύρνη και αφήνει ξεκάθαρα υπονοούμενα για επανάληψη τέτοιων γεγονότων.

Κι όλα αυτά με μια ρητορική που δείχνει ξεκάθαρα ότι το πρόβλημα του συντάκτη δεν είναι η αντιμετώπιση που είχε ο ΠΑΟΚ από την κυβέρνηση αλλά συγκεκριμένα εθνικά θέματα.

Να το αφήσουμε δηλαδή στην άκρη να βρεθεί κάνα μπουμπούκι να πετάξει καμία φωτοβολιδα με καμία ΑΕΚ και να μας φταίει πάλι το Αθηναϊκό κατεστημένο.

Δηλαδή θα αφήνουμε τον κάθε τυχάρπαστο να κάνει πολιτική στο όνομα του ΠΑΟΚ προσβάλλοντας παράλληλα όλον τον οργανισμό (διοίκηση και οπαδους);

Υ.Γ. Συμφωνώ με Κώστα για την "γεύση" που του βγάζει η ανακοίνωση. Είναι σαν ο συντάκτης της να την έγραψε για την τοπική της Χρυσής Αυγής και κατά λάθος να την ανέβασε στο προφίλ του Συνδέσμου. Έλα όμως που δεν ήταν κατά λάθος...

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στην θύρα 4 μέχρι πέρισυ φονάζαμε Π.Α.Ο.Κ. γειά σου εσύ και τα φυτά σου δεν βλεπω καμια διαφορετική φρασεολογία, για τις φωτοβολίδες εχεις μεγάλο δικαιο αλλά αυτο ειναι το DNA των οπαδών μας ξύλο δρακρυγόνα - πεζοδρόμιο


Οταν φυγουν οριστικα ατομα σαν εσενα απο την ομαδα, τοτε θα αναπνευσει σωστα. Οταν πετανε φωτοβολιδες να φανταστω χαιρεσαι ε?
Ποιο DNA μας ειναι αυτο??? Κοιτα κανα ημερολογιο, 2018 εχουμε επενδυτη αρχιδατο εχουμε, 2 κυπελλα σερι πηραμε και τα καλυτερα ερχονται. Η νοοτροπια σου ειναι ο λογος που χασαμε το πρωταθλημα περσι,
Dimg4
 

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 11 Σεπ 2018, 13:12

ακομα και σε παλιοτερα ημερολογια να κοιταξει... ποτε ηταν το DNA του ΠΑΟΚτση να πεταει φωτοβολιδες σε παπουδες και παιδακια; Το DNA οσων αρεσκονται σε δολοφονικες ενεργειες, καμια απολυτως σχεση δεν εχει με ΠΑΟΚ.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 11 Σεπ 2018, 13:36

ΑποστόληςΑ έγραψε:Και ο Άδωνις προσκύνησε

Εικόνα


Πρωθυπουργος 2019-2023 :D
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό Rorschach » Τρί 11 Σεπ 2018, 15:14

che4 έγραψε:
Αιτωλος έγραψε:Καλώς ή κακως αυτή είναι η κοινωνία μας. Έχει από όλα τα φρούτα. Για μένα όλα χωράνε στο γήπεδο.
Απαραίτητη προϋπόθεση να αφήνουν εκτός αυτού τις περίεργες και παράνομες ιδιότητες τους



αυτή η άποψη είναι κοινωνικά επικίνδυνη φιλε και συγγνώμη αν σε προσβάλει αυτό που γράφω


αν δεν αφυπνιστούμε όλοι τώρα θα ξυπνήσουμε σε μια κοινωνία που δεν οραματιστήκαμε


φιλικά ξανά σκέψου το

επιμένω η παραπάνω άποψη είναι ο μεγάλος κοινωνικός κίνδυνος και όχι το πέντε η δέκα τοις εκατό φασιστες που υπάρχουν

καμία ανοχή από κανέναν και πουθενά


ειπε ο τσε4
καμια ανοχη σε αυτους αλλα ουτε και σε εσας
Rorschach
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Δευτ 18 Φεβ 2008, 02:05

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Τρί 11 Σεπ 2018, 15:21

Εδώ μέσα μονο ΠΑΟΚ...τα πολιτικά σας αλλου...άγαμοι θυται αριστεροί,δεξιοί και κεντρώοι...
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Τρί 11 Σεπ 2018, 15:23

Ποιοι είναι οι "εσάς" και τι ακριβώς έχουν κάνει για να χρειάζονται την ανοχή κάποιων;
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. Πολίχνης

Δημοσίευσηαπό Metal-Nikos » Τρί 11 Σεπ 2018, 15:36

sic-4 έγραψε:ακομα και σε παλιοτερα ημερολογια να κοιταξει... ποτε ηταν το DNA του ΠΑΟΚτση να πεταει φωτοβολιδες σε παπουδες και παιδακια; Το DNA οσων αρεσκονται σε δολοφονικες ενεργειες, καμια απολυτως σχεση δεν εχει με ΠΑΟΚ.

στην λάρισα παλι ξένος ηταν δεν ηταν ΠΑΟΚ ? ρε πλάκα κάνουμε ?
Άβαταρ μέλους
Metal-Nikos
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2014, 23:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Θεσσαλονίκης

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες