Jose Boto

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Δευτ 02 Ιαν 2023, 13:06

Αυτό που εννοούν (αλλά δε λένε για προφανείς λόγους) είναι ότι πρέπει να βρουνε παίκτη που αφενός να ταιριάζει στην ομάδα και να μπορεί να κάνει άμεσα την διαφορά προσφέροντας νούμερα αφετέρου δε να είναι φτηνός. Μαξ 500Κ τον χρόνο.

Επειδή αυτά δεν συμβαίνουν ούτε στα παραμύθια δε νομίζω ότι έχει νόημα να τους κραζουμε συνέχεια.

Στην τελική ΤΔ και προπονητής είναι, όχι θαυματοποιοί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 02 Ιαν 2023, 16:49

Για ποιο λόγο να πληρώνεις τόσο ακριβά έναν ΤΔ όταν δεν του δίνεις τον παραμικρό χώρο να κινηθεί; Για ποιο λόγο να πληρώνεις τόσο ακριβά έναν προπονητή όταν έχεις αποφασίσει να έχεις το τέταρτο μεγαλύτερο μπάτζετ στην λίγκα και να μη διεκδικείς τίτλους ή τα καλά ευρωπαικά εισητήρια;

Για το θεό, αν το πλάνο είναι να πάμε με χαμηλά έξοδα και να στηριχθούμε στις ακαδημίες, ας φέρουν έναν προπονητή που έχει διαπρέψει στο να δουλεύει με νέα ταλέντα και έναν σαν τον Μάτος ή τον Αντρέ για ΤΔ.

Το είχα γράψει και πριν ένα μήνα. 50+ εκατομμύρια έξοδα στην προηγούμενη χρονιά, για να παίζουμε με Λύρατζη, Κουλιεράκη, Τσαούση, τον Ντέλια να κάνει τη διαφορά μεσοεπιθετικά και τον Τζίμα μόνη "μεταγραφή" χειμώνα.

Πρέπει να ξεκαθαρίσουν τι έχουν στο μυαλό τους στα γραφεία.

Για ομάδα που θα στηρίζεται στις ακαδημίες ξοδεύουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, αλλά για ομάδα που θέλει τίτλους ξοδεύουμε ΛΙΓΑ. Αν προτεραιότητα είναι η οικονομία, πρέπει να κοπούν έξοδα και όχι μόνο από το αγωνιστικό. Αν η προτεραιότητα είναι οι τίτλοι βαδίζουμε σε λάθος δρόμο στον σχεδιασμό.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό nunies4 » Δευτ 02 Ιαν 2023, 17:01

JohnDag έγραψε:Αυτό που εννοούν (αλλά δε λένε για προφανείς λόγους) είναι ότι πρέπει να βρουνε παίκτη που αφενός να ταιριάζει στην ομάδα και να μπορεί να κάνει άμεσα την διαφορά προσφέροντας νούμερα αφετέρου δε να είναι φτηνός. Μαξ 500Κ τον χρόνο.

Επειδή αυτά δεν συμβαίνουν ούτε στα παραμύθια δε νομίζω ότι έχει νόημα να τους κραζουμε συνέχεια.

Στην τελική ΤΔ και προπονητής είναι, όχι θαυματοποιοί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ακριβώς. Δηλαδή τι άλλο να πει για να το καταλάβουμε; να Να το ζωγραφίσει;
Πχ περίπτωση Μαρτίνς. Παίκτης που στην αγορά κοστολογείται με 1εκ εμείς του προσφέραμε 600.
Ε χωρίς να θελω να σας ταράξω αν δίνουμε 500-600, η μεγάλη πιθανότητα είναι αυτός που θα έρθει να είναι παίκτης των 500-600ων και όχι παίκτης αριθμών και απόδοσης 1,5 εκατομμυρίου.
Μοναδική μου ελπίδα αν βρεθεί κάποιος παροπλισμένος στην ομάδα του που στην Ελλάδα θα είναι πολυτέλεια και η ομάδα με αυτά τα 500-600 αναλάβει μέρος του συμβολαίου του. Δανεικός με λίγα λόγια. Τίποτα άλλο δεν βλέπω
Άβαταρ μέλους
nunies4
 
Δημοσιεύσεις: 11939
Εγγραφή: Τρί 20 Ιούλ 2021, 08:06

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό kayde » Δευτ 02 Ιαν 2023, 17:39

gika έγραψε:
Για ομάδα που θα στηρίζεται στις ακαδημίες ξοδεύουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, αλλά για ομάδα που θέλει τίτλους ξοδεύουμε ΛΙΓΑ. Αν προτεραιότητα είναι η οικονομία, πρέπει να κοπούν έξοδα και όχι μόνο από το αγωνιστικό. Αν η προτεραιότητα είναι οι τίτλοι βαδίζουμε σε λάθος δρόμο στον σχεδιασμό.


Διαφωνω σε πολλα που γραφεις,σε αυτο εχεις δικιο.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 02 Ιαν 2023, 17:47

Ok καλά όλα αυτά, αλλά πώς πιστεύει ο Σαββίδης ότι μπορεί να κρατήσει στην ομάδα στελέχη όπως ο Λουτσέσκου και ο μποτο οι οποίοι έχουν μεγάλες φιλοδοξίες ?
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14342
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό kayde » Δευτ 02 Ιαν 2023, 18:06

Φραγκα.
Και ισως να πιστευουν οτι κατι σωστο συμβαινει,και το στηριζουν και το δουλευουν.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 02 Ιαν 2023, 18:32

Δηλαδή ο Σαββίδης θα δώσει περισσότερα φράγκα απ' ότι μπορούν να βρουν στην αγορά,σε έναν άλλο σύλλογο με καλύτερες συνθήκες εργασίας... αλλά ταυτόχρονα δεν θα παίζει μια για μεταγραφές και ενίσχυση έτσι ώστε να δώσει τα απαραίτητα εργαλεία ώστε τα στελέχη του να μοιρών να δώσουν το 100% αυτών που μπορούν.
Σαν ποντιακό ανέκδοτο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14342
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Metagrafakias » Δευτ 02 Ιαν 2023, 18:39

Διπλα διπλα με τον Μποτο στο αεροδρόμιο της Ρωμης ειμαι …για κανα παικτη η για ταξιδάκι αναψυχής;;;;
Πολυ Ιταλία τελευταια παει παντως…
Metagrafakias
 
Δημοσιεύσεις: 1698
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 15:55

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Miles » Δευτ 02 Ιαν 2023, 18:43

Δειγματίζει.
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5083
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό kayde » Δευτ 02 Ιαν 2023, 19:01

renegade έγραψε:Δηλαδή ο Σαββίδης θα δώσει περισσότερα φράγκα απ' ότι μπορούν να βρουν στην αγορά,σε έναν άλλο σύλλογο με καλύτερες συνθήκες εργασίας... αλλά ταυτόχρονα δεν θα παίζει μια για μεταγραφές και ενίσχυση έτσι ώστε να δώσει τα απαραίτητα εργαλεία ώστε τα στελέχη του να μοιρών να δώσουν το 100% αυτών που μπορούν.
Σαν ποντιακό ανέκδοτο



Στο πρωτο ναι,στο δευτερο ειρωνειες στα φιλαρακια σου..
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 02 Ιαν 2023, 19:07

Metagrafakias έγραψε:Διπλα διπλα με τον Μποτο στο αεροδρόμιο της Ρωμης ειμαι …για κανα παικτη η για ταξιδάκι αναψυχής;;;;
Πολυ Ιταλία τελευταια παει παντως…



Εμάς ρωτάς; Δίπλα σου τον είχες :mrgreen: Με μία ερώτησή σου, θα είχες κάνει καλύτερο ρεπορτάζ από το σύνολο των αρδ που δηλώνουν ΠΑΟΚτσήδες, την τελευταία 5ετία.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Ettien26 » Δευτ 02 Ιαν 2023, 19:17

nunies4 έγραψε:Ε χωρίς να θελω να σας ταράξω αν δίνουμε 500-600, η μεγάλη πιθανότητα είναι αυτός που θα έρθει να είναι παίκτης των 500-600ων και όχι παίκτης αριθμών και απόδοσης 1,5 εκατομμυρίου.


Αν δίνουμε 600 για να έρθουν παίκτες που αξίζουν για 600 είμαστε σε καλό δρόμο.

Το πρόβλημα δημιουργείται όταν δίνουμε 600 και οι παίκτες παίζουν για 200.
Άβαταρ μέλους
Ettien26
 
Δημοσιεύσεις: 2232
Εγγραφή: Κυρ 12 Ιαν 2020, 20:39

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 02 Ιαν 2023, 19:20

joshua έγραψε:Εγω παντως οταν διαβαζω " αν βρουμε καποιον παικτη που μπορει να βοηθησει την ομαδα " λες και ειμαστε η Σιτυ και πρεπει να βρουμε παρτενερ του Χαλαντ ,σκαω στα γελια... 1000 φορες να μου πεις δεν υπαρχει σαλιο...

:mrgreen:
Και να σκεφτεί κανείς ότι αν τραυματιστεί - ο μη γένοιτο - ο Oliveira θα κλαίμε με μαύρο δάκρυ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89941
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό GINOLA » Πέμ 05 Ιαν 2023, 20:26

Σε γενικές γραμμές πετυχημένος,οι παικτες ένας ένας δείχνουν ποιότητα και κολλάνε στην ομάδα εκτός 1-2 περιπτώσεων.

Όμως τελευταία δεν φαίνεται να υπάρχει κανένας χωρος να κινηθεί οποτε δεν έχουμε καταλάβει αν είναι ικανός να αξιολογήσει τι γίνεται και να φέρει ότι λείπει.

Οπότε ολοκληρωμένη άποψη δύσκολα να έχουμε για αυτόν τον άνθρωπο.

Μεγαλύτερο προσόν ότι έχει αφήσει εντελώς εκτός τους πουθεναδες που εδώ και 3 χρόνια δημιούργησαν αρκετά προβλήματα στις μεταγραφές και κουβαλούσαν απιθανους.

Μεγαλύτερο μείον ότι σε αυτή τη φάση δεν δείχνει την αποφασιστικοτητα να πιέσει όσο πάει τον μεγαλομετοχο να γίνουν κινήσεις
GINOLA
 
Δημοσιεύσεις: 1005
Εγγραφή: Τρί 29 Δεκ 2020, 15:21

Re: Jose Boto

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 05 Ιαν 2023, 20:40

GINOLA έγραψε:Σε γενικές γραμμές πετυχημένος,οι παικτες ένας ένας δείχνουν ποιότητα και κολλάνε στην ομάδα εκτός 1-2 περιπτώσεων.

Όμως τελευταία δεν φαίνεται να υπάρχει κανένας χωρος να κινηθεί οποτε δεν έχουμε καταλάβει αν είναι ικανός να αξιολογήσει τι γίνεται και να φέρει ότι λείπει.

Οπότε ολοκληρωμένη άποψη δύσκολα να έχουμε για αυτόν τον άνθρωπο.

Μεγαλύτερο προσόν ότι έχει αφήσει εντελώς εκτός τους πουθεναδες που εδώ και 3 χρόνια δημιούργησαν αρκετά προβλήματα στις μεταγραφές και κουβαλούσαν απιθανους.

Μεγαλύτερο μείον ότι σε αυτή τη φάση δεν δείχνει την αποφασιστικοτητα να πιέσει όσο πάει τον μεγαλομετοχο να γίνουν κινήσεις

:pano: :pano: :pano: :pano:
Φίλε συμφωνώ με ότι οι Παίχτες 1προς1 που έφερε δείχνει πως είναι πετυχημένες περιπτώσεις εκτός 2-3 και
+μφωνώ και εδώ

Το Θέμα είναι πως πρέπει να αξιολογήσει για αυτό πληρώνεται και είναι 1 από τους Καλους ΤΔ να βλέπει τι θέλει η ομάδα τώρα συμφωνείς εσύ πως δεν πρέπει να έβρισκέ ομάδα για τον Murg; δουλειά του είναι η να έβρισκε σαν ΤΔ αξιόλογος για τον Ninua; να παίζει στον ΠΑΟΚ'Β και να παίρνει 350χιλΕ; ακόμα έτσι και τον Biseswar δεν βλέπει πως δεν μπορεί το παιδί; Τι περιμένει μας λείπει αριστερός εξτρέμ 10άρι και Επιθιετικός ας εβρισκέ ομάδες για τους συγκεκριμένους αφού τους είπε ο Ιβάν 'Πουλήστε-Αγοράστε' :idea:

Διαφωνείς σε αυτό; Να μου πεις τι γνώμη σου;
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες