Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 12:13

Τα εισιτήρια διαρκείας 2021-22

Εικόνα

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αντιλαμβανόμενη τις ιδιαιτερότητες της επιστροφής του κόσμου στα γήπεδα, μετά από ένα μεγάλο διάστημα πανδημίας, ανακοινώνει την έναρξη διάθεσης των εισιτηρίων διαρκείας.

Σεβόμαστε απόλυτα τους νόμους και τις συστάσεις της επιτροπής ειδικών, που πολλές φορές χρειάστηκε να αναπροσαρμοστούν και να αναθεωρηθούν στην προσπάθεια διαχείρισης μιας πρωτοφανούς υγειονομικής κρίσης, με υπεράνθρωπη προσπάθεια υγειονομικών υπαλλήλων και γιατρών, τους οποίους και ευγνωμονούμε.

Σεβόμαστε απόλυτα όμως και το δικαίωμα των φιλάθλων να αποφασίσουν πώς και πότε θα προφυλαχθούν από τον ιό, όπως επίσης και το δικαίωμα να κάνουν τις επιλογές τους. Είμαστε εναντίον των διαχωρισμών, ειδικά όταν αυτοί αφορούν το κατεξοχήν μέρος που άνθρωποι διαφορετικών αντιλήψεων γίνονται ένα, για να υποστηρίξουν την ομάδα τους. Συμφωνούμε με την ιδεολογική τοποθέτηση εναντίον των διαχωρισμών όπως εκφράστηκε στην πρόσφατη ανακοίνωση των ΣΦ ΠΑΟΚ.

Σεβόμαστε ταυτόχρονα και όλους εκείνους που έχουν εμβολιαστεί και θέλουν να κάνουν χρήση των προνομίων που τους παρέχονται.


Με γνώμονα όλα τα παραπάνω και αφουγκραζόμενοι τους προβληματισμούς όλων των φιλάθλων ανακοινώνουμε πως εισιτήρια διαρκείας θα διατεθούν σε όλες τις θύρες, εκτός των θυρών 4-4Α, σύμφωνα πάντα με τους νόμους που έχει θέσει το κράτος. Το πέταλο που έκανε γνωστή την Τούμπα παγκοσμίως θα παραμείνει κλειστό μέχρι να μπορεί να ανοίξει τις θύρες του διάπλατα για όλους, όπως συμβαίνει όλα τα χρόνια ζωής του και να μην συμβολίσει την εποχή των διαχωρισμών, μια εποχή που όλοι θα προσπαθήσουμε να ξεχάσουμε.

Όσοι κάτοχοι ανανεώσουν το εισιτήριο διαρκείας στις θύρες 4-4Α θα εισέρχονται από τη Θύρα 8 για όσο διάστημα θα είναι κλειστές οι θύρες 4-4Α.

Παράλληλα σε όλες τις θύρες θα κρατηθούν και ελεύθερα εισιτήρια για όλους εκείνους που είτε θα εμβολιαστούν, είτε θα αναρρώσουν στην πορεία.



Αναλυτικά:

ΤΙΜΕΣ ΕΙΣ.ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ 2021-22


Εικόνα

Τα εισιτήρια διαρκείας για την αγωνιστική περίοδο 2021-22 περιλαμβάνουν:

Όλους τους εντός έδρας αγώνες Πρωταθλήματος Super League.
Όλους τους εντός έδρας αγώνες Kυπέλλου.
Όλους τους εντός έδρας φιλικούς αγώνες.
Όλους τους εντός έδρας προκριματικούς αγώνες UEFA
Όλους τους εντός έδρας αγώνες της φάσης των ομίλων UEFA Conference League σε περίπτωση συμμετοχής της ομάδας μας.
Όλους τους εντός έδρας αγώνες Play Οffs.


ΠΕΡΙΟΔΟΙ ΠΩΛΗΣΗΣ

1η περίοδος (26.07.2021 09:00 ως 10.08.2021 18:00)
Στην πρώτη περίοδο ως τις 10.08 μόνο οι κάτοχοι της σεζόν 2019-20 θα μπορούν να ανανεώσουν τη θέση τους και δεν θα πωλούνται νέα εισιτήρια διαρκείας.2η περίοδος (16.08.2021 09:00 ως 31.08.2021 18:00)

Από τις 16.08.2021 09:00 και μετά όλες οι θέσεις που δεν ανανεώθηκαν, ελευθερώνονται και γίνονται διαθέσιμες προς πώληση στον κάθε ενδιαφερόμενο.


ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

1.Εισιτήριο ανανέωσης:
Κάθε κάτοχος εισιτηρίου διαρκείας της σεζόν 2019-20 έχει ως τις 10.08 δικαίωμα να ανανεώσει τη θέση του με ειδική τιμή.

2.Νέο εισιτήριο
Διατίθενται σε όλες τις θύρες. Την πρώτη περίοδο διάθεσης δεν θα διατεθούν νέα εισιτήρια διαρκείας καθώς όλα είναι προς ανανέωση.

3.Παιδικό εισιτήριο (Έως 12 ετών):
Κάθε παιδικό εισιτήριο διαρκείας της σεζόν 2019-20 μπορεί να ανανεωθεί και φέτος αρκεί να προηγηθεί η ανανέωση του εισιτηρίου διαρκείας του κηδεμόνα και με την προϋπόθεση ότι το παιδί έχει γεννηθεί από 01.01.2009 κι έπειτα. Τα παιδικά εισιτήρια δεν πωλούνται μεμονωμένα & δεν θα είναι διαθέσιμα στις θύρες 4 – 4Α -7Α – VIP – VIPA. Τα παιδικά εισιτήρια διαρκείας 2019-20 που δεν πληρούν πλέον το ηλικιακό κριτήριο έκδοσης δεν θα έχουν τη δυνατότητα ανανέωσης.

4.Εισιτήριο ΑΜΕΑ:
Για την έκδοση εισιτηρίου διαρκείας ΑΜΕΑ απαραίτητη προϋπόθεση είναι η προσκόμιση πιστοποιητικού αναπηρίας 67% κι άνω με λήξη 31.05.2022. Τα ΑΜΕΑ εισιτήρια δεν θα είναι διαθέσιμα στις θύρες 4 – 4Α -7Α – VIP – VIPA. Την πρώτη περίοδο διάθεσης δεν θα διατεθούν νέα ΑΜΕΑ εισιτήρια διαρκείας καθώς όλα είναι προς ανανέωση.


ΣΗΜΕΙΑ ΠΩΛΗΣΗΣ

Μόνο μέσω Διαδικτύου -Το ηλεκτρονικό σύστημα διάθεσης εισιτηρίων διαρκείας μέσω της επίσημης ιστοσελίδας μας http://www.paokfc.gr θα «ανοίξει» στις 26.07.2021, στις 09:00.
Το ηλεκτρονικό σύστημα διάθεσης εισιτηρίων για την περίοδο ανανεώσεων θα κλείσει στις 10.08.2021 18:00 και θα ανοίξει για την ελεύθερη διάθεση στις 16.08.2021 09:00.


ΤΡΟΠΟΙ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ

Οι φίλαθλοι θα μπορούν να επιλέξουν μια εκ των δυο επιλογών παραλαβής.

Δωρεάν παραλαβή μέσω courier (Εντός Ελλάδας) : Κατά την αγορά του εισιτηρίου διαρκείας, οι φίλαθλοι καταχωρούν την επιθυμητή διεύθυνση αποστολής της κάρτας διαρκείας τους. Ο φίλαθλος για να παραλάβει το εισιτήριο διαρκείας του και σε συνάρτηση με την κατηγορία εισιτηρίου διαρκείας που υπάγεται, θα πρέπει να αποστείλει ηλεκτρονικά ως επισυναπτόμενα αρχεία τα κάτωθι δικαιολογητικά στο email [email protected]. Κανένα εισιτήριο διαρκείας δεν θα εκτυπώνεται αν προηγουμένως δεν έχει γίνει λήψη και αντίστοιχα έλεγχος των δικαιολογητικών.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ενημερώνει ότι τα πιστοποιητικά θα διαγραφούν εντός 10 ημερών από τη λήψη τους από κάθε ηλεκτρονικό αρχείο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και αφού πραγματοποιηθεί πρώτα ο σχετικός έλεγχος ταυτοποίησης μεταξύ των στοιχείων του αιτούντος την χορήγηση/ανανέωση του Εισιτηρίου Διαρκείας και των στοιχείων που αναγράφονται στα εν λόγω πιστοποιητικά εμβολιασμού/νόσησης, βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας και αυτό μόνον για όσους επιλέξουν να λάβουν το Εισιτήριο Διαρκείας μέσω εταιρίας ταχυμεταφορών.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΚΔΟΣΗΣ & ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΣΤΟ [email protected]


Εικόνα

Παραλαβή από τα εκδοτήρια της Τούμπας:
Οι φίλαθλοι θα μπορούν να παραλάβουν καθημερινά (Δευτέρα – Παρασκευή 09:00 – 17:00) το εισιτήριο διαρκείας τους μόνο μετά από την επίδειξη οποιουδήποτε δημοσίου εγγράφου ταυτοποίησης, του πιστοποιητικού εμβολιασμού ή νόσησης από COVID-19 , του αριθμού κράτησης & αν πρόκειται για εκπτωτική κατηγόρια ΑΜΕΑ ή ΠΑΙΔΙΚΟ τα ανάλογα δικαιολογητικά έκδοσης. Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν θα αποθηκεύσει, έστω και προσωρινά, κανένα δεδομένο υγείας.


ΤΡΟΠΟΙ ΠΛΗΡΩΜΗΣ

Χρεωστική / Πιστωτική Κάρτα

Για αγορές με τη χρήση πιστωτικής κάρτας υπάρχει η δυνατότητα αποπληρωμής έως 10 άτοκες δόσεις.Οι εταιρίες που επιθυμούν έκδοση τιμολογίου θα πρέπει κατά τη διάρκεια της συναλλαγής να επιλέξουν την έκδοση τιμολογίου, πριν την καταχώρηση των στοιχείων πληρωμής, και έπειτα να καταχωρήσουν στο σύστημα τα στοιχεία της εταιρείας προκειμένου να γίνει η έκδοση του τιμολογίου. Η εξόφληση θα πρέπει γίνεται μέσω εταιρικής πιστωτικής ή χρεωστικής κάρτας.


ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ

Δικαίωμα εισόδου στα γήπεδα έχουν μόνο πλήρως εμβολιασμένοι ή όσοι έχουν νοσήσει κατά το τελευταίο εξάμηνο, καθώς και (έως ποσοστού 5% της μέγιστης επιτρεπόμενης χωρητικότητας) ανήλικοι έως 15 ετών με αρνητικό PCR Test 72 ωρών ή Rapid Test 48 ωρών (ηλικίες 12-15) ή με αρνητικό Self Test που έχει διενεργηθεί την ημέρα του αγώνα (για παιδιά έως και 12 ετών).

Για όσο χρονικό διάστημα οι θύρες 4 & 4Α παραμείνουν κλειστές, οι κάτοχοι των εισιτηρίων διαρκείας θα έχουν πρόσβαση στη θύρα 8.

Λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών της φετινής αγωνιστικής χρονιάς, η διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ αποφάσισε η οικογενειακή κερκίδα στη θύρα 7Α να μην λειτουργήσει. Ωστόσο οι ενήλικοι κάτοχοι εισιτηρίων διαρκείας 2019-20 (οι κηδεμόνες) θα έχουν τη δυνατότητα να ανανεώσουν τη θέση τους. Δεν θα έχουν δικαίωμα ανανέωσης τα δωρεάν παιδικά εισιτήρια διαρκείας στη θύρα 7Α.

Για την αγορά εισιτηρίου διαρκείας για ανήλικο απαιτείται προηγουμένως η έκδοση εισιτηρίου διαρκείας του κηδεμόνα στην ίδια θύρα.


Στις αγορές μέσω διαδικτύου δεν είναι εφικτή η αλλαγή θέσης ή η ακύρωση συναλλαγής.

Έπειτα από τις υποδείξεις της UEFA οι κάτοχοι εισ.διαρκείας 2019-20 των κάτωθι θέσεων στη θύρα 1 δεν θα έχουν δικαίωμα ανανέωσης και θα επικοινωνήσουμε μαζί τους για την καλύτερη εξυπηρέτηση τους:

ΘΥΡΑ 1 – ΣΕΙΡΑ 4 – ΘΕΣΗ 101 έως 114
ΘΥΡΑ 1 – ΣΕΙΡΑ 5 – ΘΕΣΗ 36 έως 42
ΘΥΡΑ 1 – ΣΕΙΡΑ 5 – ΘΕΣΗ 53 έως 62
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47105
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 12:13

Αν και γενικά εγώ λέω να πάρετε διαρκείας στο μπάσκετ, που είναι και πιο φθηνό.
Γνώμη μου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47105
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 12:36

Μαγαρίσατε topic Γκαγκάτση και topic ανακοινώσεων ΣΦ και τώρα δεν λέτε τίποτα;;

Δεν ξαναφτιάχνω topic ρε! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47105
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Γκουερινο » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 12:38

Αργησες και τα ειπαμε ολα :lol: :lol: :lol: :lol:
"ξαφνικά μας καλύπτουν οι υπάρχοντες? Επειδή το είπε ο Λουτσέσκου? Δεν τους έχουμε δει εμεις? "
Η νοοτροπια του ελληνα σε 15 λεξεις
Δυο πραγματα βγαζει σε αφθονια η Ελλαδα. Προπονητες και προεδρους
Άβαταρ μέλους
Γκουερινο
 
Δημοσιεύσεις: 1373
Εγγραφή: Δευτ 19 Οκτ 2015, 17:00

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό tsaknick » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 12:42

Όπως και να το κάνουμε το όνομα Γκαγκάτσης εμπνέει κόσμο.
Άβαταρ μέλους
tsaknick
 
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 14:30

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 13:31

ΑποστόληςΑ έγραψε:Με το εμβόλιο και γενικά τηρώντας όλα όσα λένε οι γιατροί (μάσκα, αποστάσειςκλπ) δείχνεις πόσο ενδιαφέρεσαι για τον συνάνθρωπό σου και κατά επέκταση πόσο δημοκράτης είσαι.


Αποστόλη, δυστυχώς, υπάρχουν πάρα πολλοί γιατροί που συνιστούν στον κόσμο να μην κάνει το εμβόλιο και πέρα από αυτό, υπάρχει πάρα πολύς κόσμος που θεωρεί πως οι εσπευσμένες διαδικασίες παραγωγής, έγκρισης και κυκλοφορίας του εμβολίου δεν εγγυώνται την ασφάλεια του. Όλον αυτόν τον κόσμο δεν μπορείς να τον χαρακτηρίσεις ως παρτάκηδες ή αντιδημοκράτες, καθώς δεν είναι ότι δεν θέλουν οι ίδιοι να το κάνουν, αλλά δεν θέλουν να το κάνεις ούτε εσύ, και για το δικό σου καλό. Δεν μπορείς να τους αναγκάσεις να βάλουν κάτι στο σώμα τους που δεν επιθυμούν, και φυσικά δεν μπορείς να τους δωροδοκείς με χρήματα και προνόμια, ή να τους απειλείς με στέρηση δικαιωμάτων. Αυτή η συμπεριφορά και αν είναι αντιδημοκρατική.

Για να το συνδέσω το παραπάνω και με το θέμα του γήπεδου, να πω ότι αν επέλεγα να μην εμβολιαστώ λόγω φόβου για τις παρενέργειες του εμβολίου, θα φοβόμουν 100 φορές περισσότερο να μην κολλήσω τον ιό, και ανεξάρτητα των μέτρων ούτε έξω από το γήπεδο δεν θα περνούσα σε μέρες αγώνα.

Στα γράφω εγώ αυτά, που έκανα ότι περνούσε από το χέρι μου για να κάνω την πρώτη δόση στην Αγγλία όσο νωρίτερα γίνεται, και επειδή το ραντεβού για την δεύτερη δόση που μου έκλεισαν ήταν στις 12 εβδομάδες, με το που ήρθα στην Ελλάδα για διακοπές έκλεισα και έκανα την δεύτερη δόση εδώ λίγο πριν την τέταρτη εβδομάδα. Παράλληλα, δεν έχω ακυρώσει το ραντεβού της δεύτερης δόσης στην Αγγλία και σοβαρά σκέφτομαι τέλη Αυγούστου να κάνω και μία τρίτη δόση εφ' όσον μου δίνεται η δυνατότητα.

Πρέπει σε κάθε περίπτωση να μάθουμε να σεβόμαστε την άποψη του απέναντι μας, και το κυριότερο, αν αυτός εκφράζει φόβο για κάτι να απαντάμε με σωστά δεδομένα και να προσπαθούμε να τον πείσουμε - όχι να τον εκβιάζουμε ή να του τάζουμε πράγματα. Πόσο μάλλον να τον αποκόβουμε από την ζωή (μας).

Διάβασα σε προηγούμενη σελίδα συμφορουμίτη μας που έκανε πέρα τον αδερφό του για μήνες γιατί δεν έχει εμβολιαστεί και φοβάται μην κολλήσει, και σοκαρίστηκα! Να αφήνεις εκτός της ζωής σου τον ίδιο σου τον αδερφό; Έχουν κάνει πολύ μεγάλο κακό τα κανάλια με το δίπολο που έχει δημιουργηθεί και τους μεν να βάλονται κατά των δε. Πολύ μεγάλο κακό.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17229
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:08

Εγώ όταν ανοίξει η πλατφόρμα θα ανανεώσω κανονικά το διάρκείας μου και προτίθεμαι να πηγαίνω και στους αγώνες.

Δεν μου αρέσει καθόλου,

που δεν δίνεται η δυνατότητα, από την πολιτεία, να αγοράσει κάποιος διαρκείας αν είναι ανεμβολίαστος και χρειάζεται οπωσδήποτε πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Στην τελική γιατί να μην μπορεί να πάρει διαρκείας, ακόμα και αν δεν θα έχει δικαίωμα εισόδου;

Αφού έτσι κι αλλιώς, σύμφωνα με τα ισχύοντα, τα πιστοποιητικά θα ελέγχονται κατά την είσοδο στο γήπεδο σε κάθε παιχνίδι.

Σίγουρα καλό θα ήταν να γίνει η πρόταση από την Superleague, ώστε να υπάρχει η δυνατότητα εισόδου σε ανεμβολίαστους με Rapid Test ή PCR test.

ΥΓ. Gika ρώτησες εκτιμώ κάποιον γιατρό πριν αρχίσεις να κάνεις τις δόσεις του εμβολίου σε συντομότερα χρονικά διαστήματα από αυτά που γνωρίζουμε.

Στις 12 εβδομάδες που σε βάλανε στην Αγγλία για την επαναληπτική, (εκτιμώ ότι είχες κάνει το ΑΖ), είναι γιατί σε αυτό το χρονικό διάστημα προβλέπεται η επαναληπτική για το συγκεκριμένο εμβόλιο. Εσύ έκανες στις 4 εβδομάδες την δεύτερη;

Επίσης τρίτη δόση ακόμα συζητείται αλλά εξ' όσων γνωρίζω δεν έχει αποφασιστεί στην Ευρώπη.

Λίγο σκιάχτηκα με αυτά που έγραψες για τρεις δόσεις μπαμ μπαμ.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:16

γιατί μόνο 15 μέρες το διάστημα των ανανεώσεων; βιαζόμαστε;

το μόνο που με ανησυχεί είναι η αδιάκοπη εναλλαγή των μέτρων. Τη μια με τεστ, την άλλη με εμβόλιο, την άλλη κανείς, την άλλη όλοι κτλ.
Δύσκολος γρίφος το τι θα γίνει το χειμώνα με lockdown κτλ. Λίγοι μπορούν να δώσουν το ποσό μόνο για ενίσχυση.
Θα ήταν ενδιαφέρον να υπάρχει πρόβλεψη από την ΠΑΕ ότι πχ ανάλογα με το ποσοστό των αγώνων χωρίς φιλάθλους θα είναι το ποσοστό της έκπτωση από το διαρκείας της επόμενης χρονιάς.

Το ευρωπαϊκό εντός πότε θα μάθουμε πότε είναι;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:19

bersekeros έγραψε:ΥΓ. Gika ρώτησες εκτιμώ κάποιον γιατρό πριν αρχίσεις να κάνεις τις δόσεις του εμβολίου σε συντομότερα χρονικά διαστήματα από αυτά που γνωρίζουμε.

Στις 12 εβδομάδες που σε βάλανε στην Αγγλία για την επαναληπτική, (εκτιμώ ότι είχες κάνει το ΑΖ), είναι γιατί σε αυτό το χρονικό διάστημα προβλέπεται η επαναληπτική για το συγκεκριμένο εμβόλιο. Εσύ έκανες στις 4 εβδομάδες την δεύτερη;

Επίσης τρίτη δόση ακόμα συζητείται αλλά εξ' όσων γνωρίζω δεν έχει αποφασιστεί στην Ευρώπη.

Λίγο σκιάχτηκα με αυτά που έγραψες για τρεις δόσεις μπαμ μπαμ.


Pfizer έκανα, στην Αγγλία κάνουν τη δεύτερη δόση στις 11-12 εβδομάδες. Βάσικα, πλέον λόγω διαθεσιμότητας δίνουν τη δυνατότητα να κλείσεις ραντεβού και στις 8 εβδομάδες.

Περί τρίτης δόσης, το έχω συζητήσει με γιατρούς. Έχω αρκετούς στο περιβάλλον μου.

Δεν είναι ότι ενδείκνυται να κάνεις τρίτη δόση, μιας και οι έρευνες είναι περιορισμένες, αλλά η γενικότερη άποψη ήταν ότι δεν θα πάθεις και κάτι με την τρίτη δόση. Ένα ακίνδυνο μέρος του Covid βάζεις μέσα σου που ο οργανισμός σου ξέρει πως να το πολεμίσει ήδη. Ίσως να έχεις πιο άμεσες παρενέργειες τύπου πυρετό το πρώτο 24ωρο.

Στην Γαλλία κάνουν τρίτη δόση σε άτομα με καταβεβλημένο ανοσοποιητικό. Σε αυτούς αποδείχτηκε ότι 1 στους 3 που δεν είχαν αντισώματα μετά τις δύο δόσεις του εμβολίου,απέκτησε αντισώματα μετά την 3η δόση.

Επίσης, σε κάποιες περιοχές των ΗΠΑ που έγιναν λάθη (πχ έμειναν τα εμβόλια εκτός ψυγείου για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από το προβλεπόμενο) κάλεσαν όσους είχαν κάνει τα ενδεχομένως χαλασμένα εμβόλια να κάνουν άλλες 2 δόσεις (να αγνοηθεί η πρώτη) διότι θεώρησαν καλύτερο να κάνεις 3 δόσεις παρά 1.
Τελευταία επεξεργασία από gika και Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17229
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:19

ABOLEYTOI έγραψε:
Το ευρωπαϊκό εντός πότε θα μάθουμε πότε είναι;


12 Αυγούστου
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:24

Για τις τιμές που λέτε, δεν είναι μόνο ο ΠΑΟΚ.
Από τα εστιατόρια που ανοιξανε, μέχρι τα δωμάτια ξενοδοχείων και σπιτιών τώρα το καλοκαίρι, όλοι θα βγάλουν τα σπασμένα στις πλάτες μας.
Κουράγιο και υπομονή.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:33

bersekeros έγραψε:Εγώ όταν ανοίξει η πλατφόρμα θα ανανεώσω κανονικά το διάρκείας μου και προτίθεμαι να πηγαίνω και στους αγώνες.

Δεν μου αρέσει καθόλου,

που δεν δίνεται η δυνατότητα, από την πολιτεία, να αγοράσει κάποιος διαρκείας αν είναι ανεμβολίαστος και χρειάζεται οπωσδήποτε πιστοποιητικό εμβολιασμού.

Στην τελική γιατί να μην μπορεί να πάρει διαρκείας, ακόμα και αν δεν θα έχει δικαίωμα εισόδου;

Αφού έτσι κι αλλιώς, σύμφωνα με τα ισχύοντα, τα πιστοποιητικά θα ελέγχονται κατά την είσοδο στο γήπεδο σε κάθε παιχνίδι.

Σίγουρα καλό θα ήταν να γίνει η πρόταση από την Superleague, ώστε να υπάρχει η δυνατότητα εισόδου σε ανεμβολίαστους με Rapid Test ή PCR test.

ΥΓ. Gika ρώτησες εκτιμώ κάποιον γιατρό πριν αρχίσεις να κάνεις τις δόσεις του εμβολίου σε συντομότερα χρονικά διαστήματα από αυτά που γνωρίζουμε.

Στις 12 εβδομάδες που σε βάλανε στην Αγγλία για την επαναληπτική, (εκτιμώ ότι είχες κάνει το ΑΖ), είναι γιατί σε αυτό το χρονικό διάστημα προβλέπεται η επαναληπτική για το συγκεκριμένο εμβόλιο. Εσύ έκανες στις 4 εβδομάδες την δεύτερη;

Επίσης τρίτη δόση ακόμα συζητείται αλλά εξ' όσων γνωρίζω δεν έχει αποφασιστεί στην Ευρώπη.

Λίγο σκιάχτηκα με αυτά που έγραψες για τρεις δόσεις μπαμ μπαμ.

Μπορείς να αγοράσεις το διαρκείας σου και να το παραλάβεις μόλις εχεις το πιστοποιητικό να το καταθέσεις.
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2963
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:37

Gika ευχαριστώ για την απάντηση.

Εδώ το Pfizer είναι στις 21 ημέρες η δεύτερη δόση. Μου έκανε εντύπωση αυτό που έγραψες για 8-12 εβδομάδες στην Αγγλία.

Για τις κόρες μου (16-18) που προβληματίζομαι, σκέφτομαι να τις κάνω κάποιες ειδικές αιματολογικές εξετάσεις πριν το εμβόλιο, έτσι ώστε να ελαχιστοποιήσουμε την πιθανότητα όσο γίνεται για τις θρομβώσεις που διαβάζω ότι είναι μεγαλύτερη η πιθανότητα στους νέους.

Επίσης το Pfizer , το κάναμε όλοι, και οι γονείς μου και η σύζυγός, πεθερά, κουνιάδα, και δεν είχαμε καθόλου παρενέργειες. Επειδή έχουμε όλοι την ίδια ομάδα αίματος και για λόγους κληρονομικότητας πιστεύω ότι και τα παιδιά δεν θα έχουν θέμα.

Και για να μην είμαι τελείως οφτοπικ,

αν δεν κάνω λάθος, οι τιμές που ανακοινώθηκαν, πρέπει να είναι οι πιο ακριβές που θυμάμαι.

Θυμάται κανένας εάν έχουμε πληρώσει παραπάνω στο διαρκείας από το 2006 και μετά;

Μιλάω για όλες τις θύρες.

Εννοείται ότι με το που ανοίξει η πλατφόρμα, την πρώτη ημέρα, πρώτα ο Θεός, θα ανανεώσω.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:41

PAOK_Antarctica έγραψε:Για τις τιμές που λέτε, δεν είναι μόνο ο ΠΑΟΚ.
Από τα εστιατόρια που ανοιξανε, μέχρι τα δωμάτια ξενοδοχείων και σπιτιών τώρα το καλοκαίρι, όλοι θα βγάλουν τα σπασμένα στις πλάτες μας.
Κουράγιο και υπομονή.

να το ελεγες για τον ΠΑΟΚ του γουμενου του μπατατουδη η του ζαγορακη ναι θελανε εσοδα απο τα εισητηρια ,για τον ΠΑΟΚ του Ιβαν φυσικα δεν ισχυει αυτο......ειναι πολυ πιθανο να εχουμε διαρκειας αλλα οχι προσβαση στο γηπεδο λογω λοκνταουν ......κανενα σπασμενο δεν θα βγαλει η εστιαση ειδικα στις μη τουριστικες περιοχες ηδη αυτοι εχουν καταστραφει σε πολυ μεγαλο ποσοστο και ξερω καλα τι λεω ......
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Εισιτήρια Διαρκείας Ποδοσφαίρου 2021-2022

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 22 Ιούλ 2021, 14:44

Δυστυχώς λοκντάουν προβλέπω /εκτιμώ, ότι θα έχει ΜΟΝΟ για τους ανεμβολίαστους, όποτε / εάν ξαναγίνει.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 32 επισκέπτες