Παντελής Θωμαρέης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό Montrealiotis » Δευτ 20 Δεκ 2021, 14:24

Δεν γίνονται μέσω αγγελιών οι προσλήψεις στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ….
Άβαταρ μέλους
Montrealiotis
 
Δημοσιεύσεις: 2655
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2020, 20:20

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό MrSam1926apc » Τρί 21 Δεκ 2021, 11:05

Kostas87 έγραψε:Δεν γίνονται μέσω αγγελιών οι προσλήψεις στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ….


Αυτή τη στιγμή η Λίβερπουλ έχει ανοιχτές 13+1 αγγελιες. Μάλλον δεν είναι τόσο υποτιμητικό να ψάχνεις στελέχη μέσω LinkedIn αντί για παιδιά του κομματικού σωλήνα, γνωστούς γνωστών κτλ.
MrSam1926apc
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευτ 17 Μάιος 2021, 10:15

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό Montrealiotis » Τρί 21 Δεκ 2021, 19:51

Άσε ρε, θες να βρεθεί κανένας ικανός και μετά να έχουμε προβλήματα; Μακριά, δικά μας (τους) παιδιά που τα ξέρουμε και μας ξέρουν.
Εδώ το παλικάρι μας ο Παντελής, ήταν Marketing manager και ασχολούνταν με την ανάπτυξη του e-shop και επειδή έκανε τόσο καλή δουλειά πήρε προαγωγή σε Football Operations Manager! (Πηγή LinkedIn)

Και πραγματικά ρε πούστη μου είναι ένα από τα χειρότερα e shop που έχω δει, ειδικά εν μέσω πανδημίας, θα περίμενες κάτι παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Montrealiotis
 
Δημοσιεύσεις: 2655
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2020, 20:20

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τρί 21 Δεκ 2021, 20:53

MrSam1926apc έγραψε:
Kostas87 έγραψε:Δεν γίνονται μέσω αγγελιών οι προσλήψεις στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ….


Αυτή τη στιγμή η Λίβερπουλ έχει ανοιχτές 13+1 αγγελιες. Μάλλον δεν είναι τόσο υποτιμητικό να ψάχνεις στελέχη μέσω LinkedIn αντί για παιδιά του κομματικού σωλήνα, γνωστούς γνωστών κτλ.

Και κάπως έτσι καταρρέει και το αφήγημα στείλε βιογραφικό στην παε. Αφού δεν προσλαμβάνει με βάση τα βιογραφικά
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό MrSam1926apc » Τρί 21 Δεκ 2021, 21:54

Kostas87 έγραψε:Άσε ρε, θες να βρεθεί κανένας ικανός και μετά να έχουμε προβλήματα; Μακριά, δικά μας (τους) παιδιά που τα ξέρουμε και μας ξέρουν.
Εδώ το παλικάρι μας ο Παντελής, ήταν Marketing manager και ασχολούνταν με την ανάπτυξη του e-shop και επειδή έκανε τόσο καλή δουλειά πήρε προαγωγή σε Football Operations Manager! (Πηγή LinkedIn)

Και πραγματικά ρε πούστη μου είναι ένα από τα χειρότερα e shop που έχω δει, ειδικά εν μέσω πανδημίας, θα περίμενες κάτι παραπάνω.



Εδώ είχε εκλεχθεί Vice President σε αγγλικό πανεπιστήμιο και όχι σε SU η κανα Society όπως γίνεται συνήθως με εμασ τους πληβείους αλλά στο πανεπιστήμιο γενικά σύμφωνα με το LinkedIn του... ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.
MrSam1926apc
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευτ 17 Μάιος 2021, 10:15

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό MrSam1926apc » Τρί 21 Δεκ 2021, 22:08

buffalobill4 έγραψε:
MrSam1926apc έγραψε:
Kostas87 έγραψε:Δεν γίνονται μέσω αγγελιών οι προσλήψεις στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ….


Αυτή τη στιγμή η Λίβερπουλ έχει ανοιχτές 13+1 αγγελιες. Μάλλον δεν είναι τόσο υποτιμητικό να ψάχνεις στελέχη μέσω LinkedIn αντί για παιδιά του κομματικού σωλήνα, γνωστούς γνωστών κτλ.

Και κάπως έτσι καταρρέει και το αφήγημα στείλε βιογραφικό στην παε. Αφού δεν προσλαμβάνει με βάση τα βιογραφικά



Αυτό ακριβώς! Εγώ στέλνω το βιογραφικό μου και δέχομαι να φάω γενναίο κούρεμα μισθού του ελβετικού μου μισθού ώστε να είναι κοντά στα ελληνικά δεδομένα (όπως το ίδιο θα έκαναν και αρκετοί γνωστοί μου γιατί το συζητήσαμε) αλλά ρε "ατομο" του HR δώσε μας την ευκαιρία!

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ CALL CENTRE ΝΑΠΟΥΜΕΑΣΟΥΜΕ...
MrSam1926apc
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευτ 17 Μάιος 2021, 10:15

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 22 Δεκ 2021, 01:58

Συγνώμη αλλά ο ΠΑΟΚ με τους συγκεκριμένους εχθρούς που έχει και με τον τρόπο που αυτοί λειτουργούν είναι αδύνατο να προσλάβει σε επιτελική θέση μέσω αγγελίας και βιογραφικού
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό Montrealiotis » Τετ 22 Δεκ 2021, 05:19

Δεν χρειάζεται να προσλάβει άτομο για επιτελική θέση μέσω αγγελίας. Ικανα άτομα για να οργανώςουν το e shop, έναν ικανό διευθυντή στα γραφεία και σε αλλά πόστα μέσα στην ΠΑΕ. Φυσικοθεραπευτές, γιατρούς, και οποίος μπορέσει και αποδείξει την αξία του αλλά και ότι μπορούν να του έχουν εμπιστοσύνη να ανελιχθεί αναλόγως.
Και όπως ανέφερε ο φίλος παραπάνω και εγώ θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά αν μου δινόταν η ευκαιρία να δουλέψω για τον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Montrealiotis
 
Δημοσιεύσεις: 2655
Εγγραφή: Κυρ 19 Απρ 2020, 20:20

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό MrSam1926apc » Πέμ 23 Δεκ 2021, 12:03

renegade έγραψε:Συγνώμη αλλά ο ΠΑΟΚ με τους συγκεκριμένους εχθρούς που έχει και με τον τρόπο που αυτοί λειτουργούν είναι αδύνατο να προσλάβει σε επιτελική θέση μέσω αγγελίας και βιογραφικού



Χωρίς να θέλω να γίνω συγκρουσιακός αλλά μήπως μερικοί απ τους εχθρούς είναι δονκιχωτικοι? Εσυ σαν renegade πιστεύεις ότι δεν υπαρχει παρασκήνιο στα μεγάλα πρωταθλήματα? Πως πιστεύεις ότι η Ρεάλ και η Μπαρτσελονα βρίσκουν επιτελικά στελέχη? Σίγουρα το μεγαλυτερο ποσοστό ανεβαίνει την σκαλα αλλά τους δίνει η εταιρία τα εφόδια!

Ρε ο άλλος δηλώνει ότι ήταν αντι-πρόεδρος πανεπιστημίου στην Αγγλία (Activities and societies: Vice President of University for a semi-annually period) που έσκασε απ το πουθενά για να κανει το MBA του :lol: :lol: και το πρόβλημα είναι η αγγελία? Δηλαδή αυτός που θα στείλει το CV του σε μια αγγελία που βρήκε απ το LinkedIn και ο HM της θέσης θα κάνει vetting του προφιλ κατευθείαν θα είναι δούρειος ίππος και τα στελέχη που έχουμε είναι πανάξια και τεσταρισμενα ότι δεν εξυπηρετούν συμφέροντα άλλων?

Και όπως είπε και ο άλλος ο αδερφός, να στείλω το βιογραφικό μου που περιέχει εταιρίες όπως η Amazon, η Bet365, η Intertek και η RB αλλά ΠΟΥ να το στείλω? Να πιάσω τον κυρκυρ στο δρόμο? Να πάω στα γραφεία? Είναι λογική αυτή μεγάλης εταιρίας?
MrSam1926apc
 
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Δευτ 17 Μάιος 2021, 10:15

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό PaokPatraG4 » Πέμ 06 Ιούλ 2023, 12:31

Όποιος μπορεί κ έχει την διάθεση ας διαβάσει τα πρώτα σχόλια για τον συγκεκριμένο άνθρωπο όταν άνοιξε αυτό το νήμα....Πολλά παληκάρια που σέβομαι απόλυτα έφαγαν μονιμο Μπαν από τότε....Συγκρίνετε αυτά που έγραφαν τα συγκεκριμένα άτομα με αυτά που είπε ο προπονητής μας στις δηλώσεις του κ θα καταλάβετε πολλά....
Άβαταρ μέλους
PaokPatraG4
 
Δημοσιεύσεις: 1764
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 12:55

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 06 Ιούλ 2023, 12:34

Όπα όπα δε θα ξανανοιξουμε την ίδια συζήτηση

Έχουν αναλυθεί όλα χρόνια πριν

Μακάρι το πρόβλημα του ΠΑΟΚ να ήταν κάποιος Παντελής
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10189
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό PaokPatraG4 » Πέμ 06 Ιούλ 2023, 12:37

sn0ufel4 έγραψε:Όπα όπα δε θα ξανανοιξουμε την ίδια συζήτηση

Έχουν αναλυθεί όλα χρόνια πριν

Μακάρι το πρόβλημα του ΠΑΟΚ να ήταν κάποιος Παντελής

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ πλέον έχει ονοματεπώνυμο....Κ λέγεται Ιβάν Σαββίδης....Ψάξε όμως εάν θες βεβαια ποιος είναι αυτός που γ@...ει τα πάντα μεταγραφικά μαζί με τον υιό του Ιβάν....Δεν γίνεται να φταινε οι ΤΔ κ οι προπονητές συνέχεια.....
Άβαταρ μέλους
PaokPatraG4
 
Δημοσιεύσεις: 1764
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 12:55

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 06 Ιούλ 2023, 12:38

Δε χρειάζεται να ψάξω τίποτα.
Αν θεωρείς και ξέρεις κάτι τέτοιο τα παράπονα σου στα κεφάλια όχι στους υπαλλήλους. Να ανοίξουμε και ένα τοπικ για τον κάθε σκαουτερ να κράζετε και εκεί

κοίτα που θα βγω και υπερασπιστής
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10189
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό PaokPatraG4 » Πέμ 06 Ιούλ 2023, 12:42

Εγώ μίλησα ξεκάθαρα ότι αυτοί που φταίνε για το μεταγραφικό Βατερλώ σχεδόν κάθε χρόνο είναι ο Ιβάν ο Γιώργης κ ο υπάλληλος τους Παντελής Θωμαρεης....Τέλος....Ο προπονητής μας πλέον μιλάει ξεκάθαρα....
Άβαταρ μέλους
PaokPatraG4
 
Δημοσιεύσεις: 1764
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 12:55

Re: Παντελής Θωμαρέης

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 06 Ιούλ 2023, 12:46

Ο προπονητής εχθές μίλησε ότι υπάρχουν άτομα που έχουν μείνει πίσω στη Θεσσαλονικη και δεν είναι μαζί μας στην Ολλανδία, τα οποία ούτε λίγο ούτε πολύ, υπονομεύουν τη δουλειά που γίνεται στις μεταγραφές. Δεν νομίζω να είπε κάτι παράλογο ο Πάτρας
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες