Ιβάν Σαββίδης V

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 04 Αύγ 2022, 16:42

Γέρος έγραψε:Βέβαια εγώ είμαι ο τελευταίος που θα κάνω υποδείξεις στην mod team.

Και πολύ καινούργιος είμαι στο forum, μόλις από το 2019, αλλά και κανένα ουσιαστικό ρόλο διαδραματίζω στην λειτουργία του forum.

Αλλά αναρωτιέμαι δεν θα έπρεπε ένα accont - ιδιαίτερα καινούργιο - όταν προσβάλλει τόσο χυδαία τον ύψιστο θεσμό του ΜΕΓΑΛΟΥ Π.Α.Ο.Κ., τον Πρόεδρο του - πολύ περισσότερο όταν αυτός είναι ο Ιβάν Σαββίδης - και δεν "καθαρίζει" την θέση του μετά από έκκληση του moderator να αποβάλλεται?

Ο άλλος χθες έβαλε σε μια εικόνα με κιτρινόμαυρο background έναν τύπο να μας σημαδεύει με περίστροφο και αποκαλούσε τον Πρόεδρο Ιβάν Σαββίδη "αυτός".


Περιμένουμε γερο να μας πει τους πολλούς και διάφορους λόγους!

Σε άλλη περίπτωση θα θεωρηθει ως μια ακόμα ύπουλη-υποπτη συμπεριφορά και θα αποβληθεί.

Περιμένουμε τις εξηγήσεις!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Πέμ 04 Αύγ 2022, 17:59

Αυτός ο άνθρωπος θα τα παρατήσει ?

"Λένε ότι πουλάω τον Π.Α.Ο.Κ., και σας ρωτώ, πουλάει κανείς την ψυχή του?"

"Είπα στους γιούς μου αν τυχόν πεθάνω πριν τελειώσει η Νέα Τούμπα, να ξεριζώσετε την καρδιά μου και να την θάψετε στα θεμέλια της"


Φαίνεται ότι ο Πρόεδρος έχει πάρει κάποιες αποστάσεις. Κανείς από εμάς όμως δεν γνωρίζει τους λόγους.

Αλλά ο ανθρώπινος νους πάντα έχει ροπή προς τις αρνητικές σκέψεις.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gmet » Πέμ 04 Αύγ 2022, 18:38

sourmenetes έγραψε:Η φωτογραφία του γηπέδου και τα σχέδια τι ακριβώς σου δείχνουνε εσένα;

Γιατί καλή η μία άποψη υπάρχει και η άποψη ότι ο Σαββίδης έχει προχωρήσει κάποια πράγματα πολύ σημαντικα για τον ΠΑΟΚ.

Για πες μας ποιος θα τα πραγματοποιήσει μιας και εσύ και πολλοί άλλοι δεν τον βλέπετε στη σουίτα του;


Επίσης θέλω να μας πεις ποιοι είναι οι πολλοί και διάφοροι λόγοι που έχει κλείσει ο κύκλος.

Και επειδή λες πολλούς θέλω να μου πεις 3-4.
Οχι τόσους πολλούς, απλά για να μη σε δυσκολεύω.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



1. Πολιτικό περιβάλλον βλ. κυβέρνηση ΝΔ
2. Εξωαγωνιστικό περιβάλλον βλ. Μαρινάκης
3. Συνδυασμός των 2 παραπάνω
4. Γενικότερη κατάσταση βλ. πόλεμος Ουκρανία, επιπτώσεις
5. Απροθυμία ενεργής συμμετοχής στην ομάδα απ’ όλη την οικογένεια
6. Διαρκής μείωση του budget με δικαιολογία τον εξορθολογισμό και την αυτάρκεια. Αντί να διευρύνουμε τα έσοδα περιορίζουμε συνέχεια τα έξοδα.
7. Διαρκής πτώση του επιπέδου της ομάδας από το ντάμπλ και μετά.
8. Συνεχείς πωλήσεις περιουσιακών στοιχείων της ομάδας και αντικατάσταση τους με παίκτες 3ης διαλογής
9. Δυστοκία στο θέμα του γηπέδου και αμφιβολίες για το έργο, πληροφορίες προερχόμενες από την άλλη πλευρά

Να συνεχίσω ή αρκούν…
Τέλος, λέω εάν στο χειρότερο σενάριο η ομάδα δεν κατορθώσει να κατακτήσει την 2η θέση που οδηγεί στο CHL, τι ακριβώς θα μας πείτε όλοι εσείς που τα βλέπετε όλα καλά?
Για εμένα ξέρω τι θα μου σύρετε, γνωστά...
Εγώ ένα σας λέω, ο ΠΑΟΚ είναι πάνω απ' όλους
gmet
 
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιαν 2022, 08:56

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 04 Αύγ 2022, 19:11

Αν δεν βγούμε τσάμπιονς λιγκ να φύγει ο Σαββίδης για να επιστρέψουμε στις εποχές που από το πολύ το τίναγμα είχαμε κάνει το σεντόνι τραμπολίνο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15431
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Miles » Πέμ 04 Αύγ 2022, 20:00

Σε ποιον θα την πουλήσει είπαμε;
Miles
 
Δημοσιεύσεις: 5045
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 20:17

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 04 Αύγ 2022, 21:04

Βρε ετοιμο τον εχει τον νεο μεγαλομετοχο μας
ο μεσιε gmet που εμ παρακαλαει το Σαββιδη
να πουλησει εμ φερνει και το νεο μαυρο διαμαντι!

Ψιτ αγαπουλα πουλα.-
Εικόνα
ΥΓ. Ρε σεις λετε ο gmet να ειναι ο Τσακας;
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Πέμ 04 Αύγ 2022, 21:11

Ο Ραπτόπουλος πάντως έχει στάνταρ 4-5 λογαριασμούς εδω μέσα...
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5758
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό astral » Πέμ 04 Αύγ 2022, 21:28

gmet έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Η φωτογραφία του γηπέδου και τα σχέδια τι ακριβώς σου δείχνουνε εσένα;

Γιατί καλή η μία άποψη υπάρχει και η άποψη ότι ο Σαββίδης έχει προχωρήσει κάποια πράγματα πολύ σημαντικα για τον ΠΑΟΚ.

Για πες μας ποιος θα τα πραγματοποιήσει μιας και εσύ και πολλοί άλλοι δεν τον βλέπετε στη σουίτα του;


Επίσης θέλω να μας πεις ποιοι είναι οι πολλοί και διάφοροι λόγοι που έχει κλείσει ο κύκλος.

Και επειδή λες πολλούς θέλω να μου πεις 3-4.
Οχι τόσους πολλούς, απλά για να μη σε δυσκολεύω.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



1. Πολιτικό περιβάλλον βλ. κυβέρνηση ΝΔ
2. Εξωαγωνιστικό περιβάλλον βλ. Μαρινάκης
3. Συνδυασμός των 2 παραπάνω
4. Γενικότερη κατάσταση βλ. πόλεμος Ουκρανία, επιπτώσεις
5. Απροθυμία ενεργής συμμετοχής στην ομάδα απ’ όλη την οικογένεια
6. Διαρκής μείωση του budget με δικαιολογία τον εξορθολογισμό και την αυτάρκεια. Αντί να διευρύνουμε τα έσοδα περιορίζουμε συνέχεια τα έξοδα.
7. Διαρκής πτώση του επιπέδου της ομάδας από το ντάμπλ και μετά.
8. Συνεχείς πωλήσεις περιουσιακών στοιχείων της ομάδας και αντικατάσταση τους με παίκτες 3ης διαλογής
9. Δυστοκία στο θέμα του γηπέδου και αμφιβολίες για το έργο, πληροφορίες προερχόμενες από την άλλη πλευρά

Να συνεχίσω ή αρκούν…
Τέλος, λέω εάν στο χειρότερο σενάριο η ομάδα δεν κατορθώσει να κατακτήσει την 2η θέση που οδηγεί στο CHL, τι ακριβώς θα μας πείτε όλοι εσείς που τα βλέπετε όλα καλά?
Για εμένα ξέρω τι θα μου σύρετε, γνωστά...
Εγώ ένα σας λέω, ο ΠΑΟΚ είναι πάνω απ' όλους

Τα τρία πρώτα είναι το ίδιο αλλά ας τα χωρίσουμε στα 3 για να γράψουμε νούμερα.

Το 4 είναι η γενικότερη (?) κατάσταση και ο πόλεμος που επηρεάζει όλο τον κόσμο .

Το 5 είναι ψέματα γιατί ο ίδιος Ιβάν συμμετέχει και οικονομικά και προσωπικά.

Το 6, το 7 και το 8 είναι πάλι το ίδιο αλλά ας γράφουμε νούμερα Φυσικά δεν είναι λόγος για να φύγει κανένας από κάποια ομάδα για όλα αυτα. Ο εξορθολογισμός ακόμα και αν κοστίζει αγωνιστικά είναι χρήσιμος και προστατεύει την ομάδα.

Το 9 ποτε πρόλαβες να το δεις ρε άρχοντα ?

Ας έμενες στους "πολλούς και διάφορους λόγους".

Θέλεις να γράψουμε τους πολλούς και διάφορους λόγους που θέλουμε, ελπίζουμε και στηρίζουμε τον Ιβάν για να δεις πόσο αστεία είναι τα παραπάνω ?

Υγ: σκατα στην κυβέρνηση, τη ΝΔ , τον φαταουλ και τους παρατρεχαμενους σαλιγκαρους τους.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6895
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 04 Αύγ 2022, 21:36

Από τον John pet στον gmet και συνεχίζουμε.
Τούτος, πάντως, στηρίζεται και σε πληροφορίες από την απέναντι πλευρά.
Εκείνη την πλευρά ντε, αυτήν που μας έτρεχε για την συνιδιοκτησία.
Πολλή δημοκρατία, αλλά είμαστε σε ΠΑΟΚτσηδικο forum.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 04 Αύγ 2022, 21:56

GI4NNEN4 έγραψε:Ο Ραπτόπουλος πάντως έχει στάνταρ 4-5 λογαριασμούς εδω μέσα...


Δεν χρειάζεται ο Ραπτόπουλος, υπάρχουν χειρότεροι του που δηλώνουν ΠΑΟΚ.
Δεν τους έκατσε το φαγοπότι.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 04 Αύγ 2022, 22:22

Γέρος έγραψε:Βέβαια εγώ είμαι ο τελευταίος που θα κάνω υποδείξεις στην mod team.

Και πολύ καινούργιος είμαι στο forum, μόλις από το 2019, αλλά και κανένα ουσιαστικό ρόλο διαδραματίζω στην λειτουργία του forum.

Αλλά αναρωτιέμαι δεν θα έπρεπε ένα accont - ιδιαίτερα καινούργιο - όταν προσβάλλει τόσο χυδαία τον ύψιστο θεσμό του ΜΕΓΑΛΟΥ Π.Α.Ο.Κ., τον Πρόεδρο του - πολύ περισσότερο όταν αυτός είναι ο Ιβάν Σαββίδης - και δεν "καθαρίζει" την θέση του μετά από έκκληση του moderator να αποβάλλεται?

Ο άλλος χθες έβαλε σε μια εικόνα με κιτρινόμαυρο background έναν τύπο να μας σημαδεύει με περίστροφο και αποκαλούσε τον Πρόεδρο Ιβάν Σαββίδη "αυτός".


Έλα τώρα με τις υπερβολές...
Θυμίζεις Αλέφαντο να μιλάει για τον μεγάλο πρόεδρο Σωκράτη Κόκκαλη....
Που τις είδες τις χυδαίες προσβολές?
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Πέμ 04 Αύγ 2022, 22:26

gmet έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Η φωτογραφία του γηπέδου και τα σχέδια τι ακριβώς σου δείχνουνε εσένα;

Γιατί καλή η μία άποψη υπάρχει και η άποψη ότι ο Σαββίδης έχει προχωρήσει κάποια πράγματα πολύ σημαντικα για τον ΠΑΟΚ.

Για πες μας ποιος θα τα πραγματοποιήσει μιας και εσύ και πολλοί άλλοι δεν τον βλέπετε στη σουίτα του;


Επίσης θέλω να μας πεις ποιοι είναι οι πολλοί και διάφοροι λόγοι που έχει κλείσει ο κύκλος.

Και επειδή λες πολλούς θέλω να μου πεις 3-4.
Οχι τόσους πολλούς, απλά για να μη σε δυσκολεύω.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



1. Πολιτικό περιβάλλον βλ. κυβέρνηση ΝΔ
2. Εξωαγωνιστικό περιβάλλον βλ. Μαρινάκης
3. Συνδυασμός των 2 παραπάνω
4. Γενικότερη κατάσταση βλ. πόλεμος Ουκρανία, επιπτώσεις
5. Απροθυμία ενεργής συμμετοχής στην ομάδα απ’ όλη την οικογένεια
6. Διαρκής μείωση του budget με δικαιολογία τον εξορθολογισμό και την αυτάρκεια. Αντί να διευρύνουμε τα έσοδα περιορίζουμε συνέχεια τα έξοδα.
7. Διαρκής πτώση του επιπέδου της ομάδας από το ντάμπλ και μετά.
8. Συνεχείς πωλήσεις περιουσιακών στοιχείων της ομάδας και αντικατάσταση τους με παίκτες 3ης διαλογής
9. Δυστοκία στο θέμα του γηπέδου και αμφιβολίες για το έργο, πληροφορίες προερχόμενες από την άλλη πλευρά

Να συνεχίσω ή αρκούν…
Τέλος, λέω εάν στο χειρότερο σενάριο η ομάδα δεν κατορθώσει να κατακτήσει την 2η θέση που οδηγεί στο CHL, τι ακριβώς θα μας πείτε όλοι εσείς που τα βλέπετε όλα καλά?
Για εμένα ξέρω τι θα μου σύρετε, γνωστά...
Εγώ ένα σας λέω, ο ΠΑΟΚ είναι πάνω απ' όλους


Τι είναι αυτά ρε σε ηλίθιους απευθύνεσαι ή σε παιδάκια του νηπιαγωγείου.

Απαξιώ να σχολιάσω το οποιοδήποτε ή καλύτερα να μου πεις εσύ ποιο θέλεις να σχολιάσω.

Ειδικά το 1, 2, 3 προσβάλουν αυτούς στους οποίους αναφέρεσαι και όχι τον Πρόεδρο Ιβάν Σαββίδη, που σαν κατάρα κάθισαν στο κεφάλι μας.

Από το 4 και κάτω η εκθεσούλα σου δεν πιάνει ούτε την βάση. Εκτός αν είσαι μαθητής της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης. Κάτι που καθόλου δεν θα πείραζε αν είχες μικρότερη γλώσσα.

Το δε 7. Τι ακριβώς εννοείς.
Στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια υπάρχει μία ΔΙΟΡΙΣΜΈΝΗ Ή ΚΑΤ΄ΑΝΑΘΕΣΗ μεγάλη ομάδα. Οι οπαδοί της κάθε τέλος Μάϊου - ΚΑΤ' ΕΝΤΟΛΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ - μαζεύονται στο Κρατικό αλλά χρόνια απλήρωτο στάδιο τους και τους δίνουν ένα τρόπαιο που και αυτοί πια δεν θυμούνται γιατί.

Και Ο ΜΕΓΑΛΟΣ Π.Α.Ο.Κ. - ΤΟΥ ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ - ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΟΥ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΌΣΜΟ.

Και επειδή η κυβέρνηση της μπανανίας ντρεπόταν να λέει στην fifa & uefa big 2. Έβαλε άλλους 2.

Μια ομάδα που Ο Π.Α.Ο.Κ. βαρέθηκε να την καρπαζώνει που ονομάζεται ΝΤΡΟΠΗ. Και έναν ξεπεσμένο αριστοκράτη που επιτέλους βρήκε ένα μονόκλ που έψαχνε χρόνια, αλλά ξέχασε ότι το βρακί του είναι τρύπιο.

Έτσι έγινε το big-4. Και αυτό γιατί έχουμε και εμείς τα προβληματάκια μας.
Αν μιλήσει κάποιος για big-5 είναι απλά γελοίος και δεν σέβεται τον εαυτό του.

Άντε τράβα το δρόμο σου που θα μας πεις ΚΑΙ Ο Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Πέμ 04 Αύγ 2022, 22:36

kos έγραψε:
Γέρος έγραψε:Βέβαια εγώ είμαι ο τελευταίος που θα κάνω υποδείξεις στην mod team.

Και πολύ καινούργιος είμαι στο forum, μόλις από το 2019, αλλά και κανένα ουσιαστικό ρόλο διαδραματίζω στην λειτουργία του forum.

Αλλά αναρωτιέμαι δεν θα έπρεπε ένα accont - ιδιαίτερα καινούργιο - όταν προσβάλλει τόσο χυδαία τον ύψιστο θεσμό του ΜΕΓΑΛΟΥ Π.Α.Ο.Κ., τον Πρόεδρο του - πολύ περισσότερο όταν αυτός είναι ο Ιβάν Σαββίδης - και δεν "καθαρίζει" την θέση του μετά από έκκληση του moderator να αποβάλλεται?

Ο άλλος χθες έβαλε σε μια εικόνα με κιτρινόμαυρο background έναν τύπο να μας σημαδεύει με περίστροφο και αποκαλούσε τον Πρόεδρο Ιβάν Σαββίδη "αυτός".


Έλα τώρα με τις υπερβολές...
Θυμίζεις Αλέφαντο να μιλάει για τον μεγάλο πρόεδρο Σωκράτη Κόκκαλη....
Που τις είδες τις χυδαίες προσβολές?


Αδέλφια μου αν πρέπει να ζυγιστεί η Π.Α.Ο.Κ.ΣΥΝΗ ΜΟΥ πολύ ευχαρίστως να γίνει. Καθόλου απίθανο να ζυγιστώ ελλειμματικός και το ίδιο κόλακας όπως ο αλέφαντος. Ή να βρεθώ και ελλιπής πνευματικά. Ειλικρινά δεν έχω πρόβλημα.

Επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα να χαρακτηριστώ και προσωπολάτρης του Ιβάν Σαββίδη γιατί απλά είμαι. Αυτός ο άνθρωπος μιλάει μέσα στην καρδιά μου.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό astral » Πέμ 04 Αύγ 2022, 22:50

Φαντάσου ο πρόεδρος να είχε τσεπωσει 200 μύρια αέρα και να παίζαμε με δεξί μπακ τον ΠΙΠΑ και προπονητή της δόξας Κατωκοπιάς. Τότε να το συζητήσουμε.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6895
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 04 Αύγ 2022, 22:50

Μαζί σου Γέρο.
Είναι της "ομάδας" ο παρεξηγημένος.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες