Ιβάν Σαββίδης V

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Πέμ 22 Απρ 2021, 23:27

Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΤΑΙΠΕΔ κατά τη σημερινή του συνεδρίαση προεπέλεξε τα επενδυτικά σχήματα, τα οποία πληρούν τα κριτήρια συμμετοχής στη Β’ φάση (υποβολή Δεσμευτικών Προσφορών) για την απόκτηση συμμετοχής σε ποσοστό τουλάχιστον 67% στο μετοχικό κεφάλαιο της εταιρείας «Οργανισμός Λιμένος Ηγουμενίτσας» (ΟΛΗΓ ΑΕ)».

Ειδικότερα, τα προεπιλεγέντα επενδυτικά σχήματα έχουν ως εξής (με αλφαβητική σειρά):

ATTICA A.E. ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ
PORTEK INTERNATIONAL PRIVATE LTD
QUINTANA INFRASTRUCTURE & DEVELOPMENT
ΑΙΓΑΙΟΝ ΟΙΛ ΑΕ
ΚΟΙΝΟΠΡΑΞΙΑ ARCHIRODON GROUP N.V.- ANEK & ΟΜΙΛΟΣ TRIDENT HELLAS
ΚΟΙΝΟΠΡΑΞΙΑ GRIMALDI EUROMED - MΙΝΩΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ Α.Ν.Ε.
ΟΛΘ ΑΕ
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Πέμ 22 Απρ 2021, 23:59

kataramenos5 έγραψε:
Taseos έγραψε:Αποκλειεται.καλα δεν ξερει τι εγινε στον αχιλλεα τριανδριας του ροστοφ;
Σιγουρα οχι. Οι ομοιοτητες παντως ειναι πολλες.. Επεσε χρημα , η ομαδα ανεβηκε επιπεδο, ο βανιας εκανε-πηρε πολλες επενδυσεις στη περιοχη, πιναν νερο στ ονομα του βγηκε και βουλευτης. Οι συνεχεις αλλαγες προπονητων και προσωπων ομως δε φερνουν το κατι παραπανω(σας θυμιζει κατι? ), η agrocom κοβει τη χορηγία, η ομαδα αδυνατει να πληρωσει και βυθιζεται στα ερασιτεχνικα.


O Σαββίδης ήταν επίσης πρόεδρος της FC Rostov από το 2002 έως το 2005.
Στην FC SKA Rostov-on-Don που αναφέρεσαι, ήταν πρόεδρος τα επόμενα τρία χρόνια.
Η FC SKA Rostov-on-Don είναι μια μικρή ομάδα του Rostov. Είναι ο αγροτικός αστέρας, ο μακεδονικός νέας ευκαρπίας ή ο απόλλων καλαμαριάς του Rostov.

Η FC Rostov αγωνίζεται ανελλιπώς στην Premier Liga του ρωσικού πρωταθλήματος,
πλην μιας χρονιάς, 2007-2008 (όταν δεν ήταν πρόεδρος ο Σαββίδης), που υποβιβάστηκε αγωνιστικά. Την επόμενη χρονιά ανέβηκε κατευθείαν.

Η άλλη όποιος θέλει να διαβάσει τι έγινε, δεν διαφέρει, με την ιστορία μικρών ομάδων της πόλης.
Άμα βρήκε σκ@τά, εκεί που πήγε να κάνει καλό, καλά έκανε και τους παράτησε.
ΔΕΝ ξέρουμε ΤΙ έγινε, ΓΙΑΤΙ έγινε και ΠΩΣ έγινε.

ΟΜΩΣ.......Στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης είναι εδώ και 10 χρόνια σχεδόν.
ΔΕΝ υπάρχει αντιστοιχία με την ομαδούλα FC SKA Rostov-on-Don.

Ο ΠΑΟΚ έχει Λαό, ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλο καράβι. Ο ΠΑΟΚ είναι γωνία μαγαζί. Ο ΠΑΟΚ είναι Γίγαντας.
Ο ΠΑΟΚ είναι δύναμη.


Ο ΠΑΟΚ δεν είναι ο ηρακλής ή ο απόλλων καλαμαριάς του ροστόφ.

Η μεγάλη ομάδα του Rostov,FC Rostov, δεν έπαθε και τίποτα από την φυγή του Σαββίδη.

Αλλά θα το πάω ακόμα λίγο παραπέρα.

Ο ΠΑΟΚ είναι ευγνώμων στον μεγαλύτερο ευεργέτη της Ιστορίας του και χρειάζεται τον Ιβάν Σαββίδη......ΑΛΛΑ και ο Ιβάν Σαββίδης χρειάζεται τον ΠΑΟΚ έτι περαιτέρω, ακόμα περισσότερο. Ο νοών νοείτο.

Κι όταν λέω χρειάζεται.... δεν εννοώ χρηστικά και εργαλειακά.
Είναι πλέον μια δομική σχέση οργανικής αλληλεξάρτησης, στα πλαίσια αγάπης και έντονου συναισθήματος.

Είναι η ανάγκη της οικογένειας.
Χρειάζομαι την οικογένειά μου, γιατί την αγαπάω, όχι γιατί έχω συμφέρον από αυτή.

Ο Σαββίδης όταν δήλωνε ότι στον ΠΑΟΚ βρήκε τον εαυτό του, πιστεύω ότι μιλούσε μέσα από τα τρίσβαθα της ψυχούλας του.

Μιλούσαν τα οικογενειακά του βιώματα με τη ρίζα του, μιλούσε η ενδοσκοπική αυτογνωσία της ράτσας μας. Μιλούσε το συλλογικό υποσυνείδητο με τον Λαό του οποίου είναι κομμάτι του και άρρηκτα συνδεδεμένος, τόσο έντονα, που θα το ανήγαγα σε μεταφυσικό επίπεδο.

Μη φοβάσαι....και διώξε τη φοβία.

Δικαιολογώ την φοβία σου καλοπροαίρετα.
Κι εγώ έχω φοβίες με τους σεισμούς,
αλλά δεν γίνεται να ζω, φοβούμενος μήπως μου πέσει μια μέρα ο ουρανός στο κεφάλι,
όπως οι Γαλάτες όταν τους ρώτησαν οι Ρωμαίοι, τι είναι αυτό που φοβάστε!
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Παρ 23 Απρ 2021, 07:22

Ο Σαββίδης είναι Πόντιος Ελληνας ΠΑΟΚτσης, δεσμός πολύ ισχυρότερος απο το κάτοικος Ροστόφ.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Taseos » Παρ 23 Απρ 2021, 08:25

Θα σηκωθει να φυγει; Εχεις δει να αφηνει εταιρια που εστησε ο ιδιος και εριξε τα λεφτα Του; Στον ΠΑΟΚ μεχρι σημερα ειμαστε στα 125 εκατομμυρια.τελευταια πιστωση συμφωνα με τον ΓΕΜΗ ηταν 3-1. Απο την μονη εταιρια που εφυγε( πουλησε βεβαια δεν εφυγε) ηταν η καπνοβιομηχανια.1,6 δις πηρε.αν εννοεις να σε πουλησει σε καποιον που θα του δωσει 150 εκατομμυρια ε ας μας πουλησει ρε.μηπως μπακαλης θα δωσει 150 εκατομμυρια; Βεβαια τον ΠΑΟΚ για να τον πουλησει παλι σε ρωσσο μεγιτανα θα τον πουλησει.αυτα τα λεφτα στην βορεια ελλαδα μονο αυτοι μπορουν να τα ριξουν
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3861
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 23 Απρ 2021, 09:18

kataramenos5 έγραψε:
Taseos έγραψε:Αποκλειεται.καλα δεν ξερει τι εγινε στον αχιλλεα τριανδριας του ροστοφ;
Σιγουρα οχι. Οι ομοιοτητες παντως ειναι πολλες.. Επεσε χρημα , η ομαδα ανεβηκε επιπεδο, ο βανιας εκανε-πηρε πολλες επενδυσεις στη περιοχη, πιναν νερο στ ονομα του βγηκε και βουλευτης. Οι συνεχεις αλλαγες προπονητων και προσωπων ομως δε φερνουν το κατι παραπανω(σας θυμιζει κατι? ), η agrocom κοβει τη χορηγία, η ομαδα αδυνατει να πληρωσει και βυθιζεται στα ερασιτεχνικα.
Με το Βανια δεν εχω τιποτα. Ουτε ειμαι μελος καποιας συμμοριας που θελει να τον διωξει για να φερει τον Καμπανη η τον Φλωριδη(με το ψαθακι τον θυμαστε?) Ευγνωμοσυνη του χρωσταμε ολοι οι ΠΑΟΚτσηδες γι αυτα που κατάφερε, γι αυτα που εδωσε. Ομως για μενα η ιστορια του καθε ανθρωπου, η πορεια του κατι λεει. Κι εδω αρχιζουν οι εφιαλτες μου.
Τι θα γινει αν θεωρησει οτι ο ΠΑΟΚ δεν εχει κατι αλλο να του προσφερει, αν θεωρησει οτι ο χοντρος εδω ειναι ανίκητος, τι θα γινει αν κοψει το χρημα? Δε διστασε να το κανει στην περιοχη που μεγαλωσε, που γιγαντωθηκε, στην ομαδα που του εδωσε αναγνωρισιμοτητα.
Αυτος ειναι ο λογος που θελω ο ΠΑΟΚ να μην εχει δανεια, ναναι αυταρκης και να μη χρωστα σε κανενα . Οποιος κι αν ειναι αυτός. Οι περισσότεροι βλεπετε ενα αγιο, εγω βλεπω ενα πολυ σκληρο επιχειρηματια κι αυτο μου φερνει φοβο.
Μακαρι ολες αυτες οι ανησυχιες να ναι απλα παιχνιδια του μυαλού,μλκιες ενος ηλικιωμενου που χει καει(τοσες φορες) στο χυλο και πλεον φυσα και το γιαουρτι. Μακαρι.

Υγ Το κλεινω εδω. Σε σχολια τυπου εορπτολ ή ειρωνειες αλλων φρουρων(οι πρωτοι που θα τον πυροβολησουν αν στραβωσει η φαση) δε προκειται ν απαντησω.

εγω παρακολουθω τον Ιβαν σαββιδη απο το 1991 που ανακατευοταν με τον ποντιακο και αποδημο γενικοτερα ελληνισμο οποτε εχω ικανο δειγμα του χαρακτηρα και των προθεσεων του Σανταιου ποντιου Ιβαν Σαββιδη......δεν τον ξερω προσωπικα αλλα οι πραξεις μετρανε και αν ξερεις καποιον παλιο στους ποντιακους συλλογους θα σε πει τι εκανε και κανει ο Ιβαν......εγω ειδικα για την προσφορα του στον ποντιακο ελληνισμο χρονια τωρα δεν θα τον πυροβολησω ποτε ......και τωρα να τα παρατησει ......ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ ΑΝ ΦΥΓΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΩ...... καταραμενε αν φοβασε για τον ιβαν και δεν μπορεις να κοιμηθεις πρεπει να εισαι αυπνος τα περισσοτερα χρονια της ζωης σαν ΠΑΟΚΤΣΗΣ ......σε καταστασεις τραγικες....που ειχαμε .....εχεις φαει ενα γερο κολλημα μαλιστα ελεγες αν θυμασε οτι δεν θελει τον ΠΑΟΚ πρωταθλητη αλλα δευτεροτριτο χωρις τιτλους, εσυ το ελεγες .....διαψευστηκες αλλα εσυ εξακολουθεις το κολλημα κολλημα .....4 τιτλους πηραμε και ενα κλεμμενο.....και ακομη εχεις ενδοιασμους και φοβιες για τις προθεσεις του......
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Παρ 23 Απρ 2021, 09:26

Τσετσενος να ειναι ο μεγιστανας για να φερει και το νομικο του τμημα εδω.
Να αλλαξουν τακτικη τα ενταυθα λιποψυχα ανθρωπακια, και να φερνουν στο μυαλο τους και αλλες εικονες, εκτος απο τις συνηθεις, οταν πρεπει να παρουν μια αποφαση.
Ειναι γνωστη η καραμελα οτι κανεις δεν λαδωνεται, απλα το κανουν για να εχουν την ησυχια τους με οτι αυτο συμπεριλαμβανει.
(πχ ο αλλος εχτισε ολοκληρο συγκροτημα κατοικιων για διακοπες καπου στο Ιονιο, για να εχει την ησυχια του μπουχαχαχαχαχχαχχαχαχ)
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό kosths BXL » Παρ 23 Απρ 2021, 10:55

Εχουμε κανα νεο ?....τελικα αυτο που ακουγότανε οτι θα σκασει θεσσαλονικη πρως το τελος του μηνα εξακολουθει να υφίσταται ?...Εντωμεταξύ μιλησε για τα 100 χρονια και ο πονος σε χαρτινους και Ε.Ο δεν κρύβεται ...καλα για τους γειτονικούς ουτε καν ..αυτοι εξαφανίστηκαν μετα το παστελι του σβαμπ
kosths BXL
 
Δημοσιεύσεις: 1432
Εγγραφή: Σάβ 10 Απρ 2021, 10:56

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 23 Απρ 2021, 11:54

Ας φτιάξει και το νέο γήπεδο του ΠΑΟΚ μας κι αν είναι να φύγει, ας φύγει. Μέχρι στιγμής θεωρώ πως λίγοι είναι επιφυλακτικοί απέναντι στον Ιβάν. Άλλο τυχόν διαφωνίες για την πολιτική, που ακολουθεί στην ΠΑΕ. Αλλά, γνώμη μου, δε μας έχει, ως τώρα πάντα, δικαίωμα να αμφιβάλλουμε για τις προθέσεις του για τον ΠΑΟΚ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 23 Απρ 2021, 12:35

Δεν νομίζω να τίθεται θέμα αποχώρησης Ιβάν τώρα.

Το ότι κάποια στιγμή η οικογένεια Σαββίδη θα αποχωρήσει είναι δεδομένο. Και ότι θα υπάρξει αναστάτωση και ανακατοσούρα όταν θα γίνει αυτό, επίσης. Το ίδιο ισχύει για τον Μαρινάκη στον γαύρο, τον Αλαφούζο στον βάζελο, τον Μελισσανίδη στη χάρτινη κοκ. Κανένας πρόεδρος ή ιδιοκτήτης δεν μένει ισόβια σε μία ομάδα.

Για τον λόγο αυτό, είναι καλό, ο ΠΑΟΚ να μην έχει χρέη, να μην έχει δάνεια και να μην στηρίζεται αποκλειστικά στις τσέπες του Ιβάν. Αυτάρκης και νταμπλούχος δεν γίνεται. Αυτάρκης και δευτερο-τρίτος όμως είναι δυνατό, όπως δυνατό είναι και το νταμπλ μετά με τα έξτρα δωράκια του Ιβάν.

Πρέπει να μας νοιάζει η επόμενη ημέρα του ΠΑΟΚ μετά το Σαββιδέικο και πρέπει να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι κάποτε θα έρθει. Σε 5 χρόνια; Σε 10; Σε 30; Θα έρθει κάποτε. Γι' αυτό πρέπει να μείνει καθαρή από δάνεια και χρέη η ΠΑΕ, γι' αυτό θέλουμε καλύτερες υποδομές (νεο προπονητικό, νέο γήπεδο) και γι' αυτό θέλουμε δυνατές ακαδημίες.

Όλα αυτά θα είναι οι προστάτες του μέλλοντος της ομάδας. Επίσης θα κάνουν πιο εύκολο να τρέχει η οικογένεια Σαββίδη την ομάδα για δεκαετίες ακόμα, χωρίς να αιμοραγεί χρήμα, και ακόμα και όταν θα αποφασίσουν να απεμπλακούν, όλα αυτά θα μας κάνουν ελκυστικούς στον επόμενο Σαββίδη.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17203
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό johnthes98 » Παρ 23 Απρ 2021, 13:59

gika έγραψε:Δεν νομίζω να τίθεται θέμα αποχώρησης Ιβάν τώρα.

Το ότι κάποια στιγμή η οικογένεια Σαββίδη θα αποχωρήσει είναι δεδομένο. Και ότι θα υπάρξει αναστάτωση και ανακατοσούρα όταν θα γίνει αυτό, επίσης. Το ίδιο ισχύει για τον Μαρινάκη στον γαύρο, τον Αλαφούζο στον βάζελο, τον Μελισσανίδη στη χάρτινη κοκ. Κανένας πρόεδρος ή ιδιοκτήτης δεν μένει ισόβια σε μία ομάδα.

Για τον λόγο αυτό, είναι καλό, ο ΠΑΟΚ να μην έχει χρέη, να μην έχει δάνεια και να μην στηρίζεται αποκλειστικά στις τσέπες του Ιβάν. Αυτάρκης και νταμπλούχος δεν γίνεται. Αυτάρκης και δευτερο-τρίτος όμως είναι δυνατό, όπως δυνατό είναι και το νταμπλ μετά με τα έξτρα δωράκια του Ιβάν.

Πρέπει να μας νοιάζει η επόμενη ημέρα του ΠΑΟΚ μετά το Σαββιδέικο και πρέπει να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι κάποτε θα έρθει. Σε 5 χρόνια; Σε 10; Σε 30; Θα έρθει κάποτε. Γι' αυτό πρέπει να μείνει καθαρή από δάνεια και χρέη η ΠΑΕ, γι' αυτό θέλουμε καλύτερες υποδομές (νεο προπονητικό, νέο γήπεδο) και γι' αυτό θέλουμε δυνατές ακαδημίες.

Aν φτιαξει το γηπεδο τοτε το γηπεδο τον δενει στον ΠΑΟΚ. Δεν μπορει να φτιαξει το γηπεδο και μετα να φυγει απλα χωρις να βρει καποιον αλλον μεγαλοεπιχειρηματια και να πουλησει την ομαδα με ενα σεβαστο ποσο
Όλα αυτά θα είναι οι προστάτες του μέλλοντος της ομάδας. Επίσης θα κάνουν πιο εύκολο να τρέχει η οικογένεια Σαββίδη την ομάδα για δεκαετίες ακόμα, χωρίς να αιμοραγεί χρήμα, και ακόμα και όταν θα αποφασίσουν να απεμπλακούν, όλα αυτά θα μας κάνουν ελκυστικούς στον επόμενο Σαββίδη.
johnthes98
 
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Πέμ 25 Φεβ 2021, 20:52

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό gpap » Παρ 23 Απρ 2021, 14:05

να πούμε σε καμιά 40αριά χρόνια, να έχω προλάβει να κλείσω τα ματάκια μου.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Παρ 23 Απρ 2021, 18:30

Για ποια αποχώρηση λέτε ρε αδέλφια. Εδω μιλάμε για εισχώρηση σε ολα τα μέτωπα. Μετέχει σε κινήσεις εξαγοράς όλων των λιμανιών της Βόρειας Ελλάδας. Μετά το Πόρτο Καρράς ετοιμάζει μεγάλη εξαγορά πολυτελούς μονάδας στην Ελούντα. Μια φορά αποχώρησε μεχρι6τωρα, από τη ΣΕΚΑΠ που του τη φόρτωσε ο τότε πρωθυπουργός Αντωνης Σαμαρας κκαι ο Ιβάν το δέχθηκε για εθνικούς λόγους. Για ποια αποχώρηση λέτε τώρα... Εισχωρηση έχουμε...
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1649
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Σάβ 24 Απρ 2021, 20:47

"Για δύο ώρες τα έλεγε με τους ανθρώπους της ΠΑΕ ο Ιβάν Σαββίδης. Μέσα από όλα τα μηνύματα που μετέφερε, βγαίνουν μερικά συμπεράσματα.

Κατ’ αρχάς είναι βέβαιο ότι ο πρόεδρος του ΠΑΟΚ έχει ενημερωθεί και αφουγκράζεται την ανησυχία που υπάρχει εδώ, κυρίως για το μέλλον της ποδοσφαιρικής ομάδας. Το ξέρει, το καταλαβαίνει και κινείται προς αυτή την κατεύθυνση.

Κατά βάση μέσα από την σημερινή του παρουσία ήθελε να φωνάξει παρών, αρχίζοντας ταυτόχρονα να πιέζει όλα τα τμήματα της ΠΑΕ για να ξεκινήσει η προετοιμασία ενόψει της επόμενης σεζόν. Απόλυτα συγκεκριμένος δεν έγινε ο Σαββίδης θέτοντας στόχους. Δεν είπε τι ακριβώς θέλει από την διοίκηση, από το οικονομικό, από το μάρκετινγκ, το νομικό επιτελείο, την ασφάλεια, το επικοινωνιακό, το γραφείο Τύπου, από όλους όσους δηλαδή έδωσαν το παρών. Έριξε το σύνθημα ο ηγέτης του ΠΑΟΚ και από εδώ και πέρα περιμένει ιδέες και πράξεις. Είναι από εκείνους που από τους συνεργάτες περιμένουν λύσεις και όχι θεωρίες. . . "


Μάλλον τα δευτερεύοντα (βοηθητικά) τμήματα δεν είχαν λόγο παρουσίας. Στο κάτω - κάτω γυναικείο περιοδικό μόδας εκδίδουμε.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Κυρ 25 Απρ 2021, 21:17

Το χαζο10 του ναρκοεμπορα λεει την Πεμπτη ερχεται ο Ιβαν
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Ιβάν Σαββίδης V

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 25 Απρ 2021, 21:26

Πάλι οι γαύροι αρδ γλεντάνε τους δικούς μας;;

Τεσπα μακάρι
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 59 επισκέπτες