Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 18:15

Λύση ουσιαστική, πέρα από το να κάνουν οι ΠΑΟΚτσήδες συνδρομητές των συνδρομητικών τσοντοκάναλων μια ιεράρχηση των θέλω τους σε σχέση με τον ίδιο τον ΠΑΟΚ, δεν υπάρχει. Μετράει πιο πολύ, λίγο ή περισσότερο πολύ, ο ΠΑΟΚ εν συγκρίσει με τα ... ποδόσφαιρα ή άλλα αθλητικά θεάματα προηγμένων χωρών; Τους φτύνεις στη μάπα, διακόπτοντας οριστικά το νταραβέρι μαζί τους, και, τουλάχιστον άμεσα, δεν τους δίνεις ούτε μονόλεπτο του ευρώ μέχρι να αναγκαστούν να γίνουν άνθρωποι!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 20:01

Ούτε ευρο στους εχθρούς του ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 20:32

milhouse777 έγραψε:
Maximus έγραψε:
giapas έγραψε: Επίσης γιατί η λύση του οπεν είναι από τη μια τσέπη στην άλλη , δεν υπάρχουν διαφημίσεις , δεν υπάρχουν έσοδα στο κανάλι που θα δείχνει τα παιχνίδια; Δηλαδή η νοβα χάρη θα μας έκανε ; Όσο κίνητρο έχει μια ιδιωτική εταιρεία - νοβα να επενδύσει σε ένα προϊόν ( ποδοσφαιρικά παιχνίδια ΠΑΟΚ) , άλλο τόσο έχει και το οπεν


Μπράβο ρε φίλε μου, αυτό λέω και εγώ τόσο καιρό!
Το μεγαλύτερο μέρος θα το πάρει πίσω...


Το μοναδικό που ίσως προβληματίζει είναι το ffp στο θέμα αυτό. Όπως ακριβώς ελέγχθηκε η Παρί πριν 2 χρόνια με το bein, κανάλι που ανήκει στους ιδιοκτήτες τους. Ουσιαστικά λέει η ουέφα δε θέλει να πάνε από τη μία τσέπη στην άλλη...και μετά η παρί άρχισε τους "δανεισμούς" αντί για αγορές παιχτών. 8-) 8-) 8-)


Αδερφέ, την Ουεφα την ενδιαφέρει να μην υπάρχουν υπέρογκα και "μη ρεαλιστικά" ποσά, τρόποι δηλαδή να σπάσει αθέμιτα το ffp. Οπότε ένα εικονικό ποσό της τάξης των 6-7 εκ, ανάμεσα στο ΟΠΕΝ και στον ΠΑΟΚ είναι απόλυτα μέσα στα πλαίσια της αγοράς και κανείς δεν μπορεί να πει τίποτα...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 20:36

Gawain1978 έγραψε:
Maximus έγραψε:
giapas έγραψε: Επίσης γιατί η λύση του οπεν είναι από τη μια τσέπη στην άλλη , δεν υπάρχουν διαφημίσεις , δεν υπάρχουν έσοδα στο κανάλι που θα δείχνει τα παιχνίδια; Δηλαδή η νοβα χάρη θα μας έκανε ; Όσο κίνητρο έχει μια ιδιωτική εταιρεία - νοβα να επενδύσει σε ένα προϊόν ( ποδοσφαιρικά παιχνίδια ΠΑΟΚ) , άλλο τόσο έχει και το οπεν


Μπράβο ρε φίλε μου, αυτό λέω και εγώ τόσο καιρό!
Το μεγαλύτερο μέρος θα το πάρει πίσω...


Τί ωραία και απλά που τα βλέπετε.
Ε τότε μάλλον είναι κορόιδο ο Ιβάν που δεν μας παίρνει κατευθείαν στο Open και προσπαθεί να βρει εξωτερικούς πόρους.
Επιτέλους του δώσαμε μία έξυπνη και απλή λύση.

Βέβαια το ότι το 1ο μέλημα του προστατευόμενου του χοντρού ήταν να παγώσει την συμφωνία ΠΑΟΚ ΕΡΤ δεν μας ενοχλεί.
Το ότι το δεύτερο μέλημα του είναι να βγάλει τον Ιβάν από το λιμάνι της Θεσσαλονίκης ούτε.
Ότι το τρίτο είναι να βρεθει τρόπος να ανακληθεί η άδεια του Open και καλά λόγω παρατυπιών επίσης.
Είναι σενάρια επιστημονικής φαντασίας και φταίνε τα Νεφελίμ.
Μας ενοχλεί που η Καραπαπαδομανα Νόβα δίνει στην τρίτη και καταιδρωμενη χάρτινη 6.5 τον χρόνο και στον χειρότερο βαζελο της σύγχρονης ιστορίας 5 τον χρόνο δηλαδή όσα σε μας;
Όχι βέβαια.
Μα αν είναι δυνατόν.Εχει ανάγκη ο ΠΑΟΚ του Ιβάν;
Έχει ανάγκη ο ίδιος ο Ιβάν;
Λεφτά έχει ρε.Στα @@ μας για τα υπόλοιπα.


Το πήγες πολύ μακρυά. Δεν διαφωνώ στο σκεπτικό σου, αλλά ας μείνουμε στην ουσία των τηλεοπτικών.
Νούμερα και ποσά τηλεόρασης δεν ξέρω, αλλά πόσο παράλογο φαίνεται να πάρει λεφτά ο Ιβαν από διαφημίσεις και χορηγούς??? Σε όλη την διάρκεια της χρονιάς, δεν θα βγάλει ένα μεγάλο μέρος των χρημάτων? Πόση διαφήμιση έχει να πέσει στα ματς του ΠΑΟΚ στα πλει οφ, οπου θα κρίνεται το πρωτάθλημα?
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 25 Ιούλ 2019, 21:10

Maximus έγραψε:
milhouse777 έγραψε:
giapas έγραψε: Επίσης γιατί η λύση του οπεν είναι από τη μια τσέπη στην άλλη , δεν υπάρχουν διαφημίσεις , δεν υπάρχουν έσοδα στο κανάλι που θα δείχνει τα παιχνίδια; Δηλαδή η νοβα χάρη θα μας έκανε ; Όσο κίνητρο έχει μια ιδιωτική εταιρεία - νοβα να επενδύσει σε ένα προϊόν ( ποδοσφαιρικά παιχνίδια ΠΑΟΚ) , άλλο τόσο έχει και το οπεν


Μπράβο ρε φίλε μου, αυτό λέω και εγώ τόσο καιρό!
Το μεγαλύτερο μέρος θα το πάρει πίσω...


Το μοναδικό που ίσως προβληματίζει είναι το ffp στο θέμα αυτό. Όπως ακριβώς ελέγχθηκε η Παρί πριν 2 χρόνια με το bein, κανάλι που ανήκει στους ιδιοκτήτες τους. Ουσιαστικά λέει η ουέφα δε θέλει να πάνε από τη μία τσέπη στην άλλη...και μετά η παρί άρχισε τους "δανεισμούς" αντί για αγορές παιχτών. 8-) 8-) 8-)


Αδερφέ, την Ουεφα την ενδιαφέρει να μην υπάρχουν υπέρογκα και "μη ρεαλιστικά" ποσά, τρόποι δηλαδή να σπάσει αθέμιτα το ffp. Οπότε ένα εικονικό ποσό της τάξης των 6-7 εκ, ανάμεσα στο ΟΠΕΝ και στον ΠΑΟΚ είναι απόλυτα μέσα στα πλαίσια της αγοράς και κανείς δεν μπορεί να πει τίποτα...[/quote]

Φαντάζομαι ότι είναι έτσι. Δε θα προσφέρει το OPEN 15 εκατομμύρια τηλεοπτικό συμβόλαιο στον ΠΑΟΚ. Που, όντως, δε θα δικαιολογείτο με βάση τα δεδομένα της "αγοράς". Αλλά 7-8 εκατομμύρια το χρόνο είναι ένα άκρως ρεαλιστικό ποσό για τον μετά από 34 χρόνια αήττητο πρωταθλητή Ελλάδας, με πάρα πάρα πολλούς οπαδούς (πελάτες) ανα την υφήλιο. Ιδίως όταν η κουλίτα, αν αληθεύει, λαμβάνει το εξοργιστικό ποσό των 6 και εκατομμυρίων, με 8 και 10 χιλιάδες θαμώνες στο φλορακα και μια ομάδα παντελώς της πλάκας και απαξιωμένη.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 26 Ιούλ 2019, 01:23

Ίσως παίζει ρόλο από ποιον σε ποιον πάνε τα λεφτά.

Πχ, αν είναι από τη Dimera στη Dimera, θα είναι ίσως κολάσιμο. Ίσως αν είναι διαφορετικές εταιρείες, δεν υπάρχει θέμα.

Υποθέσεις κάνω, "ίσως" λέω.. Δεν τα ξέρω καλά. Ας διαφωτίσουν άλλοι ειδικότεροι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό panta » Παρ 26 Ιούλ 2019, 01:39

ναι αλλά ας τελειώνει το θέμα να ξέρω τι να κάνω μεθαύριο, να την πληρώσω την κ@λ@ν@βα ή να τους πάρω τηλ και να τους βρίσω??
δεν μπορώ καλοκαιριάτικα που δε βλέπω τίποτα στο πουστροκαναλο τους να τους πληρώνω τζαμπα...
συνδρομή με τους μαλακες τις νοβα έκανα όταν μου υποσχέθηκαν οτι θα δείχνουν το βόλευ... μετά απο ενα μήνα το πήρε η ερτ και έβλεπα ΠΑΟΚ μόνο οταν παίζαμε εναντίων του πούστ@γαυρου... αλλά το κράτησα για το ποδόσφαιρο.
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό kayde » Παρ 26 Ιούλ 2019, 10:20

Μη βιαζεσαι,γιατι μαλλον σ'αυτους θα ξανακλεισουμε.Κανε λιγο υπομονη.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 13:19

For the records και επειδή γράφτηκε κατά κόρον εδώ ο ζελος θα πάρει 5.5 από νόβα για 2 χρόνια
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 26 Ιούλ 2019, 13:27

Πάνω σε αυτό που γράφεις Μπιλ,έχει πέσει πολύ παραπληροφόρηση και εδώ μέσα με τα νούμερα στα τηλεοπτικά των αντιπάλων, μέχρι και για 6,5 το χρόνο στην κούλα γράφτηκε ενώ παίρνει λίγο παραπάνω από τα μισά.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 13:34

Ε ναι γράφεται κάτι δεν διασταυρωνεται και αρχίζουν οι αφορισμοί.

Το ότι η ερτ θα μας ρίξει ήταν γνωστό. Το ότι η νόβα θα το εκμεταλλευτει επίσης γνωστό. Από αυτό μέχρι το ότι μας εκδικείται δίνοντας λεφτά του αέρα στον ζελο υπάρχει χαώδης απόσταση.

Προσωπικά δεν ήθελα κ δεν θέλω να πάμε στην ερτ. Αυτό που χλευαζα τόσα χρόνια και που στην τελική με διαφοροποιεί από τους σιχαμένους δεν το θέλω
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό kayde » Παρ 26 Ιούλ 2019, 14:39

"Πλέον, εφόσον η συμφωνία είναι τριετής, το ετήσιο ποσό θα ξεπεράσει τα 6 εκατ. ευρώ το χρόνο."
Απο το σαιτ του αλαφουζου,ρεπορταζ για την αεκ.Πριν γραψω κατι,προσπαθω να το διασταυρωσω οσο γινεται.
Για τον βαζελο δε θυμαμαι να γραφτηκαν ποσα,αλλα εφοσον στην ερτ παιρνει 4,2 το χρονο γιατι να παει νοβα με 5,5 για δυο χρονια ? Μαλλον το χρονο ειναι.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Παρ 26 Ιούλ 2019, 14:47

Για την κουλα αλλα site αναφερουν 5 και αλλα 6εκ το χρονο με τη nova, και οτι η ερτ τους εδινε και αυτους 7,5.
Για το γαυρο παιζουν 5,5 με 6,5.

Ο βαζελος θα παρει 5,5 απο τη νοβα ( επαιρνε 4,2 απο ερτ).

Ολα ειναι ανα ετος.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 26 Ιούλ 2019, 14:51

buffalobill4 έγραψε:Προσωπικά δεν ήθελα κ δεν θέλω να πάμε στην ερτ. Αυτό που χλευαζα τόσα χρόνια και που στην τελική με διαφοροποιεί από τους σιχαμένους δεν το θέλω



Hear, hear!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 26 Ιούλ 2019, 14:54

Οι πληροφορίες του «ΕΘΝΟΣΠΟΡ» και του ethnos.gr αναφέρουν πως οι διαπραγματεύσεις με το συνδρομητικό κανάλι, που «αναζωπυρώθηκαν» με αφορμή τα 5 φιλικά προετοιμασίας του Παναθηναϊκού στις Κάτω Χώρες (ειρήσθω εν παρόδω η NOVA έκλεισε και τα δύο τελευταία «ολλανδικά» φιλικά των «πράσινων» με Φένλο και Μπρέντα) οδήγησαν σε προχωρημένο επίπεδο τις συζητήσεις και για τα τηλεοπτικά των «πράσινων» στο πρωτάθλημα. Οι ίδιες πηγές τονίζουν πως η οριστική συμφωνία ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και το συνδρομητικό κανάλι είναι προ των πυλών κι αφορά διετές συμβόλαιο, με ένα ποσό που θα φτάνει λίγο πάνω από τα 5 εκατ. € σε ετήσια βάση. Ητοι περίπου 1 εκατ. € περισσότερα απ’ το σημερινό συμβόλαιο του «τριφυλλιού» στην ΕΡΤ (4.150.000€).
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες