Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό prax » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:36

Μπερδεύτηκα
Η Ζελα θα πάρει πέντε μυρια ανα έτος ή για δυο χρόνια δλδ δυόμιση ανα έτος;
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:43

PAOK_Antarctica έγραψε:Οι πληροφορίες του «ΕΘΝΟΣΠΟΡ» και του ethnos.gr αναφέρουν πως οι διαπραγματεύσεις με το συνδρομητικό κανάλι, που «αναζωπυρώθηκαν» με αφορμή τα 5 φιλικά προετοιμασίας του Παναθηναϊκού στις Κάτω Χώρες (ειρήσθω εν παρόδω η NOVA έκλεισε και τα δύο τελευταία «ολλανδικά» φιλικά των «πράσινων» με Φένλο και Μπρέντα) οδήγησαν σε προχωρημένο επίπεδο τις συζητήσεις και για τα τηλεοπτικά των «πράσινων» στο πρωτάθλημα. Οι ίδιες πηγές τονίζουν πως η οριστική συμφωνία ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και το συνδρομητικό κανάλι είναι προ των πυλών κι αφορά διετές συμβόλαιο, με ένα ποσό που θα φτάνει λίγο πάνω από τα 5 εκατ. € σε ετήσια βάση. Ητοι περίπου 1 εκατ. € περισσότερα απ’ το σημερινό συμβόλαιο του «τριφυλλιού» στην ΕΡΤ (4.150.000€).
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:45

Gawain1978 έγραψε:
panta έγραψε:ναι αλλά ας τελειώνει το θέμα να ξέρω τι να κάνω μεθαύριο, να την πληρώσω την κ@λ@ν@βα ή να τους πάρω τηλ και να τους βρίσω??
δεν μπορώ καλοκαιριάτικα που δε βλέπω τίποτα στο πουστροκαναλο τους να τους πληρώνω τζαμπα...
συνδρομή με τους μαλακες τις νοβα έκανα όταν μου υποσχέθηκαν οτι θα δείχνουν το βόλευ... μετά απο ενα μήνα το πήρε η ερτ και έβλεπα ΠΑΟΚ μόνο οταν παίζαμε εναντίων του πούστ@γαυρου... αλλά το κράτησα για το ποδόσφαιρο.

Εγώ τους πήρα ήδη και τους είπα ότι αν δεν έχουν τον ΠΑΟΚ φέτος θα κάνω διακοπή της συνδρομής και μου είπαν να περιμένω.Δεν ξέρουν ακόμη αν θα έχουν τον ΠΑΟΚ κτλπ.


Καλα εκανες, ακομη και αν στο τελος ανανεωσεις. Μακαρι να κανουν οσα ΠΑΟΚτσακια εχουν συνδρομη, το ιδιο. Ειναι ενας καλος μοχλος πιεσης.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 16:48

Αν 5 μέρες πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα δεν έχει κλείσει ο ΠΑΟΚ στη Νόβα όντως θα διακόψω την συνδρομή.Δεν τους το είπα για πλάκα.Θα το κάνω
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό prax » Παρ 26 Ιούλ 2019, 17:49

gawain ευχαριστω.

οσον αφορα τον βαζελο, τα 5 κ κατι ειναι τρομερη προσφορα..

παρακαλαω να με παρουν τηλεφωνο απο την πορνοβα, θα τους στολισω καλα...
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 26 Ιούλ 2019, 18:29

Ο Μητσοτάκης ανέθεσε στην Grant Thornton να εκπονήσει μελέτη για το κόστος των αθλητικών δικαιωμάτων στην ΕΡΤ με τίτλο: «Καθοδήγηση και παροχή συμβουλών αναφορικά με τις οικονομικές και τηλεοπτικές επιπτώσεις στον προϋπολογισμό και στο πρόγραμμα της ΕΡΤ ΑΕ από την αγορά τηλεοπτικών δικαιωμάτων μετάδοσης συγκεκριμένων αθλητικών γεγονότων»,με κόστος 15.000 ευρώ πλην ΦΠΑ και το αποτέλεσμα πρέπει να παραδοθεί άμεσα.

Grant Thornton... :roll:
Πρωην πρόεδρος ΔΣ της ο Δ. Ντζανάτος, νυν Αναπληρωτής Γραμματέας Παραγωγικών Τομέων της ΝΔ :roll:
Νυν πρόεδρος της εταιρίας ο Ν. Καραμούζης, με βαρύ βιογραφικό, γνωστός τραπεζίτης, πρόσφατα υποψηφιος ακόμα και για υπουργός οικονομικών... :roll:

Τι νόημα έχει να σκοτίζομαι άλλο? Εκλεισα το PC και έφτιαξα ένα χαμομηλάκι... Όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Παρ 26 Ιούλ 2019, 19:09

Gawain1978 έγραψε:Αν 5 μέρες πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα δεν έχει κλείσει ο ΠΑΟΚ στη Νόβα όντως θα διακόψω την συνδρομή.Δεν τους το είπα για πλάκα.Θα το κάνω


εγω αδερφε στα εντος που δεν πηγαινω βρηκα την υγεια μου με ΠΑΟΚ tv .
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό kaviros » Παρ 26 Ιούλ 2019, 19:35

Για όσους είναι συνδρομητές της Nova και τυχόν δεν το γνωρίζουν, ενημερώνω οτι στις ρυθμίσεις του λογαριασμού τους (στην ιστοσελιδα της forthnet ή στην εφαρμογη της forthnet για τα κινητά), εκεί όπου δηλώνεις τα προσωπικά σου στοιχεία, υπαρχει κσι ένα πλαίσιο όπου δηλώνεις (αν το επιθυμείς) και την ομάδα που σε ενδιαφέρει. Καλό θα ήταν, όποιος δεν το έχει συμπληρωμένο να το συμληρώσει ώστε να το λάβουν σοβαρά υπόψιν τους εκεί στη nova. Είμαστε δεκάδες χιλιάδες ΠΑΟΚτζήδες συνδρομητές στη nova, ας τους το καταδείξουμε λοιπόν με τρόπο που δεν σηκώνει αμφισβήτηση (οι αριθμοί θα μιλήσουν σπό μόνοι τους, αν δηλώσουμε όλοι μας αυτό που είμαστε) και αν μας περιφρονήσουν, αυτοί θα χάσουν!

Στάλθηκε από το Lenovo K53a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
kaviros
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ 10 Αύγ 2016, 17:53

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Παρ 26 Ιούλ 2019, 19:53

Στο novamyaccount εννοείς.Το έχω χρόνια δηλωμένο εγώ φίλε
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 26 Ιούλ 2019, 23:03

Gawain1978 έγραψε:
obanebane έγραψε:Πάνω σε αυτό που γράφεις Μπιλ,έχει πέσει πολύ παραπληροφόρηση και εδώ μέσα με τα νούμερα στα τηλεοπτικά των αντιπάλων, μέχρι και για 6,5 το χρόνο στην κούλα γράφτηκε ενώ παίρνει λίγο παραπάνω από τα μισά.

Παραπληροφόρηση γιατί ρε παιδιά;επειδή το σάιτ που διαβάσατε τα λέει διαφορετικά;
Η αεΧ παίρνει πάνω από 6 μυρια το χρόνο από Νόβα.
Ο βαζελος έκλεισε με κάτι παραπάνω από 5 μυρια το χρόνο.
Το τελευταίο το γράφει το ΕΘΝΟΣ.
Πώς γίνεται να φεύγει ο βαζελος από ΕΡΤ όπου έπαιρνε 4 τον χρόνο και να πηγαίνει στη Νόβα για να πάρει 5 για δύο χρόνια;
Πώς γίνεται η αεΧ σύμφωνα με τα λεγόμενα σας να παίρνει λιγότερα κι από τον βαζελο;

Προφανώς δεν θέλουμε να χωνέψουμε ότι από κάτω γίνεται οργανωμένη προσπάθεια για να έχουμε το μικρότερο δυνατόν ή και καθόλου τηλεοπτικό συμβόλαιο σε σχέση με τις ομάδες του ΠΟΚ.



Δεν ξέρω πόσα θα πάρει ο βάζελος,και εγώ το sdna διάβασα, στο που ξέρω σίγουρα είναι ότι η αεχ δεν παίρνει με τίποτα αυτό το ποσό, ούτε καν ο γαύρος δεν το παίρνει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 26 Ιούλ 2019, 23:08

Olympiakos 5,500,000 € NOVA
AEK 5,000,000 € NOVA
PAOK 4,200,000 € NOVA
Panathinaikos 4,000,000 € ΕΡΤ
Aris 2,300,000 € ΕΡΤ
Atromitos 1,900,000 € ΕΡΤ
Xanthi 1,650,000 € ΕΡΤ
Panaitolikos 1,650,000 € ΕΡΤ
Larisa 1,600,000 € NOVA
Ast. Tripolis 1,500,000 € NOVA
Panionios 1,500,000 € NOVA
Apollon 1,450,000 € ΕΡΤ
Lamia 1,450,000 € ΕΡΤ
OFI 1,100,000 € NOVA
Levadeiakos 1,100,000 € NOVA
PAS Giannina 900,000 € NOVA
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 26 Ιούλ 2019, 23:08

Αυτά βρήκα και είναι για την περσινή σεζόν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό CCCP » Παρ 26 Ιούλ 2019, 23:46

Tα ματς με τον Αγιαξ ποιος θα τα δειξει, ξερουμε?
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 01:10

Maximus έγραψε:Ο Μητσοτάκης ανέθεσε στην Grant Thornton να εκπονήσει μελέτη για το κόστος των αθλητικών δικαιωμάτων στην ΕΡΤ με τίτλο: «Καθοδήγηση και παροχή συμβουλών αναφορικά με τις οικονομικές και τηλεοπτικές επιπτώσεις στον προϋπολογισμό και στο πρόγραμμα της ΕΡΤ ΑΕ από την αγορά τηλεοπτικών δικαιωμάτων μετάδοσης συγκεκριμένων αθλητικών γεγονότων»,με κόστος 15.000 ευρώ πλην ΦΠΑ και το αποτέλεσμα πρέπει να παραδοθεί άμεσα.

Grant Thornton... :roll:
Πρωην πρόεδρος ΔΣ της ο Δ. Ντζανάτος, νυν Αναπληρωτής Γραμματέας Παραγωγικών Τομέων της ΝΔ :roll:
Νυν πρόεδρος της εταιρίας ο Ν. Καραμούζης, με βαρύ βιογραφικό, γνωστός τραπεζίτης, πρόσφατα υποψηφιος ακόμα και για υπουργός οικονομικών... :roll:

Τι νόημα έχει να σκοτίζομαι άλλο? Εκλεισα το PC και έφτιαξα ένα χαμομηλάκι... Όλα καλά.


Γνωστός (προσ)κομματικός σχηματισμός της αριστείας και της διαφάνειας. Μη μασάς. Το χαμομηλάκι ελπίζω να σε "έπιασε". :mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 01:23

kaviros έγραψε:Για όσους είναι συνδρομητές της Nova και τυχόν δεν το γνωρίζουν, ενημερώνω οτι στις ρυθμίσεις του λογαριασμού τους (στην ιστοσελιδα της forthnet ή στην εφαρμογη της forthnet για τα κινητά), εκεί όπου δηλώνεις τα προσωπικά σου στοιχεία, υπαρχει κσι ένα πλαίσιο όπου δηλώνεις (αν το επιθυμείς) και την ομάδα που σε ενδιαφέρει. Καλό θα ήταν, όποιος δεν το έχει συμπληρωμένο να το συμληρώσει ώστε να το λάβουν σοβαρά υπόψιν τους εκεί στη nova. Είμαστε δεκάδες χιλιάδες ΠΑΟΚτζήδες συνδρομητές στη nova, ας τους το καταδείξουμε λοιπόν με τρόπο που δεν σηκώνει αμφισβήτηση (οι αριθμοί θα μιλήσουν σπό μόνοι τους, αν δηλώσουμε όλοι μας αυτό που είμαστε) και αν μας περιφρονήσουν, αυτοί θα χάσουν!

Στάλθηκε από το Lenovo K53a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Η συμπεριφορά αυτού του μπασταρδοκάναλου έναντι του ΠΑΟΚ, όχι μόνο στο ποδόσφαιρο, σύμφωνα με τη δική μου οπτική, δεν επιτρέπει πια τέτοιου στυλ ... χαριεντίσματα. Τους στέλνεις, ΠΑΟΚτσή, στο γεροδιάολο και τελείωσε το παραμύθι. Δεν πρόκειται οι τύποι να αλλάξουν τακτική. Ούτε καν σε φάση, που έχουν οικονομικά προβλήματα. Πόσο ακόμα χρειάζεστε φτύσιμο για να το χωνέψετε; Δε λειτουργούν με βάση τον ... θρυλικό νόμο της αγοράς αυτά τα λαμόγια. Αν λειτουργούσαν, ο ΠΑΟΚ στο ποδόσφαιρο, βάσει των νυν δεδομένων, θα έπρεπε ήδη να έχει ανανεωθεί με συμβόλαιο σαφώς πλεονεκτικότερο όλων. Το τονίζω, ΟΛ-ΩΝ. Είναι να γελάς δηλαδή, όταν διαβάζεις για 5+ ανά έτος στην κωμική βαζέλα των χατζητρομποναίων και των μαυροματοκαμπετσήδων.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες