Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 12:43

Πάντος αν μεταδίδει μέσω ΠΑΟΚ τβ με μια λογική τιμή παίρναμε άνετα τα 5 εκ και τους δειχνεις ότι τους έχεις γραμμένους

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 12:50

Το άρθρο είναι του πετρωτου, ο οποίος είναι ένας σπουδαγμένος δημοσιογράφος άσχετα που συνήθως δεν πετυχαίνει μεταγραφές.
χαχα ωραιος
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1165
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 13:04

spiridoula έγραψε:Το άρθρο είναι του πετρωτου, ο οποίος είναι ένας σπουδαγμένος δημοσιογράφος άσχετα που συνήθως δεν πετυχαίνει μεταγραφές.
χαχα ωραιος
Κι εγώ σε εκείνο το σημείο, έκλαψα....

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 13:09

Στη νόβα πας αν σε νοιάζει να δεις θεαματικό ποδόσφαιρο.τους χαρλεμς του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου .την ομάδα που παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο στην Ευρώπη κ ίσως στον κόσμο.Αν είσαι κολλημένος ψάχνεις το κανάλι που δείχνει πρωτάθλημα κ κύπελλο Πρεσπών.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΧΑΛΙΑΣ » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 14:00

Maximus έγραψε:
navigator11 έγραψε:
Maximus έγραψε:Ο Μητσοτάκης ανέθεσε στην Grant Thornton να εκπονήσει μελέτη για το κόστος των αθλητικών δικαιωμάτων στην ΕΡΤ με τίτλο: «Καθοδήγηση και παροχή συμβουλών αναφορικά με τις οικονομικές και τηλεοπτικές επιπτώσεις στον προϋπολογισμό και στο πρόγραμμα της ΕΡΤ ΑΕ από την αγορά τηλεοπτικών δικαιωμάτων μετάδοσης συγκεκριμένων αθλητικών γεγονότων»,με κόστος 15.000 ευρώ πλην ΦΠΑ και το αποτέλεσμα πρέπει να παραδοθεί άμεσα.

Grant Thornton... :roll:
Πρωην πρόεδρος ΔΣ της ο Δ. Ντζανάτος, νυν Αναπληρωτής Γραμματέας Παραγωγικών Τομέων της ΝΔ :roll:
Νυν πρόεδρος της εταιρίας ο Ν. Καραμούζης, με βαρύ βιογραφικό, γνωστός τραπεζίτης, πρόσφατα υποψηφιος ακόμα και για υπουργός οικονομικών... :roll:

Τι νόημα έχει να σκοτίζομαι άλλο? Εκλεισα το PC και έφτιαξα ένα χαμομηλάκι... Όλα καλά.


Γνωστός (προσ)κομματικός σχηματισμός της αριστείας και της διαφάνειας. Μη μασάς. Το χαμομηλάκι ελπίζω να σε "έπιασε". :mrgreen:


Ετσι. Οπως το είπες... Ευχομαι μόνο το πόρισμα να είναι ..."αντικειμενικό"! :pano: :D

Χαχαχαχαχαχα !!! Αφού είσαι γνώστης ...
ΧΑΛΙΑΣ
 
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Τετ 03 Ιούλ 2019, 11:13

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 14:34

Θα το γράψω για τελευταία φορά. Και 10 εκατομμυρίων πρόταση το χρόνο να έκανε η πορνοβα στον ΠΑΟΚ, ο ΠΑΟΚτσής έχει χίλιους λόγους να γράψει στους όρχεις του αυτό το βόθρο. Δε θα πω υποχρέωση. Αν κι εγώ από πλευράς μου το βλέπω έτσι. Έχει αργήσει και πολύ η ώρα που ο πλέον ισχυρός ΠΑΟΚ θα κόψει τα νταραβέρια με αυτούς τους τανασγιους.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 18:09

+++
Συνέχισε να το λες navi... Μ'αρέσει να τα ακούω!


Gawain1978 έγραψε:Φίλε Maximus τί εννοείς; Ότι ο χειρότερος και λιγότερο εμπορικός βαζελος όλων των εποχών αξίζει μεγαλύτερο τηλεοπτικό συμβόλαιο από τον καλύτερο και εμπορικότερο ΠΑΟΚ της ιστορίας του;
Δικαιολογεις τη Νόβα χαρακτηρίζοντας κίνηση στρατηγικής το να δώσει 5 μυρια το χρόνο στον βαζελο;

Όπως και να χει εμένα δεν με ενδιαφέρει το πόσα θα πάρει η κάθε μία ομάδα του ΠΟΚ.

Εμένα με ενδιαφέρει το πόσα θα πάρει ο ΠΑΟΚ σε σχέση με τις ομάδες του ΠΟΚ.

Και όχι απλά ο ΠΑΟΚ.Ο πλέον νταμπλούχος ΠΑΟΚ με 1 πρωτάθλημα και τρία κύπελλα την τελευταία τριετία.
Η δεύτερη με χαώδη διαφορά από τις υπόλοιπες ομάδα στα social media.

Αν κάποιοι θέλετε να δικαιολογείτε τις κινήσεις Νόβα και ΕΡΤ και καλά με τους νόμους της ελεύθερης αγοράς, ότι κάνουν κινήσεις στρατηγικής κτλπ, και αδυνατειτε να δείτε ότι υπάρχει οργανωμένη "αδιαφορία" από ΕΡΤ και Νόβα ώστε να δεχτεί όσο το δυνατόν μεγαλύτερο οικονομικό πλήγμα η ΠΑΕ και ο Ιβάν.... Κανένα πρόβλημα. ;)


Mην κάνεις λογικά άλματα από αυτό που είπα... Ανέφερες γιατί ο βάζελος πήρε τα 5 από την νόβα και εγώ απλά εθέσα την άποψη μου επί του βάζελου. Ότι δηλαδή ως ένα σημείο είναι λογικό και από την μεριά της νόβα και από του βάζελου.

Τώρα στα υπόλοιπα για τον ΠΑΟΚ, τον Ιβαν και τον πόλεμο, δεν διαφωνούμε σε κάτι... Αλλά ακόμα δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα, γιατί δεν υπάρχει κάτι χειροπιαστο ως πρόταση...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 19:39

Η εμπορική δύναμη και αξία μιας ομάδας δε καθορίζεται μόνο από την αγωνιστική της κατάσταση. Ο πολύ κακός βάζελος της τελευταίας διετίας , καταφέρνει και γεμίζει καφετέριες όταν παίζει ακόμα κι αν δε πάει καλά στη βαθμολογία. Ως brand name απέχουμε παρασάγγας , δεν αρκούν 3-4 τίτλοι για να αλλάξει αυτό.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 19:58

Μπορω να το επιβεβαιωσω απο 1ο χερι αυτο. Ο γαυρος και ο βαζελος μαζευουν ΠΟΛΥ κοσμο, περισσοτερους με διαφορα απο την Κουλα
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11437
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 27 Ιούλ 2019, 20:10

Ε, κι ο ΠΑΟΚ είναι ομάδα, που κάνει το ίδιο ακριβώς. Μπορεί και περισσότερο πλέον σε σχέση με τους άλλους. Τι έχει να λέει;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 06:27

Στο πρωτοσέλιδο της λαιβ σήμερα, γράφει ότι η κυβέρνηση θέλει να διώξει από την ερτ τα τηλεοπτικά συμβόλαια των παε, και είναι άγνωστο αν τα αντέχει οικονομικά η νοβα.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 06:49

Αν ισχύσει θέλω τον ΠΑΟΚ στο open για να είναι η μοναδική ομάδα που θα μπαίνει στα σπίτια όλων, μιλάμε ότι θα συντελεστει οπαδικο παιδομαζωμα!
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Gawain1978 » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 07:19

giapas έγραψε:Η εμπορική δύναμη και αξία μιας ομάδας δε καθορίζεται μόνο από την αγωνιστική της κατάσταση. Ο πολύ κακός βάζελος της τελευταίας διετίας , καταφέρνει και γεμίζει καφετέριες όταν παίζει ακόμα κι αν δε πάει καλά στη βαθμολογία. Ως brand name απέχουμε παρασάγγας , δεν αρκούν 3-4 τίτλοι για να αλλάξει αυτό.

Ε ναι τώρα πλάκα κάνεις; Μεγαλύτερο brand name η Παναθα. :lol:

Ρε πόσα θέλετε να μας τρελάνετε;Δεν έχει σημασία που ο βαζελος δεν είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση;
Εγώ βλέπω ότι όταν παίζει ο βαζελος με καμιά μικρή ομάδα είναι ψιλοαδειες οι καφετέριες.Κυριως βαζελοι παρακολουθούν.Στα ντέρμπι φυσικά και είναι γεμάτες και γίνεται χαμός.

Στα ματς που ο ΠΑΟΚ παίζει με μικρές ομάδες πάλι γίνεται χαμός και είναι γεμάτες αλλόθρησκους που παρακαλάνε να κάνουμε γκέλα...Στα ντέρμπι δεν το συζητάμε.Πρεπει να κλείσεις τραπέζι.

Είναι σοβαρά επιχειρήματα τώρα αυτά που θέτεις ρε giapas;
Ή μήπως γνωρίζεις τί γίνεται σε όλες τις καφετέριες της Ελλάδας;
Στο κάτω κάτω οι μετρήσεις θεαματικότητας από τα μηχανάκια είναι αυτές που μετράνε για τα κανάλια και όχι πόσο κόσμο μαζεύουν οι καφετέριες.

Τα πράγματα είναι απλά.Ο βαζελος ναι μεν έχει περισσότερους φιλάθλους, όμως πολλοί από αυτούς έχουν πάψει να ασχολούνται με το ποδόσφαιρο.Εχω φίλους βαζελους και το διαπιστώνω καθημερινά.

Αυτό μεταφράζεται και στα social media όπου εμείς κυριαρχουμε με μεγάλη διαφορά λόγω αυξημένου ενδιαφέροντος του κόσμου του ΠΑΟΚ και αδιαφορίας του Παναθηναϊκού.
Τελευταία επεξεργασία από Gawain1978 και Κυρ 28 Ιούλ 2019, 07:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Gawain1978
 
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 19:51

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 07:36

ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ έγραψε:Αν ισχύσει θέλω τον ΠΑΟΚ στο open για να είναι η μοναδική ομάδα που θα μπαίνει στα σπίτια όλων, μιλάμε ότι θα συντελεστει οπαδικο παιδομαζωμα!
Η ιδανική λύση

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 28 Ιούλ 2019, 11:18

ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ έγραψε:Αν ισχύσει θέλω τον ΠΑΟΚ στο open για να είναι η μοναδική ομάδα που θα μπαίνει στα σπίτια όλων, μιλάμε ότι θα συντελεστει οπαδικο παιδομαζωμα!


++++
Εννοείται ότι αυτό πρέπει να γίνει πάση θυσία πλέον! Και σας χάσει 1-2 εκ ο πρόεδρος. Τα μακροπρόθεσμα οφέλη θα ειναι πολύ μεγαλύτερα...

ΥΓ.
Φανταστείτε σκηνικό να μάζευε ο πρόεδρος όλες τις διωγμένες ΠΑΕ στο ΟΠΕΝ!
"Πάρτυ" κάτω στην Αθήνα! :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες