Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 19:41

Αν και προσωπικά είμαι πολύ υπέρ και της λύσης ΠΑΟΚ TV με συνδρομή..
Μία 100αρα χιλιάδες συνδρομές των 100 εουρος για οοοολα τα εντός είναι απόλυτα εφικτός αριθμός κατ εμέ..
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 718
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 20:14

Και το ΠΑΟΚ ΤΒ Με συνδρομή άμα έτος σε καλή τιμή σε σχέση με την επιλογή ανα αγώνα
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 20:58

giapas έγραψε:Ακριβώς αυτό που λέει ο Αποστόλης. Μάλιστα είναι πολύ πιο φυσιολογικό/εύκολο να είσαι απο Θεσσαλονική/ΠΑΟΚτσής στην ΑΘήνα , παρά το αντίθετο. Απείρως πιο εύκολο , σε σημείο που όταν πήγαινα Θεσσαλονίκη για κανα ματς και μου έλεγε ο σκώληκας θείος μου "εσείς οι αθηνέζοι στη χαβούζα" η αυθόρμητη απάντηση ήταν το μ@@νι της μάνας σου - αλλά ξαφνικά διαπίστωνα οτι αυτή ήταν κάτι σαν γιαγιά μου άρα δεν έφταιγε σε τίποτα.

Τα υπόλοιπα είναι μυθεύματα που συντηρούν και καλά μια κατάσταση Αθήνα - Θεσσαλονίκη. Πίπες καμαρωτές δηλαδή που είχαν τη πηγή τους σε άτομα με συμφέρον να πουλάνε το παραμυθάκι. Μια ζωή στη γκρίνια και βάλε και την αδικία να παίζει στο ράδιο. Ευτυχώς η ομάδα έχει ξεφύγει από το ρόλο του αδικημένου.\

Στα του θέματος μας. Είναι νόμος ο πρώτος να χτυπάει το δεύτερο και ο δεύτερος το πρώτο. Με κατά περίσταση συμμαχίες με την εκάστοτε ουρά ( τρίτος ). Αυτό γίνεται τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα , αυτό γίνεται και τώρα σε όλα τα επίπεδα. Μπορεί ο ΠΑΟΚ να διαπραγματευτεί με όποιο κανάλι δείξει ενδιαφέρον και να παλέψει για υψηλότερο τίμημα. Ελεύθερη αγορά είμαστε. Στη τελική ας μη κάνει συμβόλαιο και ας πουλάει ένα - ένα τα παιχνίδια. Εκεί να δεις τσιμπούκια που θα σου κάνουνε ανάλογα και πως πας στη βαθμολογία. Θα έχεις δηλαδή ντέρμπυ κορυφής με πουστόγαυρο κι έλα τώρα καριόλονοβα να σου πουλήσω μόνο αυτό το ματσάκι , έλα να δούμε αν πατώνεις.

Λες και τώρα μάθαμε ότι γαύρος = κράτος. Μια ζωή έτσι ήταν , μια ζωή έτσι θα είναι , μια ζωή τα @ρχειδια μας θα γεμίζουν με εγγραφές για αυτούς.


Η λυσσαλέα αντίδρασή τους σε οτιδήποτε φεύγει από το λεκανοπέδιο δεν δικαιώνει καθόλου αυτό που λες.
Το γεγονός ότι όλες οι υπηρεσίες είναι εκεί, όλες οι αρμοδιότητες και εξουσίες εκεί ( ακόμα και σε βάρος της ανάπτυξης της χώρας), επίσης δεν σε δικαιώνει.
Ακόμα και στον ιδιωτικό τομέα, όλες οι εταιρίες έχουν τα κεντρικά τους εκεί, και όταν αρχίζουν οι περικοπές, γίνονται ΠΑΝΤΑ από τα υποκαταστήματα Θεσ/κης και επαρχίας και ΠΟΤΕ στην Αθήνα.
Σκέψου τα λίγο αυτά και έλα να μιλήσουμε για γκρίνια και πίπες καμαρωτές.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό fossa » Σάβ 20 Ιούλ 2019, 23:38

Vet_eranos έγραψε:...2) η κάλυψη έστω και μέσω της ίδιας τσέπης, όλων των ανοιγμάτων της ΠΑΕ, για να μην προκύψουν προβλήματα με το FFP.

Ειδικά αυτό το δεύτερο εγώ το βλέπω έξυπνο, πονηρό και μεγάλη τριπλα για τον Ιβάν..
20 εκατομμύρια τηλεοπτικό συμβόλαιο κ ασ'τε με ήσυχο να ρίχνω στην ομάδα όσα θέλω..
Εννοείται πως δεν έχω ιδέα τι θα πάρει ως ανταπόδοση στο οπεν.. Αλλά στα φραγξα έδειξε πως ποτέ δεν κολλωσε..


Δεν είναι έτσι εύκολα τα πράγματα. Η ουεφαμαφια ψάχνει τέτοιους είδους τρίγωνα. Δεν μπορεί να δώσει πχ το OPEN 20 μύρια στον ΠΑΟΚ και να πούμε όλα καλά. Δεν θα το χαψουν. Ένα λογικό ποσό ίσως ναι προφανώς γίνεται.
Άβαταρ μέλους
fossa
 
Δημοσιεύσεις: 1877
Εγγραφή: Πέμ 06 Φεβ 2014, 22:25

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 05:03

Vet_eranos έγραψε:Αν και η πηγή κ ο συγγραφέας είναι να τον/τους φτύνεις, κάπου διάβασα αυτό

Συγκεκριμένα, αναφέρεται ότι ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ σκέφτεται σοβαρά να πάρει τα τηλεοπτικά δικαιώματα του ΠΑΟΚ το OPEN. Το κανάλι του. Κάτι που οικονομικά μπορεί να μη συμφέρει, καθώς ο ΠΑΟΚ θα χάσει χρήματα (θα βγουν από τη μία τσέπη και θα μπουν στην άλλη), αλλά που ίσως έχει και τα θετικά του. Τα οποία είναι δύο: 1) Η βελτίωση της τηλεθέασης του καναλιού του Σαββίδη, που αυτή τη στιγμή παραμένει στα… τάρταρα και 2) η κάλυψη έστω και μέσω της ίδιας τσέπης, όλων των ανοιγμάτων της ΠΑΕ, για να μην προκύψουν προβλήματα με το FFP.

Ειδικά αυτό το δεύτερο εγώ το βλέπω έξυπνο, πονηρό και μεγάλη τριπλα για τον Ιβάν..
20 εκατομμύρια τηλεοπτικό συμβόλαιο κ ασ'τε με ήσυχο να ρίχνω στην ομάδα όσα θέλω..
Εννοείται πως δεν έχω ιδέα τι θα πάρει ως ανταπόδοση στο οπεν.. Αλλά στα φραγξα έδειξε πως ποτέ δεν κολλωσε..


Εχει δίκιο ο φίλος από πάνω. Θέλει ένα πιο ρεαλιστικό ποσό "εντός αγοράς" από το ΟΠΕΝ πχ 8 εκ.
Και είμαστε μάγκες και κανενα πρόβλημα με την ΟΥΕΦΑ.
Οκ, μπορεί να μην τα βγάλει όλα, αλλά τα μισά θα βγουν σίγουρα από διαφημίσεις και χορηγούς.

Για το PAOK TV, όσο και αν φαινεται ελκυστικό, το απεύχομαι τελείως... Το ζήτημα είναι να μπούμε σε κάθε σπίτι, όχι να "κρυφτούμε" στο ίντερνετ!
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 10:11

Έχω την εντύπωση ότι τα έσοδα από τα τηλεοπτικά δεν μετράνε στο ffp
Όπως κ πολλά έξοδα , ξέρω σίγουρα ότι τα έξοδα των ακαδημιών δεν επιρεαζουν το ffp

Οι μεγάλες ομάδες με καλούς λογιστές βγάζουν άκρη
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Κυρ 21 Ιούλ 2019, 11:40

Δεν νοείται αθλητική ζώνη σε κανάλι με τηλεοπτικά μιας μόνο ομάδας.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό kayde » Τρί 23 Ιούλ 2019, 11:04

Διαβαζω τωρα για τη συμφωνια βαζελου-νοβα,και σκεφτομαι τι τεραστιο πολεμο μας εχουν κανει φετος.Αυτη η πουτανα η νοβα ενω ο βαζελος ειναι στην ΕΡΤ,τους εδειξε ολα τους τα φιλικα,με μας ουτε ασχοληθηκαν.Ανακοινωση ξερατε να βγαλετε ομως ,αμεσως μετα την ανακοινωση του ΧΟΝΤΡΟΥ πρεζεμπορα.Δε ξεχναω και τη περιβοητη διαφημιση με το οπλο,οπως δε ξεχναω και οτι σχεδον ολα τα στελεχη της ομαδας του πρεζεμπορα,βγαινουν απο αυτο το κωλοκαναλο.

Αν και νομιζω οτι και εμεις -κοσμος και διοικηση- καναμε λαθη.Επρεπε οι αντιδρασεις μας να ειναι πιο ηχηρες και δυναμικες,αλλα εχουμε μαθει να πεταμε αετο σε πολλα θεματα γιατι εχουμε τον Ιβαν που τα χωνει,εχει λεφτα κλπ. Μεγαλο λαθος αυτο,χαλαρωσαμε πολυ..
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό constadine » Τρί 23 Ιούλ 2019, 11:46

Το διάβασα και εγώ , λένε για 5 εκατ. στο βάζελο το χρόνο .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Τρί 23 Ιούλ 2019, 11:55

Cosmote φαντάζομαι ούτε καν για μας ε
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τρί 23 Ιούλ 2019, 11:57

εμείς με 1,5 μύριο χαριστικά, γιατί ως νταμπλούχοι είαμστε και ισχυροί και πρέπει μεγαλώσει ο ανταγωνισμός για την υγεία του αθλήματος..

Θα το ακούσουμε κι αυτό.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 23 Ιούλ 2019, 12:07

giwrgos04dex έγραψε:Cosmote φαντάζομαι ούτε καν για μας ε



Η cosmote δεν ασχολείται με το ελληνικό πρωτάθλημα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 23 Ιούλ 2019, 12:39

Είναι ευκαιρία να πάμε σε ανοιχτό κανάλι. Δεν υπάρχει περίπτωση Nova και ΕΡΤ να κάνουν καλές προσφορές.

Μένει το Open, που θα πρέπει να οργανώσει αθλητικό και διαφημιστικό τμήμα.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Τρί 23 Ιούλ 2019, 13:11

Ή ΠΑΟΚ Τv με μειωμένη συνδρομή για κατόχους διαρκείας .
Ετήσια συνδρομή και ανα αγώνα πχ 10 ευρο έτσι ώστε να εκμεταλευτει τις κφετεριες
Και πάλι το ποσό δεν θ ανεβεί πάνω από 2-3 εκατομμύρια λογικά
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 23 Ιούλ 2019, 13:36

giwrgos04dex έγραψε:Ή ΠΑΟΚ Τv με μειωμένη συνδρομή για κατόχους διαρκείας .
Ετήσια συνδρομή και ανα αγώνα πχ 10 ευρο έτσι ώστε να εκμεταλευτει τις κφετεριες
Και πάλι το ποσό δεν θ ανεβεί πάνω από 2-3 εκατομμύρια λογικά


Φαντάσου η κάθε καφετέρεια να πρέπει να στριμάρει από 5-10 μηχανάκια με τέλεια έξοδο εικόνας σε 1 ή 2 τηλεοράσεις το καθένα. Μόνο για να τα ανοίξει και να τα βάλει να παίξουν θα υπάρχει πρόβλημα. Να μη μιλήσουμε για το άθλιο broadband στη μεγαλύτερη ελληνική επικράτεια. Πες το στον καφενέ του χωριού αυτό.

Το ΠΑΟΚτβ θα ήταν λύση αν έβγαζε δορυφορικό πακέτο, ή αν έκλεινε κάποια συμφωνία με ΟΤΕ και Νόβα για να παίζει μέσω των δορυφόρων τους όπως πχ κάνει το Fox. Αυτά τα πράγματα θέλουν χρόνο. Μία λύση θα ήταν Nova/OTE και PAOK TV ταυτόχρονα, με αντικειμενική και μη αντικειμενική μετάδοση αντίστοιχα. Σε φάση, Νόβα πάρε τα δικαιώματα μας με 4, αλλά δεν έχεις αποκλειστικότητα στην Ελλάδα. Και ταυτόχρονα PAOKTv για τους ΠΑΟΚτσήδες με 2-3-4 ευρώ ανά παιχνίδι.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες