Λευτέρης Δούκας

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Slade » Τρί 10 Σεπ 2019, 19:28

obanebane έγραψε:Ε ναι,γιατί είδες καμία διαφορά όσο ήταν ο Κυρ Κυρ στο πόστο;
Ρε μπινελίκι όπως τους αρμόζει λαιμαι.


Προσωπικά θεωρούσα τον Κυριάκο "λίγο" από πολλές απόψεις, για τον Δούκα ούτε λόγος για κάνα καφενέ τριγύρω απ' την Τούμπα είναι το πολύ. Μπορεί και να το βλέπω λάθος δεν ξέρω
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 10 Σεπ 2019, 20:18

Καλή επιλογή τελείως διαφορετική από τον Κυριάκο.... Ποιο επιθετική αν και εκφράζεται πολύ καλά ο Δούκας, νομίζω ότι θα τα πάει καλά...

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 10 Σεπ 2019, 20:19

Καλή επιτυχία

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 10 Σεπ 2019, 20:21

obanebane έγραψε:Δούκα,δεν θα αφήνεις τίποτα αναπάντητο, δε γίνεται να μας κουνάνε συνέχεια το δάχτυλο αυτά τα κατακάθια, άκουσες;
Πρέπει να το κάνει και έχει όλο το πακέτο γιαυτό.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 10 Σεπ 2019, 20:22

Hermann έγραψε:Εξαιρετική επιλογή. Ο Δούκας θα ήταν περιττός εάν ζούσαμε σε ένα σοβαρό κράτος με σοβαρούς παράγοντες. Στην Ελλάδα των Καραπαπαδων όμως απαιτούνται διαφορετικά πρόσωπα και νομίζω ότι ο Δούκας είναι ο κατάλληλος.
Δυστυχως ετσι είναι

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 10 Σεπ 2019, 20:30

Δυστυχως καποιοι μεινατε στον ΠΑΟΚ των 90ς και του ναουμε. Αντι να διατηρουμε μια σοβαροτητα, πηραμε εναν οπαδο.
Dimg4
 

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό paokfreedom » Τρί 10 Σεπ 2019, 20:49

Η καλυτερη επιλογή κατα την αποψη μου

Καλη αρχη και καλη δυναμη doctor
ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΣΟΥ
Άβαταρ μέλους
paokfreedom
 
Δημοσιεύσεις: 351
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 11:48
Τοποθεσία: Kalohori Thessaloniki

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 10 Σεπ 2019, 20:49

obanebane έγραψε:Ε ναι,γιατί είδες καμία διαφορά όσο ήταν ο Κυρ Κυρ στο πόστο;
Ρε μπινελίκι όπως τους αρμόζει λαιμαι.

:pano: :pano: :pano: :pano:
+1
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 10 Σεπ 2019, 21:01

Απλά δεν έχω λόγια, για την επιλογή του συγκεκριμένου, εκτός απ το: " Όσα κοροϊδεύεις, τελικά τα λούζεσαι"...
Ας αφήσω λοιπόν να μιλήσει το τελευταίο (αυτό δεν το γράφω και με σιγουριά) δικό του κείμενο στο πρεζοσ@ιτ...

Για πάντα με το 10 στην πλάτη και πάντα αντίπαλος.

Με άφησαν να αγωνιστώ με τον τρόπο που ήθελα, χωρίς ποτέ να μου βάλουν τρικλοποδιές, να μου κάνουν υποδείξεις για το πως θα παίξω ή να με κλειδώσουν στ΄ αποδυτήρια.

ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΟΥΚΑΣ -10/09/2019 20:41

Για πάντα με το 10 στην πλάτη και πάντα αντίπαλος | to10.gr

Στο πρώτο ΜΜΕ που εργάστηκα έμεινα 12 χρόνια, εκεί ξεκίνησα, εκεί ζυμώθηκα, εκεί έφτιαξα όνομα, για να το πω λαϊκά. Αποχώρησα φορτωμένος, τελείωσα μια μέρα την εκπομπή και κατέβηκα στη λογίστρια «δώσε ένα χαρτί παραίτησης να υπογράψω» της είπα, εκείνη με κοιτούσε με το στόμα ανοιχτό.

Οι εγκαταστάσεις του σταθμού ήταν στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, συνέχιζα σε καθημερινή βάση να περνάω από μπροστά. αλλά δεν ένιωθα το παραμικρό.

Μιλάμε για ένα χώρο που είχα ζήσει μεγάλο διάστημα της ζωής μου, είχε σημαδέψει το ξεκίνημα κι ένα κομμάτι της σταδιοδρομίας μου, εντούτοις ήταν σα να αντίκριζα έναν βράχο, μια ψαρόβαρκα στο Θερμαϊκό, ένα παρατημένο ποδήλατο.

Τίποτα απολύτως, εσωτερική νέκρα.

Περνάς από ένα μέρος που κάποτε έκανες διακοπές και αισθάνεσαι ένα σκίρτημα, σε πλημμυρίζουν αναμνήσεις και συναισθήματα.

Πετυχαίνεις κάπου μια πρώην σου και το στομάχι ανακατώνεται, το κεφάλι μουδιάζει…

Δεν ξέρω τι σόι κόλλημα έφαγα με το to10.gr και το θεωρώ ήδη ως ένα από τα πιο πολύτιμα κομμάτια της θητείας μου στο χώρο.

Άγνωστο πόσο θα μου πάρει να συνηθίσω μακριά του, σα να βλέπω τον εαυτό μου να κλικάρω κάθε πρωί στα Δεκάρια, να ψάχνω το κείμενο που έστειλα και να μονολογώ «τι κάνουν οι τραχανάδες, ακόμα να τ΄ανεβάσουν;»

Ή να κάνω skype με Ροστόφ το χάραμα, λέγοντας του Ιβάν «δες τι έγραψαν πρόεδρε, άσε με να κάνω ένα άρθρο να τους γλεντήσω τους κ@λόγαυρους».

Κι άντε από τον Σαββίδη πες ότι πήρα το ΟΚ, τον Χαραλαμπόπουλο πως τον ψήνω;

«Σε δημοσιογραφική σελίδα να αρθρογραφήσει γραφείο τύπου ομάδας, είσαι τρελός;» θα με ρωτήσει, για να του απαντήσω «μια φορά μόνο, άσε με παρακαλώ, στο κάτω-κάτω αν νομίζεις πως προσβάλει τη φυσιογνωμία του σάιτ θα υπογράψω με ψευδώνυμο! Λευτέρης ο Λίβερπουλ ας πούμε, κατά το Κώστας ο Τσέλσι…»

Φεύγω λοιπόν, αφήνοντας ένα κομμάτι μου στο to10.gr. Θα το άφηνα ολόκληρο, αλλά ο επόμενος προορισμός δε μου αφήνει περιθώρια, εκεί είμαι δοσμένος από τη μέρα που θυμάμαι τον εαυτό μου.

Ας μην παρεξηγηθεί αυτό, το ότι αύριο θα είμαστε αντίπαλοι με το to10.gr δε συνιστά ανατροπή δεδομένων και μέχρι σήμερα άλλωστε αντίπαλοι ήμασταν.

Το ότι παίζαμε μπάλα στο ίδιο γήπεδο, δε σημαίνει πως σημαδεύαμε την ίδια εστία! Ξύλο παίζαμε, αλλά αντρίκιο ξύλο, χωρίς πισώπλατα μαχαιρώματα και απόλυτο σεβασμό στα πιστεύω του άλλου.

Κυρίως από την πλευρά τους, ούτως ή άλλως φιλοξενούμενος ήμουν, στην έδρα τους έπαιζα.

Με άφησαν όμως να αγωνιστώ με τον τρόπο που ήθελα, χωρίς ποτέ να μου βάλουν τρικλοποδιές, να μου κάνουν υποδείξεις για το πως θα παίξω ή να με κλειδώσουν στ΄ αποδυτήρια.

Αυτό το τελευταίο μικρή σημασία έχει, στη χειρότερη θα έσβηνε το υλικό από τις κάμερες κι άντε να έβρισκα το δίκιο μου.

Μην κράζετε ρε γαύροι, νιώστε λίγο, πάρτε ως δείγμα γραφής εμένα στο to10.gr ή το to10.gr με εμένα μέσα, όπως σας βολεύει.

Στη ζωή δεν είναι τα πάντα όλα μπινελίκια, μαλώματα και πετροπόλεμος, το αντίπαλος δε σημαίνει εχθρός.

Ακόμα και με τον εχθρό σου μπορείς να κάτσεις και να μιλήσεις, να του πεις, να σου πει, να τον ακούσεις, να αντιπαραθέσει τα δικά του.

Κι αυτό είναι τελικά εκείνο που έμεινε από την διαδρομή μου σ΄ αυτόν τον ιστοχώρο και είμαι βέβαιος πως τα συναισθήματα είναι αμοιβαία.

Όσο θα μου λείψει αυτή ή συνήθεια και τα πρόσωπα που γνώρισα εδώ, άλλο τόσο θα τους λείψω κι εγώ, δε χρειάζεται να το πουν, το γνωρίζω ήδη.

Όπως γνωρίζουν πως το 10άρι που φόρεσα στην πλάτη δε θα το αλλάξω ποτέ, για τον ίδιο λόγο που δε θα αλλάξω ούτε χρώμα, ούτε εστία που σημαδεύω…



Υ.Γ. Το ότι ο Γιώργηςςς θεωρεί, με δημόσια ανάρτηση του, ότι "τους πήραμε ό,τι καλύτερο είχαν", με έκαψε...

Υ.Γ. 2 Το ότι ο ίδιος θεωρεί ότι "μπορείς να κάτσεις να συζητήσεις με τον αντίπαλο (gayρο?)", με αποτελείωσε...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 10 Σεπ 2019, 21:02

ABOLEYTOI έγραψε:Καλορίζικος. Σιδεροκέφαλος.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 10 Σεπ 2019, 21:16

Dimg4 έγραψε:Δυστυχως καποιοι μεινατε στον ΠΑΟΚ των 90ς και του ναουμε. Αντι να διατηρουμε μια σοβαροτητα, πηραμε εναν οπαδο.


Χρειάζεται και τέτοιου ύφους τύπος στο επικοινωνιακό. Όχι όμως μόνο τέτοιος. Σε αυτό δε διαφωνώ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 10 Σεπ 2019, 21:29

Μεγάλο κομμάτι του κόσμου μας, θεωρώ, κατανοεί ότι πρόκειται για επιλογή σχεδόν ... εξαναγκαστική. Συμφωνώ απόλυτα με την άποψη που λέει ότι σε μια χώρα Κ-Α-Ν-Ο-Ν-Ι-Κ-Η κανένας Δούκας δε θα μπορούσε να δικαιολογηθεί έχων το συγκεκριμένο πόστο σε ομάδα σαν τον ΠΑΟΚ. Αφ'ης στιγμής οι κερατοπουστόγεροι και οι καραπουτανάρες δε ... μαζεύονται από κάποιον εισαγγελέα, όπως θα γινόταν σε οποιαδήποτε στοιχειωδώς σοβαρή χώρα, αφαιρώντας τους οποιαδήποτε δυνατότητα να ασχοληθούν από επίσημο πόστο με το άθλημα, δυστυχώς δε γίνεται να συνεχίζεις τους χαμηλούς τόνους του αξιοπρεπούς Κυριάκου. Που και το ελεύθερο να είχε από τους Σαββίδηδες δεν θα μπορούσε εκ χαρακτήρα να συμμετάσχει σε τέτοιου είδους "πόλεμο".
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό soigol » Τρί 10 Σεπ 2019, 21:36

Οι επιλογές πρέπει να συσχετίζονται με τις εκάστοτε συνθήκες.
Ήταν ένα πρέπει, σε έναν υβριδικό πόλεμο που δεχόμαστε και θα συνεχιστεί εντονότερος.
Όσο για την συμπεριφορά του, πιστεύω ότι θα εναρμονιστεί με τις κατευθύνσεις τις διοίκησης.
Ας μην τον κρίνουμε από την προηγούμενη φορά που είχε την θέση, ούτε από την αρθρογραφία του και γενικότερα την παρουσία του στα ΜΜΕ.

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
soigol
 
Δημοσιεύσεις: 511
Εγγραφή: Δευτ 10 Σεπ 2018, 15:01

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 10 Σεπ 2019, 21:40

Λευτερης Δουκας εκπροσωπος,συζητησεις με Βρυζα για ΤΔ,αντε με το καλο και ο Ζαγορακης στο ΔΣ,μην πω ο Περιανδρος Πωποτας...Εμπρος,πισω...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Λευτέρης Δούκας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 10 Σεπ 2019, 22:08

Σαν φοιτητής θυμάμαι που φωνάζαμε το σύνθημα κατά του Σαββίδη...
...του Χάρη...
που ήταν πρόεδρος...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89858
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες