Mario Branco

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 21:10

pisakaipoupoula έγραψε:
dimitris88 έγραψε:είσαι σίγουρος ότι ήταν επιλογή του; εγώ ξέρω ότι ήταν πρόταση του Σάντος (μέσω του καναλιού Βρύζα που τον συμβουλεύεται μόνιμα ο Ιβάν) απλά ο Μπράνκο ήταν αυτός που έκανε τη διαπραγμάτευση με τον Αμπέλ για το συμβόλαιο και τη Μπράνκα. Επίσης ο Ίγκασον δεν είναι δική του επιλογή αλλά της οικογένειας Σαββίδη που για τα λεφτά που πλήρωσε είναι μέτρια επιλογή. Με 4εκ αγορά δεν παίρνεις παίκτη που δεν μπορεί να δώσει σωστή πάσα στο μισό μέτρο και διώχνει όπου να 'ναι και όπως να ΄ναι και είναι καλός μόνο στο ψηλό παιχνίδι. Ούτε ο Αουγκούστο ήταν δική του επιλογή αλλά πρόταση του μάνατζερ του Κοναρτσίνι (ή πως τον λένε) που είχε φέρει και το Ζαμπά και είναι αυτός που τρέχει τη δουλειά με τη Φορταλέζα και γενικά είναι φίλος με το Γιώργη και ακούγεται ότι ίσως είναι το καλοκαίρι ο επόμενος τεχνικός διευθυντής.

Αν ισχύει αυτό τότε δεν είχε να προτείνει αυτός προπονητή ή αυτοί που πρότεινε κρίθηκαν ως χειρότερες επιλογές απ τον Φερέιρα?
Έχω τεχνικό διευθυντή και λέγεται Μπράνκο όχι Σάντος, μπορεί να συμβουλευτεί όποιον θέλει αλλά η ευθύνη νομίζω είναι δική του
Τα υπόλοιπα που λες δεν τα ξέρω δεν είμαι μέσα στην ΠΑΕ, αλλά τον παρουσιάζεις σαν γλάστρα και ότι στην ουσία ΤΔ μας είναι ο Γιώργης...διόλου απίθανο δε λέω αλλά δεν το νομίζω πλην κάποιων εκλάμψεων Χατσερίδη, Μπερμπάτοφ κτλ


χωρίς να θέλω να πέσουμε στην εσωστρέφεια, στον ΠΑΟΚ έτσι λειτουργεί το πράγμα. Ο τδ είναι βοηθητικός και τις κύριες αποφάσεις τις παίρνει η οικογένεια. Και άντε ο Ιβάν οκ να τσεκάρει και να εγκρίνει το οικονομικό της κάθε μεταγραφής αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς ο Γιώργης έχει πολύ ενεργό ρόλο στην ανεύρεση παικτών. Πχ αυτός ήταν που ήθελε το καλοκαίρι τον Ισμαήλ Σίλβα τον βραζιλιάνο που ήταν κλεισμένος από την Γκρόζνι και τελικά δεν έγινε η δουλειά. Τον παίκτη δεν τον ήθελε με τίποτα ο Λουτσέσκου. Για το Γιώργη και την ανάμειξη του στις μεταγραφές άφησε αιχμές και ο βοηθός του Λουτσέσκου σε μια συνέντευξη του πριν 2-3 μήνες. Το Σφιντέρσκι αυτός τον έφερε και μάλιστα το είπε και με στόμφο ο Κωστίκος σ' ένα ματς στο ΠΑΟΚ tv που έκανε το σχολιασμό, σε στυλ ότι πρέπει να λέμε και τα "καλά" του Γιώργου (λίγο γλύψιμο έπεσε εκεί αλλά τι να κάνουμε, κανένας δεν έχασε με το γλείψιμο...χαχα). Γι' αυτό αναφέρω ότι παίζει και το όνομα το Κοναρτσίνι για τδ γιατί στον ΠΑΟΚ δεν έχουμε ποτέ αληθινό τδ με την ευρωπαϊκή λογική. Χρειάζεται απλά κάποιος να τρέχει τη χαμολοδουλειά (διαπραγματεύσεις, συμβόλαια, κτλ). Ο Λουτσέσκου το καλοκαίρι ήθελε οπωσδήποτε παραμονή Σάχοφ και Κάνιας και απόκτηση του Λουντ (το Φιλανδό που έπαιζε παλαιότερα στο βάζελο) και ένα Ρουμάνο, μου διαφεύγει τώρα το όνομα του (νομίζω ήταν ο επιθετικός της Λουντογκόρετς ο Κεσέρου). Φυσικά ο Γιώργης δε συμφωνούσε που είχε εντοπίσει άλλους παίκτες και κάπως έτσι πηγαίνει το πράγμα στον ΠΑΟΚ. Αφού και ο ξάδερφος, ο ανηψιός του Ιβάν, θέση στο τμήμα σκάουτινγκ του δώσανε....
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 06 Μαρ 2020, 18:00

Αν θέλει η επόμενη ομάδα σου τον Δημητράκη θα κάνουμε φιλική τιμή και θα τον δώσουμε 1 ευρώ κάτω από την ρήτρα να τους πεις... για σένανε και μόνο
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Παρ 06 Μαρ 2020, 19:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Taseos » Παρ 06 Μαρ 2020, 18:02

dimitris88 έγραψε:
pisakaipoupoula έγραψε:
dimitris88 έγραψε:είσαι σίγουρος ότι ήταν επιλογή του; εγώ ξέρω ότι ήταν πρόταση του Σάντος (μέσω του καναλιού Βρύζα που τον συμβουλεύεται μόνιμα ο Ιβάν) απλά ο Μπράνκο ήταν αυτός που έκανε τη διαπραγμάτευση με τον Αμπέλ για το συμβόλαιο και τη Μπράνκα. Επίσης ο Ίγκασον δεν είναι δική του επιλογή αλλά της οικογένειας Σαββίδη που για τα λεφτά που πλήρωσε είναι μέτρια επιλογή. Με 4εκ αγορά δεν παίρνεις παίκτη που δεν μπορεί να δώσει σωστή πάσα στο μισό μέτρο και διώχνει όπου να 'ναι και όπως να ΄ναι και είναι καλός μόνο στο ψηλό παιχνίδι. Ούτε ο Αουγκούστο ήταν δική του επιλογή αλλά πρόταση του μάνατζερ του Κοναρτσίνι (ή πως τον λένε) που είχε φέρει και το Ζαμπά και είναι αυτός που τρέχει τη δουλειά με τη Φορταλέζα και γενικά είναι φίλος με το Γιώργη και ακούγεται ότι ίσως είναι το καλοκαίρι ο επόμενος τεχνικός διευθυντής.

Αν ισχύει αυτό τότε δεν είχε να προτείνει αυτός προπονητή ή αυτοί που πρότεινε κρίθηκαν ως χειρότερες επιλογές απ τον Φερέιρα?
Έχω τεχνικό διευθυντή και λέγεται Μπράνκο όχι Σάντος, μπορεί να συμβουλευτεί όποιον θέλει αλλά η ευθύνη νομίζω είναι δική του
Τα υπόλοιπα που λες δεν τα ξέρω δεν είμαι μέσα στην ΠΑΕ, αλλά τον παρουσιάζεις σαν γλάστρα και ότι στην ουσία ΤΔ μας είναι ο Γιώργης...διόλου απίθανο δε λέω αλλά δεν το νομίζω πλην κάποιων εκλάμψεων Χατσερίδη, Μπερμπάτοφ κτλ


χωρίς να θέλω να πέσουμε στην εσωστρέφεια, στον ΠΑΟΚ έτσι λειτουργεί το πράγμα. Ο τδ είναι βοηθητικός και τις κύριες αποφάσεις τις παίρνει η οικογένεια. Και άντε ο Ιβάν οκ να τσεκάρει και να εγκρίνει το οικονομικό της κάθε μεταγραφής αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς ο Γιώργης έχει πολύ ενεργό ρόλο στην ανεύρεση παικτών. Πχ αυτός ήταν που ήθελε το καλοκαίρι τον Ισμαήλ Σίλβα τον βραζιλιάνο που ήταν κλεισμένος από την Γκρόζνι και τελικά δεν έγινε η δουλειά. Τον παίκτη δεν τον ήθελε με τίποτα ο Λουτσέσκου. Για το Γιώργη και την ανάμειξη του στις μεταγραφές άφησε αιχμές και ο βοηθός του Λουτσέσκου σε μια συνέντευξη του πριν 2-3 μήνες. Το Σφιντέρσκι αυτός τον έφερε και μάλιστα το είπε και με στόμφο ο Κωστίκος σ' ένα ματς στο ΠΑΟΚ tv που έκανε το σχολιασμό, σε στυλ ότι πρέπει να λέμε και τα "καλά" του Γιώργου (λίγο γλύψιμο έπεσε εκεί αλλά τι να κάνουμε, κανένας δεν έχασε με το γλείψιμο...χαχα). Γι' αυτό αναφέρω ότι παίζει και το όνομα το Κοναρτσίνι για τδ γιατί στον ΠΑΟΚ δεν έχουμε ποτέ αληθινό τδ με την ευρωπαϊκή λογική. Χρειάζεται απλά κάποιος να τρέχει τη χαμολοδουλειά (διαπραγματεύσεις, συμβόλαια, κτλ). Ο Λουτσέσκου το καλοκαίρι ήθελε οπωσδήποτε παραμονή Σάχοφ και Κάνιας και απόκτηση του Λουντ (το Φιλανδό που έπαιζε παλαιότερα στο βάζελο) και ένα Ρουμάνο, μου διαφεύγει τώρα το όνομα του (νομίζω ήταν ο επιθετικός της Λουντογκόρετς ο Κεσέρου). Φυσικά ο Γιώργης δε συμφωνούσε που είχε εντοπίσει άλλους παίκτες και κάπως έτσι πηγαίνει το πράγμα στον ΠΑΟΚ. Αφού και ο ξάδερφος, ο ανηψιός του Ιβάν, θέση στο τμήμα σκάουτινγκ του δώσανε....
Τέτοια πληροφόρηση αδερφέ ούτε η ίδια η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν έχει.σε θαυμάζω.
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 06 Μαρ 2020, 18:59

Λένε κάτι ΑΡΔ τις μαλ@κιες τους στα ραδιόφωνα και κάποιοι τις αναπαράγουν ως μη αμφισβητήσιμα γεγονότα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 06 Μαρ 2020, 19:18

«Στα υπόψιν της Σπόρτινγκ ο Μάριο Μπράνκο»

Την περίπτωση του Μάριο Μπράνκο εξετάζουν οι ιθύνοντες της Σπόρτινγκ για τη θέση του τεχνικού διευθυντή, σύμφωνα με τα όσα αναφέρουν τα πορτογαλικά ΜΜΕ.
Πηγή:σδνα


Δεν μπορεί, οι ΑΡΔ της Πορτογαλίας μας κάνουν πλάκα ως πείραμα!
Ανεβάζουν ποστς μια με Αμπελ, μία με Μπράνκο, κοιτάνε τις αντιδράσεις μας και γελάνε!
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 06 Μαρ 2020, 19:27

Μπορεί σε μας να έκανε πουστιες αλλά ο Μπράνκο έχει πολύ καλό όνομα σε όλη την Ευρώπη... φαντάζομαι στην χώρα του ακόμα περισσότερο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 06 Μαρ 2020, 19:32

Το γράφω εδώ.

Στο Μετρόπολις σήμερα ο δημοσιογράφος έλεγε πως ο επόμενος τδ είναι κάποιος που ξέρει πολύ καλά τον ΠΑΟΚ από παλιά και έχει ξαναδουλέψει στην ομάδα (Βρύζα μου μύριζει)..

Και ο Τοσκιτσης στο sportime σήμερα γράφει πάνω κάτω τα ίδια..

Ελπίζω να μην ισχύει..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Παρ 06 Μαρ 2020, 19:42

Πωωωω όχι άλλο κάρβουνο!
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό kos » Παρ 06 Μαρ 2020, 19:46

Mitsospaoki4 έγραψε:Το γράφω εδώ.

Στο Μετρόπολις σήμερα ο δημοσιογράφος έλεγε πως ο επόμενος τδ είναι κάποιος που ξέρει πολύ καλά τον ΠΑΟΚ από παλιά και έχει ξαναδουλέψει στην ομάδα (Βρύζα μου μύριζει)..

Και ο Τοσκιτσης στο sportime σήμερα γράφει πάνω κάτω τα ίδια..

Ελπίζω να μην ισχύει..


Ο μιχελ δηλαδή δεν ανήκει στην παραπάνω περιγραφή?
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Παρ 06 Μαρ 2020, 19:59

[quote="Mitsospaoki4"]Το γράφω εδώ.

Στο Μετρόπολις σήμερα ο δημοσιογράφος έλεγε πως ο επόμενος τδ είναι κάποιος που ξέρει πολύ καλά τον ΠΑΟΚ από παλιά και έχει ξαναδουλέψει στην ομάδα (Βρύζα μου μύριζει)..

Arnensen;
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό icue » Παρ 06 Μαρ 2020, 20:00

Εχει ξαναδουλεψει γενικα; Ή σαν ΤΔ; Γιατι αν ισχυει μονο το πρωτο, μπορει να ειναι οποιοσδηποτε.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6362
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 06 Μαρ 2020, 20:21

Mitsospaoki4 έγραψε:Το γράφω εδώ.

Στο Μετρόπολις σήμερα ο δημοσιογράφος έλεγε πως ο επόμενος τδ είναι κάποιος που ξέρει πολύ καλά τον ΠΑΟΚ από παλιά και έχει ξαναδουλέψει στην ομάδα (Βρύζα μου μύριζει)..

Και ο Τοσκιτσης στο sportime σήμερα γράφει πάνω κάτω τα ίδια..

Ελπίζω να μην ισχύει..

Σαντος
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 06 Μαρ 2020, 20:22

boogeyman77 έγραψε:
Mitsospaoki4 έγραψε:Το γράφω εδώ.

Στο Μετρόπολις σήμερα ο δημοσιογράφος έλεγε πως ο επόμενος τδ είναι κάποιος που ξέρει πολύ καλά τον ΠΑΟΚ από παλιά και έχει ξαναδουλέψει στην ομάδα (Βρύζα μου μύριζει)..

Arnensen;
Μακάρι.
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό invincible » Παρ 06 Μαρ 2020, 20:34

Ο Βρύζας δεν έχει δουλέψει απλά ήταν μέχρι και πρόεδρος του ΠΑΟΚ. Ο Frank Arnesen δουλεύει Ολλανδία.

Εγώ διάβασα κάπου ότι ο Mario Branco έχει συμφωνήσει στην Σπορτινκ και θα πάρει και παίχτη του ΠΑΟΚ μεταγραφή μαζί... τώρα τι αληθεύει από όλα αυτά... θα δούμε. Πάντως εγώ προβλέπω έναν δανεικό θα μας τον δώσει πάλι η Σπορτινκ
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό markos4 » Παρ 06 Μαρ 2020, 21:49

Μην πει κανείς στην Σπόρτινγκ ότι ο τεχνικός μας διευθυντής είναι ο Γιώργης και χαλάσει την συμφωνία.Αστους να ζουν στο συννεφάκι τους ότι είναι ο Μπράνκο μπας και τον πάρουν.
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2951
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες

cron