Mario Branco

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 11 Μαρ 2020, 12:40

Διαβάζοντας το παρών φόρουμ, τέτοια άρθρα γράφω και εγώ...

Μπορεί να μείνει φεύγοντας ή να φύγει μένοντας, μπορεί να έρθει ο ένας, μπορεί ο άλλος, θα αποφασίσει ο Σαββίδης...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 11 Μαρ 2020, 12:56

johnys999 έγραψε:Ας λάβουμε υπόψη ότι αυτή η ιστορία με τον ιό μπορεί να επηρεάσει πολύ τα έσοδα των ομάδων, το πρόγραμμα και γενικά τον προγραμματισμό. Γιατί κανείς δεν ξέρει πότε θα τελειώσει όλο αυτό. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν πηγαίναμε σε χαμηλότερου προϋπολογισμού σχεδιασμό, εφόσον υπάρχει κ το ffp στο οποίο δεν πρέπει να είμαστε και πολύ άνετοι. Κι αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τον τ.δ. αλλά γενικά
Η ιστορία με τον κορονοιο θα τραβήξει στην χειρότερη μέχρι αρχές Μαίου..

Μετά θα σκάσει κάνα εμβόλιο, κάνα φαρμακο και όλα μέλι γάλα..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 11 Μαρ 2020, 13:01

Η ιστορία με τον κορωνοϊό, όμως, ίσως "ελαφρύνει" και τους κανονισμούς του ffp, έστω και πρόσκαιρα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό icue » Τετ 11 Μαρ 2020, 13:10

Mitsospaoki4 έγραψε:
johnys999 έγραψε:Ας λάβουμε υπόψη ότι αυτή η ιστορία με τον ιό μπορεί να επηρεάσει πολύ τα έσοδα των ομάδων, το πρόγραμμα και γενικά τον προγραμματισμό. Γιατί κανείς δεν ξέρει πότε θα τελειώσει όλο αυτό. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν πηγαίναμε σε χαμηλότερου προϋπολογισμού σχεδιασμό, εφόσον υπάρχει κ το ffp στο οποίο δεν πρέπει να είμαστε και πολύ άνετοι. Κι αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με τον τ.δ. αλλά γενικά
Η ιστορία με τον κορονοιο θα τραβήξει στην χειρότερη μέχρι αρχές Μαίου..

Μετά θα σκάσει κάνα εμβόλιο, κάνα φαρμακο και όλα μέλι γάλα..


Πολυ αισιοδοξο σε βρισκω.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6327
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό kos » Πέμ 12 Μαρ 2020, 12:04

Μας ενδιαφέρει εάν είναι μεταγραφική γλάστρα ή εάν έκανε αποτυχημένες δαπανηρές επιλογές?
Και στην μια και στην άλλη περίπτωση το συμπέρασμα είναι το ίδιο. Λίγος. Ελάχιστος.
Και επειδή έχουμε χορτάσει παπά, εάν είχε την άκρες που τον παρουσιάζουν να έχει θα την είχε κάνει μόνος του και δεν θα τον σταματούσε καμία μη αποδοχή παραιτήσεις.
Είναι δεδομένο ότι από το καλοκαίρι προσπαθεί να βρει μια αξιοπρεπή δουλειά αλλά όταν δαγκώνεις τον εργοδότη με μεταγραφές τύπου Εσιτι γίνεσαι καμμένο χαρτί και δεν σε παίρνει κανείς για να διαχειριστείς τα λεφτά του.
Θα βρει δουλειά σε κανένα τημ χωρίς διαχείριση οικονομικών.
Τέλος το ότι έφερε, αν έφερε τον μισιτς δεν μου λέει τίποτα γιατί πιστεύω ότι τον πίστευε μέχρι 5ο χαφ.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 09 Ιουν 2020, 16:15

Άλλο ένα εξιλαστήριο θύμα, που πήρε την άγουσα... :roll:
Ακριβώς αυτήν, που τον περίμενε, πριν καν έρθει... 8-)
Απορώ πώς φεύγει αυτός ("σαν κύριος", που λέει και το inPAOK) και μένει η ....... επιλογή του, ο Άμπελ... :?
Ελπίζω τουλάχιστον να κατάλαβε τι εννοούν όταν λένε..."Βαριά είναι η καλογερική"... :ugeek:
Στο καλό και αφιερωμένο το άσμα....

Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 09 Ιουν 2020, 16:41

Κατά καιρούς έχουν υπάρξει δημοσιεύματα που υποστήριζαν ότι ο Branco ήταν αρνητικός για την πρόσληψη του Abel και σε ότι σε καμία περίπτωση δεν ήταν δική του επιλογή. Ίσως δεν μάθουμε ποτέ την αλήθεια.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Τρί 09 Ιουν 2020, 16:47

goran 64 έγραψε:Άλλο ένα εξιλαστήριο θύμα, που πήρε την άγουσα... :roll:
Ακριβώς αυτήν, που τον περίμενε, πριν καν έρθει... 8-)
Απορώ πώς φεύγει αυτός ("σαν κύριος", που λέει και το inPAOK) και μένει η ....... επιλογή του, ο Άμπελ... :?
Ελπίζω τουλάχιστον να κατάλαβε τι εννοούν όταν λένε..."Βαριά είναι η καλογερική"... :ugeek:
Στο καλό και αφιερωμένο το άσμα....



Αυτό που εγώ γνωρίζω είναι ότι ο Αμπέλ δεν ήταν επιλογή του Μπράνκο αλλά της οικογένειας μέσω του καναλιού Ζήση Βρύζα και ευλογιών Φερνάντο Σάντος. Ο Μπράνκο ήθελε έναν Ισπανό με τον οποίο είχε συμφωνήσει και δεύτερη επιλογή (επίσης είχε συμφωνήσει) ήταν ο Τόμας Κρίστιανσεν που ήταν Αποελ και Λήντς. Απλά όταν του είπαν (και επέβαλαν) την επιλογή πήγε και έκανε τις τελικές διαπραγματεύσεις με Μπράνκα και ίσως και τον Αμπέλ (αν και νομίζω αυτόν τον συμφώνησε το κανάλι που σου ανέφερα). Το ότι δεν βγήκε ποτέ να μιλήσει και να πει τι έγινε και φαίνεται να παίρνει αυτός την ευθύνη της κακής επιλογής....μάλλον εκεί πάει το "σαν κύριος" και η εκτίμηση της οικογένειας, ότι ποτέ δεν έκανε κάτι που θα έθιγε το σύλλογο!!
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 09 Ιουν 2020, 17:01

:lol: :lol: :lol:
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 09 Ιουν 2020, 17:10

Ωραίο παραμυθάκι.
Και αν τα έκανε όλα σωστά, και η οικογένεια Σαββίδη όλα λάθος, γιατί δεν τον ανανεώνουν λοιπόν να συνεχίσει το έργο του;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 09 Ιουν 2020, 17:16

Αν είναι παραμυθάκι, θεωρώ, σαν πολύ πιο φυσιολογικό, να απομακρυνθεί και η λάθος επιλογή του προπονητή...
Ως παράδειγμα, για να συγκρίνουμε, θυμάμαι άτι κάτι ανάλογο είχε γίνει και στην περίπτωση Άρνεσεν-Τούντορ...
Ίδωμεν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 09 Ιουν 2020, 17:20

Λογικά μιλώντας .

Υπάρχει ένας...ΕΝΑΣ....που να φαντάζεται τον Άβελ προπονητή ... για τη νέα χρονιά;

Διαδικαστικό δεν είναι το θέμα; Αποζημιώσεις κλπ;
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 09 Ιουν 2020, 17:36

Εγώ τον φαντάζομαι.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 09 Ιουν 2020, 17:44

rainmaker έγραψε:Εγώ τον φαντάζομαι.


Αν μείνει,

σου πληρώνω το διαρκείας σου, πλην θύρας 1- 2 - 3 ,

γιατί έχω να δίνω 4000 ευρώ φέτος για φροντιστήρια για τα παιδιά (πανελλαδικές το 2021 η μεγάλη).

Το email το έχεις...
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τρί 09 Ιουν 2020, 18:03

και γω τον φανταζομαι bersekeros, θελω μια συνδρομη PAOK TV.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες