Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Rock4 » Τρί 14 Απρ 2020, 23:15

Είμαστε εφ όρου ζωής ΕΥΓΝΩΜΟΝΕΣ στον ηγέτη μας ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ για αυτά που έχει κάνει, για αυτά που δρομολογεί και για αυτά που θα κάνει για τον ΠΑΟΚ.
Το μήνυμα που θέλει το αθηναϊκό κατεστημένο να περάσει στο υποσυνείδητο του κάθε ΠΑΟΚτση είναι "ακόμα και με Ιβάν Σαββίδη δεν μπορείτε να τα βάλετε μαζί μας".
Η απάντηση μας είναι: με Ιβάν Σαββίδη ο ΠΑΟΚ δεν φοβάται τίποτα και κανέναν.
Στοίχιση όλοι πίσω από τον ηγέτη μας.
Από το Σαββιδεικο χαμουτζηδες δεν ξεμπερδευετε.
Ποτέ δεν θα υποκύψουμε στο αθηναϊκό κατεστημένο.
Άβαταρ μέλους
Rock4
 
Δημοσιεύσεις: 689
Εγγραφή: Παρ 23 Αύγ 2019, 19:09
Τοποθεσία: Πλανήτης ΠΑΟΚ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 14 Απρ 2020, 23:20

Δεν υπάρχει ΠΑΟΚτσής που να μην αγαπάει τον Ιβάν. Ο άνθρωπος μας έκανε ξανά να ονειρευόμαστε.

Όμως είναι απορίας άξιο το ότι δεν έχει ακουστεί η φωνή του για όλο αυτό. Πριν δυο χρόνια όταν πήγαν να μας κλέψουν το πρωτάθλημα ακυρώνοντας καθαρό γκολ στο 90' μπήκε μέσα εξαγριωμένος ξεχνώντας να κρύψει μέχρι και το όπλο του. Πριν από αυτό, στο κύπελλο με τον γαύρο ήταν έξω φρενών με την διαιτησία και έβγαινε στις κάμερες και μιλούσε για κάθαρση του ποδοσφαίρου και ξεκίνησε την επανάσταση με το να μη κατέβει στον επαναληπτικό. Και φέτος που μας έχουν στήσει στη γωνία οι κουμπάροι, αυτός τους αβαντάρει από το κανάλι και την εφημερίδα του, μην έχοντας πάρει θέση για τίποτα: από την τροπολογία που άλλαξε την ποινή του υποβιβασμού μέχρι την απόφαση της ΕΕΑ και τις δύο αποφάσεις των δικαστηρίων. Ακόμη χειρότερα, η γραμμή που πέρασε αφήνει στο απυρόβλητο τον ενορχηστρωτή όλου αυτού του σκηνικού και αντ' αυτού τα βάζει με τον πουθενά Αυγενάκη.

Η φετινή χρονιά θα μείνει στην ιστορία ως ένα ερωτηματικό. Από τον καλοκαιρινό σχεδιασμό με την φυγή Λουτσέσκου, στα δωράκια στον Κούγια που μας έχει σκίσει, στην λευκή πετσέτα στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, στην ισοπαλία με την δικιά μας (σύμφωνα με τον γαύρο, τον κούγια, την εεα και δύο δικαστήρια) Ξάνθη και την παντελή έλλειψη αντίδρασης σε μια ουρανοκατέβατη τιμωρία που περιλαμβάνει μέχρι και ψήφο μας στην επικύρωση της βαθμολογίας με το -7 χωρίς καν αστερίσκο.

Μόνο στον κορονοιό ελπίζουμε πλέον, αλλά με τα όσα έχω δει φέτος, πιστεύω ότι μέχρι και ο Γκαγκάτσης θα ψηφίσει το πρωτάθλημα να πάει στον γαύρο αφού δίκαια είναι 14 βαθμούς μπροστά μας. :shock:

Εγώ νόημα δεν βγάζω σε τίποτα. Και σε συνδυασμό με τα άρθρα για μείωση του μπάτζετ και εξορθολογισμό του ρόστερ για την νέα χρόνια, εμένα με ζώνουν τα φίδια.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 15 Απρ 2020, 00:05

gika έγραψε:Δεν υπάρχει ΠΑΟΚτσής που να μην αγαπάει τον Ιβάν. Ο άνθρωπος μας έκανε ξανά να ονειρευόμαστε.

Όμως είναι απορίας άξιο το ότι δεν έχει ακουστεί η φωνή του για όλο αυτό. Πριν δυο χρόνια όταν πήγαν να μας κλέψουν το πρωτάθλημα ακυρώνοντας καθαρό γκολ στο 90' μπήκε μέσα εξαγριωμένος ξεχνώντας να κρύψει μέχρι και το όπλο του. Πριν από αυτό, στο κύπελλο με τον γαύρο ήταν έξω φρενών με την διαιτησία και έβγαινε στις κάμερες και μιλούσε για κάθαρση του ποδοσφαίρου και ξεκίνησε την επανάσταση με το να μη κατέβει στον επαναληπτικό. Και φέτος που μας έχουν στήσει στη γωνία οι κουμπάροι, αυτός τους αβαντάρει από το κανάλι και την εφημερίδα του, μην έχοντας πάρει θέση για τίποτα: από την τροπολογία που άλλαξε την ποινή του υποβιβασμού μέχρι την απόφαση της ΕΕΑ και τις δύο αποφάσεις των δικαστηρίων. Ακόμη χειρότερα, η γραμμή που πέρασε αφήνει στο απυρόβλητο τον ενορχηστρωτή όλου αυτού του σκηνικού και αντ' αυτού τα βάζει με τον πουθενά Αυγενάκη.

Η φετινή χρονιά θα μείνει στην ιστορία ως ένα ερωτηματικό. Από τον καλοκαιρινό σχεδιασμό με την φυγή Λουτσέσκου, στα δωράκια στον Κούγια που μας έχει σκίσει, στην λευκή πετσέτα στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, στην ισοπαλία με την δικιά μας (σύμφωνα με τον γαύρο, τον κούγια, την εεα και δύο δικαστήρια) Ξάνθη και την παντελή έλλειψη αντίδρασης σε μια ουρανοκατέβατη τιμωρία που περιλαμβάνει μέχρι και ψήφο μας στην επικύρωση της βαθμολογίας με το -7 χωρίς καν αστερίσκο.

Μόνο στον κορονοιό ελπίζουμε πλέον, αλλά με τα όσα έχω δει φέτος, πιστεύω ότι μέχρι και ο Γκαγκάτσης θα ψηφίσει το πρωτάθλημα να πάει στον γαύρο αφού δίκαια είναι 14 βαθμούς μπροστά μας. :shock:

Εγώ νόημα δεν βγάζω σε τίποτα. Και σε συνδυασμό με τα άρθρα για μείωση του μπάτζετ και εξορθολογισμό του ρόστερ για την νέα χρόνια, εμένα με ζώνουν τα φίδια.


Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω μαζί σου gika.

Είναι προφανές ότι δεν έχουμε όλη την εικόνα.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 15 Απρ 2020, 00:30

μια ερώτηση: τι θεωρείται αντίδραση, για να καταλάβω τι σημαίνει "παντελής έλλειψη" αυτής.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 15 Απρ 2020, 00:35

trouman έγραψε:Βρίστε ρε τον Σαββίδη να πάμε μπροστά ..ακους εκεί πάλι μείον 7. Και δεν άλλαξε ούτε τον πρωθυπουργό. Δεν έριξε καν την κυβέρνηση. Να ελέγξει τη δικαιοσύνη την ουεφα τη φιφα, τιποτα ρε. Αντε ρε μας δουλεύει μάλλον. Δεν είναι ΠΑΟΚτσής


Πολλά έχει ακόμα να κάνει. Για αρχή να σταματήσει να ασκεί ... κυριαρχική επιρροή στην Ξάνθη. Το πώς θα γίνει αυτό ουδείς μας το επικοινωνεί-εξηγεί, βέβαια. Αλλά δε γαμιέται! Έδωσε "πάτημα" ο Ιβάν στο παρακράτος να μας ξανασουφρώσει. Ας κράξουμε λίγο τον ίδιο, το γιο του, τους δικηγόρους της παε. Ας τα δουλέψει πρώτα όλα αυτά ο Ιβάν, να εξελιχθεί ο ίδιος και η ομάδα στα επίπεδα αυτά και μετά κανένας δε θα σκεφτεί καν να μας ξαναληστ :lol: :lol: :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 15 Απρ 2020, 00:59

trouman έγραψε:μια ερώτηση: τι θεωρείται αντίδραση, για να καταλάβω τι σημαίνει "παντελής έλλειψη" αυτής.


Χωρίς να έχω όλη την εικόνα...

Εγώ θα είχα το Open να βομβαρδίζει από το πρωί μέχρι το βράδυ, για την ανεπανάληπτη ύφεση, την ανεργία που έρχεται, το πούλημα των ευρωομολόγων, ενδεχόμενο νέο μνημόνιο, ενδεχόμενες περικοπές μισθών...

Τυφλή αντιπολίτευση με στόχο την πολιτική φθορά, ανάδειξη σκανδάλων , κόκκινα δάνεια , μη προστασία κατοικίας...

Άμα θέλεις αρχίζεις και βαράς αλύπητα...σε πολιτικό επίπεδο, η περίοδος είναι πολύ κατάλληλη.

Αλλά ο πόλεμος είναι πόλεμος...έστω και πολιτικός!

Αλλά θα επαναλάβω δεν έχουμε όλη την εικόνα!!!
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό opaloka » Τετ 15 Απρ 2020, 01:03

Gika μην τα γραφεις ετσι γιατι θα βγεις κι εσυ φιλοξενουμενος και γυμνασιοπαιδο απο τους μεγιστους κριτες και εχοντες βαρβατο αβαταρ...
Για το φιλο που ρωτησε για την ελλειψη αντιδρασης εγω την εννοω ως το να σε γαμανε κι εσυ να σφυριζεις ανεμελα (γιατι αυτο πιστευω οτι εγινε φετος).
Άβαταρ μέλους
opaloka
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 15 Απρ 2020, 01:06

Εγώ ζω μέσα σε γαυρους και όχι μόνο και έχω τελείως αντίθετη άποψη. Ο μόνος αναντικατάστατος στον ΠΑΟΚ εί αι ο Σαββίδης. Εκτός κι αν μιλάμε για ομάδα που θα την κάνουν κουμάντο από μακριά άλλοι. Μου φαίνεται κάπως τη στιγμή που όλο το γαυροσύστημα προσπαθεί να σπείρει πάση θυσία την αμφιβολία προς τον Ιβάν να διαβάζω εδώ μέσα τέτοια. Γιατί πολεμάνε τόσο τον Ιβάν οι γαύροι? αν απαντήσεις σε αυτό να ακούσω τον αντίλογο?
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 15 Απρ 2020, 01:14

Άρα καταρχάς η αντίδραση ορίζεται με βάση τη στάση του οπεν. Κατ' εμέ θα ήταν στρατηγικό λάθος αυτό τώρα γιατί θα είχε τόση τηλεθέαση όση έχουν κάτι ανύπαρκτοι. Όταν θα γίνεις μέγεθος, θα έχεις ένα κοινό τηλεοπτικό θα έχει ένα νόημα. Αν βγεις σε αθηναϊκό κανάλι να παίζεις έτσι θα σε φάει η μαρμάγκα και θα αυτοκαταστραφεις. Σκέφτομαι και το sdna και την πορεία του. Αποτελεί σημείο αναφοράς στην αθλητική ενημέρωση πια, κάτι που ποτέ δε θα πετύχαινε αν έπαιζε πχ μόνο ΠΑΟΚ και φουλ αντίλογο.

Βέβαια όλοι μιλάμε επί υποθέσεων διότι κανείς δεν ξέρει τι κινήσεις έχει κάνει ο Σαββίδης και προς ποια κατεύθυνση.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό opaloka » Τετ 15 Απρ 2020, 01:16

trouman έγραψε:Εγώ ζω μέσα σε γαυρους και όχι μόνο και έχω τελείως αντίθετη άποψη. Ο μόνος αναντικατάστατος στον ΠΑΟΚ εί αι ο Σαββίδης. Εκτός κι αν μιλάμε για ομάδα που θα την κάνουν κουμάντο από μακριά άλλοι. Μου φαίνεται κάπως τη στιγμή που όλο το γαυροσύστημα προσπαθεί να σπείρει πάση θυσία την αμφιβολία προς τον Ιβάν να διαβάζω εδώ μέσα τέτοια. Γιατί πολεμάνε τόσο τον Ιβάν οι γαύροι? αν απαντήσεις σε αυτό να ακούσω τον αντίλογο?

Ρε θα με τρελανετε. Ειπα να φυγει ο Σαββιδης; Ασπρισε η τριχα μου να δω τιτλο και με βγαλατε αλλοθρησκο. Οι γαυροι πολεμανε τον Ιβαν γιατι ειναι ο μονος που σηκωσε κεφαλι. Διαφωνεις οτι εδειξε αδυναμος να επιλεξει τους σωστους ανθρωπους για να προστατεψει την ομαδα; Θτμασαι πως χασαμε το πρωταθλημα ενω ο γκαρσια τα εκανε ολα παρανομα; Θυμασαι τη φωτο που εδωσε γελιο στους τρομοκρατημενους; Εμαθες ποτε τι εγινε και ποσο αναγκη ειχε το σαλε και τα νπλεξιματα με την ξανθη; Οταν σε εχουν στη μπουκα οπως φανηκε , τοτε σκςφτεσαι 2 φορες πριν δωσεις πατημα. Τον ακοτσες μηπως τοαο καιρο να μας πει για καποια αντιδραση; Εσυ καταλαβαινεις με ολα αυτα να λεω να φυγει ο Ιβαν ή να βαλει μυαλο να πραξει αναλογα;
Άβαταρ μέλους
opaloka
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 15 Απρ 2020, 01:18

trouman έγραψε:Εγώ ζω μέσα σε γαυρους και όχι μόνο και έχω τελείως αντίθετη άποψη. Ο μόνος αναντικατάστατος στον ΠΑΟΚ εί αι ο Σαββίδης. Εκτός κι αν μιλάμε για ομάδα που θα την κάνουν κουμάντο από μακριά άλλοι. Μου φαίνεται κάπως τη στιγμή που όλο το γαυροσύστημα προσπαθεί να σπείρει πάση θυσία την αμφιβολία προς τον Ιβάν να διαβάζω εδώ μέσα τέτοια. Γιατί πολεμάνε τόσο τον Ιβάν οι γαύροι? αν απαντήσεις σε αυτό να ακούσω τον αντίλογο?


Δεν διαφωνεί κανένας μαζί σου.

Την απορία του εκφράζει ο καθένας χωρίς να έχει όλη την εικόνα.

Εγώ πχ θέλω ανένδοτη πολιτική φθορά για το κόμμα του γουρλομάτη μέσα από το κανάλι...Τυφλό πόλεμο ρε παιδί μου. Την τρίχα , τριχιά ... Ευκολάκι με αυτούς ...άμα θέλεις τους έχεις στα μανταλάκια όλη μέρα...

Θεωρώ πολύ πρόσφορο το πολιτικό κλίμα...θεωρώ ότι ο Sick Bastard έχει κάνει μακράν τις πιο γλαφυρές περιγραφές γι'αυτό που μας ετοιμάζει ο γκουρλομάτης.

Για την τηλεθέαση που λές trouman διαφωνώ , γιατί παίρνεις την τηλεθέαση από όλους της αντιπολίτευσης, από ΚΚΕ, ΠΑΣΟΚ, Βελόπουλο, Σύριζα κλπ
Τελευταία επεξεργασία από bersekeros και Τετ 15 Απρ 2020, 01:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 15 Απρ 2020, 01:28

@ opaloka
Σε αυτά που λες νομίζω αγνοείς ότι, όχι μονο δεν παίζεις μπάλα χωρίς αντίπαλο, αλλά αντίθετα ο αντίπαλος ελέγχει σχεδόν τα πάντα και βασικά τη δικαιοσύνη. Αυτό στο τέλος, δημιουργεί την εντύπωση ότι οι επιλογές σου ήταν ανεπαρκείς. Εμένα με φαίνεται ότι όσο καλός μποξερ κι αν είσαι, όση προετοιμασία κι αν κάνεις, όση τεχνική κι αν έχεις, αν βαράς τον τοίχο θα σπάσεις τα χέρια σου. Κι όμως τοίχο νικήσαμε. Το γιατί το είπες εσύ. Είναι σε θέση το κωλόχαρτο να το κάνουν οβιδα. Να αλλάζουν εκθέσεις διαιτητών να παίζουν μια φωτογραφία πρώτη είδηση στο Σκάι 22 λεπτα να να να.. και δε φταίει για αυτό ο Σαββίδης που δεν κάνει το ένα ή το άλλο. Χρησιμοποιω ένα σχήμα υπερβολής για να γίνω κατανοητός. Και έτσι όπως λες αυτά που λες, ναι και σε εμένα ακούγεσαι σαν αλλόθρησκους.
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 15 Απρ 2020, 01:39

Φαντάζομαι δεν πήγαινε σε μένα το αλλόθρησκος... αλλά στον άλλο τον φίλο παραπάνω, αν και είναι αρκετά βαριά η κατηγορία αυτή...

ΥΓ Οκ, είδα ότι διορθώθηκε με το @, γιατί ήταν μετά από δικό μου σχόλιο.

Τέτοια κατηγορία πάντως , αν ποτέ απευθυνόταν σε κάποιους από εμάς θα ήταν Casus Belli, να το πω ευγενικά... Δεν ξέρω βεβαια τι ρόλο βαράει ο καθένας εδώ μέσα...αλλά ένα μεγάλο χωριό είμαστε...
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό trouman » Τετ 15 Απρ 2020, 01:46

Βρε δεν τον λεω αλλοθρησκο , αλλά αυτά που λέει όπως τα λέει μου ακουγονται σαν να τα λέει αλλόθρησκος και εξηγώ παραπάνω το γιατί. Νομίζω ο οπαλοκα καταλαβαίνει τι θέλω να πω.

Ο γραπτός λόγος είναι ελλειμματικός αλλά κάποια πράματα πρέπει να γίνονται κατανοητά.
Τελευταία επεξεργασία από trouman και Τετ 15 Απρ 2020, 01:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό opaloka » Τετ 15 Απρ 2020, 01:49

@ trouman
Συνεπως, μιας και οπως λες οτι βαραμε τα χερια μας στον τοιχο και μας πολεμανε και ελπιδα δεν εχουμε, θελεις να υπονοησεις οτι δεν πρεπει να αντιδρασουμε;
Να δεχτουμε καλη καρδια τα οσα βλεπουμε (εμεις λιγοτερο μιας και δεν ποναει η τσεπη μας και η αγαπη μας δεν μετριεται μιας και ειναι υποκειμενικη οπως εγραψαν μερικοι "φιλοι" προηγουμενως);
Εγω ακουγομαι αλλοθρησκος;
Άβαταρ μέλους
opaloka
 
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες