Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 29 Οκτ 2020, 19:52

Το να φέρεις καλό προπονητή δεν αρκεί. Πρέπει να ξέρει τη νοοτροπία των παικτών και, κυρίως, το σάπιο σύστημα της Ελλάδας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89848
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 29 Οκτ 2020, 21:21

Doomlord4 έγραψε:Αναστασιάδης με βοηθό Βενγκέρ :mrgreen:
Χαχαχαχα χαχαχα
Τι σατανας εισαι
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26716
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Πέμ 29 Οκτ 2020, 22:14

ΑποστόληςΑ έγραψε:Το να φέρεις καλό προπονητή δεν αρκεί. Πρέπει να ξέρει τη νοοτροπία των παικτών και, κυρίως, το σάπιο σύστημα της Ελλάδας.


Σαν τον Λουτσέσκου, ο άνθρωπος ήταν αλεπού, μονίμως υποψιασμένος και δεν άφηνε τίποτε στην τύχη.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3294
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 23:43

Αχρείαστη εντελώς η κίνηση να γυρίσει στην ομάδα ο 28:2.
Σωστό και απολύτως αποδεκτό να πέσει το μπάτζετ, αλλά η αφωνια σε όλους όσους χτυπάνε την ομάδα, η μηδεν αντίδραση στα τόσα που συμβαίνουν και σαν κερασάκι η είδηση αυτή, δεν είναι καλός οιωνός.
Μακάρι να κάνω λάθος αλλά ίσως η είδηση αυτή πυροδοτήσει πολλές βόμβες και πολλαπλά χτυπήματα στην ομάδα γενικά.
Πιο πολύ σαν εσκεμμένη κίνηση μου δείχνει πάρα αφελή.
Δεν είναι δυνατόν να βάζουμε τέτοιο αυτογκόλ
Ο χρόνος θα δείξει τι θέλει να κάνει ο Ιβαν με την ομάδα
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 23:52

Ολα αυτα θα γινουν αν επιστρεψει ο Σαλπιγγιδης? :lol:
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 23:52

Οτι τι δηλαδή ρε φίλε;

Φέρνει Σαλπιγγίδη ώστε να εκραγεί το φοβερά μεγάλο πλήθος που τον μισεί, και σε προμελετημένη αντίδραση να φύγει ο Σαββίδης απ την ομάδα;

Οτι θα φροντίσει ο προδότης Σαλπιγγίδης να καταστρέψει το σύλλογο από μέσα;


Οτι φτάσαμε 2020 και ακόμα ασχολούμαστε με τον Σαλπιγγίδη ενώ η ομάδα και η εταιρεία έχουν κάνει άλματα;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13119
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τρί 03 Νοέμ 2020, 00:08

Για μένα ούτε κρύο ούτε ζέστη ο Σαλπιγγιδης. Και μόνο η άμεση αντίδραση των οπαδών, που δονουν τα τσιμέντα με το "τι και αν πέρασαν τα χρόνια" προμηνύει αχρείαστες μανουρες.
Είναι ο πρωην παίκτης τόσο απαραίτητος σήμερα στην ομάδα ? Ποιος τον πρότεινε ?
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τρί 03 Νοέμ 2020, 00:19

εκει κοντα ημουνα τοτε με τη χειρονομια, σε κανεναν δεν αρεσε αλλα εχει και ερκετα ελαφρυντικα
γνωμονας μονο το καλο του ΠΑΟΚ, αν εχει να προσφερει, ας ερθει
εχει πλακα να τον προτεινε ο Γκαρσια
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Τρί 03 Νοέμ 2020, 01:22

Ότι και να είναι ο Σαλπιγγίδης, όπως κι αν το βλέπει κανείς, τι έχει να μας προσφέρει η επιστροφή του τώρα στην ΠΑΕ που να δικαιολογεί τον χαμο, τισ μανούρες και τον διχασμό. Ποια είναι η τόσο απαραίτητη εξειδίκευση του που τον καθιστά απαραίτητο.

Ας πούμε, εσύ Dim. Βλέπεις με καλό μάτι τυχόν επιστροφή; Ρωτάω εσένα γιατί ξέρω τι σχέση σου μαζί του. Πιστεύεις ότι αυτά που ίσως να προσφέρει δικαιολογούν τον χαμό που θα γίνει; Πιστεύεις ότι αυτά που ίσως να προσφέρει, δεν μπορεί να τα προσφέρει άλλος;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 03 Νοέμ 2020, 01:34

Θεωρω γκικα οτι ειναι τραγικο μετα απο τοσα χρονια να απειλειται ο οργανισμος ΠΑΟΚ απο μια μεριδα (μικρη ελπιζω) και η ηρεμια του απο μια επιστροφη ενος παλιου παικτη, ο οποιος στα 25 του πηρε μια (κατα πολλους) λαθος αποφαση.
Γυρισε, επαιξε ξανα στον ΠΑΟΚ και προφανως εχει πολλα να δωσει στις ακαδημιες γιατι οπως ξερεις γκικα δεν ειναι και λιγο να εχεις εναν απο τους καλυτερους σκορερ στην ιστορια σου στο δυναμικο.
Δε θα παιξει στην εντεκαδα για να απειλουν ετσι και να αποκαλουν τον γιωργη ινσταγκραμερ απο το ροστοφ. Ο Σαλπι ειναι απλα μια αφορμη για να εκδηλωσουν την κακια τους προς τη διοικηση, η οποια αλλαξε επιπεδο τον ΠΑΟΚ και καποιοι δεν το δεχτηκαν καλα.
Οταν δεχτηκαν και χειροκροτουσαν τον αγγελιδη στο μπασκετ με ασπρομαυρη φανελα, τον σιγαλα και τον λιαδελη, θεωρω τρομερη υποκρισια να απειλουν ετσι το 2020 για εναν παλαιμαχο.
Για τον αλλον παλαιμαχο δεν ειδα κατι αναλογο
Dimg4
 

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 03 Νοέμ 2020, 01:46

tasso85 έγραψε:εκει κοντα ημουνα τοτε με τη χειρονομια, σε κανεναν δεν αρεσε αλλα εχει και ερκετα ελαφρυντικα
γνωμονας μονο το καλο του ΠΑΟΚ, αν εχει να προσφερει, ας ερθει
εχει πλακα να τον προτεινε ο Γκαρσια


μην γενικευετε ετσι παιδια..
κι εγω εκει κοντα ημουνα και προσωπικα μου αρεσε η χειρονομια. Εκεινο που δεν μου αρεσε ηταν οτι ακουγοταν αβερτα το "κοπροσκυλα-κοπροσκυλα" την ωρα του αγωνα απο οπαδους του ΠΑΟΚ προς παικτες του ΠΑΟΚ χωρις καν εμφανη λογο να εκστομιστει κατι τοσο βαρυ. Μια χαρα απαντηση και λιγη ηταν στην εμετικη αυτη σταση μεριδας των οπαδων. Κατι μου λεει οτι προκειται για παρομοια μεριδα με αυτην που μιλαει για ινσταγκραμερς του Ροστωφ.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τρί 03 Νοέμ 2020, 01:59

δεν ειναι γενικευση, ειναι τροπος του λεγειν
το σους δε μου εκατσε καλα γιατι εγω, οπως η πλειοψηφια, οχι μονο δεν τον εβριζα αλλα τον συμπαθουσα ιδιαιτερα και η κινηση του περιειχε ενα τσουβαλιασμα δικαιων και αδικων
αν ερθει, δικαιουται πιστωση χρονου για να δειξει αν μπορει να προσφερει κι απο αλλο ποστο εστω ενα κλασμα απο τα πολλα που προσφερε σαν ποδοσφαιριστης
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό theodoros » Τρί 03 Νοέμ 2020, 02:05

Όταν αγαπάς ξέρεις και να συγχωρείς, όταν δουλεύεις ξέρεις ότι κανεις κ λάθη, όλα αυτά τα έχουμε στη ζωή μας μότο αλλά στην ομάδα μας όχι, μήπως αγαπάμε τον ΠΑΟΚ εγωιστικά τελικά;
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ,
ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ...
Άβαταρ μέλους
theodoros
 
Δημοσιεύσεις: 486
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τρί 03 Νοέμ 2020, 02:09

tasso85 έγραψε:γνωμονας μονο το καλο του ΠΑΟΚ, αν εχει να προσφερει, ας ερθει
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2368
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 03 Νοέμ 2020, 02:10

sic-4 έγραψε:
tasso85 έγραψε:εκει κοντα ημουνα τοτε με τη χειρονομια, σε κανεναν δεν αρεσε αλλα εχει και ερκετα ελαφρυντικα
γνωμονας μονο το καλο του ΠΑΟΚ, αν εχει να προσφερει, ας ερθει
εχει πλακα να τον προτεινε ο Γκαρσια


μην γενικευετε ετσι παιδια..
κι εγω εκει κοντα ημουνα και προσωπικα μου αρεσε η χειρονομια. Εκεινο που δεν μου αρεσε ηταν οτι ακουγοταν αβερτα το "κοπροσκυλα-κοπροσκυλα" την ωρα του αγωνα απο οπαδους του ΠΑΟΚ προς παικτες του ΠΑΟΚ χωρις καν εμφανη λογο να εκστομιστει κατι τοσο βαρυ. Μια χαρα απαντηση και λιγη ηταν στην εμετικη αυτη σταση μεριδας των οπαδων. Κατι μου λεει οτι προκειται για παρομοια μεριδα με αυτην που μιλαει για ινσταγκραμερς του Ροστωφ.


Ημουν στην 5 κατω και ειχα κατι τετοιους γυρω μου, εβριζαν απο μανες μεχρι πεθαμενα στην προθερμανση και πιαστηκα στα χερια με τον εναν γιατι εβριζαν ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΑΣ εν ωρα προθερμανσης. Μιλαμε για αρρωστημενη κατασταση. Η χειρονομια χιλιοσχολιαστηκε και εξηγηθηκε και απο τον ιδιο οτι το εκανε προς αυτους που τους εβριζαν χωρις λογο. Και καλα εκανε. ΔΕν το εκανε στο υπολοιπο κοσμο και το διευκρινισε.
Ευτυχως πλεον αυτη η αρρωστημενη μεριδα εχει εκλειψει απο τα γηπεδα (pre covid) και η εποχη Σαββιδη εφερε νεο κλιμα.
Καλο ειναι να προσαρμοστουν και αυτοι που εμειναν απο τοτε.
Dimg4
 

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες