Ιβάν Σαββίδης ΙV

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:31

Αποτυχια του Ιβαν το οτι στην μπανανια το ποδοσφαιρο ειναι αλληλενδετο με τη μαφια; Μαλιστα...
Επρεπε να γινει ο δικαστης Ντρεντ και να σπειρει φωτια και θανατο παντου, να καθαρισει το μπουρδελο για να μην του χρεωσει αποτυχια ο gika
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:35

gika έγραψε:Αποστόλη καλά όλα αυτά που λες, αλλά αλήθεια εγώ θα ήθελα να ήξερα αν ο Ιβάν είδε το παιχνίδι χθες. Ή έστω αν έμαθε ότι ήρθε Χ. Ή έστω αν του επικοινώνησε κανείς το τι έγινε διαιτητικά. Και κατ' επέκταση αν έμαθε ότι το κανάλι του και οι εργαζόμενοι του σιώπησαν και δεν πήραν θέση για να μην πουν τα προφανή.

Και ως έναν βαθμό προτιμώ να τον κατηγορώ για άγνοια και αδιαφορία, γιατί αν έχει γνώση της κατάστασης και τους αφήνει να μας χτυπάνε παρ'αυτά, τότε με πληγώνει ακόμα περισσότερο.

Έχουμε φτάσει να διαβάζουμε για αμερικάνους πρέσβηδες, για καρτέλ ναρκωτικών και για ανατροπή κυβερνήσεων αντί να μιλάμε για μεταγραφές και ποδόσφαιρο.

Αν αυτό δεν είναι αποτυχία του Ιβάν και της προσπάθειας που ξεκίνησε πριν 3 ή 4 χρόνια, τότε δεν ξέρω τι είναι.







Aλήθεια Γκίκα δε ξέρεις τι είναι;


Θα σου πω εγώ τι είναι:

ΕΠΙΛΟΓΗ των Ελλήνων είναι. Έτσι γουστάρουν έτσι κάνουν. Σκύβουν το κεφάλι στα γνωστά παραδοσιακά αφεντικά, πανηγυρίζουν με τα βδελυρά κομματικά σημαιάκια τους σε γελοίες συγκεντρώσεις, πασπατεύονται με αρσενικές και θηλυκές γλάστρες - υποψηφίους σε εκλογές και όλα καλά.

Και κάθεσαι εσύ ο σπουδαγμένος και κατηγορείς το Σαββίδη γιατί δεν ανέτρεψε μια κατάσταση διακοσίων ετών, την ίδια ώρα που η ελληνική κοινωνία δεν δείχνει καμία διάθεση να την ανατρέψει και όταν ο ίδιος ήρθε εδώ, η πλειοψηφία τον ονομάτιζε τσιράκι του Πούτιν (φοβερή κατηγορία και αυτή) και δεν τους άρεσαν τα παπούτσια του.

Όπως ο Μπερμπάτοφ στο αγωνιστικό τμήμα, ετσι και ο Ιβάν στο παραγοντικό, και που έκατσε να ανέχεται αυτή την κατάσταση, εντυπωσιακό είναι. Με απειλές και εκβιασμούς και λάσπη και δολοφονία χαρακτήρων να σφυρίζει γύρω του από την πρώτη μέρα.




Α καιπουστε, όταν ο Σαββίδης έπαιρνε το αεροπλάνο κάθε βδομάδα για να στηθεί έξω απ το γήπεδο να αγκαλιάσει τους παίκτες, ΠΑΛΙ την ίδια κριτική είχαμε, οτι δε νοιάζεται αρκετά. Εδώ μέσα πλακωνόμασταν με τον Γκόραν Αύγουστο του 18. Οπότε το ερώτημα αν είδε το χτεσινό ματς, υπολόγισε μόνος σου Γκίκα πόση αξία έχει.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13136
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gaz » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:36

Ο Ιβάν έχει πάνω από όλα την υγεία του και πολύ καλά κάνει. Έχει να παίζει χιλιάδες οικογένειες εργαζομένων. Έχει να τρέξει τις επιχειρήσεις του που τον έκαναν πλούσιο. Έχει να προστατέψει την οικογένεια του. Αυτές είναι οι προτεραιότητες του και όχι ο ΠΑΟΚ που συνεχώς πληρώνει. Έχει κάνει λάθη και θα ξανακάνει αλλά όσοι νομίζετε ότι θα βάλει σε κίνδυνο όλα όσα προανέφερα για να ασχοληθεί με ένα σαθρό και βρώμικο παιχνίδι πλανασθε πλάνην οικτρά.
gaz
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2019, 18:26

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:36

sic-4 έγραψε:Αποτυχια του Ιβαν το οτι στην μπανανια το ποδοσφαιρο ειναι αλληλενδετο με τη μαφια; Μαλιστα...
Επρεπε να γινει ο δικαστης Ντρεντ και να σπειρει φωτια και θανατο παντου, να καθαρισει το μπουρδελο για να μην του χρεωσει αποτυχια ο gika


Κοίτα αυτός ορκίστηκε ότι θα καθαρίσει το ποδόσφαιρο. Εγώ για καθαρό δεν το βλέπω. Αν αυτό το λες επιτυχία εσύ, τότε πάσο.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Baladofatsa » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:40

gika έγραψε:Αποστόλη καλά όλα αυτά που λες, αλλά αλήθεια εγώ θα ήθελα να ήξερα αν ο Ιβάν είδε το παιχνίδι χθες. Ή έστω αν έμαθε ότι ήρθε Χ. Ή έστω αν του επικοινώνησε κανείς το τι έγινε διαιτητικά. Και κατ' επέκταση αν έμαθε ότι το κανάλι του και οι εργαζόμενοι του σιώπησαν και δεν πήραν θέση για να μην πουν τα προφανή.

Και ως έναν βαθμό προτιμώ να τον κατηγορώ για άγνοια και αδιαφορία, γιατί αν έχει γνώση της κατάστασης και τους αφήνει να μας χτυπάνε παρ'αυτά, τότε με πληγώνει ακόμα περισσότερο.

Έχουμε φτάσει να διαβάζουμε για αμερικάνους πρέσβηδες, για καρτέλ ναρκωτικών και για ανατροπή κυβερνήσεων αντί να μιλάμε για μεταγραφές και ποδόσφαιρο.

Αν αυτό δεν είναι αποτυχία του Ιβάν και της προσπάθειας που ξεκίνησε πριν 3 ή 4 χρόνια, τότε δεν ξέρω τι είναι.


πολυ χαμηλου επιπεδου ποσταρισμα, καποια ατομα θα πρεπει να καταλαβουν οτι ο ιβαν δεν ειναι κηδεμονας μας...
Τελευταία επεξεργασία από Baladofatsa και Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Baladofatsa
 
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Δευτ 07 Δεκ 2020, 16:09

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:40

Kαλά Γκίκα η τελευταία σου απάντηση είναι ο λόγος που όσοι διαφωνούμε μαζί σου θεωρούμε οτι κάνεις περισσότερο προπαγάνδα παρά κριτική.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13136
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:41

με αυτα που διαβαζω μερικοι ειστε εντελως αθλιοι ....

οχι ο ιβαν αλλα ουτε ο ... γουμενοπαγωνης ειναι για τα οπαδικα μουτρα σας.....

απο την στιγμη που πιστευεται στις ...πρεσπες... ο ιβαν ηταν ζητημα χρονου να πιαστει απο την...γλωσσα... του μεγαλου ...γελαει ο κοσμος.... λαου του ΠΑΟΚ


τον εχει ....λεει ο αλλος ο οπαδος του ΠΑΟΚ....τον ιβαν στα 4ρα

αποτυχια ο ιβαν γιατι αντι να μιλαμε για μεταγραφες μιλαμε για τα........

καλα σας ειπε καποιος μοντ....ρεεεεεεεεε πατε φτυστε τα μπουτια σας...
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6005
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό astral » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:45

gika έγραψε:
sic-4 έγραψε:Αποτυχια του Ιβαν το οτι στην μπανανια το ποδοσφαιρο ειναι αλληλενδετο με τη μαφια; Μαλιστα...
Επρεπε να γινει ο δικαστης Ντρεντ και να σπειρει φωτια και θανατο παντου, να καθαρισει το μπουρδελο για να μην του χρεωσει αποτυχια ο gika


Κοίτα αυτός ορκίστηκε ότι θα καθαρίσει το ποδόσφαιρο. Εγώ για καθαρό δεν το βλέπω. Αν αυτό το λες επιτυχία εσύ, τότε πάσο.

:lol:
τρολλάρεις ε? δεν είναι δυνατόν.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6926
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 25 Ιαν 2021, 15:59

rainmaker έγραψε:
gika έγραψε:Αποστόλη καλά όλα αυτά που λες, αλλά αλήθεια εγώ θα ήθελα να ήξερα αν ο Ιβάν είδε το παιχνίδι χθες. Ή έστω αν έμαθε ότι ήρθε Χ. Ή έστω αν του επικοινώνησε κανείς το τι έγινε διαιτητικά. Και κατ' επέκταση αν έμαθε ότι το κανάλι του και οι εργαζόμενοι του σιώπησαν και δεν πήραν θέση για να μην πουν τα προφανή.

Και ως έναν βαθμό προτιμώ να τον κατηγορώ για άγνοια και αδιαφορία, γιατί αν έχει γνώση της κατάστασης και τους αφήνει να μας χτυπάνε παρ'αυτά, τότε με πληγώνει ακόμα περισσότερο.

Έχουμε φτάσει να διαβάζουμε για αμερικάνους πρέσβηδες, για καρτέλ ναρκωτικών και για ανατροπή κυβερνήσεων αντί να μιλάμε για μεταγραφές και ποδόσφαιρο.

Αν αυτό δεν είναι αποτυχία του Ιβάν και της προσπάθειας που ξεκίνησε πριν 3 ή 4 χρόνια, τότε δεν ξέρω τι είναι.


Aλήθεια Γκίκα δε ξέρεις τι είναι;


Θα σου πω εγώ τι είναι:

ΕΠΙΛΟΓΗ των Ελλήνων είναι. Έτσι γουστάρουν έτσι κάνουν. Σκύβουν το κεφάλι στα γνωστά παραδοσιακά αφεντικά, πανηγυρίζουν με τα βδελυρά κομματικά σημαιάκια τους σε γελοίες συγκεντρώσεις, πασπατεύονται με αρσενικές και θηλυκές γλάστρες - υποψηφίους σε εκλογές και όλα καλά.

Και κάθεσαι εσύ ο σπουδαγμένος και κατηγορείς το Σαββίδη γιατί δεν ανέτρεψε μια κατάσταση διακοσίων ετών, την ίδια ώρα που η ελληνική κοινωνία δεν δείχνει καμία διάθεση να την ανατρέψει και όταν ο ίδιος ήρθε εδώ, η πλειοψηφία τον ονομάτιζε τσιράκι του Πούτιν (φοβερή κατηγορία και αυτή) και δεν τους άρεσαν τα παπούτσια του.

Όπως ο Μπερμπάτοφ στο αγωνιστικό τμήμα, ετσι και ο Ιβάν στο παραγοντικό, και που έκατσε να ανέχεται αυτή την κατάσταση, εντυπωσιακό είναι. Με απειλές και εκβιασμούς και λάσπη και δολοφονία χαρακτήρων να σφυρίζει γύρω του από την πρώτη μέρα.


Θες να μου πεις ότι όταν έβγαινε σε εκείνον τον ημιτελικό στις κάμερες και ξεκινούσε τον πόλεμο απέναντι στο σάπιο σύστημα, δεν ήξερε με τι είχε να κάνει; Για κάποιον τόσο έξυπνο και τόσο επιτυχημένο όπως ο Ιβάν, που αγαπάει την ομάδα χρόνια, και φλέρταρε επί μία δεκαετία να την αγοράσει, θες να μου πεις ότι μετά από 3 χρόνια ήδη στο τιμόνι του συλλόγου, δεν γνώριζε τι είχε να αντιμετωπίσει;

Επίσης, η ευκολία με την οποία κατηγορείτε τους Έλληνες και το τι ψήφισαν είναι επίσης εκ των ουκ άνευ. Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε τη συμφωνία των Πρεσπών, ο Σαββίδης εμφανιζόταν στο συλλαλητήριο εναντίον τους. Φυλλάδες από τις ΗΠΑ τον κατηγόρησαν για προσπάθεια να σαμποτάρει τη συμφωνία χρηματοδοτώντας ομάδες διαδηλωτών. Κατά τ' άλλα τα είχε καλά με το ΣΥΡΙΖΑ, που στο ποδόσφαιρο του έκλεψε και ένα πρωτάθλημα. Και τώρα που έχουμε ΝΔ, κατηγορείτε όσους τους ψήφισαν -δεν είμαι ένας από αυτούς- ενώ ο ίδιος ο Ιβάν από τα ΜΜΕ που του ανήκουν δεν έχει πάρει ποτέ θέση απέναντι τους αν εξαιρέσεις κάτι αερολογίες του Γκαγκάτση στο Open για τον Αυγενάκη για μία υπόθεση που δεν τόλμησε κανείς να βάλει το όνομα του Κούλη στην συζήτηση πέρα από μερικούς συνδέσμους.

Πάντα ο κόσμος φταίει όμως.

Τέλος, ο μόνος λόγος που χαλάω τη ζαχαρένια μου είναι γιατί ο Ιβάν μου έδωσε την ελπίδα ότι μπορεί να τα βάλει με αυτό το σάπιο σύστημα και να το νικήσει. Δεν του ζήτησα να σταματήσει την πρέζα που εμπορεύεται ο χοντρός, ούτε να φτιάξει το δικαστικό σύστημα της χώρας. Ήλπιζα όμως πως το ποδόσφαιρο θα το ισιώσει. Και μέχρι το 2019 το πήγαινε πέραν του δέοντος καλά.

Και μετά τα παράτησε. Αποδυνάμωσε την ομάδα, άφησε τον προπονητή να φύγει, σταμάτησαν οι μεταγραφές, αποχώρησε από την Ελλάδα, ξεκίνησαν οι μεταγραφές πολύ χαμηλού επιπέδου ως αντικαταστάτες των βασικών μας παιχτών (Μίσιτς-Νινούα, Μαουρίσιο-Σβαμπ, Μάτος-Σοάρες, Μπίσε-Ουάρντα, Στοχ-Λάμπρου, Γιαννούλης-Φεράρι(;) κοκ), δεν επισκέφτηκε την ομάδα ούτε όταν αυτή αγωνιζόταν 140 χλμ από το σπίτι του και η λίστα συνεχίζεται, με την ομάδα να φτάνει από το αήττητο νταμπλ στην 4η θέση.

Και χωρίς να επικοινωνήσει τίποτα, καθόμαστε εμείς και τρώμε τα ρούχα μας και μας φταίει ο Φερέιρα, ο Σνάουτσνερ, ο Γκαρσία, ο Ρέμπε, ο ΚυρΚυρ, ο Γκαγκάτσης, ο φροντιστής και όποιος άλλος εμφανίζεται στην καθημερινότητα του συλλόγου.

Μπορείς εσύ να συνεχίσεις να κατηγορείς τον κόσμο, ή τον οποιοδήποτε στο αγωνιστικό τμήμα, αλλά καλώς ή κακώς το μόνο που άλλαξε τα τελευταία 2 χρόνια είναι η στάση του Ίβαν. Όλοι οι υπόλοιποι εσωτερικοί παράγοντες που θα μπορούσαν να επηρεάσουν την ομάδα παρέμειναν σταθεροί. Ο μόνος με δύναμη να αντιστρέψει όλη αυτή την κατάσταση είναι και πάλι ο Ιβάν.

Και γι' αυτό γράφω στο τόπικ του και όχι κάπου αλλού.

ΥΓ: Όπως βλέπεις το ποστ μου δεν έχει την παραμικρή διάθεση ειρωνίας. Και δεν έχει την παραμικρή διάθεση να μειώσει τον Ιβάν. Ίσα ίσα, η δύναμη του, είναι ο λόγος που έχω απαιτήσεις από αυτόν. Ελπίζω να μην φάω πάλι μπαν γιατί διαφωνείς (-είτε) μαζί μου.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 25 Ιαν 2021, 16:02

Και αν δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο, δεν θέλω την αποχώρηση του ευεργέτη Ιβάν.
Την επιστροφή του θέλω.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό kayde » Δευτ 25 Ιαν 2021, 16:07

Mīngus έγραψε:Ο Σαββίδης δεν ξέρω τι θα μπορούσε να κάνει.
Πάντως, υπό αυτό το καθεστώς ότι και να έκανε θα τον στήνανε στον τοίχο.
Εδώ στην ΕΥΠ αλλάξανε τον νόμο για να προσλάβουν αχυράνθρωπο ως διοικητή.
Στη γωνία σε περιμένουν.



Στην ΕΥΠ που πριν λιγο καιρο εκανε "χορηγια" ο πρεζεμπορας καινουργια μηχανηματα ηλεκτρονικης παρακολουθησης.Καλη ωρα σα τις "χορηγιες" στην αστυνομια και τους ζηταδες που τους πηρε αλεξισφαιρα γιλεκα.Και μαλιστα πρακτορας της ΕΥΠ ευθεως ειπε "αυτον οτι και να κανει,δε τον αγγιζει κανενας".

Ασχετο με τη κουβεντα,το ξερω,αλλα ηθελα να το γραψω γιατι θα εσκαγα.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2114
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό astral » Δευτ 25 Ιαν 2021, 16:11

gika έγραψε:Επίσης, η ευκολία με την οποία κατηγορείτε τους Έλληνες και το τι ψήφισαν είναι επίσης εκ των ουκ άνευ. Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε τη συμφωνία των Πρεσπών, ο Σαββίδης εμφανιζόταν στο συλλαλητήριο εναντίον τους. Φυλλάδες από τις ΗΠΑ τον κατηγόρησαν για προσπάθεια να σαμποτάρει τη συμφωνία χρηματοδοτώντας ομάδες διαδηλωτών. Κατά τ' άλλα τα είχε καλά με το ΣΥΡΙΖΑ, που στο ποδόσφαιρο του έκλεψε και ένα πρωτάθλημα. Και τώρα που έχουμε ΝΔ, κατηγορείτε όσους τους ψήφισαν -δεν είμαι ένας από αυτούς- ενώ ο ίδιος ο Ιβάν από τα ΜΜΕ που του ανήκουν δεν έχει πάρει ποτέ θέση απέναντι τους αν εξαιρέσεις κάτι αερολογίες του Γκαγκάτση στο Open για τον Αυγενάκη για μία υπόθεση που δεν τόλμησε κανείς να βάλει το όνομα του Κούλη στην συζήτηση πέρα από μερικούς συνδέσμους.

Ποιος ειπε εδώ μέσα οτι ο Ιβαν τα ειχε καλα με τον ΣΥΡΙΖΑ? Τι να πουμε στους Ελληνες που επέλεξαν την παλιά καλή διαφθορά ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ τους? Για κάνε μια έρευνα για τα άρθρα κατά του Αυγενάκη γιατί σου έχουν ξεφύγει πολλά νομίζω.
Πως ακριβώς να τα βάλει με τον Κούλη και το σύστημα εξουσίας του?

gika έγραψε:Μπορείς εσύ να συνεχίσεις να κατηγορείς τον κόσμο, ή τον οποιοδήποτε στο αγωνιστικό τμήμα, αλλά καλώς ή κακώς το μόνο που άλλαξε τα τελευταία 2 χρόνια είναι η στάση του Ίβαν.

Αυτό που άλλαξε είναι οτι ο φαταουλ ΕΙΝΑΙ το κράτος πλεον. Διαφωνεις με αυτό? Ηταν το ίδιο και πριν? Δεν[αίζει κανένα ρόλο?
Τελευταία επεξεργασία από astral και Δευτ 25 Ιαν 2021, 16:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6926
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 25 Ιαν 2021, 16:14

Γκίκα οταν φορτώνεις στο Σαββίδη επί προσωπικού την ευθύνη για το ελληνικό ποδόσφαιρο, εκτός του οτι ξεπλένεις την ευθύνη των υπολοίπων, ξεχνάς βολικά οτι υπάρχουν και οπαδοί και εταιρίες και ομάδες που δεν δείχνουν την παραμικρή άλλη διάθεση επί σειρά ετών, πέρα απ το να ξεζουμίζουν τον Ιβαν και να κατηγορούν στα καπάκια τον ΠΑΟΚ.

Ο Σαββίδης είπε οτι θα πρωτοστατήσει στην κάθαρση και το έκανε. Δεν είπε οτι θα μπουκάρει και θα τα κάνει όλα μόνος του. Ίσα ίσα είπε οτι δεν σκοπεύει να κυριαρχήσει έναντι όλων, όπως το παλιό σύστημα. Οτι δεν έχει σκοπό να βιάσει τα πάντα.

Και ΟΛΟΙ έκτοτε λύσσαξαν να κρύβονται και να δείχνουν με το δάχτυλο.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13136
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 25 Ιαν 2021, 16:26

rainmaker έγραψε:Γκίκα οταν φορτώνεις στο Σαββίδη επί προσωπικού την ευθύνη για το ελληνικό ποδόσφαιρο, εκτός του οτι ξεπλένεις την ευθύνη των υπολοίπων, ξεχνάς βολικά οτι υπάρχουν και οπαδοί και εταιρίες και ομάδες που δεν δείχνουν την παραμικρή άλλη διάθεση επί σειρά ετών, πέρα απ το να ξεζουμίζουν τον Ιβαν και να κατηγορούν στα καπάκια τον ΠΑΟΚ.

Ο Σαββίδης είπε οτι θα πρωτοστατήσει στην κάθαρση και το έκανε. Δεν είπε οτι θα μπουκάρει και θα τα κάνει όλα μόνος του. Ίσα ίσα είπε οτι δεν σκοπεύει να κυριαρχήσει έναντι όλων, όπως το παλιό σύστημα. Οτι δεν έχει σκοπό να βιάσει τα πάντα.

Και ΟΛΟΙ έκτοτε λύσσαξαν να κρύβονται και να δείχνουν με το δάχτυλο.


Μα από πάντα είμασταν μόνοι μας και όλοι τους.
Και όλα αυτά για τον Ιβάν είναι απλά δικαιολογίες.

Ναι του φορτώνω προσωπικά την ευθύνη γιατί ήταν ο μόνος που προθυμοποιήθηκε να πληρώσει το κόστος της κάθαρασης. Ο μόνος που είχε τη δύναμη να το κάνει. Μακάρι να υπήρχε κι άλλος.

Αλλά με τα επιχειρήματα που θέτεις δεν θα έπρεπε να ξεκινήσει ποτέ την προσπάθεια που ξεκίνησε.
Και δεν θα είχαμε δει ποτέ νταμπλ. Όχι ένα, αλλά δύο.

Το θέμα είναι γιατί σταμάτησε την προσπάθεια. Μία προσπάθεια που απέδιδε.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙV

Δημοσίευσηαπό Amsterdamer_87 » Δευτ 25 Ιαν 2021, 16:33

Quefor έγραψε:Δεν θα καθίσω να ασχοληθώ με το ποιος λέει τι εδώ μέσα. Ούτε αμφισβήτησα ποτέ τον Ιβάν. Ωστόσο, αυτό που βλέπω τους τελευταίους μήνες και ειδικά μετά τα χθεσινά με έχει απογοητεύσει.

Όταν ο Βάνιας (με τη βοήθεια του τίγρη, τα ξέρουμε) έσκισε επί μία διετία το χοντρό, αυτός έσκουζε, έβγαζε ανακοίνωση κάθε κυριακή, έκανε δηλώσεις μετά από κάθε παιχνίδι μιλώντας για χούντες του σύριζα και ζητούσε επαναφορά στην κανονικότητα. Αυτήν ντε που μας τα έκανε μπαλόνια κι ο κούλης πριν βγει. Βγήκαν τελικά με την καθολική στήριξη του χοντρού και δε θα καθίσω να ασχοληθώ με τα πως και γιατί. Από τότε, επανέφεραν τις επιτροπές τους, τους αχυρανθρώπους του χοντρού και τέλος έστησαν ωραιότατα το σκηνικό με τα ΜΜΕ, όπου η πλειοψηφία του κόσμου έχει μία πλασματική εικόνα για τον κόσμο του ποδοσφαίρου στην ελλάδα που ο χοντρός βαράει και οι υπόλοιποι χορεύουν.
Μετά το χθεσινό, βλέπεις εκπομπή αθλητική στο όπεν όπου ο κάκος λέει δεν ξέρω, δεν βλέπω, δεν είναι καθαρό το ριπλέι. Σου λένε στο sdna ότι κέρδισε το ποδόσφαιρο και ζήτω το ποδόσφαιρο να βγούμε με τις πλεξούδες μας να τρέξουμε στα λιβάδια από χαρά. Εκεί διαπιστώνεις ότι κάτι δεν πάει καθόλου καλά. Μέχρι αυτή την ώρα, δεν έχει ανέβει ένα, ΕΝΑ γαμημένο άρθρο που να λέει ότι ο ΠΑΟΚ έχει παράπονα, ή ότι ο ΠΑΟΚ αδικήθηκε, ένα πρωτοσέλιδο κάτι ρε αδερφέ. Βγήκε ο αρχηγός της ομάδας και το δήλωσε, αλλά ο ΠΑΟΚ, το σύστημα ΠΑΟΚ τα ΜΜΕ που στηρίζουν ΠΑΟΚ, το πνίξανε το θέμα. Οι παίκτες ήταν μες στα νεύρα αλλά το περιβάλλον, ή μάλλον ο "οργανισμός ΠΑΟΚ" που γουστάρει να λέει ο λαλίστατος Κόλκας που δεν έγραψε ούτε λέξη από χθες, το έπνιξε το θέμα.
Αυτό δεν είναι ΠΑΟΚ. Κι εγώ δεν είμαι γαύρος για να αρνούμαι αυτό που βλέπουν τα μάτια μου.

ΕΥΓΕ !!!!!!...
Τελευταία επεξεργασία από Amsterdamer_87 και Δευτ 25 Ιαν 2021, 16:46, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Amsterdamer_87
 
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 16:31
Τοποθεσία: Eptalofos-Constanta-A'dam

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες